Sabonis nusprendė kandidatuoti į LKF prezidentus

2011-08-01 21:41
Rokas Buračas, „BasketNews.lt“ korespondentas
„Eurobasket 2011“ ambasadorius Arvydas Sabonis nusprendė siekti Lietuvos krepšinio federacijos prezidento posto
„Eurobasket 2011“ ambasadorius Arvydas Sabonis nusprendė siekti Lietuvos krepšinio federacijos prezidento posto
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Europos vyrų krepšinio čempionato ambasadorius Arvydas Sabonis nusprendė ir pasibaigus Senojo žemyno pirmenybėms dirbti Lietuvos krepšinio labui. Geriausias visų laikų Lietuvos krepšininkas interviu tinklalapiui „BasketNews.lt“ atskleidė ketinantis siekti Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidento posto. 

„Paraiškos dar nepadaviau, bet ketinu tai padaryti. Turiu progą išmėginti save kitoje srityje. Energijos turiu, įsivaizduoju, kad toks darbas turėtų būti įdomus. Aišku, naujas man, bet kodėl gi nepabandžius, jeigu rinkimai gerai praeis?“ – tinklalapiui „BasketNews.lt“ sakė Sabonis.

Pastaruoju metu Kaune gyvenantis Sabonis aktyviai dalyvauja Lietuvos krepšinio gyvenime. Puikiai visoje Europoje žinomas legendinis krepšininkas kartu su „Eurobasket 2011“ organizatoriais lankėsi devyniose Senojo žemyno valstybėse ir kvietė tų šalių krepšinio aistruolius atvykti į Lietuvoje vyksiantį čempionatą. Lietuvos krepšinio simbolis visur buvo sutiktas su didžiausia pagarba.

Izraelyje Sabonio kreipimąsi į žydų tautą tiesiogiai transliavo šios šalies televizija, o Europos krepšinio ikoną priėmė šalies Prezidentas Shimonas Peresas. Tuo tarpu per vizitą Gruzijoje su Saboniu susitikęs šios šalies Prezidentas Michailas Saakašvilis jam įteikė Prezidento meistriškumo ordiną. 

Šiuo metu LKF vadovaujančio Vlado Garasto kadencija baigsis po Europos čempionato. Naujojo prezidento rinkimai spalio 24 dieną vyks Kaune per LKF visuotinį susirinkimą. 

– Arvydai, kodėl apsisprendėte kandidatuoti į Lietuvos krepšinio federacijos prezidentus? – tinklalapio „BasketNews.lt“ žurnalistas paklausė Sabonio.
– Paraiškos dar nepadaviau, bet ketinu tai padaryti. Turiu progą išmėginti save kitoje srityje, iš vidaus pasižiūrėti į krepšinį ir jo problemas, pamėginti jas spręsti. Kodėl gi nepamėginus? Energijos turiu, įsivaizduoju, kad toks darbas turėtų būti įdomus. Aišku, naujas man, bet kodėl gi nepabandžius, jeigu rinkimai gerai praeis?

– Galbūt įtakos jūsų sprendimui turėjo artėjantis Europos čempionatas ir ambasadoriaus pareigos?
– Tai irgi padėjo apsispręsti. Manau, kad yra problemų ir rinktinėse: su vaikais, treneriais. Reikia gi susitvarkyti, o pas mus yra taip – geresni išvažiuoja į užsienį. Jaunimas taip greitai neužaugs, reikia juk iš kažko pasimokyti, ir mokytojų turėti. Viskas juk prasideda nuo vaikų ir nuo sporto mokyklų. Daug priklauso ir nuo pirmųjų trenerių. Po to, kai produktas jau apygatavis ir vaikas gaudosi – supranta, ką ir kaip reikia daryti, yra viena, tačiau labai svarbus ir pirminis darbas.

– Jūs puikiai žinomas visoje Europoje. Ar tai padės užimant tokį postą?
– Yra išlikę ir pažinčių ir ryšių. Lietuvoje federacija neblogai tvarkosi, bet yra ką daryti reklamuojant Lietuvą Europoje ir pasaulyje. Italijoje neblogai tvarkosi Dino Meneghinas, Serbijoje – Vlade Divacas. Pabandysiu ir aš.

– Artimiausiu metu išvyksite į JAV. Kokie jūsų planai už Atlanto?
– Kelionė šiek tiek neplanuota. Mane išrinko į Jameso Naismitho „Hall Of Fame“ muziejų, todėl reikia nuvažiuoti į pristatymą. Vėliau paskambino Portlendas, pakvietė užsukti ir pas juos. Nuo to laiko, kai baigiau karjerą NBA ten nebuvau lankęsis.

Rodyti komentarus
SerbentautasRENAULTSerbentautasPuikus buvo krepšininkas, labai gerbiu jį, bet nemanau, kad jis tiks tokiam postui. Pirmiausia jis VISIŠKAI NEIŠKALBUS. Turi savo Sabonio krepšinio mokykla ir tik užsiminus apie prezidento postą iškart jo žodžiai: "Viskas juk prasideda nuo vaikų ir nuo sporto mokyklų. Daug priklauso ir nuo pirmųjų trenerių." Pripumpuos mums į smegenis, kad reikia daug labiau žiūrėti į vaikų krepšinį ir skirs savo mokyklai milijonines sumas. Aš norėčiau šiam poste Marčiulionio. Iškalbus, puikiai moka angliškai, net Šiaurės Europos lygą buvo įkūręs..ir svarbiausia nėra flegmatiškas.Marciulionis irgi turi savo mokyklas krepsinio, ir visi zinom kad marciulionis nera pats svariausias jis siejamas su kaikoriomis aferomis (krepsinyje), kas skaito spauda tas zinoBet matai Marčiulionis kol kas neskelbia, kad reikia Lietuvos krepšiniui labiau kreipti dėmesį į krepšinio mokyklas (pvz.: jo krepšinio mokyklą). O dėl tų aferų tai tikrai nieko gero. Vienu žodžiu kandidatų 100% tinkančių šiam postui tiesiog nėra.


sakai nereikia kreipt demesio i krepsinio mokyklas??? O tai ka Tu sakai kai yra ugio cenzas ir del to izaideju Lietuvoj nera ir jie neugdomi?
2011-08-03
Atsakyti
RENAULTSerbentautasPuikus buvo krepšininkas, labai gerbiu jį, bet nemanau, kad jis tiks tokiam postui. Pirmiausia jis VISIŠKAI NEIŠKALBUS. Turi savo Sabonio krepšinio mokykla ir tik užsiminus apie prezidento postą iškart jo žodžiai: "Viskas juk prasideda nuo vaikų ir nuo sporto mokyklų. Daug priklauso ir nuo pirmųjų trenerių." Pripumpuos mums į smegenis, kad reikia daug labiau žiūrėti į vaikų krepšinį ir skirs savo mokyklai milijonines sumas. Aš norėčiau šiam poste Marčiulionio. Iškalbus, puikiai moka angliškai, net Šiaurės Europos lygą buvo įkūręs..ir svarbiausia nėra flegmatiškas.Marciulionis irgi turi savo mokyklas krepsinio, ir visi zinom kad marciulionis nera pats svariausias jis siejamas su kaikoriomis aferomis (krepsinyje), kas skaito spauda tas zino


Bet matai Marčiulionis kol kas neskelbia, kad reikia Lietuvos krepšiniui labiau kreipti dėmesį į krepšinio mokyklas (pvz.: jo krepšinio mokyklą). O dėl tų aferų tai tikrai nieko gero. Vienu žodžiu kandidatų 100% tinkančių šiam postui tiesiog nėra.
2011-08-03
Atsakyti
RENAULTRibokasNei Sabas, nei Marčiulionis netinka į šį postą. Ten reikia kokio nors stipraus verslininko, gero vadybininko ir administratoriaus, kuris surinktų aplinkui save panašių žmonių komandą. Sabas su Marčela galėtų užsiimt kokiais nors reprezentaciniais darbai, naudotis savo senais ryšiais ir pan. Geras krepšininkas ir žmogus dar nereiškia, kad jis bus geras vadovas.o tj pagal Tave Vainauskas turetu eit???


Tu tikrai toks durnas, ar tik apsimeti - prie ko gi čia dabar Vainauskas??? Beje, naujasis LKF Prezidentas neturėtų būti susijęs su jokiu klubu, ypač su Rytu, ar Legenda.
2011-08-03
-3
Atsakyti
SerbentautasPuikus buvo krepšininkas, labai gerbiu jį, bet nemanau, kad jis tiks tokiam postui. Pirmiausia jis VISIŠKAI NEIŠKALBUS. Turi savo Sabonio krepšinio mokykla ir tik užsiminus apie prezidento postą iškart jo žodžiai: "Viskas juk prasideda nuo vaikų ir nuo sporto mokyklų. Daug priklauso ir nuo pirmųjų trenerių." Pripumpuos mums į smegenis, kad reikia daug labiau žiūrėti į vaikų krepšinį ir skirs savo mokyklai milijonines sumas. Aš norėčiau šiam poste Marčiulionio. Iškalbus, puikiai moka angliškai, net Šiaurės Europos lygą buvo įkūręs..ir svarbiausia nėra flegmatiškas.


Marciulionis irgi turi savo mokyklas krepsinio, ir visi zinom kad marciulionis nera pats svariausias jis siejamas su kaikoriomis aferomis (krepsinyje), kas skaito spauda tas zino
2011-08-03
Atsakyti
Puikus buvo krepšininkas, labai gerbiu jį, bet nemanau, kad jis tiks tokiam postui. Pirmiausia jis VISIŠKAI NEIŠKALBUS. Turi savo Sabonio krepšinio mokykla ir tik užsiminus apie prezidento postą iškart jo žodžiai: "Viskas juk prasideda nuo vaikų ir nuo sporto mokyklų. Daug priklauso ir nuo pirmųjų trenerių." Pripumpuos mums į smegenis, kad reikia daug labiau žiūrėti į vaikų krepšinį ir skirs savo mokyklai milijonines sumas. Aš norėčiau šiam poste Marčiulionio. Iškalbus, puikiai moka angliškai, net Šiaurės Europos lygą buvo įkūręs..ir svarbiausia nėra flegmatiškas.
2011-08-03
+1
Atsakyti
RibokasNei Sabas, nei Marčiulionis netinka į šį postą. Ten reikia kokio nors stipraus verslininko, gero vadybininko ir administratoriaus, kuris surinktų aplinkui save panašių žmonių komandą. Sabas su Marčela galėtų užsiimt kokiais nors reprezentaciniais darbai, naudotis savo senais ryšiais ir pan. Geras krepšininkas ir žmogus dar nereiškia, kad jis bus geras vadovas.


o tj pagal Tave Vainauskas turetu eit???
2011-08-03
-2
Atsakyti
klp
nu pasiklausius interviu per telika tai siaubas vargsas tas sabas kur jis lenda 5 zodziu nesurisa risliai kas is jo tu pazinciu kad net pakalbet negali o koks jis verslininkas tai jau visi zinom nulis jis po kablelio blyn turejo reputacija kaip superkrepsininkas tai dabar isliks visu atminty kaip nevykelis kalbat cia visi apie tas pazintis bet ir tie pazystami tai gi mato kad netryksta fontanais erudicija kas gi su juom rimtai bendraus?:D blyn nesuvokimas zmogaus kur gali lyst ar kur negali tai tikrai nerodo didelio proto ar vel kazkieno stumiamas lenda bus eilines meslas ant jo galvos kaip su statybom ar su zalgirio vadyba
2011-08-02
-1
Atsakyti
RibokasNei Sabas, nei Marčiulionis netinka į šį postą. Ten reikia kokio nors stipraus verslininko, gero vadybininko ir administratoriaus, kuris surinktų aplinkui save panašių žmonių komandą. Sabas su Marčela galėtų užsiimt kokiais nors reprezentaciniais darbai, naudotis savo senais ryšiais ir pan. Geras krepšininkas ir žmogus dar nereiškia, kad jis bus geras vadovas.
jo sabas tipo neturi verslo ir nk nesupranta apie tai ane? sabas labai tinka krepsio legenda turi ir werslo zino ka daryt pazynciu turi ir ne toks senas kaip Garastas
2011-08-02
+1
Atsakyti
Nei Sabas, nei Marčiulionis netinka į šį postą. Ten reikia kokio nors stipraus verslininko, gero vadybininko ir administratoriaus, kuris surinktų aplinkui save panašių žmonių komandą. Sabas su Marčela galėtų užsiimt kokiais nors reprezentaciniais darbai, naudotis savo senais ryšiais ir pan. Geras krepšininkas ir žmogus dar nereiškia, kad jis bus geras vadovas.
2011-08-02
-7
Atsakyti
Jo
Kad Garastas nori matyti Saba savo ipediniu tai cia ir taip buvo aisku,tik ar Sabas sugebes eiti sitas pareigas.Nors is kitos puses kaip ir nera kito kandidato, kuris galetu uzimti sita posta
2011-08-02
+2
Atsakyti
o kas cia renka tuos kanditatus :))
2011-08-02
+1
Atsakyti
jautisA.Sabonis geriausias kandidatas i LKF prezidentus,S.Marciulionis buvo antras ir liks antru,kaip sake nugaletojas a.a. S.Kalmanovicius,Saras,kaip,, zmogus,,toks buvo toks ir liks,su..ryto sesterkios jusu sapaliones ,veblenimai ,izeidinejimai A.Sabonio atzvilgiu nuomones nepakeis,nei joneliu sutve su visomis vilno aferiugomis,kurios niekaip nenustygsta,kad cia pinigeliai ne jiems plaukia,jusu chebryte ten ,buvo,bet po aferu su pinigais ,staigiai tepe slides is ten...


puikiai pamenu ta incidenta... nuo tada jo ir nebevirskinu....o dbr aisku bande jis pats pakliut i posta..taciau, sabas pades ji i vieta eili karta :D
2011-08-02
Atsakyti
Sorry uz flood
Sveiki, gal butu norinciu i NBA 2k11 Lyga, yra laisvu komandu rasykit Skype: kiesas12 :)
2011-08-02
+1
Atsakyti
kas cia per diskusijos kas siandien zais,lietuvos studentai pries latviu rinktine kasio,tam kad patikrintu klaipedos arena
2011-08-02
-2
Atsakyti
LTU-SLV
parduodu 4 pakvietimus i lietuvos- slovenijos varzybas.. +37063985794
2011-08-02
Atsakyti
kacas
sveiki as lukas man 13m. visi sako kad gerai zaidziu krepsini bet gyvenu mazam miesteli ir neturiu salygu tobuleti gal kas zinote ka man daryti nes musu mokykloje nera mano amziaus krepsinio komandos i artimiausia sporto baze vazinetis toli mokyklos komanda priima tik nuo 9 klases
2011-08-02
Atsakyti
Skuodiskis
Ka jus cia... Cia zais Lietuvos-2 rinktine pries Latvijos pagrindine komanda..
2011-08-02
Atsakyti
SFC
eik tu... Taigi tos rungtynes prasideda 20:00, o per visur sako, kad bus zaidziama 21:00.. Ir dar sako, kad vyru rinktine, o ne vezimeliu kasis
2011-08-02
Atsakyti
to Suf
su latviais los rinktine vezimeliuose...jei nori kasyje prasisviest welcome...as tikrai ziuresiu
2011-08-02
Atsakyti
Suf
Eu siandien Lietuva zais su Latviais? :/ Juk jie net nera itraukti i draugisku rungtyniu tvarkarasti tai wtf? Ir per TV anonsa ir per TV programas ta pati raso
2011-08-02
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 118

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.