Baigėsi visų klubų su lietuviais pasirodymai ULEB taurėje. Visi trys klubai, kuriems atstovauja krepšininkai iš Lietuvos, antradienį buvo eliminuoti aštuntfinalyje.

Sensacingai sezoną Europos turnyre baigė Kazanės „Uniks“. Geriausia reguliariojo sezono komanda aštuntfinalyje antrą kartą turėjo pripažinti Romos „Lottomatica“ pranašumą, šįkart namie 70:74 (15:19, 9:16, 20:20, 26:19), ir baigė šio sezono tarptautines varžybas.

Iki susitikimo pabaigos likus žaisti 4 minutes svečiai pirmavo 64:55, tačiau „Uniks“ spurtavo 8:0 ir priartėjo iki 63:64. Po Martino Muurseppo tritaškio rezultatas buvo lygus (68:68), tačiau tada Vlado Ilievski pataikė keturias baudas ir užtvirtino pergalę.

Romos komanda galėjo pralaimėti keturių taškų persvara, nes pirmąsias rungtynes namie laimėjo penkiais taškais. Tačiau Svetislavo Pesičiaus auklėtiniai nemanė atsipalaiduoti, pirmavo didžiąją rungtynių dalį ir laimėjo penktą kartą iš eilės.

„Uniks“ ekipai atstovaujantis Saulius Štombergas per 35 minutes pelnė 12 taškų (4/6 dvitaškių, 0/5 tritaškių, 4/6 baudų), atkovojo 7 ir perėmė 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, 2 kartus suklydo ir 5 kartus prasižengė.

Jo komandos draugas Kšyštofas Lavrinovičius nerungtyniavo.

„Uniks“: Sergejus Čikalkinas 23 taškai, Saulius Štombergas, Martinas Muurseppas ir Samuelis Clancy (11 atk. kam.) po 12.

„Lottomatica“: Davidas Hawkinsas ir Dejanas Bodiroga po 14, Marko Tušekas 13, Vlado Ilievski 10.

•

Net 50 minučių prireikė, kad vietą ketvirfinalyje išsikovotų Salonikų „Aris“. Graikų ekipa namie po dviejų pratęsimų 112:105 (21:24, 20:19, 13:18, 25:20, 13:13, 20:11) įveikė Gintaro Kadžiulio „Atėnų Panionios“.

Pirmąsias šių ekipų tarpusavio rungtynes 72:70 laimėjo „Aris“, todėl Atėnų krepšininkams pergalę reikėjo iškovoti mažiausiai 3 taškais. Paskutinę ketvirtojo kėlinio minutę jie pirmavo net 8 taškais (80:72), tačiau sugebėjo visą šį pranašumą išbarstyti ir po 40 žaidimo minučių ekipų 2 taškų skirtumas – 81:79, „Panionios“ naudai, todėl komandos žaidė pratęsimą.

Papildomos atkarpos pabaigoje sėkmė jau lydėjo „Panionios“, kai Donnelis Harvey paskutinę sekundę pataikė dvitaškį ir vėl išvedė į priekį savo ekipą dviem taškais (94:92).

Antrąjį pratęsimą svečiai pradėjo ypatingai nukraujavę – net penki jų krepšininkai buvo palikę aikštę dėl išnaudoto pražangų limito. Iki 49-osios minutės priešinęsi varžovams, „Panionios“ palūžo pačioje pabaigoje, kai šeimininkai be atsako pelnė 6 taškus ir iškovojo vietą kitame etape.

14 minučių žaidęs G.Kadžiulis pelnė 3 taškus (1/2 dvit., 0/6 baudų), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, po kartą suklydo ir prasižengė.

„Panionios“: Savas Eliadis 32, Nikos Ekonomou 29.

„Aris“: Ryanas Stackas 34, Terrellas Castle’as 23, Michaelas Wilkinsonas 13, Nikolajus Padius 10.

•

Sezoną ULEB taurėje baigė ir Latvijos čempionas „Ventspils“, Italijoje 83:85 (17:20, 19:19, 23:25, 24:21) nusileidęs Emilijos Redžo „Landi Renzo“ ekipai. Italai aštuntfinalį laimėjo bendru vieno taško skirtumu, kadangi Latvijoje patyrė nesėkmę vienu tašku.

Pralaimėtojų negelbėjo 13 taškų (4/6 dvitaškių, 5/6 baudų), kuriuos pelnė Marijonas Petravičius. Per 28 minutes jis taip pat atkovojo 9 kamuolius, blokavo metimą, perėmė kamuolį, bet 4 kartus suklydo ir 3 sykius prasižengė.

„Landi Renzo“: Benjaminas Ortneras 19, Brettas Blizzardas 16, Rocky Minardas 13, Terrellas McIntyre'as 11.

„Ventspils“: Rasheedas Brokenboroughas 30, Darlonas Johnsonas 18, Enrique'as Clemonsas ir Marijonas Petravičius po 13.

Kitos rungtynės:

Maskvos „Dinamo“ – Šarlerua „Spiruo“ 81:67 (Pirmos rungtynės 87:63);
Sofijos „Lukoil Akademik“ – Belgrado „Crvena Zvezda“ 85:82 (71:91);
Belgrado „Reflex“ – Vilerbano „Asvel“ 78:69 (67:90);
Vršaco „Hemofarm“ – Alikantės „Etosa“ 85:67 (63:72).

Liko vienerios aštuntfinalio rungtynės. Jeruzalės „Hapoel“ trečiadienį (02.08) namie kovos su Brė „Euphony“. Pirmą mačą minimaliu skirtumu laimėjo „Hapoel“.

slow >>> kaip tu gali kalbet apie brolio 2 forma kai jis net nezaide? :)
2006-02-08
+2
nu kas ksystofui nutiko?vyras visai be formos..gaila truputy uniksu..
2006-02-08
Kadziulis jau gali rinktis daiktus, tokiose rungtynese prametes 6 baudas, o turejo sansa isitvirtint , jei butu gerai suloses, kai kiti issifoulavo..
as taip pagalvojau, negali but kad jei lotomatica laimes cupa tai vis tiek atims sezonui viena vieta is italu, 5 vienos salies komandu gi nebus gal? tada manau visai realu butu sulaukt ir Lietuvai pagaliau antros vietos jei abi komandos padoriai ir antram etape pasirodys