Vilniaus krepšinio mėgėjų lygoje (VKML) praėjusią savaitę neapsieita be skandalų, o dviejų pirmaujančių ekipų akistatoje stipresni buvo „VDA-Leidykla „Šiaurės Lietuva“ krepšininkai.

Itin atkaklios varžybos vyko antradienį, kuomet aikštėje kovojo „United Sharks“ ir „Infosaitas“. Tik po dviejų pratesimų 11 taškų skirtumu 117:106 pergalę šventė „rykliai“.

Paskutiniojo ketvirčio pabaigoje „United Sharks“ baudų metimais išplėšė pratęsimą. Jo metu nė vienai ekipai nepavyko persverti rezultato savo naudai, tad kad išaiškėtų nugalėtojas prireikė dar 5 papildomų minučių. Antrajame pratęsime žymiai sėkmingiau rungtyniavę „rykliai“ sukaupė 11 taškų pranašumą.

Tiesa, petraukos, tarp pirmojo ir antrojo pratęsimo metu, įvyko incidentas, kuriame dalyvavo Šarūnas Benediktavičius bei teisėjas. Žaidėjas nesutiko su jam skirta penktąja pražanga bei ginčijosi su arbitru, o vėliau pastarajam spyrė. Po tokio poelgio Š.Benediktavičius buvo diskvalifikuotas, o jo elgesį svarstė VKML Valdyba.

Nugalėtojų gretose naudingiausiai rungtyniavo Juozas Sargūnas (25 tšk., 14 atk. kam.). Jam sėkmingai talkino Žilvinas Varanka (28 tšk., 8 atk. kam.), Tadas Goberis (23 tšk.), Vytautas Ražinskis (17 tšk.) bei Vilius Juzikis (13 tšk., 13 atk. kam.).

„Infosaito“ ekipoje rezultatyviausias buvo Antanas Šegžda (27 tšk.), tačiau jis pataikė tik 3 tritaškius iš 20. Gasparas Kazlauskas įmetė 22 taškus, Paulius Kavaliauskas (10 atk. kam.) 18.

Iš turnyrinės lentelės dugno lipa „Hrono“ krepšininkai. Per pirmąsias devynerias rungtynes jie nė karto nepatyrė pergalės skonio, tačiau ketvirtadienį (02-09) jie iškovojo 6-ąją pergalę paeiliui. Šįkart prieš juos neatsilaikė „Pirtyje.lt“ krepšininkai, kurie tik po pratęsimo turėjo pripažinti „Hrono“ pranašumą 69:74.

Pirmajame kėlinyje įgytą 7 taškų pranašumą „Pirtyje.lt“ išlaikė iki trečiojo kėlinuko pabaigos, tačiau tada iniciatyvą savo rankose jau turėjo „Hrono“ krepšininkai. Pastarieji savo pranašumą įrodė per papildomas 5 minutes.

Nugalėtojams Andrius Konovalovas pelnė 24 taškus ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus, o komandos treneris Gintautas Rutkauskas įmetė 21.

„Pirtyje.lt“: Andrius Šamšonas (23 tšk., 9 rez. perd.) bei Donatas Zaveckas (13 tšk., 14 atk. kam.).

„Top 16“ grupėje užimančios 2-ąją ir 3-ąją vietas komandos aikštėje susitiko vasario 10-ąją. Po itin dramatiškos ir atkaklios kovos „VDA-Leidykla „Šiaurės Lietuva““ 98:95 nugalėjo „Centrum Vitaminai“ krepšininkus. Nugalėtojai šiuo metu turi 13 pergalių, iškovotų per 16 rungtynių, ir užima 2-ąją vietą. Tuo tarpu „Centrum Vitaminai“ turi viena pergale mažiau, tačiau yra sužaidę 15 varžybų.

Nuo pirmųjų rungtynių akimirkų spurtavo „VDA-Leidykla „Šiaurės Lietuva““ (7:0, 15:3) ir per pirmąsias 10 minučių susikrovė 10 taškų pranašumą, tačiau antrojo kėlinuko pabaigoje iniciatyvą savo rankose jau laikė „Centrum Vitaminai“ ir 18-ąją minutę pirmą kartą varžybose išsiveržė į priekį 42:40. Po didžiosios pertraukos vėl sąlygas diktavo „leidėjai“, 29-ąją minutę pirmavę 67:58.

Trečiojo ketvirčio pabaigoje bei ketvirtojo pradžioje „Centrum Vitaminai“ spurtavo 14:1 ir antrąjį kartą varžybose išsiveržė į priekį 72:68. Nuo 36-osios minutės kova vyko taškas į tašką (72:72, 80:80, 86:86). Pratęsimo metu sėkmingiau sužaidę „VDA-Leidykla „Šiaurės Lietuva““ krepšininkai iškovojo pergalę.

Nugalėtojus į priekį vedė Žilvinas Aleksandravičius (27 tšk., 6 per. kam.) bei Paulius Kisielis (26 tšk.). Rezultatyviausias aikštėje buvo „Centrum Vitaminai“ narys Aurimas Špiliauskas - 31 taškas.

„Agotos gryčia-Meškėnai“ krepšininkai paskutinėmis minutėmis turėdami vienu krepšininku mažiau negu „Žavieji Orgazmatronai“ vis tiek juos palaužė ir šventė pergalę 73:71.

„Agotos gryčia-Meškėnai“ 6-ąją minutę pirmą kartą išsiveržė į priekį 13:10, tačiau netrukus vėl pranašumas buvo „Žaviųjų orgazmatronų“ rankose. Antrąjį kartą rezultatas buvo persvertas 17-ąją minutę (30:28).

Iki paskutinio ketvirčio pabaigos likus 2 minutėms „Agotos gryčia-Meškėnai“ liko keturiese, tačiau sugebėjo išlaikyti pranašumą ir iškovoti pergalę.

29 taškus nugalėtojams pelnė Martynas Lumpicas, 22 įmetė Henrikas Šimkus. „Žaviųjų Orgazmatronų“ ekipoje išsiskyrė Edgaras Kasparas (13 tšk., 15 atk. kam.) bei Simas Litinskas (26 tšk.).

Antrąją pergalę iš eilės iškovojo 2004 metų čempionai „BC Itella-Meškos“ krepšininkai. Šįkart jie 84:76 įveikė V.I.P.

Nuo pat rungtynių pradžios „meškos“ pabėgo į priekį (11:4) ir neleido varžovams persverti rezultato savo naudai. Sužaidus 14 minučių ekipas skyrė vos 2 taškai (28:26), tačiau dar trečiojo kėlinio viduryje "V.I.P." jau turėjo 17 taškų deficitą (40:57).

Nesėkmingai paskutinįjį kėlinį pradėjo „BC Itella-Meškos“ ir 34-ąją minutę ekipas skyrė 6 taškai 66:72. Daugiau priartėti V.I.P. krepšininkams nepavyko ir „BC Itella-Meškos“ šventė 5-ąją pergalę.

„BC Itella-Meškos“: Mindaugas Galinis (19 tšk., 13 atk. kam.), Paulius Augulis (27 tšk.), Vidas Rimkus (21 tšk.).

V.I.P.: Vytas Saliuta (40 tšk.), Lukas Puodžiūnas (18 tšk.).

Geriausi VKML praėjusios savaitės žaidėjai

„Top 16“

Vidurio puolėjas:
Mindaugas Galinis ("BC Itella-Meškos", 28 naudingumo balai), 19 taškų, 13 atkovotų kamuolių, 5 rezultatyvūs perdavimai, 1 perimtas kamuolys, 2 blokai.

Sunkusis krašto puolėjas: Paulius Augulis ("BC Itella-Meškos", 27 naud.), 27 tšk., 9 atk. kam., 1 rez. perd.

Lengvasis krašto puolėjas: Edgaras Matusevičius ("Frans Maas-Kumštis", 29 naud.), 27 tšk., 8 atk. kam., 9 rez. perd., 3 per. kam.

Atakuojantis gynėjas: Žilvinas Aleksandravičius ("VDA-Leidykla "Šiaurės Lietuva", 35 naud.), 27 tšk., 5 atk. kam., 3 rez. perd., 6 per. kam.

Įžaidėjas: Vytas Saliuta ("V.I.P.", 34 naud.), 40 tšk., 9 atk. kam., 1 rez. perd., 1 per. kam.

„2 grupė“

Tomas Sanda ("Tikroji Sauga", 36 naud.), 32 tšk., 9 atk. kam., 4 rez. perd., 3 per. kam., 3 blk.

Sunkusis krašto puolėjas: Simas Karnašnikovas ("Broliai šaunuoliai", 55 naud.), 41 tšk., 9 atk. kam., 5 rez. perd., 6 per. kam., 4 blk.

Lengvasis krašto puolėjas: Marekas Stefanovičius ("Budget", 49 naud.), 36 tšk., 14 atk. kam., 2 rez. perd., 7 per. kam.

Atakuojantis gynėjas: Mindaugas Lastauskas ("BC Versus", 36 naud.), 16 tšk., 13 atk. kam., 12 rez. perd., 3 per. kam., 3 blk.

Įžaidėjas: Antanas Šegžda ("Infosaitas", 27 naud.), 29 tšk., 2 atk. kam., 3 rez. perd., 4 per. kam.

pritariu tifoso:)
2006-02-15
nepradekit kaitalioti cia, nes dar sugalvosit ir komandose apkeisti :)
2006-02-15
Matuseviciu sukeitus su Saliuta viskas butu savo vietose:)
2006-02-15
+1
na man dar nteko matyt saliutos zaidziant izaidejo pozicijoj! taj ka jis nera aukstas, dar nereiskia, kad jis izaidejas:)
2006-02-14
Man patiko: Saliuta - izaidejas..........atliko net viena perdavima.
2006-02-14
Meškėnai likus 40 sekundžių liko 3, bet persvarą išsaugojo :( skaudus pralaimėjimas...