Vaidoto Pridotko sugrįžimas į aikštę pakeitė Klaipėdos „Neptūno“ žaidimą. Uostamiesčio klubas penktadienį (02.10) vykusiose BBL rungtynėse namie 91:86 (26:20, 20:13, 27:25, 18:28) nugalėjo Gulbenės „Bumerangs“.

Traumą išsigydęs pasaulio jaunimo čempionas padėjo „Neptūnui“ iškovoti dvi pergales per trejas rungtynes – nusileista tik Kauno „Žalgirio“ komandai. Svarų indėlį puolėjas įdėjo ir į pergalę prieš „Bumerangs“.

Per paskutines dvi minutes V.Pridotkas pataikė 7 baudų metimus iš 8, įskaitant abu taiklius likus 19,1 sekundės iki mačo pabaigos. Po šių taškų „Neptūnas“ įgijo 4 taškų persvarą (90:86), kurios latviams panaikinti nepavyko.

„Jo sugrįžimu labai džiaugiuosi. Jis mums lėmė pergalę Panevėžyje, o šiandien šaltakraujiškai metė baudas. Mums jo trūko pirmoje sezono pusėje, tačiau dabar džiaugiamės, turėdami jį savo gretose“, – po mačo apie V.Pridotką kalbėjo „Neptūno“ treneris Deanas Murray.

V.Pridotko tritaškis bei Vaidoto Pečiuko dvitaškis trečiojo kėlinio viduryje leido „Neptūnui“ susikrauti solidžią 21 taško persvarą – 62:41. Tačiau jos šeimininkai neišlaikė – šešių ketvirtojo kėlinio minučių atkarpą „Bumerangs“ laimėjo 20:7 ir priartėjo iki 78:80.

„Nustojome gintis. Sunku susitelkti, kai pirmaujame 20 taškų skirtumu. Akcentavau tai krepšininkams per pertraukėles, tačiau jų nusiteikimas dingo“, – sakė D.Murray.

Šiose rungtynėse „Neptūnas“ vertėsi be Gintauto Vileitos. Jis per treniruotę susimušė šonkaulius. „Mums jo itin trūko, kadangi Vileita yra vienas komandos lyderių“, – akcentavo D.Murray. Vis dar traumas gydosi klaipėdiečių įžaidėjas Irmantas Milišauskas bei puolėjas Vitalijus Stanevičius.

„Neptūnas“: Vaidotas Pridotkas 24 taškai (3/4 tritaškių), Jerome'as Colemanas 22 (4/11 tritaškių), Vaidotas Pečiukas 20 (8 atk. kam.), Latece'as Williamsas 14 (8 atk. kam.).

„Bumerangs“: Raimondas Feldmanis 23, Agris Kazakas 22, Raimondas Garbanas 15 (6 rez. perd.), Maris Snikis 8.

Šiose rungtynėse „Bumerangs“ žaidėjai gavo net 32 asmenines pražangas, o klaipėdiečiai – tik 17. Prie baudų metimo linijos „Neptūno“ žaidėjai stojo 42 kartus, o latviai – vos 15.

„Neptūnas“ (8 pergalės – 14 pralaimėjimų) žengia 11-oje pozicijoje, o Gulbenės komanda (4-20) tarp 17 ekipų užima priešpaskutinę poziciją.

•

„Šiaulių“ krepšininkai nepaliko jokių vilčių Talino „Kalev“ komandai. Iš Estijos šiauliečiai grįžta su triuškinančia pergale rankose – vieni BBL lyderių nugalėjo pajėgiausią estų komandą 102:61 (24:21, 21:18, 27:8, 30:14).

Trečiojo kėlinio pradžioje „Kalev“ sumažino skirtumą iki 4 taškų, tačiau tuomet sužibo Rolando Vaičiūno žvaigždė. „Šiaulių“ senbuvis pelnė 6 taškus iš eilės ir iniciavo šiauliečių spurtą 14:0. Per šią atkarpą pelnė 8 taškus.

Po įspūdingos atkarpos „Šiaulių“ persvara šoktelėjo iki 18 taškų, o trečiojo kėlinio pabaigoje iš eilės dvi atakas tritaškiais baigę svečiai atitrūko 25 taškais ir nepaliko varžovams vilčių kovoti dėl pergalės.

„Nesu patenkintas, kaip pradėjome rungtynes, – triuškinama pergale pernelyg nesidžiaugė „Šiaulių" treneris Aloyzas Rudys. – Vyrams trūko koncentracijos, atrodėme lyg kiek apsnūdę".

Po griežto pokalbio rūbinėje komandos strategas išvydo visiškai kitokį auklėtinių žaidimą: „Visą darbą padarėme per du kėlinius. Negalima sakyti, kad varovai visiškai nuleido rankas – jie bandė kabintis, bet...“

„Kalev“: Howardas Frieras 14, Erikas Dorbekas ir Raitas Keerlesas po 12, Tanelis Kajlula 8.

„Šiauliai“: Darius Pakamanis ir Tadas Klimavičius po 18, Artūras Jomantas 14 (11 atk. kam.), Augenijus Vaškys ir Audrius Danusevičius po 12, Rolandas Vaičiūnas 10, Vaidas Pauliukėnas 8.

Šiaulių krepšininkai (17-5) tvirtai žengia trečioje turnyrinės lentelės vietoje, o „Kalev“ (11-11) su Vilniaus „Sakalais“ dalijasi septinta pozicija.

•

Į Kauno „Atletą“ sausio pabaigoje atvykęs Nerijus Varnelis traukia komandą iš BBL turnyrinės lentelės dugno. Antroji Kauno ekipa penktadienį namie 93:81 (17:21, 25:17, 23:23, 28:20) nugalėjo Talino „Pirita“ ir iškovojo antrąją pergalę iš eilės.

Ketvirtas rungtynes „Atleto“ gretose žaidęs N.Varnelis trečią kartą perkopė 20 pelnytų taškų ribą. Šį kartą 28 taškus į estų krepšį įmetęs puolėjas atvedė kauniečius į pergalę.

Komplikuotoje situacijoje šeimininkai atsidūrė mačo pabaigoje, kai po 8 taškų iš eilės „Pirita“ išsiveržė į priekį 79:78. Tačiau tuomet abu baudos metimus įmetė Egidijus Mikalajūnas, kamuolį perėmęs Ridas Globys pelnė du taškus, o po N.Varnelio taiklių baudų ir dar vieno R.Globio dvitaškio „Atletas“ palaužė varžovus.

Šiose rungtynėse „Atleto“ gretose debiutavo amerikietis vidurio puolėjas Johnas Chappelas. Tačiau pirmasis mačas jam itin nenusisekė – per 9 minutes jis prametė abu dvitaškius, kartą suklydo ir penkis sykius prasižengė.

„Atletas“: Nerijus Varnelis 28 (12/13 baudų, 8 atk. kam.), Robertas Stankevičius 15 (7 atk. kam.), Egidijus Mikalajūnas 13, Ridas Globys ir Laurynas Pečiukaitis po 11, Julius Mykolaitis 10.

„Pirita“: Indrekas Reinbokas 23, Joosepas Polka 16, Saulius Dumbliauskas 15 (39 min., 4/15 dvitaškių, 5/6 baudų, 11 atk. kam., 5 kld.), Erki Kivinukkas 13.

Pergalę iškovojęs „Atletas“ (7-15) pagal rezultatą pavijo Tartu „Rock“ ir Talino „Nybit“ klubus. Visos trys komandos dalijasi dvylikta vieta. „Pirita“ (3-19) lieka paskutinė.

pamatysit Neptuns i vursu pakils su V.Pridotku - o jis tai vyrukas. butu gerai kad ten visi tokie butu
2006-02-11
atletas pradeda atsigaut.... varnelis jega!!!
2006-02-11
puiku, kad atletas pagaliau issprende visas problemas ir, atrodo, dabar jau yra pajegus varzytis bent su visaias antros BBL lenteles puses varzovais.
2006-02-11
-1
siaip siauliai nustebino, kad sutriuskino kalev ekipa, kuri tikrai turnyrineje lenteleje stovi viduryje, laukiu tos dienos kai siauliai zais su venstpils klubu, bus idomu tada...
2006-02-10
Rungtynės Klaipėdoje man pradėjo priminti Žalgirio Eurolygos rungtynės...tritaškiais kai pradėjo latviai mėtyt tai nors nusišauk...ačiū dievui viskas gerai baigėsi ;)