Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) Žvaigždžių dienos rungtynėse tarp „Kauno“ ir „Lietuvos“ rinktinių netrūko intriguojančių momentų bei gražių metimų. Po ganėtinai atkaklios kovos pergalę rezultatu 116:103 (27:23, 25:24, 35:33, 29:23) šventė namie žaidę „Kauno“ krepšininkai.

Pirmuosius taškus pelnė „Lietuvos“ rinktinės puolėjas Justas Sinica, o į juos atsakė šeši Pauliaus Jankūno taškai. Šešis taškus iš eilės pelnė ir Šarūnas Vėlius. Komandos žaidė atkakliai, tačiau gražiai.

Pilna Kauno sporto halė audringai palaikė „Kauno“ rinktinę, o priešininkų metimus sutikdavo švilpimu. Rezultatas visą laiką išliko apylygis, tačiau beveik pranašumas priklausė kauniečiams, kurie laimėjo pirmąjį kėlinuką 27:23.

Aktyviau antrąjį kėlinuką pradėjusi „Kauno“ rinktinė po sėkmingos atkarpos padidino atotrūkį iki dviženklio – 38:25. Šiek tiek atsipalaidavusius kauniečius tiksliais tolimais metimais ėmė bausti „Lietuvos“ krepšininkai, kurie atsilikimą sumažino iki keturių taškų – 36:40.

„Lietuvos“ žaidėjai ir toliau stengėsi mažinti persvarą, tačiau du P.Jankūno dėjimai sugrąžino įtikinamą pranašumą (50:41), tačiau kėlinuką užbaigė du taiklūs Manto Ruikio tritaškiai, sumažinę skirtumą iki penkių taškų (52:47).

Po didžiosios pertraukos pirmasis taškus prasiveržimu pelnė Vytenis Jasikevičius, kuriam dėjimu atsakė Laimonas Lukoševičius. Vėliau komandos taškus rinko tik dėjimais, kurių sirgaliai išvydo ne vieną ir ne du. Rezultatas ir toliau sparčiai augo, o iniciatyva išliko „Kauno“ rinktinės pusėje. Trečiasis kėlinukas baigėsi kauniečiams pirmaujant 87:80.

[image=5884 left]Paskutinį kėlinuką pradėjo J.Sinicos tritaškis, sumažinęs skirtumą iki keturių taškų (83:87). Kauniečiai atsakė dvitaškiu, o tolimą metimą pataikė M.Ruikis. Po kelių atakų Jano Jurgo dėjimas sumažino deficitą iki minimumo (88:89), tačiau dvitaškį pataikė Darius Šilinskis, o po to ir P.Jankūnas.

Kauniečių spurtą užbaigė Modesto Šidlausko tritaškis, kuris sugrąžino dviženklį pranašumą (98:88). Sirgaliams skanduojant „šimtas, šimtas“, prasiveržimu taškus pelnė P.Jankūnas. Ir toliau tempo nemažinę krepšininkai baigė susitikimą kauniečių pergale 116:103.

Rezultatyviausiai Lietuvos komandoje buvo J.Jurgo, pelnęs 33 taškus, o M.Ruikis ir Š.Vėlius surinko po 18. „Kauno“ komandai P.Jankūnas pelnė 26 taškus, Jonas Mačiulis – 18, o D.Šilinskis – 13.

Naudingiausiais žaidėjais buvo pripažinti J.Jurgo („Lietuva“) ir D.Šilinskis („Kaunas“). Naudingiausiu Žvaigždžių dienos rungtynių žaidėju tapo VDU auklėtinis kaunietis P.Jankūnas.

„Lietuvos“ merginos įveikė „Vilniaus“ krepšininkes

Po atkaklių ir intriguojančių rungtynių Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) Žvaigždžių dienoje iš Lietuvos aukštųjų mokyklų sudaryta rinktinė rezultatu 43:40 įveikė „Vilniaus“ merginų rinktinę.

Jau pirmojo kėlinuko metu „Vilniaus“ komanda išsiveržė į priekį ir atrodė, kad merginos pamiršo, jog tai Žvaigždžių dienos rungtynes – jos kovojo lyg svarbioje dvikovoje. Pirmąjį ketvirtį sostinės krepšininkės laimėjo 17:7.

Antrojo kėlinuko metu žaidėjos rungtyniavo labiau atsipalaidavusios. „Lietuvos“ komanda ėmė vytis priešininkes ir sužaidus pusę kėlinuko sumažino deficitą iki trijų taškų – 19:22. Nors vilnietės ir toliau aktyviai gynėsi, „Lietuvos“ merginų rinktinei prieš pat kėlinuko pabaigą pavyko sumažinti skirtumą iki dviejų taškų – 21:23.

Vos tik prasidėjus trečiajam kėlinukui, „Lietuvos“ krepšininkės išlygino rezultatą, tačiau vilnietės ir vėl pabėgo į priekį 26:23. Aikštelėje ėmė augti įtampa, žaidėjos, negalėdamos apsiginti nuo priešininkių, stabdydavo jas pražangomis. Emocingai į įvykius aikštelėje reagavo komandų trenerės.

Sužaidus pusę kėlinuko „Lietuvos“ komanda persvėrė rezultatą 27:26, tačiau vilnietės atstatė pranašumą (28:27). Tuomet komandos apsikeitė dvitaškiais metimais, o paskutinėmis kėlinuko sekundėmis pataikė tritaškį ir išsiveržė į priekį (32:30).

„Lietuvos“ komanda aktyviai pradėjo paskutinį kėlinuką ir prasiveržimais pelnė keturis taškus (36:30), į ką varžovės atsakė dviem baudos metimais, dvitaškiu ir tritaškiu bei vėl susigrąžino pranašumą (37:36).

Kiek vėliau Jurgita Mačikunytė perėmė kamuolį „Lietuvos“ komandai ir nuskubėjusi į puolimą pataikė tritaškį bei padidino pranašumą iki penkių taškų (42:37). Intriguojančios dvikovos pabaigoje labiau sekėsi „Lietuvos“ komandai, kuri ir laimėjo susitikimą 43:40.

Rezultatyviausia mačo žaidėja buvo Klaipėdos universiteto auklėtinė 18 taškų pelniusi Karolina Baltrušytė, atstovavusi „Lietuvos“ komandai.

Gytė Urniežiūtė pripažinta naudingiausia „Vilniaus“ žaidėja, o J.Mačiukonytė – naudingiausia „Lietuvos“ rinktinės krepšininke.

„Žvaigždžių dienos“ nugalėtojai

KOMANDINIS METIMŲ KONKURSAS

Vieta

Universitetas

Vardas, pavardė

Taškai

1.

KU

Vitalija Škrobot

12

Renatas Samulionis

2.

ŠU

Aušra Navickaitė

11

Donatas Orelikas

3.

MRU

Renata Letkauskaitė

10

Mindaugas Galinis

TOLIMŲJŲ METIMŲ KONKURSAS VAIKINAMS

Vieta

Universitetas

Vardas, pavardė

Taškai

1.

VK

Darius Jovaiša

22

2.

KK

Mindaugas Brazys

16 – 6

3.

LKKA

Karolis Marcinkevičius

16 – 4

MERGINŲ KOMANDINĖ ESTAFETĖ 

Vieta

Universitetas

Vardas, pavardė

Laikas, sek.

1.

VPU

Eglė Jucevičiūtė

27,8

Asta Jatulevičiūtė

Ieva Turevičiūtė

2.

VU

Vaiva Danieliūtė

44

Kristina Joniškytė

Juratė Staskonytė

3.

ŠU

Viktorija Krivickaitė

49,1

Inga Šimkutė

Indrė Gareckaitė

VAIKINŲ KOMANDINĖ ESTAFETĖ 

Vieta

Universitetas

Vardas, pavardė

Laikas, sek.

1.

LKKA

Kristupas Rainys

31,2

Rimvydas Demenis

Vidmantas Sragauskis

2.

VK

Darius Jovaiša

32,5

Julius Jasikevičius

Aistis Bražiūnas

3.

KK

Vladas Berzrukovas

32,6

Agnius Grigaitis

Mindaugas Brazys

„ORO KARALIUS 2006“

Vieta

Universitetas

Vardas, pavardė

Taškai

1.

VDU

Mantas Kalnietis

75

2.

KK

Paulius Parachomikas

60

3.

LKKA

Raimundas Danys

46

NAUDINGIAUSI ŽAIDĖJAI 

MERGINOS

 

Universitetas

Vardas, pavardė

„Lietuva“

ŠU

Jurgita Mačikunytė

„Vilnius“

VPU

Gytė Urniežiūtė

VAIKINAI

 

Universitetas

Vardas, pavardė

„Lietuva“

MRU

Janas Jurgo

„Kaunas“

VDU

Darius Šilinskis

Rungtynių

VDU

Paulius Jankūnas

 


Rodyti komentarus
to mike:
manai kad daugeu nieks negali idet nuo baudos? juoka kelia tavo toks pasisakymas, savu laku Salenga dejo tada buvo sukeltas labai didelis aziotazas, bet siuo metu manau tikrai lietuvoje yra nemazai tokiu krepsininku, kad ir tas pats Serapinas ar Parachomikas, manau tikrai nekiltu didesniu problemu atsispirt nuo baudos atzymos ir dar butu galima vardint, o Kalniecio as tikrai nemenkinu, vaikis deda kaip reikia
peace \/
2006-02-15
Atsakyti
bet jus man visiski grybai, pagalvokit kas lietuvoj dar be kalniecio sugeba ideti nuo baudos... pirma pagalvokit o paskui kritikuokit. man tokie pasisakymai kaip Vilniausz_Rytasz juoiia kelia tu turbut apie krepsini nieko nenutuoki... vaikeli... didysis ekspertas..
2006-02-14
Atsakyti
nu kalnietis deje beveik ta pati pirma per 3 merginas persoko gulincias:) 2 per draugeli sedinti ant kedes, o trecia deju nuo baudu;))) bet tai atrodo ispudingai paliginus su kitais priesininkais ;) gerai atrode ir parachoniko vienas dejimas
2006-02-14
Atsakyti
Nu kalnietis gan neblogai pasirode, dejimus dejo ne tokius sudetingus taciau bendras vaizdas atrode tikrai neblogai, is grazesniu dejimu (konkurse) turbut buvo skrydis SALIA zmogaus, ziurovam turejo susidaryt vaizdas lyg soka PER zmogu, beja tas zmogus sedejo ant kedes, finale ta pati dejima pakartojo, sekantis dejimas buvo per Zalgirio sokiu grupes tris sokejas ( sios padare taip vadinama virve "klupejo" ties baudos aiksteles skrituliu) ir tas mergaites perskriejo :)p ir finalinis dejimas kuris manau ir issprende visus neaiskumus buvo dejimas praktiskai nuo baudos metimo linijos ( tas praktiskai, apie puse sprindzio permindamas linija)
2006-02-14
Atsakyti
nenoriuy as nei keiktis nei.x.ujeiktis bet varzybos tai buvo tikrai nerealios ir viskas visas renginis tikrai buvo nerealus.... dejimai tai prilygo lkl tikrai tiek dejimu konkursas tiek varzybos malaciai tikrai gera renginy vakar dienai padare !!!
2006-02-14
Atsakyti
kokius dejimus Kalnietis ivykde?
2006-02-14
Atsakyti
oro karalius kaip jums? as uzmirsau paziureti :D
2006-02-13
Atsakyti
tokius renginius galėtų rodyti tokia televiziją kurią mato visa LT, labai gaila kad 5 kanalas NKL kovas rodo...o ne koks tango ar lrt ;/
2006-02-13
Atsakyti
Gaila kad pas mane nerodo 5 kanalo, turbut buvo idomios rungtynes. Gal net geresnes nei busima LKL klounada.
2006-02-13
Atsakyti
nu zjb rungtynes buwo:)per 5 kanala rode:)bet komentatorius tai duxelis:)bet siaip wiskas zjb.ypac kalnietis su kazkokiu jurgo man praejo
2006-02-13
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 10

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas