„Šiaulių“ klubo direktorius Adomas Klimavičius teigė, kad nugalėti Samaros ir Dnepropetrovsko ekipas – realu
„Šiaulių“ klubo direktorius Adomas Klimavičius teigė, kad nugalėti Samaros ir Dnepropetrovsko ekipas – realu
Nuotr. Lietuvos rytas/G.Šiuparys
„Šiaulių“ klubo direktorius Adomas Klimavičius duodamas interviu oficialiam VTB Vieningosios lygos puslapiui internete atskleidė, jog komandos komplektacija dar nebaigta.

Klimavičius taip pat prisipažino, jog liko sužavėtas burtų traukimo ceremonija Rygoje bei tvirtino, jog šansų prasibrauti į pagrindinį lygos turnyrą – nemažai.

– Praėjusį sekmadienį kartu su kitais klubų vadovais, kurie dalyvauja VTB Vieningoje lygoje, buvote Rygoje, kur vyko naujo sezono prezentacija ir burtų traukimas. Kokie jūsų įspūdžiai?, – oficialus lygos tinklalapis internete paklausė Klimavičiaus.
– Esu dalyvavęs daugelyje burtų traukimų, tame tarpe ir Eurolygos, todėl yra su kuo palyginti. VTB Vieningosios lygos prezentacija ir burtų traukimas buvo aukščiausio lygio. Puikus vaizdas į senamiestį, palapinė po atviru dangumi – organizatoriai buvo apgalvoję kiekvieną smulkmeną. Man ir Šiaulių miesto merui labai patiko pats burtų traukimo procesas. Viskas buvo išlaikyta, profesionalu ir suprantama. Pats burtų traukimas, tai labai jaudinantis procesas, bet organizatoriai ir vedėjas pasistengė sukurti mažą spektaklį su humoru. Ir apskritai – atmosfera buvo labai draugiška, klubų vadovai, nežiūrint į jų pareigas ir pozicijas Europoje, bendravo vienas su kitu, kaip lygus su lygiu, paprastai, dalindamiesi įspūdžiais ir palinkėjimais.

Draugišką atmosferą sukurti padėjo ir lygos prezidentas Sergejus Ivanovas, kuris nežiūrint į savo aukštą vyriausybinį statusą, bendravo su visais lygiai. Matėsi, kad jį labai domina krepšinis ir burtų traukimo procesas jį jaudino, nei kiek ne mažiau, negu komandų atstovus.

– Rygoje taip pat buvo oficialiai paskelbta, jog kvalifikacinis turnyras vyks Šiauliuose.
– Noriu padėkoti lygos vadovams už pasitikėjimą. „Šiaulių“ komanda turi pakankamai turtingą patirtį įvairių turnyrų organizavime. Turime gerą klubo infrastruktūrą, kurio pagrindinė grandis yra arena. Šiaulių arena – mūsų pasididžiavimas. Esu matęs daug krepšinio arenų Europoje ir su pasididžiavimu galiu pasakyti, kad mūsų – vienas iš geriausių. Ji – „gyva“, joje pastoviai vyksta įvairūs krepšinio renginiai, treniruojasi vaikai iš sporto mokyklų. Be pagrindinės salės, pas mus dar yra ir treniruočių bei treniruoklių salės, baseinas. Viskas, ko reikia pilnaverčiams krepšinio užsiėmimams.

Daugelis, kas buvo pas mus Šiauliuose, žino, kad mes visiems klausimams, susijusiems su krepšiniu, skiriame daug dėmėsio ir žiūrime į tai labai rimtai. Tiek „Lietuvos rytas“, tiek „Žalgiris“ mus įvertino labai gerai, o ir kiti klubai, kurie atvažiuodavo pas mus žaisti, likdavo patenkinti. Taip, kad mes su nekantrumu laukiame kvalifikacinio turnyro ir tikimės žiūrovų palaikymo.

– Savų sienų faktorius turėtų padėti komandai, ar ne taip?
– Žinoma. Mūsų mieste krepšinis – vienas iš mėgstamiausių sporto šakų. Šiaulių arenos lankomumas (telpa 5500 žiūrovų – Red. past.) rungtynėse su „Lietuvos rytu“ ir „Žalgiriu“ ryškiai skiriasi nuo susitikimų su kitais klubais. Bet vis tiek, žiūrovai ateina visada, jaučiame jų meilę ir esame dėkingi už palaikymą.

Tik vienintelis dalykas – Vilniuje rugsėjo 29 dieną prasideda Eurolygos kvalifikacinis turnyras, kur žaidžia „Lietuvos rytas“. Mūsų turnyras prasideda dviem dienomis anksčiau. Tad siūlau sužaisti du susitikimus paeiliui, o po to turėti poilsio dieną ir tai kaip tik būtų rugsėjo 29 d. Šis žingsnis žinoma padėtų pritraukti į tribūnas daugiau žiūrovų.

– Kodėl „Šiauliai“ priėmė sprendimą dalyvauti VTB Vieningoje lygoje? Ką tai duos jūsų komandai?
– Pliusų daug. VTB Vieningoje lygoje viskas subalansuota – finansinės galimybės nesikerta su sportinėmis. Lygos sudėtyje labai daug stiprių komandų, su kuriomis žaisti vienas malonumas. Be viso kito, yra galimybė ir uždirbti. Po to, kai Lietuvos krepšinio federacija (LKF) mūsų nebepalaiko, klubas visiškai yra priklausomas nuo rėmėjų. Todėl finansine puse mums yra labai aštrus klausimas ir dalyvavimas VTB Vieningoje lygoje reikalauja kolektyvo kovingumo. Todėl naujame sezone suradome būtų, kaip padidinti savo biudžetą, kas ir leido „Šiaulių“ komandai dalyvauti aktyviai rinkoje.

– Ar galima kalbėti, kad komandos komplektavimas užbaigtas?
– Kol kas ne. Lieka problemiškos įžaidėjo ir sunkiojo krašto puolėjo pozicijos. Likusia komandos sudėtimi esu patenkintas. Dabar turime 10 žaidėjų, iš kurių du yra perspektyvūs, jauni krepšininkai. Ir dar – išlaikėme Vytautą Šarakauską, kuris yra tikras komandos lyderis. Be pasikeitimų bus ir trenerių štabas. Labai džiaugiuosi, kad komandai toliau vadovauja Antanas Sireika – vyriausiasis treneris Lietuvos rinktinės, kuri 2003 metais iškovojo Europos čempionato auksą.

– Kaip jūs manote, su tokiu treneriu ir tokia sudėtimi „Šiauliai“ gali užimti vieną iš dviejų vietų kvalifikaciniame turnyre ir patekti į pagrindinį VTB Vieningosios lygos čempionatą?
– O kodėl gi ne? Mes pajėgūs pereiti kvalifikaciją. Krepšinyje nėra nieko neįmanomo. Mūsų varžovai grupėje yra  Samaros „Krasnye Krylia“ ir Dnepropetrovsko „Dnipro“ ekipos. Su Samaros komanda esame žaidę „Iššūkio taurės“ turnyre ir žinome ką jie sugeba. Su „Dnipro“ žaisti neteko, nors Dnepropetrovske buvome susitikę su „Budivelnyk“ ekipa Europos taurės turnyre. Laiko turime pakankamai, kad suspėtume išstudijuoti būsimus varžovus. Svarbiausia – nieko nepraleisti, nes net nežymus nepaskaičiavimai gali paveikti rezultatą.

– „Šiaulių“ komanda septynius metus buvo Lietuvos čempionato bronzos laimėtoja, bet praėjusį sezoną  ji netikėtai liko be medalių. Kokios priežastys?
– Taip, septynius metus paeiliui buvome treti Lietuvoje – tai labai geras rezultatas. Gaila, kad nesugebėjome pratęsti bronzinės serijos. Galbūt šiek tiek atsipalaidavome praėjusį sezoną. Nesėkmingai sužaidėm reguliarųjį sezoną, užėmę ketvirtąją vietą praradome savos aikštlės pranašumą atkrintamosiose. Šiame sezone stengsimės išvengti tų pačių klaidų ir kovoti dėl prizinės vietos. Mūsų laukia VTB Vieningosios lygos kvalifikacinis turnyras – spręsime šią užduotį, o paskui galvosime apie sekančią.

– O jei nepasiseks išspręsti pirmos užduoties?
– Nesinorėtų, bet nedarysime tragedijos iškritimo atveju. Bandysime prasibrauti į lygą po metų. Noras žaisti VTB Vieningoje lygoje – didžiulis!

Rodyti komentarus
Naujiena lietuvoje SPORTO MADA

www.facebook.com/pages/Sporto-mada/207516792602289

Spausk LIKE ir gauk VIP pasiulimus. Nelauk ir junkis prie musu
2011-08-01
Atsakyti
NikisKo tyli,kad Dimsa pas juos los?Kas per paslaptis?


is kur tokios zinios? vel twiteryje zinute paskelbe :D
2011-07-31
Atsakyti
ass
kol komandoj bus adomas ir sireika, tol komanda risis zemyn, adomui seniai laikas i pensija
2011-07-31
-2
Atsakyti
cha cha kokia faina lyga
tai kas per lyga jei viešbučius ir premijas skiria už kita etapa. tai rusų propaganda kol sumals į šipulius
2011-07-31
Atsakyti
jokio idomumo tokia ligele
juokdariai net normalia komanda nemoka suformuoti ir dar apie kažkokia keista lyga galvoja tegul važiuoja į šiaures afrika žaisti gal ten kam bus įdomus toikie vadybininkai
2011-07-31
Atsakyti
Centrai yra Bowles (gali žaisti ir PF), Gumeniuk, Ramašauskas. Ši pozicija manau pakankamai stipri. Gumeniuk su Ramašausku galės keliolika minučių duot pailsėt Bowles\'ui. Iš bėdos ir Šarakauskas gali centruot. Sunkieji kraštai yra Šarakauskas, Jucikas. Reikia tikrai šią poziciją stiprinti, kad būtų kas aukštame lygyje galėtų pakeisti Šarakauską, nes kiek supratau tai Žukauskas berots žaidžia lengvu kraštu ir dalinsis minutes su Ruzgu. SG pozicijoje Gvezdauskas, Stanionis, gal ir užtenka. Ir niekaip nesuprantu kam įžaidėjo jiems dar reikia jei jau turi R.Broudus ir Cam Long?? Geriau tegu vieną pajėgų puolėją nusiperka ir užteks. O šiaip kaip panevėžietis tai pavydžiu Šiauliams tokios komandos vadovybės ir miesto valdžios požiūrio į krepšinį.
2011-07-31
Atsakyti
Nikis
Ko tyli,kad Dimsa pas juos los?Kas per paslaptis?
2011-07-31
Atsakyti
Visada palaikau SIAULIUS zaidziant tarptautiniuose turnyruose,bet po praeito tragisko sezono baisoka,kad nepasikartotu tokia pati istorija.Reikia tiketi,kad komandos vadovybe padare isvadas ir suburs kovotoju komanda,kuom sis klubas pasizymedavo ir anksciau.
2011-07-31
+1
Atsakyti
na niekas netikejo kad ir pries ryta galejo laimeti, bet laimejo.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2011-07-30
Atsakyti
Viskas tvarkoje. SIauliai dar nebaige komplektacijos o jus jau rekiat, kad nieko nebus. Palaukit jus pirma, ne pagal zaidejus vietos skirstomos, o pagal zaidima, ant popieriaus gal ir nebus stiprus siauliai bet manau irodys dar jie ko verti. Kalbant apie VTB, naudinga ten zaisti, gan auksto lygio komandos, + dar viska uzmoka uz viesbucius,skrydzius pati lyga, o dar uz patekima i kita etapa mokamos premijos. Taip, kad Siauliai pasidraskykit
2011-07-30
Atsakyti
to jur
Tik nenumirk iš pavydo, jeigu Šiauliai pateks į VTB.
2011-07-30
Atsakyti
jur
Nebus Siauliu VTB , bent jau siais metais , paziurekit kokias komandas jiems reikia iveikti , kad ten patektu . Is uzsienio klubu jiems tik Ventspils 1 kart is 5 pavyksta iveikti .
2011-07-30
-3
Atsakyti
777
Butu super Siauliuose pamatyt tokias komandas kaip CSKA, Chimki, Unics. Aisku pergales pries tokius grandus nera ko tiketis, bet bent jau mieste susidomejima krepsiniu pakeltu. Susirinktu ziurovu kaip ir per rungtynes su Zalgiriu nemaziau kaip 4300.
2011-07-30
+2
Atsakyti
to Cirkas
Komplektacija labai neprasta ir dar nebaigta.
2011-07-30
Atsakyti
jo
nuo saldumo net bloga. as manau klimavicius su siauliais galetu zaisti net uzbeskitane jei jam pinigus moketu.
2011-07-30
Atsakyti
x
ka jus ten veiksit?
2011-07-30
-1
Atsakyti
:)
HA....HA...HA....Zakarauskas sugryzo :)
2011-07-30
Atsakyti
Cirkas
Noras tai didziulis?Bet paziurejus i komlektacija,galima sakyt LABANAKT zmogau.
2011-07-30
-2
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 18

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas