Kubilius, Garastas ir Sabonis pristatė naują atsiskaitymo paslaugą „Mokipay“ (foto)

2011-07-08 14:36
Martynas Pupininkas, „BasketNews.lt“ korespondentas
Mokipay paslauga padeda už paslaugas atsiskaityti telefonu Nuotr.: Fotodiena.lt/D.Radlinskas
„Mokipay“ paslaugą pristatė ir „Omnitel“ prezidentas Antanas Zabulis Nuotr.: Fotodiena.lt/D.Radlinskas
Naujosios paslaugos pristatyme dalyvavo ir Antanas Guoga Nuotr.: Fotodiena.lt/D.Radlinskas
Mokipay paslauga padeda už paslaugas atsiskaityti telefonu Nuotr.: Fotodiena.lt/D.Radlinskas
Arvydas Sabonis – „Mokipay“ paslaugos pristatyme Nuotr.: Fotodiena.lt/D.Radlinskas
Mokipay paslauga padeda už paslaugas atsiskaityti telefonu Nuotr.: Fotodiena.lt/D.Radlinskas
„Mokipay“ paslaugą pristatė ir „Omnitel“ prezidentas Antanas Zabulis Nuotr.: Fotodiena.lt/D.Radlinskas
Naujosios paslaugos pristatyme dalyvavo ir Antanas Guoga Nuotr.: Fotodiena.lt/D.Radlinskas
Mokipay paslauga padeda už paslaugas atsiskaityti telefonu Nuotr.: Fotodiena.lt/D.Radlinskas
Arvydas Sabonis – „Mokipay“ paslaugos pristatyme Nuotr.: Fotodiena.lt/D.Radlinskas
Lietuvoje vyksiančiose 2011 metų Senojo žemyno pirmenybėse mūsų šalies ir užsienio sirgaliai galės pasinaudoti unikalia mobiliųjų mokėjimų paslauga „Mokipay“, sukurta Lietuvos bendrovės „Mokipay Europe“.

Penktadienį oficialią čempionato atsiskaitymo sistemą Vilniuje pristatė šalies Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius, Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas Vladas Garastas bei Europos čempionato ambasadorius Arvydas Sabonis.
Tereikia mobiliojo telefono

Nuo rugpjūčio pirmosios pradėsianti veikti inovatyvi mobiliųjų mokėjimų paslauga leis atsiskaityti Senojo žemyno pirmenybių arenose ir miestų prekybos vietose mobiliuoju telefonu, naudojant bekontaktę NFC (angl. Near Field Communication) technologiją. Bendrovei „Mokipay Europe“ ryšio infrastruktūrą teiks mobiliųjų telekomunikacijų bendrovė „Omnitel“.

Paslauga pirmiausia galės naudotis „Omnitel“ abonentai ir „Omnitel Extra“ išankstinio mokėjimo paslaugos vartotojai. Šiuo metu „Mokipay“ veikia dešimtyse Vilniaus ir Kauno kavinių, klubų bei restoranų. Iki Europos vyrų krepšinio čempionato planuojama įrengti ne mažiau nei 2000 mokėjimo terminalų visoje Lietuvoje. Čempionato metu planuojama pasiūlyti specialias „Mokipay“ pakuotes užsieniečiams.

Lietuva tapo pirmąja šalimi pasaulyje, įdiegusia šią paslaugą plačia apimtimi.

Patiko ir Premjerui, ir prezidentui

Po restorane „Velue“ įvykusios spaudos konferencijos Kubilius, Garastas ir Sabonis tapo pirmaisiais, pasinaudojusiais unikalia atsiskaitymo sistema. Jie užsisakė po kavos puodelį bei gyrė paslaugos paprastumą.

„Šis Europos čempionatas yra naujovių čempionatas, o „Mokipay“ paslauga naudotis labai lengva. Džiaugiuosi, kad tokiomis naujovėmis nustebinsime savo svečius bei krepšinio gerbėjus iš užsienio, – sakė Sabonis. – Taip pat malonu, kad šis projektas prisidės prie Lietuvos krepšinio vystymosi ir palengvins sirgalių gyvenimą. Linkiu, kad ši paslauga kuo greičiau prigytų mūsų gyvenime.“

LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas pažymėjo, kad čempionatą siekiama organizuoti geriausiai visose srityse, įskaitant ir informacines technologijas. Jis atskleidė, kad visose pirmenybių arenose bus įdiegtas naujausias 4G interneto ryšys.

„Kiekvienas, įsigijęs bilietą į Lietuvos rinktinės draugiškas rungtynes, gaus po nemokamą kortelę, kuri leis tapti „Mokipay“ paslaugos vartoju“, – pažadėjo Balčiūnas, kuris viliasi, jog iki pirmųjų čempionato rungtynių bus pasiektas 20 tūkst. vartotojų skaičius.

LKF vadovo teigimu, „Mokipay“ paslauga atsiskaitymų už paslaugą greitį ir kiekvienos arenos apyvartą turėtų padidinti iki 30 proc.

„Daug žodžių nereikia. Pirmaujame krepšinyje ir tikiuosi artimiausiu metu tai įrodysime, – teigė Kubilius. – Esame pirmaujantys ir technologijose. Tai  visam pasauliui parodo, kad Lietuva yra sėkminga šalis, sėkminga savo žmonėmis, gebėjimais kurti naujas technologijas ir pasiekimais svarbiausioje sporto šakoje – krepšinyje.“

Aplenkė pripažintas bendroves

Lietuvos bendrovės, pristatančios savo paslaugą, aplenkė ir „Google“, kuri dar tik ruošiasi pradėti teikti laukiamą „Google Wallet“ atsiskaitymų paslaugą.

NFC technologija į mobiliuosius telefonus dar tik diegiama, pasaulyje yra palyginti nedaug telefonų, kuriuose būtų integruotas specialus NFC lustas. Todėl „Mokipay“ pagamino specialius NFC lipdukus su lustais, dėl kurių mobiliųjų mokėjimų paslauga galima naudotis beveik bet kuriuo mobiliuoju telefonu.

Užregistravus lipduką „Mokipay“ sistemoje, jis bus susietas su abonento SIM kortele.

Atsiskaitymui naudojama speciali „Mokipay“ sąskaita, kurią galima papildyti pavedimu ar kortele. Ši sąskaita nėra susijusi su mobiliojo ryšio sąskaita.
Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (20)
Skeptikas
Visi ruošiasi čempionatui gana įvairiai ir intensyviai, tik pati rinktinė ne. Čia tai didelis paradoksas. Visi atostogauja, net ir treneris Kemzūra taip pat. Kitais metais buvo ruošiamasi daug intensyviau. Subėgs, kai bus likę 3 savaitės. Idomu, ką tada bus galima padaryti siekiant susižaidimo. PABUSKITE ir PRADĖKIT RUOŠTIS.
2011-07-09
+2
Atsakyti
manau
tai nesuprantu prie ko cia telefonas... tai gal geriau su banko koretele susietu, dabar telefona traukti dar kazka... Tokia technologija diegiant reikia manau labiau apgalvoti...
2011-07-09
+2
Atsakyti
Anonimas
cia tas pats kaip sms uz parkavima sumoket

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2011-07-09
-1
Atsakyti
"Lietuvos bendrovės, pristatančios savo paslaugą, aplenkė ir „Google“, kuri dar tik ruošiasi pradėti teikti laukiamą „Google Wallet“ atsiskaitymų paslaugą." - turėjo omenyje, jog pavogė iš "Google" tą idėją ir mes, lietuviai prieš visą Europą apsijuoksim kaip vagys.
2011-07-09
-5
Atsakyti
Carlosnightman398.....Kur pinigai ten ir Kubilius :D Kai as sio grybo nekenciuKvaileli, jei ne sis "grybas", Lietuva butu ant bankroto slenkscio. Bet kam tau aiskint, jei vistiek nesupranti tai ka jis gero padare.Jis tik klausosi girtu tevu kalbu kokia Lietuva sudina, ir koks Kubilius sudinas, ir galvoja pabus kietas cia taip pasakes :). Del visko ji kaltint tai cia tik debilas gali


jau tu tik nesvaik :) visi ten tokie kaip kubilius susirinke ir tdl skursta musu lietuvele, visi isvazineje i uzsienius ir panasei. Dar pasakyk kad ir paksas geras zmogus buvo tik aplinka kalta!
2011-07-09
-4
Atsakyti
Manau bus fail. Dabar paimu piniginę išsitraukiu pinigus ir sumoku. Jei esu užsienietis oro uoste išsikeičiu į reikiamą valiutą. O su tuo mokipay taip ir nesupratau, kažką kažkur pirkti klijuoti, tada kažkur kažkaip pildyti sąskaitą, o paskui gal kur nors kaip nors galėsiu atsiskaityti - nu super. :D
2011-07-09
Atsakyti
Krokas
bet kol buvo one ju savininkai tapo milijonieriai is nulio
2011-07-08
+2
Atsakyti
tirli pirli
su ta mokipay bus taip pat kaip su one.lt: atejo facebook ir pasibaige :)
2011-07-08
+1
Atsakyti
gf
Uz LIETUVA!!!UZ MOKIPAY!!!
2011-07-08
+1
Atsakyti
PC
labai gera zinia bukaprociams bandyteliams, kurie kogero jau pradejo peilius galast, oi kirs turtingus europos cempionato sirgalius, kad tik atimtu telefona su 100lt lipduku :)
2011-07-08
-4
Atsakyti
tikisi pasiekti 20k vartotoju iki pirmuju rungtyniu? nemanau, kad pavyks jei tik Omnitel teiks sita paslauga
2011-07-08
-16
Atsakyti
ed
nusiskuto SABAS kilerio barzda;)
2011-07-08
+2
Atsakyti
nightman398.....Kur pinigai ten ir Kubilius :D Kai as sio grybo nekenciuKvaileli, jei ne sis "grybas", Lietuva butu ant bankroto slenkscio. Bet kam tau aiskint, jei vistiek nesupranti tai ka jis gero padare.


Jis tik klausosi girtu tevu kalbu kokia Lietuva sudina, ir koks Kubilius sudinas, ir galvoja pabus kietas cia taip pasakes :). Del visko ji kaltint tai cia tik debilas gali
2011-07-08
+5
Atsakyti
to nightmare
cia turbut busi koks kubiliaus giminaitis :DDDDD
2011-07-08
+2
Atsakyti
.....Kur pinigai ten ir Kubilius :D Kai as sio grybo nekenciu


Kvaileli, jei ne sis "grybas", Lietuva butu ant bankroto slenkscio. Bet kam tau aiskint, jei vistiek nesupranti tai ka jis gero padare.
2011-07-08
+8
Atsakyti
Karalius
Nu ale jau rimtai Arvydai, kodel tu toks nepatenkintas visada?
2011-07-08
+1
Atsakyti
ekonomistas
Kas domisi technologijomis tas zino , kad tai jau keleta metu naudojama azijos salyse o taip pat jav , taigi jokio cia stebuklo nera . Kas blogiausia , kad ja naudotis gales tik Omnitel naudotojai o siaip iniciatyva sveikintina
2011-07-08
+2
Atsakyti
Nu sabai, nu nusisypsok tu nors karteli!! Kur tik jis bedalyvautu - vis ta pati perkrypusi fizionomija.

Jeigu jau taip nemalonu ten tupeti tai kokiu velniu isvis sutikai buti tuo ambasadoriumi? Nieks nenori matyti citrinu ar sugizusio pieno privalgusio pagyvenusio vyriskio, nesvarbu kokie dideli jo nuopelnai buvo pries 20 metu.

Lietuviams gal tie kazkadaise ivykdyti zygdarbiai ir atperka, bet ambasadorius bendrauja su uzsienieciais, o ju tikrai nesuzavesi ir nemotyvuosi su israiska lyg tave ten su sakemis butu kas atvesdines.
2011-07-08
-18
Atsakyti
.....
Kur pinigai ten ir Kubilius :D Kai as sio grybo nekenciu
2011-07-08
-11
Atsakyti
afa
dar vienos saskaitos pildymas...
2011-07-08
+3
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.