Nacionalinė krepšinio lyga (NKL) pasipiktino netiksliais teiginiais, pateiktais praėjusį penktadienį dienraštyje „Ekstra žinios” bei naujienų portale „Delfi” pasirodžiusiame straipsnyje „Krepšinio teisėjai – NKL įkaitai”. Norėdama paneigti tai, NKL išplatino pranešimą spaudai.

Straipsnyje teigiama, kad „be­veik dvi­ de­šimtys ša­lies krep­ši­nio ar­bit­rų, teisėjaujan­čių NKL var­žy­bo­se, jau du mė­ne­sius ne­gau­na at­ly­gio už sa­vo triū­są ir ty­liai kal­ba apie ga­li­mą pro­tes­to ak­ci­ją – strei­ką“. Taip pat rašoma, kad lyga nevykdo savo pažadų gerinti teisėjų darbo sąlygas.

Pasak NKL prezidento Arvydo Jako, šie teiginiai neatitinka tikrovės ir daro žalą lygos reputacijai. „Visų pirma, Nacionalinė krepšinio lyga neadministruoja teisėjų atlyginimų. Pagal NKL ir Lietuvos krepšinio teisėjų asociacijos bendrą susitarimą, lyga kiekvieną mėnesį perveda numatytą pinigų sumą teisėjų asociacijai, kuri ir išmoka atlyginimus arbitrams. Nuo pat sezono pradžios NKL visus mokėjimus atliko sutartu laiku, išskyrus mokėjimą už gruodį, kuris šiek tiek vėluoja“, – teigė A.Jakas.

NKL prezidento teigimu, šiemet lyga daug dėmesio skiria savo bei teisėjų gerai reputacijai užtikrinti. Lyga draudžia klubų atstovams viešai reikšti kritiką teisėjų atžvilgiu, o nepatenkinti teisėjavimu klubai privalo atsiųsti rungtynių vaizdo įrašą, su kuriuo susipažinus sprendžiama apie galimas sankcijas arbitrams.

Iki šiol jokių sankcijų prieš teisėjus lyga nesiėmė, tuo tarpu NKL klubai už viešą arbitrų kritiką būtų nubausti piniginėmis baudomis. Apie tai, kad lyga išties stengiasi sudaryti kuo geresnes sąlygas teisėjams, byloja ir faktas, kad, lyginant su praėjusiais metais, teisėjų atlyginimo už rungtynes dydis išaugo 50%.

A.Jako nuomone, gali būti, kad kai kuriems arbitrams naujovės lygoje galėjo sukelti nerimą – kiekvienos varžybos yra filmuojamos, darantys daug klaidų ar sąmoningai neobjektyviai dirbantys teisėjai rizikuoja savo karjera. Kitą vertus, rungtynių transliacijos per televiziją yra puiki galimybė talentingiems arbitrams pasirodyti plačiąjai auditorijai ir užsitarnauti gerą vardą, leidžiantį kilti karjeros laiptais.

NKL prezidentas nesutinka su teiginiu, kad NKL tik švaistosi pažadais ir nieko, lyginant su praėjusiu sezonu, nepakeitė. Lygos tobulėjimas daugiau nei akivaizdus: lyga išsilaiko tik iš rėmėjų lėšų, iš klubų neimdama nė cento; didelė pinigų suma investuota į salių paruošimą televizijos transliacijoms; NKL rungtynės reguliariai transliuojamos per televiziją, lyga pirmoji Lietuvoje pradėjo tiesiogines rungtynių transliacijas internete; sukurta TV vinjetė, naujas logotipas. Be to, NKL perėmė buvusias LKAL skolas ir jas padengė.

Pasak Lietuvos krepšinio teisėjų asociacijos (LKTA) prezidento Kęstučio Pilipausko, teisėjas, išreiškęs tokią nuomonę, pasielgė negarbingai, nes suskubo žiniasklaidai komentuoti situaciją, kritikuoti lygą bei jos vadovus, neišsiaiškinęs visų aplinkybių. Pirmiausia dėl vėluojančio atsiskaitymo jis turėjo kreiptis į LKTA vadovybę.


Rodyti komentarus
tai dar karta irodo, kad ekstra zinios - bulvaras... ;)
2006-02-02
-1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 1

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas