Dovydas Redikas dalyvauja antrajame iš eilės krepšinio čempionate
Dovydas Redikas dalyvauja antrajame iš eilės krepšinio čempionate
Nuotr. FIBA Europe
„Sunku po euforijos kristi į duobę”, – neslėpė Dovydas Redikas, žaidžiantis antrajame krepšinio čempionate iš eilės. 18-metis pasaulio čempionas šįkart kaunasi ne dėl medalių, o dėl išlikimo, rašo „Lietuvos rytas“.

Prieš dešimt dienų Redikui atrodė, kad gyvenimas negali būti gražesnis.
Jis bučiavo pasaulio jaunimo pirmenybėse Latvijoje iškovotą aukso medalį ir spindėdamas iš laimės kirpo čempionams priklausantį krepšio tinklelį.

Redikas priiminėjo sveikinimus iš tūkstančių lietuvių ir šalies prezidentės Dalios Grybauskaitės.

Tačiau viskas apvirto aukštyn kojomis kartu su dar vienu pasaulio jaunimo čempionu Arnu Butkevičiumi nuvykus į Bilbao (Ispanija) ir prisidėjus prie metais vyresnių vaikinų komandos.

„Jei kas nors būtų pasakęs, kad su šiais vaikinais žaisime tik dėl 13–16 vietų, būčiau pasiūlęs kirsti lažybų iš bet kokios sumos. Buvau įsitikinęs, kad viskas bus gerai. Net tikėjausi sugrįžti su dar vienu medaliu.

Sunku po euforijos kristi į duobę. Visi išgyvena. Kremtuosi ir aš – gal mes su Arnu neprisiderinome prie rinktinės ir ją išbalansavome?“ – „Lietuvos rytui“ kalbėjo Redikas.

Europos jaunimo (iki 20 m.) čempionate Lietuvos komandos reikalai yra labai prasti.

Pirmajame etape savo grupėje likę ketvirti, Mariaus Linarto treniruojami krepšininkai vargsta ir turnyre dėl 13–16 vietų. Jeigu nesugebės pranokti bent dviejų komandų, kitąmet dvidešimtmečiai varžysis B divizione.
Tačiau Redikas sako apie tai negalvojantis.

„Suvokiame likusių rungtynių reikšmę. Nėra net minčių apie B lygą. Pasiryžę padaryti viską, kad ten neatsidurtume“, – sakė Redikas.

Rodyti komentarus
Darknemo2000Tuom kad Jonas kamuoli visada pagaus o su Robke tai bala zino kiek jam ten kamuoliu is ranku po kase iskris. Tuom kad jonas geriau is po krepsio pataiko nei javtokas., tuom kad jonas yra greitesnis (bet fiziskai silpnesnis) uz Javtoka, tuom kad Jonas gerai zaidzia 2x2 (Robkei taip gerai nesigauna - kartais pristinga greicio o kartais nepagauna kamuolio). Tuom kad Jono baudu pataikymas 80%+, Javtoko 50%+ (siais metais eurolygoje jis buvo net 42%). Tuom kad vel Javtokas kokios traumos negautu, o po to turetume be centro zaisti (Andriuskevicius nors aukstas del kamuoliu nelebai kaip kovoja).


Pagaus, nepagaus, kaip ir trauma - spekuliacijos. Javtokas n kartu geriau zaidzia 2x2, nei Jonas. Taip pat Robke - susizaides su Saru. Zaidimas po krepsiu, taip pat salyginis tokiame lygyje, nei vienas, nei kitas neturi pakankamai igudziu uztikrintai zaisti vienas pries viena. Baudos - taip.

Trumpai tariant taip ir neisskyrei kuo Valanciunas skiriasi nuo Javtoko. Tik patvirtinai ju panasumus.
2011-07-22
Atsakyti
Darknemo2000CheckPabandyk, man paaiskinti kuo Valanciunas skiriasi nuo Javtoko..? Kolkas Robke - n kartu geresne Valanciuno versija su visais tokias pat pliusais + gynyba.Vienintelis tikras argumentas, kodel verta imti Jona - investicija i rinktines ateiti.Tuom kad Jonas kamuoli visada pagaus o su Robke tai bala zino kiek jam ten kamuoliu is ranku po kase iskris. Tuom kad jonas geriau is po krepsio pataiko nei javtokas., tuom kad jonas yra greitesnis (bet fiziskai silpnesnis) uz Javtoka, tuom kad Jonas gerai zaidzia 2x2 (Robkei taip gerai nesigauna - kartais pristinga greicio o kartais nepagauna kamuolio). Tuom kad Jono baudu pataikymas 80%+, Javtoko 50%+ (siais metais eurolygoje jis buvo net 42%). Tuom kad vel Javtokas kokios traumos negautu, o po to turetume be centro zaisti (Andriuskevicius nors aukstas del kamuoliu nelebai kaip kovoja).


Tu maždaug lygini vaikų lygą ( t.y jaunių pasaulio čempionatą ) ir normalų sezoną ( Javtoką ). Manai Valančiūnas geriau pastovėtų prieš....hm... na tarkim Gasoli ? nei Javtokas ? :)
2011-07-22
+5
Atsakyti
vasia gerulaitis
Treneris labiai patenkintas veteranais broliais,Songaila,Kaukenu kazkam vistiek klausimu dar kyla.Jokiu sansu Valanciunas neturi siemet tik klausimas kada tai jam pasakys treneris dabar ar po Palangos.Jisai nereikalingas komandai siemet ,bet bus reikalingas ateiti
2011-07-22
-2
Atsakyti
RibokasO tai ką, manot skirtumo nėra, kai suaugęs, patyręs žaidėjas važiuoja žaist už nacionalinę rinktinę ir kai kažkoks vaikinukas jaunas, su kuriuo siejamos didelės viltys, važiuoja palakstyt į kažkokį U20 čempą, apie kurį NBA klubai niekada nėra girdėję. Nemanau, kad jeigu Jonas kitam sezone tikrai bus paimtas žaist į Raptorius, anie net svarstys kažką dėl tokios galimybės. Ir jokio skirtumo, Raptors ar koks kitas NBA klubas būtų.


Taip yra. Veteranu daug zaide Lenkijoje, daugiau jaunimo zaide praeitam PC. Kaip matai skirtumas visgi yra, ar ne? Tik kad ne visai veteranu naudai.

Reikia daryti lydini ir jaunimo ir veteranu, o ne kaip Lankijoje prisikimsti patyrusiu zaideju o jaunus Kalniecius, Maciulius pudyti ant suolo.
2011-07-22
-4
Atsakyti
CheckPabandyk, man paaiskinti kuo Valanciunas skiriasi nuo Javtoko..? Kolkas Robke - n kartu geresne Valanciuno versija su visais tokias pat pliusais + gynyba.Vienintelis tikras argumentas, kodel verta imti Jona - investicija i rinktines ateiti.


Tuom kad Jonas kamuoli visada pagaus o su Robke tai bala zino kiek jam ten kamuoliu is ranku po kase iskris. Tuom kad jonas geriau is po krepsio pataiko nei javtokas., tuom kad jonas yra greitesnis (bet fiziskai silpnesnis) uz Javtoka, tuom kad Jonas gerai zaidzia 2x2 (Robkei taip gerai nesigauna - kartais pristinga greicio o kartais nepagauna kamuolio). Tuom kad Jono baudu pataikymas 80%+, Javtoko 50%+ (siais metais eurolygoje jis buvo net 42%). Tuom kad vel Javtokas kokios traumos negautu, o po to turetume be centro zaisti (Andriuskevicius nors aukstas del kamuoliu nelebai kaip kovoja).
2011-07-22
-6
Atsakyti
Darknemo2000Ksistofas tai be klausimu geresnis uz Jona siuo metu (geresnis metimas nei brolio, geriau ginasi), bet Darjus tai tikrai nera labai kuom pranasesnis. Taip turi pliusu bet jei jau imsime ksystofa tai dar viena panasaus stiliaus zaideja tik kiek prastesni nelabai apsimoka imti. Geriau paimti antra tikra centra - arba Valanciuna arba Petraviciu tik kad pastarajam su traumom problemos tai neaisku kokia fizine bukle.


Paminejai, kad neverta imti dvieju tokio pats stiliaus aukstaugiu, ar ne? Pabandyk, man paaiskinti kuo Valanciunas skiriasi nuo Javtoko..? Kolkas Robke - n kartu geresne Valanciuno versija su visais tokias pat pliusais + gynyba.

Vienintelis tikras argumentas, kodel verta imti Jona - investicija i rinktines ateiti.
2011-07-22
-1
Atsakyti
RibokasDarknemo2000RibokasPrie ko čia Valančiūnas??? Kai vyks tas čempionatas, jau bus prasidėjęs NBA sezonas. Maskvytis iš karto po PČ pats sakė, kad jau nebesitiki daugiau Jono rinktinėj pamatyt.O pats jonas sake, kad ir kitais metais su ta pacia chebryte nori vaziuoti aukso. Jei labai nores - tai ir zais. Cia jam juk ne tik komanda bet ir sava chebra su kuria nuo 15 metu kartu zaidzia.Tai kad nuo Jono norų mažai kas priklausys. Neleis Raptors žaist ir vsio. O apie kažkokius ten U20 jie tikriausiai net girdėję nėra.


Jei kontrakte bus punktas apie išleidimą žaisti už nacionalinę rinktinę ( nesvarbu, U20 ar vyrų ), tai Raptors nieko nepadarys. Manau, kad tokį punktą įtraukti į kontraktą niekas nedraudžia.
2011-07-22
Atsakyti
Nebloga nuotrauka, neblogi raumenys pas Redika :D
2011-07-22
+6
Atsakyti
O tai ką, manot skirtumo nėra, kai suaugęs, patyręs žaidėjas važiuoja žaist už nacionalinę rinktinę ir kai kažkoks vaikinukas jaunas, su kuriuo siejamos didelės viltys, važiuoja palakstyt į kažkokį U20 čempą, apie kurį NBA klubai niekada nėra girdėję. Nemanau, kad jeigu Jonas kitam sezone tikrai bus paimtas žaist į Raptorius, anie net svarstys kažką dėl tokios galimybės. Ir jokio skirtumo, Raptors ar koks kitas NBA klubas būtų.
2011-07-22
-6
Atsakyti
PerFexRaptorsai neprieštarauja, kai žaidėjai žaidžia už savo komandą, čia tau ne kokie Cavs. Tiktais žinoma, jei žaidėjas turi traumų, tai žinoma neišleis.


Garbajosai priestaravo ir visi gerai zinom kaip ta istorija baiges, tai gal Raptors pasimoke, nes nei Kleizai nei Barbosai praeitam pasaulio cempionate zaisti neuzdraude.
2011-07-22
+1
Atsakyti
Telieka palinkėti sėkmės!
2011-07-22
+4
Atsakyti
RibokasDarknemo2000RibokasPrie ko čia Valančiūnas??? Kai vyks tas čempionatas, jau bus prasidėjęs NBA sezonas. Maskvytis iš karto po PČ pats sakė, kad jau nebesitiki daugiau Jono rinktinėj pamatyt.O pats jonas sake, kad ir kitais metais su ta pacia chebryte nori vaziuoti aukso. Jei labai nores - tai ir zais. Cia jam juk ne tik komanda bet ir sava chebra su kuria nuo 15 metu kartu zaidzia.Tai kad nuo Jono norų mažai kas priklausys. Neleis Raptors žaist ir vsio. O apie kažkokius ten U20 jie tikriausiai net girdėję nėra.


Raptorsai neprieštarauja, kai žaidėjai žaidžia už savo komandą, čia tau ne kokie Cavs. Tiktais žinoma, jei žaidėjas turi traumų, tai žinoma neišleis.
2011-07-22
-4
Atsakyti
Darknemo2000RibokasPrie ko čia Valančiūnas??? Kai vyks tas čempionatas, jau bus prasidėjęs NBA sezonas. Maskvytis iš karto po PČ pats sakė, kad jau nebesitiki daugiau Jono rinktinėj pamatyt.O pats jonas sake, kad ir kitais metais su ta pacia chebryte nori vaziuoti aukso. Jei labai nores - tai ir zais. Cia jam juk ne tik komanda bet ir sava chebra su kuria nuo 15 metu kartu zaidzia.


Tai kad nuo Jono norų mažai kas priklausys. Neleis Raptors žaist ir vsio. O apie kažkokius ten U20 jie tikriausiai net girdėję nėra.
2011-07-22
-6
Atsakyti
Jeigu taip ir toliau tai tikrai nepateks.
2011-07-22
+4
Atsakyti
MANtutisValančiunas geresnis už Darjusa? Nebejuokaukit, su tokiu sudėjimu jis su nieko nepasistumdys, po kokiu 2-3 taip bus geresnis, nėr kur skubėt jam i rinktinė ir taip po 2-3metu bus pagrindinis centras rinktinėje.


Tu paziurek i Darjuso sudejima pirmiausia. 208 cm, svoris 106 kg. Jonas 211 (ar 213 taip ir neaisku koks jo tikras ugis yra dabar, nes vienus raso 211 kitur pagal duomenis is italijos stovyklos 213, o FIBA duomenys kaip visada pasene ir nepatikimi) ir 108 kg.

Taigi Jonas jau yra ir aukstesnis ir sunkesnis uz Darjusa. As suprasciau jei jegos prasme lygintum Marijona ir Jona, bet tikrai ne Darjusa kuris yra ir zemesnis ir lengvesnis.
2011-07-22
+1
Atsakyti
12345
Mest pradziai Ridikai reikia baudas ismokt,ir klaidu tiek nedaryt. Mudakas
2011-07-22
-3
Atsakyti
Valančiunas geresnis už Darjusa? Nebejuokaukit, su tokiu sudėjimu jis su nieko nepasistumdys, po kokiu 2-3 taip bus geresnis, nėr kur skubėt jam i rinktinė ir taip po 2-3metu bus pagrindinis centras rinktinėje.
2011-07-22
-2
Atsakyti
RR
Minciu gal ir nera, bet galimybes tai dideles.
2011-07-22
-1
Atsakyti
Aivarasxddkam imti 2 brolius i rinktine uztenka ksystofo ! reik nepamirst kad 2012 olimpiada ant nosies , reik duot jaunimui apsitrint su vyrais , mastyt chebra reik :) broliai saunuoliai cia niekas nepaneiks bet reikia logiskai apgalvoti viska , aukstaugiu perteklius bus sunku kemzurai apsisrest bet visada kazkas atkrenta tokia jau ta sistema :)pf Jankūnas Lavrinovičius MotiejūnasC Javtokas lavrinovičiusDar nereikia Valančiuno


Nu ir kuom Darius yra geresnis uz Valanciuna? Aba panasiai silpnai ginasi, panasiai gynyboje del kamuoliukovoja, bet Jonas yra greitesnis, geriau kovoja del kamuoliu puolime, geriau blokuoja metimus, geriau pataiko is artimu distanciju, yra soklesnis, aukstesnis, jaunesnis. Darius turi patirties ir gal kiek daugiau jegos (bet nepernelyg nes Jonas jau priaugo mases o Darjus niekada nebuvo galiunas), meto daug is vidutiniu ir tolimu distanciju tik kad pataikymas slubuoja o kai nepataiko nera kam kovoti del atsokusiu kamuoliu.

Be to Jonas kelis kartus geriau zaidzia 2x2 nei Darjus, o turint omenyje kad rinktineje greiciausiai bus Saras tai labai pravers.

Ksistofas tai be klausimu geresnis uz Jona siuo metu (geresnis metimas nei brolio, geriau ginasi), bet Darjus tai tikrai nera labai kuom pranasesnis. Taip turi pliusu bet jei jau imsime ksystofa tai dar viena panasaus stiliaus zaideja tik kiek prastesni nelabai apsimoka imti. Geriau paimti antra tikra centra - arba Valanciuna arba Petraviciu tik kad pastarajam su traumom problemos tai neaisku kokia fizine bukle.
2011-07-22
+1
Atsakyti
ddkam imti 2 brolius i rinktine uztenka ksystofo ! reik nepamirst kad 2012 olimpiada ant nosies , reik duot jaunimui apsitrint su vyrais , mastyt chebra reik :) broliai saunuoliai cia niekas nepaneiks bet reikia logiskai apgalvoti viska , aukstaugiu perteklius bus sunku kemzurai apsisrest bet visada kazkas atkrenta tokia jau ta sistema :)


pf Jankūnas Lavrinovičius Motiejūnas

C Javtokas lavrinovičius

Dar nereikia Valančiuno
2011-07-22
-4
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 41

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.