Rodmanas dalyvavo demonstracinėse rungtynėse Almerėje (Olandija) Nuotr.: AFP-Scanpix
Rodmanas buvo apsilankęs ir Lietuvoje, kur filmavosi vieno viešbučio reklaminiame klipe Nuotr.: Scanpix Baltics
Rodmanas mėgdavo dalyvauti vakarėliuose, kuriuose būdavo apsuptas merginų, o alkoholis liedavosi laisvai Nuotr.: mavrixphoto.com-Scanpix
Paparacų dėmesys laiką su Rodmanu leisdavusioms moterims ne visada patikdavo Nuotr.: mavrixonline.com-Scanpix
Rodmanas lankėsi Antverpeno miesto (Belgija) rotušėje Nuotr.: Concentra-Scanpix
Rodmanas dalyvavo demonstracinėse rungtynėse Almerėje (Olandija) Nuotr.: AFP-Scanpix
Rodmanas buvo apsilankęs ir Lietuvoje, kur filmavosi vieno viešbučio reklaminiame klipe Nuotr.: Scanpix Baltics
Rodmanas mėgdavo dalyvauti vakarėliuose, kuriuose būdavo apsuptas merginų, o alkoholis liedavosi laisvai Nuotr.: mavrixphoto.com-Scanpix
Paparacų dėmesys laiką su Rodmanu leisdavusioms moterims ne visada patikdavo Nuotr.: mavrixonline.com-Scanpix
Rodmanas lankėsi Antverpeno miesto (Belgija) rotušėje Nuotr.: Concentra-Scanpix
Legendinio Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) krepšininko Denniso Rodmano pavardė seniai tapo originalumo sinonimu. Buvusios žvaigždės charakteris ne idealus ir jis tikrai nėra tas pavyzdys, kurį mėgdžioja gerbėjai, bet Rodmanas yra gerbiamas.
Puolėjo ūgis nesiekė nė 2 metrų (198 cm), bet tai jam netrukdė ilgą laiką būti geriausiu NBA kovotoju dėl kamuolių. Ekstravagantiškasis krepšininkas provokuodavo sirgalius žodžiais, gestais ir reguliariai besikeičiančia plaukų spalva, bet jie vis tiek jį mylėjo.

2011 m. balandžio 4 d. Rodmanas buvo išrinktas į krepšinio šlovės muziejų. Neseniai surengtoje spaudos konferencijoje, penkiskart NBA čempionas neslėpė savo jausmų.

„Faktas, kad buvau išrinktas į krepšinio šlovės muziejų, kartu su geriausiais istorijoje žaidėjais, byloja tai, kad žmonės atmetė savo negatyvią nuomonę apie mane. Dažnai tenka girdėti apie tai, kad aš įnešiau kažką naujo į krepšinį. Žaidimą gynyboje išvedžiau į naują lygį. Aš taip nemanau, – tvirtino neseniai 50-metį atšventęs Rodmanas. – Juk nebuvau geriausias snaiperis, nebuvau perspektyvus sportininkas ir nesistengiau užkariauti visų dėmėsio.“

Pateikiame tinklalapio „Slamonline.com“ interviu su Rodmanu.

– Visų pirma, priimkite mūsų nuoširdžius sveikinimus! Būti tarp geriausių visų laikų krepšininkų – didelė garbė, – pasveikino Rodmaną „Slamonline.com“ žurnalistas.
– Dėkoju. Man dar neatrodo, kad visa tai vyksta iš tikrųjų.

– Prieš išrenkant kandidatus į šlovės muziejų, abejojote savo pergale?
– Ar aš abejojau? Dar ir dabar tuo netikiu. Iš tiesų, per visą savo karjerą teko girdėti žodžius, jog mano elgesys niekada man neleis būti šlovės muziejuje. Taip, aš daug pasiekiau, žaidžiau garsiose komandose, laimėjau daug skambių pergalių... Bet, atvirai – netikėjau.

– Kaip jūs sužinojote šią naujieną?
– Tai buvo linksma istorija. Iš pradžių man paskambino agentas ir pasakė, kad mano kandidatūra peržiūrima, kaip viena iš jų. Bet aš tam nesuteikiau daug reikšmės. Praėjo kiek laiko ir agentas pasakė, jog mane išrinko į šlovės muziejų, bet aš tik nusijuokiau ir juo nei trupučio nepatikėjau. Žinote kodėl?

– Jei atvirai, tai ne.
– Todėl, kad tai buvo balandžio 1 d. – melagių diena. Buvau įsitikinęs, kad jis juokauja. Agentui reikėjo kaip reikiant pasistengti, kad mane įtikintų (juokiasi).

– Papasakokite apie savo jausmus.
– Tai sunku nusakyti žodžiais. Man, netgi būnant NBA žvaigžde, pakliūti į šlovės muziejų visada atrodė nepasiekiamas tikslas. Atrodė, kad tai kažkur labai aukštai, bet man tai pavyko. Aš viršūnėje. Visų pirma norisi, kad mano vaikučiai manimi didžiuotųsi. Jie nematė manęs žaidžiant gyvai, bet tegul jie žino, kad jų tėtis atliko savo darbą kokybiškai ir įdėjo visą savo sielą. Sūnui tai bus pavyzdys, tegul tai jam padeda tapti dar geresniu.

– Šie jausmai jums suteikia daugiau džiaugsmo, negu triumfas NBA lygoje?
– Tarp šių pergalių dėčiau lygybės ženklą. Tokiomis akimirkomis tartum pradedi gyvenimą iš naujo. Prisimeni visus sunkumus ir supranti, kad be jų nebūtų galutinio rezultato. Tai liko mano širdyje ir to jau niekas iš manęs neatims.

– Ir vis dėlto mums atrodo, kad krepšinis jūsų gyvenime nuėjo į antrą planą?
– Krepšinis anksčiau užėmė visą mano gyvenimą. Dabar reikia jį palikti antrame plane ir žengti į priekį. Turiu daug užsiėmimų, kuriems pasišvenčiau dabar. Visų pirma, tai mano šeima, kuriai noriu skirti kiek įmanoma daugiau laiko. Antra, turiu savo internetinį puslapį, per kurį bandau mokyti vaikus įvairių krepšinio elementų, daugiausiai gynybos – kovos dėl kamuolių, judėjimo gynyboje, blokų ir kamuolių perėmimo. Na, ir trečia – užsiimu muzika, galima sakyti, kad esu pasaulinio garso didžėjus (juokiasi). Kartu su savo draugu, žinomu didžėjumi Vicu Latino pasirodome įvairiuose klubuose visame pasaulyje – Ibizoje, Saint-Tropeze, Tokijuje, Madride. Geras, ar ne (juokiasi)?

– Jūs gimėte vargingame Dalaso rajone. Kaip pavyko prasimušti į pačią viršūnę?
– Aš ir pats nežinau. Atsisuku atgal ir su siaubu suvokiu, kad aš paprasčiausiai galėjau neišgyventi netgi iki pilnametystės. Gyvenant Dalaso pietuose, galima lengvai nueiti kreivais keliais. Daugelis mano draugų anksti sėdo į kalėjimą, o vieną jų užmušė. Tai siaubinga. Nepamenu, kaip išsirinkau krepšinį, bet iš karto bėgdavau į salę, kai tik atrasdavau laisvą minutę. Tikėjau, kad galiu kažką pasiekti.

– Prisimenate rungtynes su savo geriausia statistika?
– Ne. Niekada nežiūrėdavau į statistikos grafas. Man visada buvo svarbiausia žaisti taip, lyg tai būtų paskutinės rungtynės. Stengdavausi nepaleisti varžovų, žaisti kietai. Kiekvienose rungtynėse trokšdavau tik vieno – pergalės.

– Ką jūs galvojate, kai jus lygindavo su Billu Russellu?
– Ne, tai nepriimtina. Žinoma, man malonu, kai mane lygina su geriausiu visoje krepšinio istorijoje žaidėju, bet žiūrėkime teisybei į akis – jis daug kietesnis. Jūs tik pažiūrėkite, Russellas vidutiniškai per sezoną atkovodavo po 30 kamuolių – tai nerealu. O kiek jis turi titulų?

– Kai žaidėte Detroito „Pistons“ ekipoje, jus dažnai vadindavo klounu. Jūs specialiai provokuodavote publiką?
– Tada man patikdavo tai, ką darydavau. Dabar suprantu, kad elgiausi, kaip profesionalus aktorius. Liaudis padarė mane tokiu, koks dabar esu. Iš tikrųjų, sirgalių dėka man pavyko tapti pasitikinčiu savimi ir išlikti komandos sudėtyje. Išdaigininku nebuvau, lyderiu mane irgi sunku pavadinti. Kažkas manęs nekentė, kažkas dievino. Abejingų nebuvo ir tai malonu.

– Tuo metu labai suartėjote su tuometiniu „Pistons“ vyriausiuoju treneriu Chucku Daly.
– Tai buvo fantastiškas žmogus, kuris atvėrė man savo širdį. Jis man patardavo, išklausydavo mane, kai man to labai reikėdavo. Vieną kartą jis man pasakė: „Dennisai, žinai, nors tu žaidi ne dėl manęs, bet aš vis tiek tave mylėsiu kaip savo sūnų. Tai ne labdara, tiesiog tu užėmei ypatingą vietą mano širdyje. Manau, kad mes galime tapti vienas kitam artimi.“

– Jis tapo jums kaip tėvas?
– Augau be tėvo ir niekada nežinojau, ką reiškia – vadinti ką nors savo tėvu. Ko gero, jis man tapo tėvu. Visada, kaip vaikas džiaugdavausi jį matydamas ir labai norėjau matyti jo šypseną.

– Buvo sunku, kai Daly išėjo iš komandos?
– Dar metus pasilikau Detroite, o paskui perėjau į San Antonijaus „Spurs“ komandą. Man buvo sunku priprasti, kad jo nėra. Paprastai jis visada būdavo šalia, jį jausdavau. O tuo metu man teko kovoti su savimi, su savo vienatve. Ir radau išeitį. Nedaužiau galvos į sieną, o pasakiau sau: „ei, vaikine, iškelk sau tikslą ir siek jo“. Man buvo svarbu žaisti kuo geriau. Dirbau daug daugiau, nei anksčiau. Netgi, kai visą kūną skaudėdavo vis tiek eidavau į salę ir prisiversdavau dirbti. Tai buvo teisingas žingsnis. Dabar esu šlovės muziejuje. Mane lygina su geriausiais žaidėjais.

– Kai jūs perėjote į Čikagos „Bulls“ ekipą, ši komanda tapo tiesiog nenugalima. Daugelis ją vadina geriausia per visą istoriją.
– Kai manęs klausia apie „Bulls“, visada atsakau, kad mūsų komandoje buvo Dievas – Michaelas Jordanas. Pats geriausias žaidėjas per visą istoriją – vienareikšmiškai. Scottas Pippenas buvo lyg Jėzus. Na, o aš buvau tas velnias. Ir visa tai vienoje komandoje. Tada visi žaidėjai tikėjo, kad mūsų niekas negali nugalėti. Man pasisekė, kad aikštelėje su manimi buvo du būsimi šlovės muziejaus nariai, o komandą treniravo geriausias treneris krepšinio istorijoje – Philas Jacksonas.

– O kokia istorija nutiko su jumis ir Jordanu viešbutyje?
– Tai buvo juokinga istorija. Žaidėme išvykoje ir gyvenome viešbutyje. Michaelas nusprendė užeiti pas mane į kambarį. Nebeprisimenu dėl ko konkrečiai, bet tuo metu gulėjau lovoje su Carmen Electra. Pamatęs mus, jis nusijuokė ir uždarydamas duris pasakė: „O, Dennisai, tai galėjai padaryti tik tu.“

– Palaikote ryšius su Michaelu ir Scottu?
– Mes visi turime savus gyvenimus. Kreiptis neteko. Nors prieš keletą metų atvykau į vieną naktinį klubą, kur man pasakė, jog Jordanas ir Pippenas yra ten pat. Greitai susiradome vienas kitą, užsidarėme nuo pašalinių akių, paplepėjome ir puikiai praleidome laiką. Mes, kaip „Beatles“, žmonės vis tiek mus įsivaizduoja vis dar kartu. Ryšys tarp mūsų amžinas.

– Kokie jūsų tikslai ateityje?
– Mano riba – dangus. Ačiū Dievui, man nereikia dirbti ir galiu atsiduoti kūrybai. Tuo ir užsiimu paskutinius 20 metų. Viską jau išbandžiau šiame gyvenime. Paklauskite manęs, ko nesu bandęs ir atsakysiu, kad esu išbandęs viską. Man pasisekė, kad esu gyvas, kad dabar sėdžiu su jumis, kad turėjau puikią karjerą ir šalia manęs visada yra du stebuklingi vaikučiai.

Rodyti komentarus
Graziai gan pasnekejo, isivaizduodavau, kad jis durnsesnis :)
2011-08-01
Atsakyti
Naujiena lietuvoje SPORTO MADA

www.facebook.com/pages/Sporto-mada/207516792602289

Spausk LIKE ir gauk VIP pasiulimus. Nelauk ir junkis prie musu
2011-08-01
Atsakyti
O Romanovas yra Spartakas
2011-08-01
Atsakyti
Wainauskas-diewas, Jomanas-Jezus, o Kenanas welnias:-DDDDDwazzeee:-DDDDD
2011-07-31
+3
Atsakyti
Selas
Amerikietiskas Dragunas!
2011-07-31
+1
Atsakyti
Rodman
Nebuti pelnyt po 30 tasku kad taptum legenda :)
2011-07-31
+1
Atsakyti
Kaunas
verka sirdiucka valdo o skaniausias gerimas vodka su vilkiskiu pienine
2011-07-31
-2
Atsakyti
lol
Jie ne vertima padare, o summary xD
2011-07-31
Atsakyti
ed
versti tai galima ir tiksliau siaip. O Rodmanas tai cool
2011-07-31
Atsakyti
werty
Basketnews jei verčiat, tai verskit neiškraipydami originalo!

What are your thoughts on being compared to Bill Russell?

DR: Bill Russell was way better than me ’cause he really innovated the rebounding position. If you can average 24 rebounds a game for a whole season for a couple years straight, that’s incredible. I don’t give a damn who you playing for or who you playing against, that’s unreal. Him and Wilt? Goddamn, you go back and look at the numbers, man, it’s incredible! Wilt almost averaged 30 rebounds one year. It’s a great honor to be compared to one of the greatest in the world.
2011-07-31
Atsakyti
Marcus Brown #5
to to Marcus Brown #5

susimaišiau, Chamberlainą turėjau omeny:D
2011-07-31
Atsakyti
To Anonimas
Gal atminti, o ne praeiti?:D
2011-07-31
Atsakyti
Jis į gėjų labai panašus.
2011-07-31
-3
Atsakyti
Legendinė asmenybė ir puikus kovotojas dėl atšokusių kamuolių. Respect :)

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2011-07-31
+2
Atsakyti
bull
geras aktorius buvo
2011-07-31
-1
Atsakyti
1. – Ką jūs galvojate, kai jus lygindavo su Billu Russellu?

– Ne, tai nepriimtina. Žinoma, man malonu, kai mane lygina su geriausiu visoje krepšinio istorijoje žaidėju

2. mūsų komandoje buvo Dievas – Michaelas Jordanas. Pats geriausias žaidėjas per visą istoriją – vienareikšmiškai.

Tai watafak, kuris gi jo nuomone tas geriausias? :D
2011-07-31
Atsakyti
_pO
Net išsigandau pamatęs naujienos nuotrauką :|
2011-07-31
-1
Atsakyti
Anonimas
Kaip visada sekmadieni uzeinu i basketnews paskaityti kietu naujienu apie nba. saunuoliai, puikis interviu . o rodmanas visada isliks mano praeityje

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2011-07-31
Atsakyti
Nu kad veikejas buvo ne eilinis tai faktas , ir NBA istorijoi jis liks , tik vieniem kaip blogiukas , kitiem kaip ekstravagantiskas ir geras kasioras
2011-07-31
Atsakyti
atsidariau puslapi, tai pamaniau, kad Jobanas isprotejo, jog is rinktines ismete :D :D :D
2011-07-31
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 37

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas