"Šiaulių" krepšininkai gali dėkoti Klaipėdos "Neptūnui". Šeštadienį uostamiesčio klubas Vilniuje 78:72 (16:19, 22:12, 18:24, 22:17) įveikė Vilniaus "Sakalus". Jeigu pergalę būtų iškovoję vilniečiai, jie būtų aplenkę "Šiaulius" ir patekę į finalinį ketvertą.

"Neptūnui" pergalė leido pakilti į penktąją vietą BBL lentelėjė. Tokią pačią vietą uostamiesčio krepšininkai užėmė ir reguliariajame LKL sezone.

Tuo tarpu "Sakalai" iš ketvirtosios BBL pozicijos smukltelėjo į šeštąją. LKL pirmenybėse sostinės klubas jau anksčiau buvo užsitikrinęs trečiąją poziciją.

Susitikimo pradžią šeimininkai pradėjo spurtu 7:0. Tačiau du Antonio Granto dvitaškiai su baudomis lėmė, kad 8-ąją minutę rezultatas būtų lygus 12:12.

Po pirmojo ketvirčio trijų taškų pranašumą turėję šeimininkai antrąjį kėlinį pradėjo praleidę 6 taškus - 19:22. Sėkmingai gindamiesi klaipėdiečiai 19-ąją mačo minutę po A.Granto dėjimo į krešį įgijo 11 taškų pranašumą - 38:27.

Sėkmingai trečiąjį kėlinį pradėję "Sakalai" greitai likvidavo deficitą (39:39) ir įpusėjus ketvirčiui išsiveržė į priekį - 45:43.

"Neptūnas" vėl buvo perėmęs rungtynių vadžias ir turėjo 4 taškų persvarą - 55:51. Tačiau technine pražanga už priekaištus teisėjams nubaustas buvo A.Grantas. Keturias baudas įmetę šeimininkai išlygino rezultatą 55:55.

Likus dviem minutėms klaipėdiečiai pirmavo 69:65. Tačiau per likusį vilniečiai buvo du kartus stabdomi pražangomis, atakuodami iš toli.

Tai šeimininkams nepadėjo - paskutinę minutę Vaidoto Pridotko tritaškis metimas pasiekė tikslą. Po varžovų pramesto dvitaškio V.Pridotkas dar atkovojo kamuolį. Vieną baudą pataiaikęs Sheiku Kabba padidino pranašumą iki 6 taškų - 76:70.

Per 15 paskutiniųjų sekundžių vilniečiai sugebėjo kartą ataką užbaigti rezultatyviai, tačiau pralaimėjo ir nepateko į BBL finalinį ketvertą.

"Neptūnas": Antonio Grantas 23 taškai (5 atk. kam.), Vaidotas Pridotkas 14, (14 atk. kam.), Sheiku Kabba  (4 at. kam.) ir Mykolas Jasaitis (5 atk. kam.) po 10.

"Sakalai": Renaldas Seibutis 24 (5 atk. kam.), Steponas Babrauskas (10 atk. kam.) 15.