2011 m. Europos vyrų krepšinio čempionato („Eurobasket 2011“) varžybos apdraustos tarptautiniu draudimu. Tai padarė didžiausiai Centrinės ir Rytų Europos draudimo grupei „Vienna Insurance Group“ priklausančios draudimo bendrovės „Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group“ Lietuvos filialas.

Visas ne gyvybės draudimo paslaugas privatiems ir verslo klientams siūlanti „Compensa“ su partnerių pagalba pasirūpino renginio organizatoriaus finansinių nuostolių draudimu, susijusių su renginio nutrūkimu arba neįvykimu, taip pat renginio organizatoriaus civilinės atsakomybės draudimu ir apdraudė renginio savanorius draudimu nuo nelaimingų atsitikimų.

„Nuo pat savo veiklos Lietuvoje pradžios krepšiniui skiriame ypatingą dėmesį ir paramą. Žinome, ką Lietuvai reiškia krepšinis ir čia rengiamas Europos čempionatas, todėl prisidėti prie sklandaus jo organizavimo nusprendėme neabejodami“, – sakė „Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group“ Lietuvos filialo vadovas Ignas Panka.

Renginio organizatoriaus patirti finansiniai nuostoliai, susiję su renginio nutraukimu, pertraukimu, atidėjimu ar perkėlimu, apdraudžiami 9,78 mln. EUR (33,7 mln. Lt) draudimo suma. Renginio organizatoriaus civilinė atsakomybė apdrausta 2 mln. Lt Kiekvienas iš 1500 „Eurobasket 2011“ savanorių yra  apdraustas 30 000 litų draudimo suma nuo nelaimingų atsitikimų: mirties, invalidumo ir traumų rizikų. Saugumui užtikrinti, renginio nutrūkimo draudimas yra perdraustas visame pasaulyje žinomame Didžiosios Britanijos draudimo brokerių sindikate „Lloyd‘s“.

„Džiaugiamės turėdami tokį rimtą draudimo partnerį, kaip „Compensa“. Su „Compensa“ bus drąsiau ir organizatoriams, ir mūsų savanoriams, o kartu su jais – ir visiems krepšinio aistruoliams, jei įvyktų kas nors nenumatyto“, – sakė „EuroBasket 2011“ organizacinio komiteto vykdantysis direktorius Mindaugas Špokas.

Pasak Špoko, jei čempionatas dėl nenumatytų priežasčių neįvyktų, tai būtų prarasti ir visi išleisti pinigai, ir įdėtas darbas. Todėl lėšos, kurios yra investuojamos į čempionatą, turi būti apdraustos nuo įvairių įvykių, kurie jam galėtų sutrukdyti.

Renginio organizatoriaus finansinių nuostolių, susijusių su renginio nutrūkimu arba neįvykimudraudimas yra visų rizikų draudimas (angl. – all risk), t. y. jame draudžiamieji įvykiai yra visi, išskyrus išimtis. Prie pagrindinių rizikų jame priskiriamas terorizmas, užkrečiamos ligos ir gamtos sukeltos katastrofos. O prie išimčių – karas, invazija, branduolinė energija, radiacija, jonizacija, cheminis ginklas. Tačiau tokios standartinės išimtys kaip pilietiniai neramumai, streikai, komandų nepasirodymas iš „EuroBasket 2011“ draudimo sąrašo buvo išbrauktos, todėl joms apsauga galioja.

Be to, renginio organizatoriaus finansinių nuostolių, susijusių su renginio nutrūkimu arba neįvykimu draudimas, be pagrindinės grėsmės, kad renginys iš viso neįvyks, apima ir kitus nuostolius. Pavyzdžiui, jeigu dėl tam tikrų priežasčių rungtynes tektų perkelti į kitą vietą ir dėl to renginio organizatoriai turėtų papildomų išlaidų.

Be minėto renginio nutrūkimo draudimo, „Compensa“ apdraus ir „Eurobasket2011“ organizacinio komiteto civilinę atsakomybę. Tokio draudimo prireiktų, jeigu per renginį kas nors nutiktų tretiesiems asmenims ir nukentėtų jų sveikata arba turtas. Tai gali būti susiję su pačia arena, tiesiog susidariusia spūstimi, maitinimu (organizmo apsinuodijimu) bei kitų įvykių, dėl kurių nukentėtų tiek „EuroBasket 2011“ žiūrovai, tiek dalyviai. Draudimo išmoką tokiu atveju gautų renginio metu dėl organizatoriaus kaltės nukentėję asmenys.

Savanorystės metais nepamiršti ir „Eurobasket 2011“ savanoriai, kurie čempionato metu rizikuoja susižeisti ar kaip kitaip nukentėti. „Compensa“ suteiktas draudimas nuo nelaimingų atsitikimų nuramins ir pačius savanorius, ir juos savanoriauti išleidusius artimuosius.

Parama Europos vyrų krepšinio čempionatui – nebe pirmas draudimo bendrovės „Compensa“ indėlis į krepšinį. „Compensa“ rėmė šiais metais vykusią LKL „Žvaigždžių dieną“, planuoja šio lietuviams svarbaus sporto nepamiršti ir ateityje.


Rodyti komentarus
2012-10-28 09:23
eurobasket2011
v

a

u

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 1

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas