Europos čempionato žaidėjų reitingas

2011-08-30 10:44
Jonas Miklovas, „BasketNews.lt“ korespondentas
Pau Gasolis bus viena ryškiausių Europos čempionato žvaigždžių
Pau Gasolis bus viena ryškiausių Europos čempionato žvaigždžių
Nuotr. Reuters-Scanpix
Kuris Europos čempionato krepšininkas bus pats naudingiausias? Kurio akcijas labiausiai pervertintos? Kas gali netikėtai atsiskleisti?

Čempionate Lietuvoje besivaržant būriui ryškiausių žaidėjų, tinklalapis „BasketNews.lt“ apžvelgia, kuriuos krepšininkus verta rinktis šiandien prasidėjusiame „TonyBet Fantasy lygos“ žaidime.

Žaidėjus įvertiname ne tik pagal jų galimą indėlį į komandos rezultatus, bet ir tai, kokioje rinktinėje jis žaidžia. Renkantis krepšininką pirmuosiuose šaukimų ratuose geriau imti tokį, dėl kurio komandos pajėgumo esate tikri. Jei pasirinkto krepšininko komanda nepateks į antrąjį etapą, jums teks žaidėją pakeisti, todėl neabejotinai nukentės jūsų rezultatai.

Kadangi „TonyBet Fantasy lygoje“ jūs būsite vertinami pagal žaidėjų naudingumo balus, žaidėjų reitinge dominuoja aukštaūgiai.

Žaidėjų tvarka išvardyta subjektyviai, taigi jums neprivaloma „TonyBet Fantasy lygoje“ rinktis taip, kaip čia išvardyta. Tačiau tai turėtų būti naudingas įrankis renkantis krepšininkus.

Pirmasis ratas

1. Pau Gasolis, Ispanija.
Vid. 17 taškų per draugiškas rungtynes. Po metų pertraukos grįžęs į nacionalinę komandą, vienas geriausių pasaulio vidurio puolėjų per draugiškas rungtynes savęs netausojo. Jis buvo rezultatyviausias komandos žaidėjas 7 iš 8 pasirengimo dvikovų ir panašu, kad bus taip pat sunkiai sulaikomas Europos čempionate.

2. Dirkas Nowitzki, Vokietija.
Vid. 13 taškų per draugiškas rungtynes. Kiek vėliau nei kiti rinktinės krepšininkai prie vokiečių prisijungęs naudingiausias NBA finalo žaidėjas iki šiol nedemonstravo aukščiausios sportinės formos. Tačiau net nereikia abejoti, kad Europos čempionate jis bus sunkiai sulaikomas. Vokiečio vertę „TonyBet Fantasy lygoje“ kiek muša tai, kad jo komandai realu varžybas baigti jau po pirmojo etapo, todėl vokietį reikėtų keisti kitu krepšininku.

3. Tony Parkeris, Prancūzija.
Vid. 18 taškų ir 4 rezultatyvūs perdavimai per rungtynes. Iš to, ką matėme per draugiškas rungtynes, galime teigti, kad Parkeris bus geriausias gynėjas Europos čempionate. Nė vienų draugiškų rungtynių jis nepaliko nepelnęs dviženklio taškų skaičiaus, o itin pajėgius žaidėjus surinkusi Prancūzija yra reali kandidatė keliauti iki pat finalinio etapo.

4. Andrejus Kirilenka, Rusija
. Vid. 14,1 taško per draugiškas rungtynes. Taškai nėra tai, kuo garsėja Kirilenka. Po rungtynių statistiniame protokole prie jo pavardės dažnai rasite po 5-6 atkovotus kamuolius ir rezultatyvius perdavimus, 2-3 perimtus kamuolius ir kelis blokus. Žodžiu, nemažai naudingumo balų garantuota.

5. Andrea Bargnani, Italija.
Vid. 17,1 taško per draugiškas rungtynes. 25 metų aukštaūgis su Italijos rinktine yra išsiilgęs rimtų kovų. Italai praleido paskutinį Europos čempionatą Lenkijoje, nežaidė Pekino olimpiadoje ir Pasaulio čempionate. Šiemet Bargnani yra vienas iš trijų italų laivą tempsiančių banginių.

6. Zaza Pachulia, Gruzija. Vid. 17,8 taško per draugiškas rungtynes. Europos čempionato debiutantas, bet toli gražu ne krepšinio naujokas. Jeigu gruzinai D grupėje sugebėtų patekti į trejetuką (o tai nėra itin sudėtinga užduotis, žinant, kad jiems reikės konkuruoti su ukrainiečiais, belgais ir bulgarais), Pachulia gali tapti itin vertingu pirkiniu „TonyBet Fantasy lygoje“. Jeigu ne, tai bent 5 rungtynes turėsite garantuotą dviženklį naudingumo balų skaičių.

7. Joelis Freelandas, Didžioji Britanija. Vid. 15,1 taško ir 7,7 atkovoto kamuolio per draugiškas rungtynes. Pamirškite Luolą Dengą. Nors jis yra labiausiai žinomas britų krepšininkas šiemetinėje rinktinėje, būtent Freelandas buvo naudingiausias komandos žaidėjas per pasirengimo laikotarpį. Be to, nė vienas kitas Europos čempionatui besirengusios rinktinės žaidėjas Freelandui neprilygo pagal atkovotus kamuolius. Bene didžiausias klaustukas renkantis šį žaidėją – nežinomybė, ar britai įveiks pirmą etapą.

8. Erazemas Lorbekas, Slovėnija. Vid. 12,9 taško ir 6,3 atkovoto kamuolio per draugiškas rungtynes. Slovėnai turi nemažai ginklų puolime, todėl Lorbekas ne visada yra pagrindinis jų ginklas pelnant taškus. Tačiau jis rinks kamuolius po krepšius ir atliks bent kelis rezultatyvius perdavimus, o tai neabejotinai pakels naudingumo balų skaičių.

9. Marcas Gasolis, Ispanija. Vid. 11 taškų per draugiškas rungtynes. Ispanų priekinė linija yra viena galingiausių Europos čempionate, jeigu ne pati galingiausia, todėl jaunesnysis Gasolis turės dalytis laiką su kitais aukštaūgiais. Tačiau jis buvo vienas naudingiausių rinktinės žaidėjų pernai per pasaulio čempionatą ir to paties iš jo galime tikėtis šiemet.

10. Danilo Gallinari, Italija. Vid. 17,3 taško per draugiškas rungtynes. Antrasis Italijos rinktinės didžiosios trijulės krepšininkas. Jis bus vienas sunkiausiai sulaikomų krepšininkų Europos čempionate, galintis žaisti tiek lengvojo, tiek sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje.

11. Nenadas Krstičius, Serbija. Vid. 14,4 taško per draugiškas rungtynes. Rezultatyviausias serbų krepšininkas per pasirengimo ciklą, renkantis solidų naudingumo balų skaičių ir patikimai kovojantis dėl kamuolių. Vienas geriausių pasirinkimų biržos pirmo rato pabaigoje.

12. Nikola Pekovičius, Juodkalnija. Vid. 16 taškų ir 6,2 atkovoto kamuolio per draugiškas rungtynes. Pagrindinis juodkalniečių ginklas abejose aikštės pusėse. Jeigu šis žaidėjas „TonyBet Fantasy lygos“ biržoje vis dar bus laisvas besibaigiant pirmajam šaukimų ratui, geresnio varianto nei jis tiesiog nėra.

13. Milošas Teodosičius, Serbija. Vid. 9,7 taško ir 6,2 rezultatyvaus perdavimo per draugiškas rungtynes. Pasirengimo etate jis nežibėjo pelnytais taškais, bet galima net neabejoti, kad bus vienas sunkiausiai sulaikomų serbų krepšininkų čempionate. Be to, serbai yra vieni čempionato favoritų, todėl Teodosičių savo „TonyBet Fantasy lygos“ komandoje greičiausiai turėsite iki pat čempionato pabaigos.

14. Mirza Teletovičius, Bosnija ir Hercegovina. Vid. 13,6 taško per draugiškas rungtynes. Nenustebkite, jei jis bus dažniausiai nuo tritaškio linijos Europos čempionate atakuojantis krepšininkas. Nors bosnio ūgis 203 cm, jis varžovams pavojingas ne tik po krepšiu, bet ir ties 6,75 m atžyma.

15. Nicolas Batumas, Prancūzija. Vid. 12,9 taško per draugiškas rungtynes. Pernai pasaulio čempionate jis rinko po 12,5 naudingumo balo, nors šalia savęs neturėjo Tony Parkerio. Šiemet Parkeris sutrauks visą varžovų gynybos dėmesį, todėl Batumui bus dar lengviau pademonstruoti visus savo sugebėjimus.

16. Goranas Dragičius, Slovėnija. Vid. 10,7 taško per rungtynes. Vienas greičiausių Europos čempionato žaidėjų draugiškas rungtynes dažniau pradėdavo nuo suolo, bet tai netrukdė jam rinkti dviženklį taškų skaičių.

Antras ratas

17. Serge Ibaka, Ispanija. Vid. 8,6 taško per rungtynes. Rizikingas pasirinkimas, bet galintis gerai atsipirkti. Jeigu nebus netikėtumų, ispanai keliaus iki pat finalinio etapo, o Ibaka garantuotai turėtų žaisti apie 20 minučių. Tiek jam užteks, kad būtų naudingas. Ar biržoje vertas antrojo rato šaukimo? Tai jau jūsų pasirinkimas.

18. Marco Belinelli, Italija. Vid. 17,5 taško per rungtynes. Kai italas įsimėto, jo negali sulaikyti niekas. Tačiau be taškų šis krepšininkas nelabai ką renka, todėl naudingumo balas paprastai būna gerokai mažesnis nei pelnomi taškai. Tačiau jeigu antrojo biržos rato viduryje jums reikia krepšininko, Belinelli – puikus variantas.

19. Duško Savanovičius, Serbija. Vid. 13,8 taško per draugiškas rungtynes. Stabilumo jam trūksta, bet per pasirengimo ciklą puolėjas tris kartus buvo rezultatyviausias komandoje. Vertę labai kelia tai, kad jo komanda turėtų žygiuoti toli.

20. Luolas Dengas, Didžioji Britanija. Vid 16 taškų per draugiškas rungtynes. Prie rinktinės jis prisijungė vėliausiai – likus vos porai savaičių iki Europos čempionato ir sužaidė tik 3 mačus. Visos dvikovos buvo skirtingos – nuo dominavimo mače su australais (26 taškai), iki menko pasirodymo prieš latvius (7 taškai, 3/11 metimų). Kurį Dengą išvysime Lietuvoje?

21. Lioras Elyahu, Izraelis. Vid. 17,3 taško per draugiškas rungtynes. Šį krepšininką savo komandoje galbūt turėsite tik penkerias rungtynes, nes Izraelis neturi daug galimybių žengti toli, bet per tuos mačus jis gali būti geriausias komandos žaidėjas.

22. Ioannis Bouroussis, Graikija. Vid. 11,4 taško per draugiškas rungtynes. Graikų milžinas neretai buvo naudingiausias komandos žaidėjas, o graikai prieš Europos čempionatą atrodė labai solidžiai. Jei neišsikvėps, jie gali keliauti iki pat finalinio etapo. Kartu keliautų ir naudingai rungtyniaujantis Bouroussis.

23. Timofejus Mozgovas, Rusija. Vid. 12,8 taško per draugiškas rungtynes. Rusų rinktinės milžinas per pasirengimo ciklą varžovams buvo sunkiai sulaikomas. Žinant tai, su kokiais varžovais jam teks susidurti D grupėje, Mozgovas gali tapti naudingesniu žaidėju, nei pirmajame rate pasirinkti krepšininkai.

24-25. Broliai Ivanovai, Bulgarija. Ne itin svarbu, kurį pasirinksite – Dejaną ar Kaloyaną. Abu jums rinks dviženklį naudingumo balų skaičių kiekvienose rungtynėse. Tiesa, jiems pirmenybės gali pasibaigti jau po penkerių rungtynių, todėl išnaudojus aukštą šaukimą, vėliau teks tenkintis laisvųjų žaidėjų rinkoje esančiais krepšininkais.

26. Borisas Diaw, Prancūzija. Vid. 8,7 taško per draugiškas rungtynes. Jis gali būti naudingiausias komandos žaidėjas net nebūdamas rezultatyviausias. Puikus aikštės matymas ir nebloga kova dėl kamuolių garantuoja dviženklį naudingumo balų skaičių.

27. Oleksejus Pečerovas, Ukraina. Vid. 12,8 taško, 7,9 atkovoto kamuolio per draugiškas rungtynes. Didžiausia Ukrainos krepšinio žvaigždė, aplink kurią sukasi komandos žaidimas. Jeigu esate linkę rizikuoti, gali rinktis ir jo komandos draugą, natūralizuotą amerikietį Steve'ą Burttą. Per draugiškus mačus šis krepšininkas vidutiniškai rinkdavo po 14 taškų.

28. Joakimas Noah, Prancūzija. Vid. 7,3 taško per draugiškas rungtynes. Noah rezultatai draugiškose rungtynėse svyravo, tačiau jis visada būdavo arti dvigubo dublio. Dėl traumos iš rikiuotės iškritus Ronny Turiafui, iš Noah bus tikimasi dar daugiau.

29. Omeras Ašikas, Turkija. Vid. 9,8 taško, 7 atkovoti kamuoliai per draugiškas rungtynes. Turkijos rinktinės milžinas sugeba būti itin naudingas net nepraleisdamas itin daug laiko aikštėje.

30. Enesas Kanteris, Turkija. Vid. 9,5 taško, 6,7 atkovoto kamuolio per draugiškas rungtynes. Devyniolikmetis Europos čempionato debiutantas Turkijos rinktinėje turi svarbų vaidmenį ir, jei atlaikys čempionato įtampą, bus vienas svarbiausių žaidėjų komandoje.

31. Vitalijus Fridzonas, Rusija. Vid. 14 taškų per draugiškas rungtynes. Persilaužimo metai? Pernai pasaulio čempionate pelnydavęs po 7,4 taško, šiemet Fridzonas draugiškose rungtynėse tik kartą nepelnė dviženklio taškų skaičiaus. Rizikingas pasirinkimas, bet galintis pasiteisinti.

32. Paulius Jankūnas, Lietuva. Vid. 9,1 taško per draugiškas rungtynes. Lietuvos rinktinė šiemet tokia lygi, kad išskirti vieną lyderį yra itin sudėtinga. Tačiau pasirengimo cikle Jankūnas buvo daugiausiai laiko aikštėje praleisdavęs Lietuvos rinktinės krepšininkas (vid. 23,4 min.), o po paskutinių rungtynių su Gruzija rinktinės treneris Kęstutis Kemzūra užsiminė, kad Jankūnas gali būti bandomas ir lengvojo krašto puolėjo pozicijoje. Bet kuriuo atveju, šiemet Jankūno rinktinėje laukia bene svarbiausias vaidmuo per jo karjerą.

Ant ribos

Antonis Fotsis, Graikija. Vid. 10,7 taško per draugiškas rungtynes. Galbūt jis netgi vertas vietos antrajame rate. Fotsis yra patyręs veteranas, žinantis, ką reiškia Europos čempionato spaudimas, todėl turėtų išlaikyti solidų žaidimą ir oficialiose dvikovose.

Petteris Koponenas, Suomija. Vid. 13,8 taško, 5 rezultatyvūs perdavimai per papildomą atrankos turnyrą. Jaunoji Suomijos krepšinio žvaigždė neleido savo komandai suklupti atrankos turnyre, o pats buvo ir rezultatyvus, ir negalėjo perdavimų. Ar jis išlaikys tokius pat rezultatus ir varžydamasis su kur kas stipresniais varžovais?

Ante Tomičius, Kroatija. Vid. 8,3 taško per draugiškas rungtynes. Vienose rungtynėse – dvigubas dublis, kitose – nė taško. Toks šis vidurio puolėjas buvo per draugiškas rungtynes, o stabilumo greičiausiai nebus ir Europos čempionate. Bet tai solidus pasirinkimas antrojo rato pabaigoje – trečio pradžioje.

Filipas Videnovas, Bulgarija. Vid. 12,5 taško per draugiškas rungtynes. Taškai iš jo garantuoti – būtent dėl šio žaidimo aspekto jis yra bene labiausiai žinomas Bulgarijos krepšininkas. Tačiau be taškų Videnovas nelabai ką renka, todėl kenčia jo naudingumo balas.

Rudy Fernandezas, Ispanija. Vid. 4,9 taško per draugiškas rungtynes. Pernai pasaulio čempionate Fernandezas buvo ketvirtas pagal naudingumą (18,1 balo) apskritai ir pirmas tarp gynėjų. Šiemet per draugiškas rungtynes jis tėra savo paties šešėlyje. Kurį Rudy pamatysime Lietuvoje? Tai klausimas, kurio turėtumėte savęs paklausti prieš rinkdamiesi šį žaidėją biržoje.

Juanas Carlosas Navarro, Ispanija. Vid. 11,7 taško per draugiškas rungtynes. Nepervertinkite šio žaidėjo. Europos čempionate neskaičiuojamos išprovokuotos pražangos, o būtent jomis Navarro dažnai pasikelia savo naudingumo balą. Nors jis turėtų rinkti dviženklį taškų skaičių, naudingumo balas gali ir nepasiekti 10.

Janis Blumas, Latvija. Vid. 15,2 taško per draugiškas rungtynes. Be taškų, šis gynėjas nelabai gali ką daugiau pasiūlyti. O latviai, nepanašu, kad čempionate užtruks ilgiau nei savaitę. Todėl trumpam – gal ir geras pasirinkimas, bet ilgam – nelabai.

Vladimiras Dašičius, Juodkalnija. Vid. 10,5 taško per draugiškas rungtynes. Juodkalnijos rinktinės aukštaūgis debiutuoja Europos čempionate. Jeigu jis išlaikys panašų žaidimą kaip pasiruošimo rungtynėse, gali būti naudingas pirkinys.

Rodyti komentarus
1 2  »
2011-08-31 14:24
Rotušė
Audringas vasaros uždarymas ir Lietuvos krepšinio rinktinės palaikymas Rotušės aikštėje prasidės 21 val! Privalai ateiti!
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2011-08-30 21:47
sdasdasd
nesamone
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2011-08-30 21:41
Ne Džonas
Tai, kad lietuvių čia tik kvapas įrodo, kad bus sunku, nes kitose komandose daug žvaigždžių.
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2011-08-30 21:07
cia piewa o ne reitingas...
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
-7
2011-08-30 18:52
As
Dirkas tai stopudovai geriausias ciapo zaidejas ner kalbu.
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
+1
2011-08-30 18:39
Kicionas
Parduodu nebrangiai bilietus: Lietuva - Portugalija. Skype dalius09 , Nr 899583681
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
-1
2011-08-30 18:31
RK fane
o kur zavackas??? kur jomantas su babrausku??? kazkokia nesamone cia tie reitingai.....
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2011-08-30 15:27
LOPAI
KAmano nera. Apgailetina, jis uz dirka buvo rezultativesnis.Kazkokian nesamone...
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2011-08-30 15:23
Šitas reitingas nieko maždaug nerodo. Nes per pasirengimo ciklą kažin ar būtų galima iškarto sakyti kas kaip žais.
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2011-08-30 15:21
ATI
liau liau, e o kur Valanciunas, liau liau?
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2011-08-30 14:27
:)
Kur Valanciunas ir Petravicius, yra nieko gero nerodes Jankunas, o lyderiu nera.
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
-3
2011-08-30 13:38
Man ta fantasy lyga biški nesamoninga nes kaip aš suprantu tj nėra vienos lygos kurioje būtų visi žaidėjai...
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
-1
2011-08-30 13:21
vasia gerulaitis
to cezarMiles

Man keista del tokio sirgaliaus kuris nemato savo rinktines pajegumo.Gal tu uz ispanus sergi ,tai ir sirg gal pades.Laimejo Lietuva jam blogai netiki savo akimis ka mate,o kai pralaimi is karto mato.Laimes dar karta pries ispanus nejaugi pradesi vergti.Oi mano ispanai vel pralaimejo negali buti ,suprask ju komanda jau irgi dauguma veteranai is jaunimo jie visai nieko neturi senas bagazas.
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2011-08-30 13:11
vasia gerulaitisto KirkasO ka vienas zaidejas Navizkis ar dar kazkas.Zaidzia visa komanda ir vienas zaidejas nieko nepakeis koks jisai bebutu.Palaukiam ir dauguma nurase musu rinktine prades galvoti kitaip.As galvoju jog sio cempionato ryskus favoritas yra Lietuva,o kitos komandos cia ju reikalas ka jos galvoja.


nebevartok.
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2011-08-30 13:09
vasia gerulaitis
to Kirkas

O ka vienas zaidejas Navizkis ar dar kazkas.Zaidzia visa komanda ir vienas zaidejas nieko nepakeis koks jisai bebutu.Palaukiam ir dauguma nurase musu rinktine prades galvoti kitaip.As galvoju jog sio cempionato ryskus favoritas yra Lietuva,o kitos komandos cia ju reikalas ka jos galvoja.
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
+1
2011-08-30 13:02
NBANeikertu sito reitingo pirmu dvieju vietu. Jau dirkas parode ko vertas yra gasolis auksciausiam lygi 1x1. Mavs sweep lakers.


Tai jo, bet vokiečiams daugiau šansų iškristi, o čia atsižvelgia į tai, kiek rungtynių žaidėjui prognozuojama.

Aš nežinau tos TonyBet sistemos ir nenoriu žinot, bet iš straipsnio sprendžiant čia į bendrą komandų pajėgumą atsižvelgia.

Man tai pvz nesuprantamas Kanteras. Jis buvo visiškas nulis kol kas, o čia aukščiau už visus lietuvius? Gal juokaujat? Rinks jis po 5 taškus ir vsio.
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
2011-08-30 12:54
Nu nuA jau 17000:DD kaunieti gal per finalą jau 19tūkstančių tilps?--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt


"Pirmą kartą mūsų šalies istorijoje maždaug 17 000 žmonių tilpo po vienu stogu Nemuno saloje. Pesimistų žodžiai, kad Kaunas nespės iki Europos vyrų krepšinio čempionato pradžios pastatyti šios arenos sprogo kaip muilo burbulas."

citata is kauno dienos.

jei nori visa straipsni perskaityt: http://kauno.diena.lt/naujienos/nuomones...
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
+1
2011-08-30 12:51
Nu nu
A jau 17000:DD kaunieti gal per finalą jau 19tūkstančių tilps?

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
-2
2011-08-30 12:50
Nu nu
A jau 17000:DD kaunieti gal per finalą jau 19tūkstančių tilps?

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
-2
2011-08-30 12:48
NBA
Neikertu sito reitingo pirmu dvieju vietu. Jau dirkas parode ko vertas yra gasolis auksciausiam lygi 1x1. Mavs sweep lakers.
Atsakyti
Įvertinkite komentarą:
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2  »

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 40

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas