„Žalgirio“ arena – unikali erdvė kauniečiams, įsitikinęs jos architektas (video, foto)

2011-07-02 09:32
Jonas Miklovas, Vytautas Mikaitis, „BasketNews.lt“ koresp.
„Žalgirio“ arenos kubas – didžiausias Baltijos šalyse Nuotr.: BasketNews.lt/J.Miklovas
Amfiteatras „Žalgirio“ arenoje Nuotr.: BasketNews.lt/J.Miklovas
Prie „Žalgirio“ arenos verda aplinkos tvarkymo darbai Nuotr.: BasketNews.lt/J.Miklovas
Architektas Eugenijus Miliūnas pristatė statinį savo kolegoms Nuotr.: BasketNews.lt/J.Miklovas
Neįgaliųjų tualetas „Žalgirio“ arenoje Nuotr.: BasketNews.lt/J.Miklovas
„Žalgirio“ arenos kubas – didžiausias Baltijos šalyse Nuotr.: BasketNews.lt/J.Miklovas
Amfiteatras „Žalgirio“ arenoje Nuotr.: BasketNews.lt/J.Miklovas
Prie „Žalgirio“ arenos verda aplinkos tvarkymo darbai Nuotr.: BasketNews.lt/J.Miklovas
Architektas Eugenijus Miliūnas pristatė statinį savo kolegoms Nuotr.: BasketNews.lt/J.Miklovas
Neįgaliųjų tualetas „Žalgirio“ arenoje Nuotr.: BasketNews.lt/J.Miklovas

Funkcionalus, visuomeniškas ir puikius Kauno vaizdus atveriantis statinys. Taip baigiamą statyti „Žalgirio“ areną savo vizijoje matė jos architektas Eugenijus Miliūnas.

Arenoje jau šluostant dulkes ir vis labiau artėjant atidarymo datai, Miliūnas įsitikinęs, kad šiuos tikslus jam pasiekti pavyko.

„Arena stovi miesto viduryje, Nemuno saloje, tokioje vietoje, kuri pati savaime yra išskirtinė. Todėl arenos išvaizda negalėjo išsišokti iš aplinkos ar ją užgožti. Ji turėjo prisitaikyti prie aplinkos ir atrodyti kaip bet kuris kitas miesto pastatas“, – penktadienį kolegoms architektams dėstė Miliūnas.

Liepos pirmąją, tarptautinę architektų dieną, apžiūrėti milžiniško statinio jis pakvietė savo kolegas ir jų artimuosius. Arenos architektas prisipažino tikėjęsis poros šimtų žmonių, tačiau suplūdo bent dvigubai daugiau.

Nors iki pačios arenos durų dar reikia klampoti per purvus ir smėlynus, tvarkant aplinką daroma vis didesnė pažanga. Aplink zuja žemes stumdantys ekskavatoriai, statybininkai baigia kloti trinkeles prie arenos esančiame parkinge, montuojami paskutiniai fasado elementai.

Pačioje arenoje daugiausia vyksta valymo darbai. Kiekviena iš kiek daugiau nei 15 tūkst. kėdžių atsikrato jas dengiančios plėvelės ir yra bent kelis kartus nuvaloma.

Gausiai susirinkusiems lankytojams Miliūnas papasakojo, kodėl nusprendė atsisakyti pirminiame projekte areną dengusiu tinklo. Jau prasidėjus arenos statybų darbams buvo nuspręsta, kad arena bus stiklinė, o ne dengta tinklu.

„Pamatę, kokie vaizdai atsiveria pro arenos langus, supratome, kad to negalima uždengti stiklu. Tai yra erdvė miesto centre, iš kurios puikiai matosi pagrindiniai Kauno objektai, Nemunas. Šioje erdvėje bus gera susitikti ir bendrauti“, – įsitikinęs architektas.

Paklaustas, kas nutiktų su arena, jei nugriūtų Kauno hidroelektrinė, Miliūnas atsakė, kad taip galėtų atsitikti tik tuo atveju, jei kas nors ant jos numestų atominę bombą. Šis atsakymas sukėlė garsias ovacijas ir netrukus – žiūrovų rankų bangą.

Tai buvo pirmoji „Žalgirio“ arenos banga. Tokia, kokių jau už gero mėnesio bus ne viena.

„Žinote, aš kaip studentas, paskutinę naktį vis dar nepadaręs darbų. Nepykite“, – atvirai ir nuoširdžiai sako Miliūnas, prisiimdamas kaltę dėl statybininkų, kurie bent kelis kartus nukėlė arenos atidarymo datą.

„Žalgirio“ arena duris oficialiai atverti turėjo liepos 6-ąją, tačiau dabar atidarymas numatytas rugpjūčio 3 dieną. Matant, kiek beliko darbų, ši data bene pirmą kartą per arenos statybas yra reali.

Reportažas iš arenos pristatymo architektams:Rodyti komentarus
1 2 3 4 ··· 6 ··· 8 ··· 10 ··· 12  »
2011-07-04 15:33
Didvyriai nemiršta
Parketas žalgirio arenoje bus žalias!
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2011-07-04 10:23
Andyyy
uzskaitau tiek Fortunos,tiek Bobio zodzius.taigi cia ne kazkokiu architektu puslapis ar saitas,kaip norit taip ir vadinkit.cia kase karaliauja,o Kaunas yra kases sostine.ir viskas tuo pasakyta.ziurejau Maciulio intervju.jis ir grynas kavenskas,bet tuo ir zavintis,ir visi rinktines sirgaliai rekia Maciulis,Maciulis....nors ir kaip sakiau,grynas,plotnas kavenskas...peace,nesipykit vaikai ir bukit geri..
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-07-04 01:01
vardas
ir viskas?cia ta garsioji arena? tikejaus grazesnio vaizdo is lauko, nes db atrodo kaip paprasta stikline deze
Įvertinimas:
-2
(vertina tik prisijungę)
2011-07-03 23:35
BobiKokias cia pievas sneka .... pradejo lyginti Vilniu su Kaunu visais aspektais ... na baikit juokus ...Kaunas isvisos pagarbos yra Lietuvos krepsinio sostine , vienas prie grazesniu didmesciu Lietuvoje ... bet su Vilnium jo lyginti negalima .... tai gali sauti tik 13 metu vaikams , kurie ir tai mokosi tikriausia 3-4 ... istorijos vadoveliu vaikai atsiverskite bent ....Sneka kazkas cia apie niurias baznyciais :D dieve architekturos istorijos eikite pasiskaityti , paziurekite kada jos statytas .... Vilnius butent ir garseja Europoje savo savita barokiniu pastatu architektura .... niekur Europoje nerasi sio stiliaus tokios unikalios architekturos .... ir lygina su Kaunu kuris turi " Laisves aleja " kuri zymi tik tuo kad tai pirmoji pesciuju aleja Lietuvoje .... atsigaukite ... sugalvojo lyginti didziausia Rytu Europos senamesti kuris yra laikomas vienu graziausiu Vidurio ir Rytu Europoje ... tai vienas is retu senamesciu statytas ne pagal Vokieciu architektura o pagal italu , kuris pasizymi puosnumu , didingumu ... ir lygina su Kauno Laisves alejomis , blokinais sovietmecio pastatais ... ziauru ...Be Vilniaus Lietuva neturi nei vieno seno , unikalaus miesto .... Cia tik mes vadiname Kauna , Kedainius turincius senamesti .... Europieciu supratimu tera tik vienas miestas su senamesciu - Vilnius ir is dalies dar gal Klaipeda ...


Matau, kad labai mėgsti daug rašyt... tai dabar truputį paskaityk :)))

(autorius Juozas Erlickas) "...Aš bandysiu įrodyti, kad Kaunas yra Viskas. Mat, kartais susidaro įspūdis, kad patys kauniečiai to nesuvokia ir savo

miestą net lygina su Vilnium. Bet jei Vilnius būtų kaip Kaunas, tai ir Nemunas tekėtų pro Vilnių! Pagal Viešpaties planą prie tokios upės kaip Vilnelė galėjo atsirasti tik

Babtai. Koks gi save gerbiantis miestas stengtųsi atsirasti kuo toliau nuo

jūros ir kuo arčiau Baltarusijos? Anuomet net padorūs gyvuliai vengė būsimo

Vilniaus apylinkių. Kur daugiau galėjai išgirsti staugiant tokį išsigimėlį

kaip Geležinis vilkas? Kodėl būtent Vilniuj įsikūrė Lietuvos seimas, vyriausybė ir netgi

Vilniaus savivaldybė? Todėl, kad piktoji dvasia ieško sau vietų, kur tamsiau. Kaune greitai gautų galą. Ir net patys vilniečiai taip nepasitiki vilniečiais, kad įrengė jiems 100 km ilgio bandomąjį kliūčių ruožą. Ir tik pasiekęs Kauną, ten apvalęs bei sustiprinęs dvasią, vilnietis įgyja teisę padidinti greitį iki 130 km/h. štai kaunietis gali iš karto tokiu greičiu pajudėti į Vakarus. Vilnietį, artėjantį prie Kauno, įspėja specialus ženklas:

"Pravieniškės - 6 km." Vilnietis sudreba ir prisisega saugos diržus. Kaunietis gi niekur Vilniaus prieigose nepamatys analogiško ženklo:

"Lukiškės - 6 km." Nes kauniečio nepagąsdinsi. Kaunietis pats autoritetas. Vilniečiui suteikta galimybė pravažiuoti Kauną pakraščiu, jo beveik nepastebėjus ir neįsibaisinus. Tik įsivaizduokim, kas būtų, jei vilniečiui tektų kirsti Kauno centrą! Jis nutrokštų kamščiuose ir amžiams liktų klajoti ainių Senamiesčio gatvelių labirintuose. Yra nuomonė: kada nors Vilnius ir Kaunas susijungs ir taps Dipoliu.

Atseit dvi galvos geriau kaip viena. Aišku, taip galėjo Sugalvoti tik tas, kuris išvis be galvos. Kita vertus, kaunietis nenori vilniečio nė akyse regėt. Todėl ir nutiestas aplinkkelis, greitkelis... Atseit varykit jūs, vilniečiai, kuo greičiau prie jūros ir girdykit ten savo žirgus. Mat Vilniaus apylinkių gyventojai dar nuo Vytauto laikų garsėjo išskirtiniu kvailumu ir jodavo žirgų girdyt net prie Juodmarių. Neteko girdėt, kad taip elgtųsi bent vienas kaunietis. Betgi vilnietis įsitikinęs: kuo vanduo sūresnis, tuo žirgui skaniau. Užtat aplinkui Vilnių žirgų berasi tik rezervatuose, kur laikomasi griežtos abstinencijos: nė gramo druskos. Vilniečiui nuo Kauno atsiveria plačiausios perspektyvos. Nori - brauki Marijampolėn, nori - į Kėdainius, Raseinius, Šiaulius Ir Vakarus... O gali net į Mėmelį, iš kur jau Amerika ranka pasiekiama... O pabandykim įsivaizduoti, kad neatsargus kaunietis keliavo, keliavo... Ir atsidūrė Vilniuj. Aišku, jam čia nėr ko būt. Bet šaunusis nuotykių ieškotojas atgal dar nenori grįžt. Jis, kaip ir visi kauniečiai, veržiasi į priekį. Tačiau kur yra Vilniaus priekis? Brėžiame tiesiąją nuo Kauno per Vilnių ir tolyn... Kurgi mūsų šaunuolis nukeliaus? Į Šumską, Astraviecą ir Ašmiany... O ką ten sveikam žmogui veikt? Maironis andai rašė: "Kada tik keliu važiavau pro Trakus, man verkė iš Skausmo širdis..." O Vilniaus senelis nė nepasiekdavo, nes pro ašaras kelio nebeįstengdavo rast. Tokį tat įspūdį šviesiam žmogui darė tamsus Vilniaus kraštas. Užtat ir sakau: Kaunas yra visų kelių pradžia. O Vilnius - vienintelis kelio galas."
Įvertinimas:
+2
(vertina tik prisijungę)
2011-07-03 23:17
AnonimasVasia :Tai tuos dviracius visi vage :) ne tik vilnieciai ... ir ne viena oranzine dviratuka Kaune kazkaip atsidurusi galejai pamatyti .... apie tvarka tai tvarkykit jus savo tas mafijas Kaune ... sneketi apie tvarka nereiktu - visi zinom kad organizuoto nusikalstamumo sostine yra Kaunas Lietuvoje su Daktarais priesaki ...


Dėl nusikalstamumo... pasenusios žinios pas tave... o kas liečia tuos dviratukus...tai mieli vilniečiai... jei jau su jais atminat iki Kauno... tai jų nepalikinėkit... vaizdą gadinat su tais oranžiniais:)))
Įvertinimas:
+2
(vertina tik prisijungę)
2011-07-03 20:58
Kaip as laukiau sio momento, ir pagaliau tai ivyko. Zalgirio arena stovi. Didziuokimes ja visi Kaunieciai.
Įvertinimas:
+5
(vertina tik prisijungę)
2011-07-03 18:46
Nice
Didis zaidejas ir zmogus. Man asmeniskai - geriausias visu laiku Europos krepsininkas :) Pamatyt ji Lietuvoje butu kazkas nuostabaus :) Huge respect! :)
Įvertinimas:
-3
(vertina tik prisijungę)
2011-07-03 12:00
Asmeniskai man netgi labai primena siauliu arena, bent dabartinis variantas, noretusi kazko isskirtinesnio, na bet paziuresim galutini varianta :)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-07-03 11:20
RENAULTkaunas_albanijaalbanai tures arena,bet ir toliau pietums sunis gaudys ,kad pavalgytu :DDDDmax tau 13 metu, o jai vyresnis tu tiesiog protiskai atsilikes, speju esi vilnietis draugu neturi, esi uzduhintas, tj prie kompo issireiski nes kitur negali...Nuosirdziai man taves gaila


koks jis tau vilnietis....jis 100% suvemtas kaimas...juk tikri vilnieciai yra puikus zmones...nemazai ju pazystu ir tikrai malonu su jais bendraut.....o cia juk susmirde kaimai i vilniu suvaziave pora menesiu barake pagyvene jau vilnieciais save vadina.... urodai.
Įvertinimas:
+9
(vertina tik prisijungę)
2011-07-03 11:16
kaunas_albanijaRYŽAK7evenKa galima pasakyti apie miesta, jei meru yra buves Vycka Sustauskas LOLKa galima pasakyti apie Vilniu? Vagies ir lenku valdomas miestas:D Ar gera lenkams padlaiziauti?:DDDka galima pasakyti apie kaima,kuri per vakara uzeme tukstantis lenku sirgaliu :DDD,senolei karstuose vartosi is gedos uz ta albanu kaima


cia apie ta siukslyna vilniu kalbi??? ...nu jooo prisimenu kai lenkai Vetros stadiona siaube...prisimenu...
Įvertinimas:
+2
(vertina tik prisijungę)
2011-07-03 00:57
Kaunas+ wylnius = Kavencko pacūkas :)
Įvertinimas:
-5
(vertina tik prisijungę)
2011-07-02 23:20
Privet
Duokit tiem peckeliam oro ikvept?Visai tie miltanosiaii dalbajobai is proto eina!Silkutes uzkaskit pizdal...zai ;)
Įvertinimas:
+2
(vertina tik prisijungę)
2011-07-02 22:50
knsnzn baisi man lauko puse arenos


man labiau prancūzų LEDKALNIS patiko , bet deja ...

kaip nors priprasim , svarbiausia kad vidus būtų gerai įrengtas , o tuo tikiuosi ;)

Tebūnie iš išorės pelenė , o viduje arenos princesė :)
Įvertinimas:
+3
(vertina tik prisijungę)
2011-07-02 22:36
kns
nzn baisi man lauko puse arenos
Įvertinimas:
-2
(vertina tik prisijungę)
2011-07-02 22:25
Rytas!jurburg geriausias krepsininkas zaide pas mus-marciulionis.eurolygoj laimejimu beabejo mes.del fanu jus patys taip vadinat,pagal mane geriausi fanai RYTO.


Žaidėjas geriausias Sabonis, eurolygoje mes daugiau pasiekėm. O dėl fanų ne mes save tokiais vadinam ,o užsieniečiai. Tai ,kad visiškai nesigaudai. Titulų niekada daugiau rytas neturės.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-07-02 21:36
Rytas!.del fanu jus patys taip vadinat,pagal mane geriausi fanai RYTO.


Tai jau taip :)))

keletas neaiškios pakraipos girtų tipų , nuogais pilvais ir tarpusavyje besilaižančių , pasikabinę plakatą LEDYNMETIS ir atsukę plikus užpakalius į aikštelę

Tikrai patys geriausi yra :)))
Įvertinimas:
+7
(vertina tik prisijungę)
2011-07-02 21:21
Rytas!tad maziau snekekit ir nulenkit galva lietuvos krepsinio karaliene LIETUVOS RYTUIi!!


Nieko keisto, kad karaliene, juk ja visi ir prievartauja. :D
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-07-02 21:07
Rytas!
tad maziau snekekit ir nulenkit galva lietuvos krepsinio karaliene LIETUVOS RYTUIi!!
Įvertinimas:
-4
(vertina tik prisijungę)
2011-07-02 21:06
Kestis Germanovskis
kiek zinau po nauju vasario ar kovo menesi cia gros Armin van Buuren.
Įvertinimas:
+2
(vertina tik prisijungę)
2011-07-02 21:03
Rytas!
jurburg geriausias krepsininkas zaide pas mus-marciulionis.eurolygoj laimejimu beabejo mes.del fanu jus patys taip vadinat,pagal mane geriausi fanai RYTO.
Įvertinimas:
-5
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2 3 4 ··· 6 ··· 8 ··· 10 ··· 12  »

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 234

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas