Valančiūnas: „Mano užduotis – patekti į 12-tuką“

2011-07-26 14:12
Karolis Dobrovolskas, „BasketNews.lt“ korespondentas
Jonas Valančiūnas maksimaliai susikaupęs net per treniruotes
Jonas Valančiūnas maksimaliai susikaupęs net per treniruotes
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Po audringo triumfo pasaulio jaunimo (iki 19 metų) čempionate Jonas Valančiūnas kibo į darbus nacionalinėje vyrų rinktinėje. Jaunuoliui tai ne tik didžiulė patirtis, bet ir svajonės išsipildymas.

Bendraudamas su tinklalapio „BasketNews.lt“ žurnalistu, Valančiūnas teigė, kad buvo pasiruošęs šuoliui iš jaunimo rinktinės lyderio vaidmens į kovą dėl patekimo į 12-tuką vyrų rinktinėje.

„Aš kitaip ir nesitikėjau, buvau tam pasiruošęs. Čia susirinkę geriausi Lietuvos krepšininkai ir su jais negali būti lengva. Dirbu, stengiuosi ir mano užduotis yra patekti į dvyliktuką“, – atviravo uteniškis.

Atmosfera rinktinėje – puiki

Nors Valančiūnas pirmą kartą dalyvauja vyrų rinktinės stovykloje, tačiau joje jis turi jau nemažai pažįstamų iš klubinio sezono.

„Iš Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandos pažįstu Simą Jasaitį ir Martyną Gecevičių, todėl problemų nėra, tačiau noriai bendrauju su visais. Dar praėjo tik viena savaitė drauge, bet su visais sutariu puikiai“, – mintimis dalijosi Valančiūnas.

Tradiciškai, kaip ir po kiekvienos treniruotes, rinktinės krepšininkai jau eilę metų žaidžia žaidimą: visi dalyviai bando įmesto nuo vidurio aikštės. Pirmasis įmetęs – laimi žaidimą. Tiesa, norėdamas žaisti turi „susimokėti“ 50 litų. Į šią pramogą greitai įsijungė ir jauniausias rinktinės kandidatas.

Nors aukštaūgio metimai skriejo pro šalį, geros nuotaikos po konkurso netrūko.

„Šiandien pasisekė Rimantui Kaukėnui, jis laimėjo viską“, – šypsojosi Valančiūnas.

Skirtumas tarp jaunimo ir suaugusiųjų rinktinių – milžiniškas

Valančiūnas pripažįsta, kad perėjus į vyrų rinktinę jam tenka dirbti pagal visiškai kitą techniką ir metodiką: „Matyt, skirtumas yra dėl to, kad jauniems krepšininkams reikia vienų dalykų, o vyrams kitų. Metodika be abejonės turi skirtis, vien dėl amžiaus skirtumų“.

Tačiau aukštaūgis pripažįsta, kad nesvarbu, kokioje komandoje bežaistų, jeigu nori laimėti, vidinė atmosfera ir požiūris į darbą turi būti maksimalus.

„Jeigu komanda nori iškovoti pergalių, joje privalo būti gera atmosfera ir vienas turi kovoti už visus ir visi už vieną“, – atviravo krepšininkas.

Rodyti komentarus
1 2 3 4 5 6 7  »
2011-07-28 13:40
edvis
lavrikai geroi formoi juos butinai paims nes jie gali centruoti ir sunkiu krastu zaisti dar is triju meta. per didele prabanga rinktineje tureti daug centrus roberta jona donata ,tai bukit ramus paims lavrikus. galetu songailos neimti nes jis visa sezona nezaide tai nieko is jo ir nebus gero:)))
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-07-27 19:49
hhh
Malacius tas Valaciunas matosi,kad is visos sirdies ,kad uz lietuva!!!Super
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-07-27 15:48
DBR LOSIAI PRANCAI SU RUSAIS REKIT PALAIKYKIT RUSUS EIKIT UZ RUSUS KAD MUSISKIAMS TADA BUT LENGVIAU
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-07-27 15:38
dd
kemzura nebuk durna neimk tu lavriku sudmaliu ... imk jona ir donata !

as kemzura gerbiu bet jeigu paims lavrikus ( kurie sudo verti ) ir nepaims jono ir donata .... krc nusivyles busiu musu strategu
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-07-27 14:16
senis
Sveiko proto lietuviai turi labai mažai. Lavrikai, lavrikAI, LAVRIKAI-TAI BENT DIEVAI, ŠŪDMALIAI. Jau daug sezonų jie nieko nerodo, jų lygis rinktinėje nulinis, pelno po 2-4 taškus, nesigina, dėl kamuolių išvis nekovoja. Jie paprasčiausiai nesistengia. Jonas ir Donatas po metų bus super žaidėjai, dabar jau jie labai ,labai geri, be to, jie stengiasi. Petravičius nepabėga, dariušas nulis, nieko gero, Songaila išvis be komantarų-2 sezonai ant suoliuko. Visiems jau rimtai per30, kuris iš jų po metų, 2 padės rinktinei? IŠSIPLAUKITE GALVAS, SIAURAPROČIAI.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-07-27 13:23
nuihjui
uihuhjiujoij
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-07-27 11:39
to patyres
O KUR KAPITONAS ROBKE?:-) BET JONA BUTINAI REIKIA IMTI. NEABEJOJU JO SUGEBEJIMAIS. REIKIA IR DONCE JAU BANDYTI
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2011-07-27 10:22
Valdas
bravas > debile ateitis yra ateitis, o dabar yra dabartis ir reik ziuret dabartinius geriausius zaidejus o jie tikrai ne Motiejunas ir Valanciunas
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2011-07-27 06:45
bravas
ko cia visi kisat tuos lavrikus visi matem kaip jie zaide ec lenkijoj.o jei nepaims nei JONO nei DONATO PATARCIAU JIEMS DAUGIAU NIEKADA NEZAISTI UZ RINKTINE KAIP PADARE ILGAUSKAS.KAS CIA PER TYCIOJIMASIS PACIUS TALENTINGIAUSIUS ATEITIES ZAIDEJUS PAKVIESTUS I NBA KURIU ZAIDIMU GALIMA GROZETIS NEPAIMS I RINKTINE.OKAZKOKIUS LAVRIKUS IS KURIU NAUDOS NULIS PAIMS NES JUOS PROTEGUOJA AGRASTAS.PER AGRASTA PRARADOM ILGAUSKA O DABAR PER JI IR KEMZURA PRARASIM DU TALENTUS.JONAI TU ISVIS GERIAUSIAS ESI IR BUSI IR NUSISIK ANT TOKIU TRENERIU IR TOKIOS RINKTINES ZAISK NBA IR DZIAUKIS GYVENIMU TAS PATS IR DONATUI.tegu uz rinktine suda mala lavrikai.
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2011-07-27 01:11
macas
jona vietoj vieno is broliu !! kam du brolius turet, kai abu palei trajaka malsis... aisku jonas panasus ir i petra ir i robke, bet jonas bus musu ateitis, o brolis... nu... tai va
Įvertinimas:
+3
(vertina tik prisijungę)
2011-07-26 22:22
patyres
Nereikia lia lia. Abu brolia savo komandose žaidė CENTRAIS, todėl kalbėti apie Valančiūno šansus netenka - jie nuliniai. Priekinė linija be abejonės atrodys taip: Javtokas, K. Lavrinovič, D. Lavrinovič, Jankūnas ir Songaila.

Bendra rinktinės sudėtis jau beveik aiški, klaustukas tik ties 3 pozicija - ar bus imamas Lukauskis, ar pastumtas iš gynėjų grandies Pocius

5 gynėjai, 2 lengvi kraštai, 5 dideli

Kalnietis, Jasikevičius Delininkaitis (bus paimtas, nes gali žaisti ir PG ir SG)

Kaukenas, Pocius

Jasaitis, Lukauskis

K. Lavrinovič, D. Lavrinovič, Jankūnas ir Songaila.
Įvertinimas:
-5
(vertina tik prisijungę)
2011-07-26 21:39
kad visi rodytu toki rysta kovot kaip Jonas
Įvertinimas:
+3
(vertina tik prisijungę)
2011-07-26 20:35
manau jona reiktu paimt bet aisku kemzurai geriau matyt kas geresnis
Įvertinimas:
+2
(vertina tik prisijungę)
2011-07-26 20:05
pyktas
jeigu nepaims jono i rinktine su chebra uzsakem autobusa varysim prisiksim kemzurai ant kilimelio :D
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2011-07-26 20:02
jo
jonas bus rinktineje. jei jau 12 anksciau buvo anriuskevicius jonas tikrai bus.

manau jonas butu pozityvesnis 12 nei tarkim brolis ar petravicius. siems tai nebutu kazkas, jonui butu. anie vistiek londone nebelostu, jonas lostu. taigi manau jonas tikrai bus, klausimas del motiejuno siek tiek keblesnis, bet as labai noreciau kad butu ir jis
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2011-07-26 19:11
Niekas konkrečiai ir nesako, kad prieš Sofoklį įsivaizduoju. Išvis 1x1 prieš Sofoklį nebent koks Kambala galėtų arba žaidėjas, gebantis gintis "galva" ir nenuleidžiantis akių nuo "taikinio"(kaip Javtokas su Jankūnu prieš Scola).

Nereikia dramatizuoti dėl pasakymo "subrendęs". Visai ką kita norėjau pasakyti. Na, gerai - apšlifuotas.... Pasirengęs "iššauti"....

Ir kalbu aš apie 11-12 žaidėjo vietą(t.y kuris iš jų vertesnis), ne apie pozicijos užėmimą(SF, PF ar C). Ir taip aišku, kad jie žaidžia skirtingose pozicijose. Nereikia taip nervintis.
Įvertinimas:
-2
(vertina tik prisijungę)
2011-07-26 18:41
ColdbergGerai, plačiau:Ar Jonas gali išdurti patyrusį varžovą? Nemanau.Užpulti skirtingais metodais iš tos pačios situacijos? Nemanau.Pasistumdyti su Gasoliais, Gortatu, Asiku, Erdenu, Savašu? Neįsivaizduoju šiuo metu. Kitame etape dar ir Sofoklis gali būti, apie jį nekalbu. Čia jums ne Eurolygos tipiniai Freelandai ir Batistės.O kalbant apie Motiejūną, tai jau įsivaizduojamas variantas:Puolimo arsenalas - CHECK!(seniai išvis tokį bemačiau Europoje)Sudėjimas - CHECK! Jau šalia Gasolio įsivaizduoju jį, plius Motiejūnas gali ganytis po kiekvieną aikštės vietą, kai Jonelis įpratęs baudos aikštelėje žaisti, P.Gasoliui iš Europinio tritaškio pataikyti yra dažnas reiškinys.Sugebėjimas lošti keliose pozicijose - CHECK! Jo fiziniai ir techniniai duomenys leidžia žaisti ne tik Power Forward, bet ir centru bei Small Forward(Kemzūra geras treneris - gal sugebės tai įvykdyti, jei taip reiks).
Ir tu pats tiki šita nesąmone, kurią čia parašei? Motiejūnas gynyboje yra labai prastas ir jis būtų dar žiauriau sunešiotas, nei kad Valančiūnas. O puolimas jo, šiai dienai nėra labai geras vien dėl to, kad metimas yra labai nestabilus. Pasižiūrėk kiek šį sezoną buvo rungtynių kur Motiejūnas visas rungtynes taip nė vieno metimo iš aikštės nepataikė arba laisvas airballus mėtė. Potencialas didelis, bet jam su metimu reikia dirbti gerokai daugiau, nei kad Valančiūnui štanginėj. O šiai dienai Donatas gali žaisti tik PF, nes žaist centru jam visdar trūksta jėgos ir noro gintis, o SF jis galėtų būt nebent iš bėdos, kai reiktų dengti taip pat aukštus SF, ko jis turbūt irgi nelabai sugebėtų padaryt...
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2011-07-26 18:31
HashasVos neprisimyzau, kai pamaciau ta nuotrauka xDDDDDDDDDD


buk vyras, nemysciok!
Įvertinimas:
+5
(vertina tik prisijungę)
2011-07-26 18:17
ColdbergRibokasTo Coldberg:Gal galėtum šiek tiek plačiau paaiškinti, kodėl Valančiūnas - plika medžiaga, o jau Motiejūnas - subrendęs talentas??? Mano asmenine nuomone, talento turi abudu labai daug ir "subrendę" jie vienodai.Gerai, plačiau:Ar Jonas gali išdurti patyrusį varžovą? Nemanau.Užpulti skirtingais metodais iš tos pačios situacijos? Nemanau.Pasistumdyti su Gasoliais, Gortatu, Asiku, Erdenu, Savašu? Neįsivaizduoju šiuo metu. Kitame etape dar ir Sofoklis gali būti, apie jį nekalbu. Čia jums ne Eurolygos tipiniai Freelandai ir Batistės.O kalbant apie Motiejūną, tai jau įsivaizduojamas variantas:Puolimo arsenalas - CHECK!(seniai išvis tokį bemačiau Europoje)Sudėjimas - CHECK! Jau šalia Gasolio įsivaizduoju jį, plius Motiejūnas gali ganytis po kiekvieną aikštės vietą, kai Jonelis įpratęs baudos aikštelėje žaisti, P.Gasoliui iš Europinio tritaškio pataikyti yra dažnas reiškinys.Sugebėjimas lošti keliose pozicijose - CHECK! Jo fiziniai ir techniniai duomenys leidžia žaisti ne tik Power Forward, bet ir centru bei Small Forward(Kemzūra geras treneris - gal sugebės tai įvykdyti, jei taip reiks).


Tai tu donata pries Sofokli isivaizduoji? Nu pavarai.

Net ir Robke su Gortat ar sofokliu ar Gasoliais butu daug problemu ir neaisku ar susitvarkytu. Nemetyk cia jauniu. Cia visi auksti su jais problemu tures. jauni ar ne. Jei Javtokas ir kiti neturetu su jais problemu tai ir zaistu kokioje nors NBA ar Barcelonoje.

Motiejunas turi daugiau igudziu nei Jonas, bet is kitos puses Jonas kur kas geriau del kamuoliu kovoja nei Motiejunas. Abu prastai ginasi nes jegos truksta. Taip kad abu turi ir plusiu ir minusu bet tikrai nepavadinciau Motiejuno jau subrendusiu zaideju.
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2011-07-26 18:11
ahmed
dauguma jusu komentuoja visiskai nesamones, tikri centrai yra 3 : Javtokas, Petravicius ir Valanciunas,ir kemzura rinksis is siu krepsininku du centrus, mano nuomone reiktu petraviciu mest lauk, nes visa sezona prasedejo ant atsarginiu suolelio, o gryzes i aikste rezultatyvumu nepasizymejo, Javtokas gynyboje tikrai naudingas, bet puolime tai is jo praktiskai visiskas nulis,ir beto Valanciuno svoris nera jau tiks mazas kaip kiti cia komentavo sveria 111 kg, PF pozicijoje yra didelis perteklius broliai, jankunas, motiejunas, songaila, manau reiktu paimt jankuna,broli ir gal songaila (neaiski jo sportine forma )
Įvertinimas:
+2
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2 3 4 5 6 7  »

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 134

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas