Baltijos moterų krepšinio lygos (BWBL) finale kovos čempionių titulą ginsianti Vilniaus "Lietuvoe telekomo" ekipa ir Kauno "Laisvė". Abi šios komandos per penktadienį (04.08) vykusius pusfinalių susitikimus nugalėjo savo varžoves.

Staigmeną per pusfinalio rungtynes pateikė "Laisvės" krepšininkės, 77:69 (20:23, 19:23, 19:15, 19:8) įveikusios reguliariojo sezono nugalėtoją Kijevo TIM-SCUF komandą. Iki tol ukrainietės buvo pelniusios visas 17 pergalių, o pralaimėjimas "Laisvei" joms buvo pirmasis pirmenybėse.

Per pirmąją susitikimo pusę vyko apylygė kova, tačiau kelių taškų persvarą visą laiką turėjo viešnios iš Kijevo. Po pertraukos TIM-SCUF krepšininkės, dėl ekipą kamuojančių traumų, žaidusios tik septyniese, pavargo ir "Laisvei" pavyko persverti rezultatą ir laimėti rungtynes.

"Laisvė": Jolanta Marmienė 17 taškų (8 atkovoti kamuoliai), Diliara Velišajeva (8 atk. kam.) ir Jovita Jutelytė po 16, Elena Čebotova 15 (9 atk. kam.).

TIM-SCUF: Olena Krikunenka 30, Olena Savina 20 (9 atk. kam.).

Per kitą pusfinalio susitikimą "Lietuvos telekomas" 106:82 (23:20, 26:21, 26:20, 31:21) nugalėjo Marijampolės "Arvi" krepšininkes. Pirmus du kėlinukus "Arvi" neleido šeimininkėms įgyti didesnės persvaros, tačiau po pertraukos marijampoliečių jėgos ėmė sekti ir "Lietuvos telekomas" susikrovė solidų pranašumą.

"Lietuvos telekomas": Katie Douglas 27, Rima Valentienė 17 (6 rezultatyvūs perdavimai), Irena Baranauskaitė 13 (10 atk. kam.), Eglė Šulčiūtė 11.

"Arvi": Diana Razmaitė 23 (8 atk. kam.), Vita Kuktienė 18, Aušra Naidėnienė 13, Ligita Kinkevičienė 10, Rasa Žemantauskaitė 10.

Sekmadienį Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšinio arenoje vyks finaliniai BWBL susitikimai. 12 valandą dėl trečios vietos žais Marijampolės "Arvi" ir Kijevo TIM-SCUF, o 14 valandą dėl 11 BWBL čempionato nugalėtojų vardų kovos Vilniaus "Lietuvos telekomas" ir Kauno "Laisvė".