Po krepšiais karaliavęs Valančiūnas išvedė lietuvius į pusfinalį (3 video, foto, komentarai, statistika)

2011-07-08 14:07
Jonas Miklovas, specialiai tinklalapiui „BasketNews.lt“ iš Rygos (Latvija)
Przemyslawas Karnowski bando įveikti Egidijaus Mockevičiaus gynybą Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Dačkus
Deividas Pukis sveikina Dovydą Rediką Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Dačkus
Mačą Rygoje stebi ir Artūras Jomantas Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Dačkus
Ant parketo – bekompromisė kova Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Dačkus
Jonas Valančiūnas triumfuoja po sėkmingo epizodo Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Dačkus
Jonas Valančiūnas atliko dvigubą dvigubą dublį, o Lietuvos devyniolikmečių rinktinė Rygoje 87:75 (22:15, 25:18, 17:24, 23:18) nugalėjo Lenkijos nacionalinę komandą.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai žengė į pasaulio jaunimo (iki 19 metų) čempionato pusfinalį, kuriame šeštadienį susitiks su JAV bei Rusijos rinktinių poros nugalėtojais.

Rungtynių lūžis prasidėjo pirmajame kėlinyje, kai mūsiškiai šovė į priekį 19:0 ir antrojo kėlinio viduryje susikrovė 20 taškų persvarą (35:15).

Vis dėlto 31 minutę lenkai sumažino atsilikimą iki 4 taškų (60:64), tačiau lietuviai įjungė penktąją pavarą ir per vieną minutę susigrąžino dviženklę persvarą (70:60).

Po patemptos čiurnos traumos į rikiuotę grįžusio Vytenio Čižausko taikiklis buvo užsikirtęs (6/14 metimų), tačiau įžaidėjas surinko 13 taškų ir savo komandoje buvo vienas rezultatyviausių.

Tuo tarpu geriausią čempionato mačą sužaidęs Valančiūnas per 35 minutes pelnė 26 taškus, atkovojo 24 kamuolius, blokavo 5 metimus bei atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Lietuvos jaunimo rinktinė: Jonas Valančiūnas 26 (24 atk. kam., 5 blk.), Vytenis Čižauskas 13 (7 atk. kam., 5 rez. perd., 3 per. kam.), Edgaras Ulanovas ir Žygimantas Skučas po 11, Dovydas Redikas 9, Renaldas Simanavičius 7, Arnas Butkevičius 4, Tautvydas Sabonis ir Deividas Pukis po 3.

Lenkijos jaunimo rinktinė: Michalas Michalakas 29 (7/10 tritaškių, 13 atk. kam.), Przemyslawas Karnowskis 16 (7/21 metimų), Gregorzas Grochowskis 12.

Kazys Maksvytis (Lietuvos jaunimo rinktinės vyr. treneris): „Pasisekė sustabdyti jų lyderį Mateuszą Ponitką ir Piotrą Niedzwiedski, bet niekaip nesisekė sustabdyti Michalo Michalako, kuris šiandien pataikė neįtikėtinus metimus, 7 tritaškius iš 10. Pirmoje rungtynių dalyje susikrovėme persvarą, tačiau lenkai po ilgosios pertraukos sumažino atsilikimą. Visgi džiaugiuosi, kad sugebėjome išlaikyti persvarą ir laimėti rungtynes.

Beveik įgyvendinome federacijos tikslus. Tikslas yra pirma-trečias vieta. Bet mūsų tokie tikslai netenkina ir rytoj kovosime tik dėl pergalės.

Kaip įvertinčiau Jono Valančiūno žaidimą? Jis daro juodą darbą gynyboje, kurio daug kas nemato. Susirinko kamuolius. Iki idealaus jo žaidimo trūko kelių pataikytų metimų, bet šiandien Jonas sužaidė labai gerai, taip ir turi žaisti komandos lyderis.“

Jerzy Szambelanas
(Lenkijos jaunimo rinktinės vyr. treneris): „Manau, kad Lietuvos rinktinė yra geriausia komanda čempionate. Tai ekipa, turinti daug patirties, Europos čempionatus laimėjusi 16 ir 18 metų amžiaus grupėse. Turėjome problemų su Valančiūnu. Kai Karnowskis padėdavo gynyboje, Valančiūnas atkovodavo kamuolius puolime ir pelnydavo lengvus taškus. Lietuviai šiandien labai gerai parengė gynybą, nes sustabdė mūsų geriausią snaiperį Ponitką.“