Panevėžyje įkurtas naujas krepšinio klubas, sieksiąs LKL licencijos

2011-08-13 18:02
Arnas Adomavičius, „Sekundė“
Naujas krepšinio sezonas jau ne už kalnų, o Panevėžio „Techaso“ komandą gaubia paslapties širma. Krepšiniui neabejingi panevėžiečiai ėmėsi konstruktyvių darbų – įkūrė naują krepšinio klubą KK „Panevėžys“ ir sieks LKL licencijos.

Siekia stabilumo

Nors jau rugpjūčio vidurys, tačiau reprezentacinėje Panevėžio miesto krepšinio komandoje „Techasas“ sklando nežinomybės šmėkla. Matydami realią situaciją ir nujausdami skaudžias jos pasekmes, miesto krepšinio mylėtojai ėmėsi drastiškų priemonių – įkūrė naują klubą KK „Panevėžys“.

Užvakar oficialiai savo veiklą įteisinusio naujojo klubo direktorė Vita Žilytė teigė, kad tokį žingsnį išprovokavo dabartinė nenormali „Techaso“ situacija.

„Norime Panevėžio krepšinį išlaikyti aukščiausiame lygyje. Dabartinis miesto klubas dirba nekeldamas jokių tikslų, nėra aiškios vizijos, neugdo jaunųjų krepšininkų. Kalbos apie „Techaso“ klubo pardavimą privertė imtis tokių permainų ir įsteigėme naują klubą. Norime stabilumo“, – „Sekundei“ sakė naujojo klubo direktorė.

Anot Žilytės, jau yra nuveikta aibė darbų. „Finansinis pagrindas jau suformuotas, turime stiprų miesto palaikymą ir užnugarį. Jei LKL licencija būtų suteikta KK „Panevėžys“, svarią paramą jau yra pažadėję keletas didžiausių Panevėžio įmonių“, – tikino KK „Panevėžys“ direktorė.

Visi sunerimę

Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro direktorius Bronislavas Pliavga tikisi, kad naujasis klubas duos teigiamą postūmį miesto krepšiniui.

„Dabartinė padėtis yra tragiška. Mane atakuoja krepšinio gerbėjai ir klausia, kodėl niekas nejuda, kas bus su mūsų krepšiniu. Treneris Gintaras Leonavičius irgi nieko nežino, mes visi esame sunerimę. Pastatėme areną, ir jei neliktų aukščiausio lygio krepšinio, būtų tikra tragedija. Praėjusio sezono rezultatai geri, prezidentas Raimundas Miladauskas tikrai puikiai padirbėjo ir nebuvo jokių spragų. Tačiau kokia juoda katė perbėgo tarp jo ir klubo savininko Dariaus Gaudiešiaus, aš to negaliu komentuoti ir nežinau. Jei „Techasas“ nieko neorganizuoja, nematau kitos išeities kaip tik palaikyti šią naujojo klubo iniciatyvą. Klubo savininkas kitaip įsivaizduoja krepšinį, tad kodėl mes turime prisirišti prie jo. Mano nuomone, jei jau užsikrovei tokią didelę atsakomybę valdyti reprezentacinę komandą, turi atsakingiau elgtis. Nereikia žiūrėti vien į Savivaldybę ir sakyti, kad ji nieko neprisideda. Yra savininkas ir jis turi už komandą atsakyti. Anksčiau Savivaldybė būdavo klubo dalininkė, tad kodėl dabar ji turi skirti mokesčių mokėtojų pinigus privačiam klubui“, – atvirai kalbėjo KKSC direktorius.

Dirbs su bet kuriuo klubu

Kaip žinoma, „Techaso“ komanda namų rungtynes žaidžia universalioje „Cido“ arenoje. Prieš trejus metus pasirašyta sutartis galioja iki 2013-ųjų. Arenos direktorius Dainius Visackas pripažino, kad jam taip pat kelia nerimą dabartinė „Techaso“ padėtis.

„Jau keletą metų tai kartojasi, tačiau visuomet komanda būdavo sukomplektuota ir rezultatai būdavo neblogi. Ta nežinia mums kelia nerimą. Prieš mėnesį teko kalbėti su klubo savininku, jis mane užtikrino, kad klubas gyvuos ir viskas bus gerai. Kaip yra iš tikrųjų, nežinau, tad turiu tikėti jo žodžiu. Steigti naują klubą – sveikinta iniciatyva, mes tik už tai, kad krepšinio lygis augtų. Negaliu vertinti, su kuria komanda – „Techasu“ ar „Panevėžiu“ – mes labiau norėtume dirbti. Kaip krepšinį mylintis sirgalius, turiu savo nuomonę ir pasilaikysiu ją sau. „Cido“ arenos pozicija yra tokia, kad dirbsime su bet kuria komanda. Mums svarbu, kad komanda žaistų aukščiausiame lygyje ir deramai atstovautų miestui. Vietos atsirastų net abiem ekipoms. Šiuo metu turime galiojančią sutartį su „Techasu“, tad turime vykdyti įsipareigojimus. Jei LKL patvirtins naująjį klubą, tada sėsime prie derybų stalo ir tarsimės“, – diplomatiškai kalbėjo Visackas.

Sveikintina iniciatyva

Praėjusį sezoną „Techaso“ prezidento kėdėje sėdėjęs ir iš arti su Panevėžio krepšinio virtuve susipažinęs Raimundas Miladauskas, išgirdęs, kad jau yra įsteigtas naujas klubas, apsidžiaugė.

„Esu neabejingas Panevėžio krepšiniui, tad nuoširdžiai dėl to džiaugiuosi. Smagu, kad atsiranda iniciatyvių žmonių, kurie nori keisti susidariusią nenormalią situaciją. Smagu, kad žmonės yra pasiruošę rimtai dirbti – siekia ilgalaikių tikslų, nori prisidėti prie jaunų krepšininkų rengimo. Sveikinu šią idėją ir labai svarbu, kad Panevėžio valdžia ją palaikytų. Gal galų gale jūsų mieste susitvarkys krepšinio reikalai“, – vylėsi į politiką pasukęs ir Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju tapęs Miladauskas.

Išgirdo pirmą kartą

Ar naujai įsteigtam ir miesto palaikymą turinčiam KK „Panevėžys“ klubui bus leista dalyvauti 2011–2012 metų Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezone, paaiškės rugpjūčio 18 dieną, ketvirtadienį, Kaune per LKL valdybos posėdį.

LKL generalinis direktorius Linas Gilys „Sekundei“ prisipažino pirmą kartą išgirdęs apie naujai įsteigtą klubą Aukštaitijos sostinėje.

„Pirmą kartą tai girdžiu. Iš tikrųjų posėdžio darbotvarkėje šio klausimo nėra įtraukto. Kai bus klausimas apie klubų pasiruošimą, išklausysime „Techaso“. Bus labai įdomu išgirsti, kaip jis rengiasi kitam sezonui. Neaiškumų yra ne tik dėl „Techaso“ ateities, bet ir dėl Kėdainių bei Palangos. Visi klubai turės pristatyti, ką nuveikė“, – sakė Gilys.

Pagal LKL nuostatus, klubai visą reikiamą dokumentaciją – sukomplektuotos komandos žaidėjų sąrašą, areną, kurioje žais namų rungtynes, biudžetą ir kt. – lygai turi pateikti iki rugsėjo 1 dienos.

„Panevėžyje yra gera arena, tad čia turi žaisti viena gera komanda, nesvarbu, koks jos pavadinimas ar savininkas. Miestas turi pats išspręsti šiuos dalykus“, – teigė Gilys.

Taigi ketvirtadienį „Techaso“ savininkas 14-ai balsavimo teisę turinčių valdybos narių turėtų atskleisti apie tarpsezoniu nuveiktus darbus bei nušviesti esamą situaciją. Tada veikiausiai ir paaiškės, ar bus suteikta licencija naujajam kandidatui KK „Panevėžys“.

Priims teisingiausią sprendimą

Visiškas „Techaso“ neveiklumas dideliu galvos skausmu tapo ir miesto Savivaldybei. Mero pavaduotojas Gintaras Šileikis atvirai sako, kad Savivaldybė finansiškai paremti „Techaso“ komandos negalės.

„Pradžia buvo daug žadanti ir geranoriška, bet dabar visi reikalai sustojo ir yra daug klaustukų. Klubo savininkas jau seniai turėjo pradėti darbą. Mes stebimės, kad iki šiol komanda dar nesuformuota ir nėra susitarimo su treneriu. Manau, savininkas turėtų atvirai pasakyti, ar numato tinkamai organizuoti reprezentacinės komandos veiklą, ar ne. Jau anksčiau Savivaldybė savininkui yra aiškiai pasakiusi, kad dėl sunkios finansinės situacijos paramos nebus“, – paaiškino vicemeras.

Šiemet krepšinio klubui „Techasas“ buvo skirti 55 tūkst. iš numatytų 200 tūkst. litų. „Įvyks nebent stebuklas, ir per antrąjį pusmetyje ant Savivaldybės pečių gulinti finansinė našta sumažės“, – niūrią padėtį pripažino mero pavaduotojas.

Anot Šileikio, naujo KK „Panevėžys“ klubo įsteigimas yra vienas iš išsigelbėjimo variantų.

„Galiu drąsiai užtikrinti, kad bet kokiu atveju Panevėžyje komanda bus. Turime visokių atsarginių variantų. Ar su vienais savininkais, ar su kitais, bet krepšinio klubas mieste tikrai bus. Kas pirmieji pradės žengti realius ir protingus žingsnius, su tuo Savivaldybė eis išvien. Buvo kalbėta su LKL ir LKF vadovais, situacija tiek jiems, tiek man yra puikiai žinoma. Konkretūs žingsniai bus žengti po Žolinių, tada priimsime galutinį sprendimą“, – sakė Šileikis.

Paklaustas, ar vyks į LKL valdybos posėdį, vicemeras teigė, kad reikia sulaukti antradienio. Po pokalbio su miesto sporto vadovais ir bus priimtas sprendimas.

Vakar vicemeras dalyvavo susitikime su Utenos miesto vadovais. Kaip tvirtino Šileikis, jam itin teigiamą įspūdį padarė Utenos „Juventus“ krepšinio klubo finansavimo modelis – privataus ir viešojo kapitalo bendradarbiavimas. Tad mero pavaduotojas neatmeta galimybės, kad mieste prie Nevėžio bus taikomas panašus modelis.


Rodyti komentarus
tufta
Miladauskas uzsiima nesamonemis
2011-08-14
-1
Atsakyti
bubu
Tai kad ta pati Vita yra to pačio Maladausko širdies draugė :) Ir praėjusį sezoną smagiai dirbo tam pačiam Techase. Tiesiog, kaip suprantu, tie patys žmnonės nori nusiimti Gaudiešių nuo savo kaklo ir tiek.
2011-08-14
+1
Atsakyti
xxx
Lb saunu,puiki iniciatyva, saunuote Vita, tik pries metus dirbo LMKL direktores padejeja,o dbr va jau ir klubo direktore:) samgu,kad jauni zmones yra veiklus ir kazka organizuoja :) sekmes naujam klubui,tikiuosi juos priims i LKL ,o techasa pasalins,jei tokias nesmaones dirba .
2011-08-14
+1
Atsakyti
jaune
seniai laikas padaryti tvarka. labai gerai, tikimes lkl susipras ir pagaliau panevezy bus normalus krepsinis.
2011-08-14
+1
Atsakyti
saunu kad panevezy yra veikliu zmoniu p.s. mane jau praded uzpist kai komandos praded vadintis miestu vardais pries 15 metu tebuva viena toke komanda siauliu siauliai o db neber miesta kuris neturi sava varda komandos
2011-08-13
-1
Atsakyti
Pleciasi panevezys. Saunu :)
2011-08-13
+3
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 6

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.