Linartas: „Visi priekaištai treneriui ir nuo to nereikia bėgti“ (foto)

2011-07-25 22:17
Martynas Pupininkas, „BasketNews.lt“ korespondentas
Ovidijus Varanauskas ir Augustas Pečiukevičius Nuotr.: Fotodiena.lt/D.Radlinskas
Su kuo susirašinėja Mindaugas Kupšas? Nuotr.: Fotodiena.lt/D.Radlinskas
Gilvydas Biruta pareiškė, kad dvidešimtmečių pasirodymas pažemino Lietuvą Nuotr.: Fotodiena.lt/D.Radlinskas
Telefonu kalbasi Mindaugas Kupšas Nuotr.: Fotodiena.lt/D.Radlinskas
Vyr. treneris Marius Linartas tvirtino, kad komanda ne iš karto suprato rungtyniaujanti Europos čempionate Nuotr.: Fotodiena.lt/D.Radlinskas
Ovidijus Varanauskas ir Augustas Pečiukevičius Nuotr.: Fotodiena.lt/D.Radlinskas
Su kuo susirašinėja Mindaugas Kupšas? Nuotr.: Fotodiena.lt/D.Radlinskas
Gilvydas Biruta pareiškė, kad dvidešimtmečių pasirodymas pažemino Lietuvą Nuotr.: Fotodiena.lt/D.Radlinskas
Telefonu kalbasi Mindaugas Kupšas Nuotr.: Fotodiena.lt/D.Radlinskas
Vyr. treneris Marius Linartas tvirtino, kad komanda ne iš karto suprato rungtyniaujanti Europos čempionate Nuotr.: Fotodiena.lt/D.Radlinskas
Prastą Lietuvos dvidešimtmečių rinktinės žaidimą lėmė nesusikaupimas bei Jono Valančiūno trūkumas, įsitikinęs nacionalinės ekipos vyriausiasis treneris Marius Linartas.
Europos jaunimo čempionate mūsiškiai liko keturiolikti ir tik per plauką neiškrito į B divizioną.

Pirmadienio vakarą rinktinė sugrįžo į Vilnių, o Linartas oro uoste ieškojo patirto fiasko priežasčių bei prisiėmė atsakomybę dėl prasto pasirodymo.

– Dalis šios rinktinės žaidėjų ankstesniuose čempionatuose patekdavo į stipriausių ketvertuką. Kas pasikeitė šiais metais? – žurnalistai paklausė Linarto.
– Iš principo, atsakėte į klausimą – tai buvo dalis komandos. Turėjome gal keturis žmones, kurie apskritai pirmą kartą išvažiavo į Europos čempionatą. Iš karto įsilieti į komandą jiems buvo sunku. Pirmas rungtynes sužaidėme gerai, o vėliau gavome smūgį žemiau juostos. Reikėjo žūtbūt atsilaikyti, bet viskas įvyko labai greitai. Manau, kad nesugebėjome iš karto suprasti, jog esame Europos čempionate ir dar kažko laukėme.

– Ar suradote nesėkmingo žaidimo priežastis?
– Sunku atsakyti. Kokios gali būti priežastys? Žaidėme krepšinį, stengėmės, o rungtyniavome taip, kaip mokėjome. Paskui gavosi taip, jog turėjome žaisti dėl paskutinių vietų, dėl kurių kovoti nebuvo lengviau nei ketvirtfinalyje, pusfinalyje ar finale. Turiu omenyje paskutines trejas rungtynes.

– Galbūt trūko geresnio pasiruošimo tiek fiziškai, tiek psichologiškai?
– Manau, kad viskas susidėjo. Pasiruošimas praėjo sklandžiai, sužaidėme įtemptas rungtynes. Jose rungtyniavome pakankamai gerai ir laimėjome. Galbūt devyniolikmečių rinktinė per daug gerai sudalyvavo. Galbūt vaikinams atrodė, kad, jei esu lietuvis, tai ir taip krepšinį geriau žaidžiu nei ukrainietis. Susistatė viskas į vietas, bet pasirodo, kad reikia dar ir patiems žaisti.

– Kurią dieną sulūžo žaidimas?
– Lūžio diena buvo antra, kai mūsų rezultatai buvo blogi ir tiek. Trečią dieną žaidėme su pakankamai stipria Vokietijos komanda, toli nuėjusia bei iškovojusia penktąją vietą. Su jais rungtyniauti buvo sunku. Nors stengėmės, kovojome iš visų jėgų, bet priešininkai sužaidė gerai.

– Kurie krepšininkai nepasirodė taip, kaip jūs tikėjotės?
– Kadangi užėmėme keturioliktą vietą, galima sakyti, kad gerai nesužaidė nė vienas. Buvo žaidėjų, atidavusių visas jėgas, bet to neužteko.

– Ar sau turite priekaištų?
– Kokie sau priekaištai? (galvoja) Užėmėme keturioliktą vietą, o ji netenkina. Visi priekaištai yra treneriui.

– Kai komanda pralaimi, kaltas treneris?
– Turbūt taip yra visada. Nuo to niekur nepabėgsi ir nereikia bėgti nuo to.

– Pastaraisiais metais vyriausiojo trenerio praktikos neturėjote. Ar sutinkate, kad jums trūko patirties vadovaujant rungtynių metu?
– Per penkiolika metų, kai dirbu treneriu, pusantro sezono nedirbau vyriausiuoju treneriu. Jeigu kalbėtume apie paskutinius metus, tai nei aštuoniolikmečiai, nei devyniolikmečiai neturi trenerių.

– Minėjote, kad kai kurie auklėtiniai prieš čempionatą buvo užrietę nosis. Kodėl taip nutiko?
– Nesakyčiau, kad užrietę nosis, bet, iškovoję trečią ir ketvirtą vietas, galvojame, jog ir toliau sėkmingai žaisime. Rinktinė neturėjo geriausios komplektacijos ir buvome ne tai, kad nosis užrietę, bet truputėlį nesusikaupę.

– Ar šita komanda turėjo potencialio pakilti aukščiau keturioliktos vietos?
– Aukščiausias vietas užėmė tos ekipos, kurios buvo sukomplektuotos iš pačių geriausių žaidėjų. Kas susivežė visus geriausius krepšininkus, tie ir žaidė dėl aukščiausių vietų. Visos kitos komandos – tie patys turkai, tie patys serbai, tie patys kroatai atvažiavo nukraujavę.

– Ko be Jono Valančiūno jūsų rinktinei trūko labiausiai?
– Vidurio puolėjo pozicija yra pakankamai svarbi komandai. Galbūt Jono ir vieno būtų užtekę.

– Kokia laukia šių krepšininkų ateitis?
– Lauksime, kas iš jų ateis į vyrų krepšinį.

– O jūsų paties?
– Manęs? Kol kas dar nežinau, šiuo metu nežinau.

– Ar Ispanijos rinktinė pelnytai tapo čempione?
– Galima sakyti, kad ji turėjo palaikymą, bet jie irgi finale, jeigu neklystu, neteko trijų traumas patyrusių žaidėjų. Ištraukė tas rungtynes ir tiek. Taip ir turėjo būti.

– Kokį įspūdį paliko perspektyvusis Nikola Mirotičius?
– Žaidėme su ispanais draugiškame turnyre ir jis mums įmetė aštuonis taškus. Per daug neblizgėjo. Kitoms komandoms sumetė nemažai, buvo naudingas savo ekipai. Kai kuriais atvejais ir teisėjai į jį atlaidžiau žiūrėjo, nors iki didelio krepšininko jam dar trūksta. Be abejo, jis turi didžiulį potencialą.

Rodyti komentarus
KO JUS VISI KEIKIAT LINARTA? FAISKAS TRNERIS JIS COOL
2011-07-27
Atsakyti
jusas
Kaip zmones nesuprantat,kad Donatas ne tu metu gimimo,jis 90,o cia91 ir jaunesni
2011-07-27
Atsakyti
nf
aisku trukoJono ir Donato,tai tam ab..reikejo paimti i rinktine kitu zaideju,o neziureti savo kiemo principo,vieni treniravuosi kiti zaide,visai neparuose komandos cempionatui,galejo gal zemesne vieta uzimti,bet ne kovuoti del islikimo A divizione,,antras fenonomenas panasaus lygio Dikcius,zaideju yra,juos reikia sustyguoti,o treneriai atsilieka visa galva,produktai lietuviski,bet praruge...
2011-07-27
Atsakyti
bravas
aisku jei butu jonas ir u20 butu tape cempionais,tai kemzura suzlugde u20 nes jonui neleido zaisti.o dabar jono jei nepaims i vyru rinktine tai suzlugdys ir ja.rinktinej neturi buti lavriku ju vietas turi uzimti jaunieji musu super talentai JONAS ir DONATAS.NES KITAIP LIETUVOS VYRU RINKTINE NEBETURES ATEITIES.IR KALTAS BUS KEMZURA NES JIS NEPASTEBI TALENTU O IMA I RINKTINE KAZKOKIUS GRYBUS LAVRIKUS.
2011-07-27
Atsakyti
KU gelis
Lagai gaila vaikinu.Gerai ruosesi,turejo ambiciju laimeti.Nugalejo turnyra Ispanijoj.Buvo geriau maziau susizaide.Bet lietuviui jei skani sriuba ,---reikia druskos dar.Du is komandos lauk ,du " auksinius" i komanda.Treneriui galvele susisuko..Ka galvojo komandos izaidejai pamate aikstelej ta gaivala Redika.,komandos gelbetoja.Deja.Deja -komanda ne robotas. ne sachmatu figuros.Blogas zodis -uzmusa.Tegul pamasto ir kiti strategai,ar galima paskutine diena daryti keitimus, kaip tai atsiliepia komandos stoviui.po to---- nesusikaupia......
2011-07-26
Atsakyti
Man tai tas Linartas niekada nepatiko, labai jau toks naglas snukis, nekoks trneris iš jo jai visus atmazus meta, kad nebuvo Valančiūno, todėl taip ir nepasisekė, visu pirma toks pasakymas iškart žemina-įžeidžia kitus komandos žaidėjus, šiaip manau tiesiog prastas treneris ir gal kiek sėkmės pritrūko, o komandoje tikrai yra nebloų vaikių, manau ateityje keli iš jų parodys dar save.
2011-07-26
Atsakyti
fpiz-2
Kodel visi sneka apie kazkokius atsistatydinimus jeigu ar taip taip sitai chebrai jaunimo turnyrai baigesi
2011-07-26
Atsakyti
perlo talentai
paprasčiausiai pritrūko ne perlo žaidėjų indėlio. nes zk žaidėjai išvis nuliai.
2011-07-26
-1
Atsakyti
Nereikia kaltinti zaideju, nereikia kaltinti ir trenerio, reikia tiesiog jo maloniai paprasyti, kad mestu sitas pareigas, matyt jam jos netinka.
2011-07-26
Atsakyti
Dar beto Linartas sako, kad buvo geros pirmos rungynės. Kuom jos geros? kad padarė 32 klaidas? ir jei ne Kulviečio šou tai būtumėm ir tas rungtynes pralošę..
2011-07-26
+3
Atsakyti
Cia valkata o ne treneris.
2011-07-26
+1
Atsakyti
DangisKad Linartas blogai sudeliojo zaidima, tai buvo aisku jau per antras varzybas grupese, kai nuo ukrainieciu gavo 8 blokus ir per puse varzybu net nemete is 3-u tasku zonos. Taip pat ir zaidejai per daug atsipalaidave buvo, nes buvo varzybu, kuriu metu spurtuoja 17-0, o po to tiek pat gauna (su kroatais). Taip kad kalte del prasto pasirodymo turetu prisiimti visi, o ne tik treneris.


tas ir man krito į akis kai po kašę lindo tas 2,16 ukrainietis dalino blokus, bet visvien trajakų nemetė, čia protu nesuvokiamas dalykas...
2011-07-26
+1
Atsakyti
graudu, kai tokie valkatos tampa treneriais...
2011-07-26
+1
Atsakyti
Mano nuomone tai sitas jauniu rinktines ir turi treniruoti treneriai, dirbantys su vaikais, o ne klubais. Tokie treneriai zino ka geriau pasakyt, kaip uzvest jaunima. Klubuose viskas kitaip, ten zaidejai gauna pinigus ir su ta motyvacija kitaip.
2011-07-26
Atsakyti
Pats kaltas, kad apsiime, tik del jo cia viskas sitaip. Tikejos sloves, padare pazeminima Lietuvai. :)
2011-07-26
+3
Atsakyti
rytis
ka padarysi svarbu kad nors a lygoj isliko o kitais metais 19 paims auksa
2011-07-26
+3
Atsakyti
Kad Linartas blogai sudeliojo zaidima, tai buvo aisku jau per antras varzybas grupese, kai nuo ukrainieciu gavo 8 blokus ir per puse varzybu net nemete is 3-u tasku zonos. Taip pat ir zaidejai per daug atsipalaidave buvo, nes buvo varzybu, kuriu metu spurtuoja 17-0, o po to tiek pat gauna (su kroatais). Taip kad kalte del prasto pasirodymo turetu prisiimti visi, o ne tik treneris.
2011-07-26
+6
Atsakyti
MuchamedasNesukraučiau čia visko Linartui. Komandoje pilna antraeilių žaidėjų kuriem trūko pasitikėjimo savimi, nes klubiniame krepšinyje daugelis nėra lyderiai, o dar kai buvo pripratę lošt per Joną, tai taip ir nesurado savo naujojo lyderio.


Dar prieš pradedant ruoštis čempionatui, pats Jonas sakė, kad nežais 20-mečių rinktinėje, nes bandys patekti į vyrų rinktinę. Nei per pasirengimą, nei per visas draugiškas rungtynes su Jonu jie nežaidė. Tai kada čia jie taip įprato žaist su juo? Gal prieš du metus atsimena kaip žaidė ir vis dar įpratę? Aišku, ne vien treneris kaltas, bet, kad šitas treneris grybas, manau sutinka visi.
2011-07-26
-1
Atsakyti
Jokubas
Linarto akim kalciausias valanciunas?

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2011-07-26
-3
Atsakyti
Japis
Bl, pasnekejo zmogus: jei turetume Valanciuna... Dar LeBrono paprasyk nu ir Kobiko dar, kodel gi ne? Jei bobute butu su ratais cia is tos temos
2011-07-26
+2
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 47

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.