Pirmadienį Lietuvos studentų krepšinio lygoje (LSKL) po didžiosios sezono pertraukos buvo sužaisti dešimtojo turo susitikimai, o kitą savaitę Kauno sporto halėje rengiamas daug naujovių ir linksmybių žadantis žvaigždžių dienos renginys.

LŽŪU įveikė pedagogus

Lietuvos žemės ūkio universitetas (LŽŪU) Kauno sporto halėje po atkaklios kovos rezultatu 82:76 (29:16, 19:21, 16:21, 18:18) įveikė priešininkus iš Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) ir iškovojo trečiąją pergalę, tuo tarpu svečiai patyrė penktąjį pralaimėjimą.

Pirmoje rungtynių pusėje iniciatyva priklausė šeimininkams, kurie beveik visą laiką turėjo pranašumą. Į didžiąją pertrauką komandos išėjo šeimininkams pirmaujant 45:37. Tačiau trečiojo kėlinuko viduryje rezultatas tapo lygus (51:51) ir visą likusį laiką aikštėje tvyrojo įtampa. Vos tik kuri nors ekipa išsiverždavo į priekį, kita netrukus pasivydavo ir persverdavo rezultatą savo naudai.

Dramatiškai susiklostė ir paskutinio kėlinuko pabaiga. Likus žaisti kiek daugiau nei minutę rezultatas buvo lygus (72:72). Tolimą metimą pataikė šeimininkų kapitonas Marius Giedraitis, o priešininkai atsakė dvitaškiu (75:74). Neįtikėtiną tritaškį nuo lentos pataikė LŽŪU ekipos gynėjas Vygintas Grinis, kuris padidino persvarą iki keturių taškų (78:74). Priešininkai atsakė dar vienu dvitaškiu, o kitos atakos metu buvo nubausti nesportine pražanga. Kauniečiams teko mesti iš viso šešis baudos metimus, iš kurių keturi buvo taiklus. Jie ir nulėmė šeimininkų pergalę 82:76.

Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje žaidė be keitimų rungtyniavęs Modestas Šidlauskas, pelnęs 24 taškus (7/10 tritaškių, 6 rez.perd.), po 12 taškų pridėjo Povilas Stasiulionis (12 atk.kam.) ir Marius Giedraitis, po 10 pelnė Vygintas Grinis ir Darius Dijokas.

Vilniečių komandoje rezultatyviausiai žaidė Vilniaus „Sakalams“ priklausantys žaidėjai. Justas Sinica surinko 25 taškus (11 atk.kam.), o Justas Kaziliūnas – 17 (9 atk.kam., 10 kl.). Tadas Šablinskas pridėjo 15 taškų, 17 atkovotų kamuolių bei blokavo 5 varžovų metimus.

Kauno derbį laimėjo VDU

Kauno ekipų derbį laimėjo Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) komanda, svečių teisėmis 86:69 (24:24, 19L20, 10:30, 16:12) įveikusi Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) krepšininkus ir LSKL pirmenybėse iškovojusi 10 pergalę iš eilės.

Nuo pat pirmos rungtynių minutės aikštelėje vyko atkakli kova. Iniciatyvos įgyti nepavyko nė vienai komandai ir pirmasis ketvirtis baigėsi lygiu rezultatu 24:24. Antrąjį kėlinuką sėkmingiau pradėjo šeimininkai, kurie po rezultatyvios atkarpos buvo priekyje 40:32, tačiau net dešimt Manto Kalniečio taškų, iš kurių trys dėjimai bei rezultatyvus perdavimas Jonui Mačiuliui, kuris nenusileidęs ant žemės įdėjo kamuolį iš viršaus, leido VDU krepšininkams įgyti pranašumą 44:40.

Tuomet pražanga nubaustas Paulius Počiuipa už ginčus su arbitrais gavo techninę pražangą, o priešininkai pataikė 3 baudos metimus iš 4 bei sumažino deficitą iki minimumo (43:44). Rungtynių baigtis išsisprendė trečiajame kėlinuke, kurį VDU ekipa laimėjo 30:10. Prie sėkmingo žaidimo labiausiai prisidėjo Kauno „Žalgirio“ puolėjas Paulius Jankūnas.

Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje žaidė žalgirietis Jonas Mačiulis, pelnęs 30 taškų (9 atk.kam.), Mantas Kalnietis įmetė 19 (4 per.kam.), Darius Šilinskis – 14 (8 atk.kam.). P.Jankūnas per 15 minučių pelnė 8 taškus, atkovojo 7 kamuolius bei atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

LKKA ekipoje daugiausiai taškų pelnė Marius Vansavičius – 19, Povilas Šakinis pridėjo 16 (10 atk.kam.), Eimutis Petravičius – 14 (4/11 tritaškiai).

VGTU nugalėjo KTU

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) komanda po sunkios dvikovos namuose rezultatu 66:55 (23:12, 16:14, 10:19, 17:10) nugalėjo Kauno technologijos universiteto (KTU) krepšininkus ir iškovojo trečiąją pergalę.

Rungtynių pradžioje šeimininkai išsiveržė į priekį ir pirmavo 12:2. Sėkmingai užbaigę pirmąjį kėlinuką VGTU komanda pirmavo 11 taškų persvara ir antrojo ketvirčio metu tik didino ją. Trečiojo kėlinuko pabaigoje pakeitus kelis pagrindinius VGTU krepšininkus, svečiuose žaidę kauniečiai spurtavo ir sumažino deficitą iki keturių taškų, o paskutinio kėlinuko metu persvėrė rezultatą ir įgijo dviejų taškų pranašumą. Tada šeimininkai ėmė aktyviau gintis ir susigrąžino iniciatyvą bei persvarą.

Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje žaidė Vytautas Šarakauskas, pelnęs 25 taškus (16 atk.kam., 4 per.kam.), Justas Pociūnas surinko 15 taškų, Tomas Lenkimas – 11, o Martynas Grinius – 10.

Svečių gretose rezultatyviausiai rungtyniavo 15 taškų pelnęs Martynas Motiejaitis (11 atk.kam.), Airidas Nutautas surinko 14 (7 atk.kam.) ir Vytenis Jasikevičius – 10 taškų.

Šiauliečiai sutriuškino klaipėdiečius

Šiaulių universiteto (ŠU) komanda namuose nesunkiai 119:64 (32:12, 33:16, 28:13, 26:23) įveikė Klaipėdos universiteto (KU) ekipą ir iškovojo aštuntąją pergalę.

Klaipėdiečiai į Šiaulius išvyko ne stipriausios sudėties. Komandai negalėjo padėti ekipos lyderiai Arūnas Kaubrys, Aidas Viskontas, Linas Narkus ir po traumos jau atsigavęs Vaidotas Pridotkas.

Klaipėdos komandoje rezultatyviausiai rungtyniavo Andrius Senkus – 13 taškų, Julius Žurna ir Dainius Vaitelis pelnė po 11 taškų.

Tarp šiauliečių pasižymėjo A.ndrejus Golovinas, pelnęs 27 taškus, ir Laimonas Lukoševičius – 26.