Skaitytojo prognozė: Europos čempionato pirmoji diena

2011-08-31 11:36
Norvydas Kliučinskas, „BasketNews.lt“ skaitytojas

Tinklalapio „BasketNews.lt“ skaitytojas sporto apžvalgininkas Norvydas Kliučininkas pateikia pirmosios Europos čempionato dienos rungtynių prognozes.

Ispanija – Lenkija 95% – 5%

Ispanai yra neabejotini šios grupės favoritai. Tuo tarpu lenkams patekimas į kitą etapą būtų lygus stebuklui. Nepaisant to, kad visose pozicijose Ispanijos rinktinė turi daug ryškių žvaigždžių, akys krypsta į abiejų rinktinių priekinę liniją. Čia šiais metais lenkai turės verstis be M.Gortato ir M.Lampes, kurie buvo svarbiausi rinktinės žaidėjai. Tuo tarpu į Ispanijos rinktinę sugrįžo P.Gasolis, rinktinę papildė natūralizuotas žaidėjas S.Ibaka. Ženklus pranašumas priekinėje linijoje leis labai lengvai ispanams rinkti taškus. Taigi, šioje dvikovoje neabejotina Ispanijos pergalė.

Serbija – Italija 65% – 35%

Nors daugelis regi tvirtą serbų pergalę, drįsčiau tuo abejoti. Serbai pasiruošimo etape rungtyniavo labai banguotai – tai įveikti kroatai, tai vos išsikapstyta dvikovoje prieš britus. Tą patį galima sakyti ir apie Italijos rinktinę – vos palaužta silpna Bulgarijos rinktinė, tačiau po kelių dienų įveikti gerą sportinę formą demonstruojantys graikai. Nors italų trio A.Bargnani, D.Gallinari, M.Belinelli gali bet kada iššauti ir pridaryti daug bėdų varžovams, visgi Serbijos rinktinė yra geriau sukomplektuota ir turi daugiau lygiaverčių žaidėjų visose pozicijose. Negana to, italai praleido Europos pirmenybes 2009m. ir rinktinės žaidėjai negali pasigirti tokia patirtimi kaip serbai.

Juodkalnija – Makedonija 65% – 35%

Juodkalniečiai pernai padarė itin didelį žingsnį pirmyn, kuomet iš B diviziono pateko į pagrindinį turnyrą. Tiesa, čia komandų pajėgumas ženkliai skiriasi ir lengva nebus. Pirmasis varžovas yra Makedonija, kuri tikrai niekam nežada lengvai atiduoti pergalių. Pasipildę B.Mccalebbu makedonai pasirengime privertė paprakaituoti ir serbus, ir italus, ir vokiečius. Draugiškų rungtynių cikle šios dvi rinktinės jau buvo du kartus susitikusios ir pasidalijo po pergalę. Visgi galutiniame taške juodkalniečiai man atrodo pajėgesni. O.Cooko ir N.Pekovičiaus tandemas atrodo išties neblogai ir jis turėtų dar daugiau pasireikšti čempionato metu. Be to, Juodkalnijos rinktinėje ir be šio dueto yra daugiau lygiaverčių žaidėjų: M.Bjelica, V.Dašičius, V.Dragičevičius, V.Scepanovičius.

Belgija – Gruzija 60% – 40%

Nors po Gruzijos rinktinės rungtynių su Lietuva daugelis šią rinktinę labai giria, nemanau, kad tai yra labai pelnyta. Būčiau linkęs sakyti, kad lietuviai žaidė prastai, o ne gruzinai gerai. Gruzijos rinktinės jėga neabejotinai yra Z.Pachulia. Esant šiam žaidėjui aikštelėje, atsiranda daugiau galimybių ir kitiems žaidėjams. Jeigu niekas nepadeda gintis prieš šį aukštaūgį, jis gali apžaisti varžovą dvikovoje vienas prieš vieną. Jeigu gynyba yra dvigubinama, tuomet yra atrišamos rankos snaiperiams: M.Markoishvili, V.Sanikidze, N.Tskitishvili. Bet belgų didelis pliusas yra tas, jog rinktinėje yra gerų gynybinių centrų, kurie tikrai gali sėkmingai tvarkytis su Z.Pachulia. Tai T.Van den Spiegel ir D.J.Mbenga. Nors rinktinę paliko vienas lyderių A.Hervelle, ekipoje pajėgių žaidėjų tikrai yra: M.Faisonas, S.Van Rossomas, D.Lauwersas, C.Beghinas. Taigi, nors įtikinama pergale čia nekvepia, bet, manau, gruzinai turės problemų puolime nemažai.

Turkija – Portugalija 80% – 20%

Po pernai metų pasaulio čempionate iškovotos antros vietos turkai draugiškų rungtynių cikle yra tiesiog neatpažįstami. Pagrindinė to priežastis – rinktinės vyr. trenerio postą palikęs B.Tanjevičius. Pasirengime turkai vos išsikapstė rungtynėse su Ukraina, abu kartus nusileido Vokietijai. Visgi rinktinės žaidime matosi progresas ir dvejas rungtynes iš eilės buvo nugalėti juodkalniečiai. Kalbant apie portugalus, patekimas į pagrindinį turnyrą jiems yra tarsi stebuklas. Atrankoje du kartus nugalėti vengrai, bet solidesnį žaidimą demonstruojantiems suomiams buvo nusileista abu kartus. Kadangi Portugalija šansų patekti į kitą varžybų etapą praktiškai neturi, tai jiems suteikia ir papildomą pliusą, nes ir prarasti jie neturi ko.

Prancūzija – Latvija 95% – 5%

Neabejoti poros favoritai yra prancūzai, kurie pasirengimo etape demonstruoja vieną geriausių sportinių formų tarp visų dalyvausiančių ekipų. Į rinktinę sugrįžo geriausias įžaidėjas T.Parkeris, pirmą kartą rinktinės marškinėlius apsivilko ir NBA rungtyniaujantis vidurio puolėjas J.Noah. Nors dėl traumos nepadės R.Turiafas ir dėl nepraėjusio medicininio patikrinimo atsisakyta M.Pietruso paslaugų, rinktinėje yra pakankamai kitų garsių pavardžių: M.Gelabale, B.Diaw, N.De Colo, N.Batumas, F.Pietrusas. Latvijos rinktinė šiemet yra viena labiausiai nukraujavusių rinktinių – ji privalės verstis be A.Biedrinio, K.Kambalos, K.Valterio, S.Vanderio, A.Škėlės ir kt. Tiesa, jeigu latviams pakris tritaškiai metimai, intriga šiose rungtynėse gali pasilaikyti pora kėlinių.

Graikija – Bosnija ir Hercegovina 70% – 30%

Graikams šiame čempionate nepadės aibė garsių žaidėjų, tempusių rinktinę į priekį daugelį metų: V.Spanoulis, S.Schortsanitis, T.Papaloukas, D.Diamantidis. Visgi treneriui I.Zouros, atrodo, pavyko suderinti žaidimą ir su likusiais žaidėjais: įveikta Rusija, Turkija, Vokietija, Belgija, bet dukart nusileista italams. Su Bosnija ir Hercegovina draugiškame cikle keliai taip pat buvo susitikę. Tą kartą bosniai nieko prieš negalėjo pastatyti ir patyrė sutriuškinimą. Tiesa, bosniams tai nebuvo vienintelis patirtas sutriuškinimas. Skaudūs antausiai taip pat patirti nuo vokiečių ir prancūzų. Visgi, Graikijos rinktinė pasirengimo cikle nerungtyniavo su stipriais varžovais, tad tikras rinktinės lygis lieka neaiškus. Tuo tarpu bosniai rungtyniavę prieš serbus, slovėnus ir prancūzus turėjo gauti tikrai daug naudos.

Slovėnija – Bulgarija 95% – 5%

Vien pažiūrėjus į bulgarų sudėtį ir peržiūrėjus kelias žaistas draugiškas rungtynes matyti, jog tokios rinktinės kaip Slovėnija Bulgarijai ir toliau liks neįkandamas riešutas. Nors rinktinėje ir toliau rungtyniaus broliai Ivanovai, F.Videnovas, E.Rowlandas, tai nei kiek neprilygsta Slovėnijos rinktinei, kuri į Lietuvą atvyksta tikrai rimtai nusiteikusi ir su būriu žvaigždžių: G.Dragičiumi, J.Lakovičiumi, U.Slokaru, M.Begičiumi, E.Lorbeku.

Lietuva – Didžioji Britanija 85% – 15%

Britai į šį čempionatą dėjo nemažai vilčių, bet nepavykus surasti lėšų B.Gordono draudimui ir P.Mensah-Bonsu patyrus traumą, britų svajonės pakilti kažkur aukščiau pamažu blėsta. Lietuvos rinktinė pasiruošimo cikle įsivažiuoja gan lėtai, bet ir ne pačios geriausios sportinės formos esantys lietuviai turėtų be vargo nugalėti britus. Tiesa, neramina tik Lietuvos rinktinės nestabilumas ir prasta gynyba. Žinant, kad Didžiosios Britanijos rinktinėje rungtyniauja NBA puikiai žaidžiantis L.Dengas, gali kilti bėdų. Pagrindinis lietuvių uždavinys ir bus neutralizuoti šią anglų superžvaigždę, kol ji nepajus savojo žaidimo ritmo. Visgi gerai, jog pirmose rungtynėse pasitaikė Didžioji Britanija ir čempionatą bus galima pradėti pergale.

Vokietija – Izraelis 70% – 30%

Į Vokietijos rinktinę sugrįžus D.Nowitzkiui ir C.Kamanui, šios rinktinės priekinė linija tapo viena stipriausių šiame čempionate. Tuo tikrai negali pasigirti Izraelis, kurio pagrindiniai vidurio puolėjai yra Y.Greenas ir L.Elyahu, kurių ūgis yra atitinkamai 206 cm ir 205 cm. Nors kitose pozicijose vokiečiai ryškių žvaigždžių neturi, bet rinktinėje taip pat rungtyniaus patyrę J.Jagla, S.Hamannas, L.Staigeris, S.Schultze. Patyrusiais žaidėjais Izraelis taip pat nenusileidžia: D.Blu, Y.Halperinas, T.Buršteinas, G.Pniny. Visgi pagrindinė vokiečių pergalės priežastis bus priekinė linija, kurią sustabdyti Izraelis nėra pajėgus.

Komentarai:
jonas
daugiau prognoziu panasiu tai www.ltbet.com / www.statymailt.com saituose ir dar idomesniu variantu, pvz kaip zaideju overiai su tiksliais argumentais (keliais siand pasinaudojau tai pliuso yra)
2011-08-31
-1
Atsakyti
anonim
kolkas is 8 varzybu 7 prognozes teisingos,tiktai su gruzinais apsiriko....o del rusu ir ukrainieciu manau neverta net rasyti,ukrainieciai sulauks pliuso ties pralaimejimu
2011-08-31
-3
Atsakyti
zigmas
o kur prognozuoji rusu graju? :)))
2011-08-31
+1
Atsakyti
geras
:D :D gruzinai 40proc o sutriuskino
2011-08-31
-1
Atsakyti
hu
kolkas tiesos visiskai ner ispanai vos laimejo,gruija siutriuskino belgija o tarp juodkalnijos ir makedonijos jau pratesimas visiskai lygi kova
2011-08-31
+2
Atsakyti
krepsinio salis
puikios prognozes,graziai desto mintis. matysim kiek tiesos :)
2011-08-31
+1
Atsakyti
Serbija – Italija 65% – 35% ???

Serbams max. 30% galima duoti. Per metus jaunimas visiskai nepatobulejo
2011-08-31
-6
Atsakyti
Serbija – Italija 65% – 35% ???

Serbams max. 30% galima duoti. Per metus jaunimas visiskai nepatobulejo
2011-08-31
-3
Atsakyti
Įdomi prognozė apie belgus ir gruzinus, tikrai daug kas būtų linkę gruzinams prognozuoti pergalę, bet nors šiuo atveju palaiko Gruzijos rinktine, visgi manau, kad belgai turi daugiau patirties ir lygesnę sudėtį nei gruzinai.
2011-08-31
-1
Atsakyti
Jei portugalams duodate 20 proc. prieš turkus, o tai kodėl latviams prieš prancūzus ne? Manau latviai geresni už portugalus, o turkai neprastesni tikrai už prancūzus, draugiškų rungtynių nereikia sureikšminti, jie visgi pasaulio čempionai, sudėtis praktiškai nepasikeitusi, ne vienerius metus kartu žaidžia, taigi yra susižaidę, pagaus ritmą ir sunku bus juos sustabdyti. Taigi mano nuomone latviai, jei jiems kris, turi daugiau šansų prieš prancūzus, nei portugalai prieš turkus.
2011-08-31
+5
Atsakyti
o kur teta palmyra su pirmosios cempionato dienos horoskopu?
2011-08-31
-12
Atsakyti
Lenkams per duag sansu duoda pries Ispanus, gal tik is mandagumo :), kad Tomasevskis i tesima nepaduotu :] max 0,1%
2011-08-31
-2
Atsakyti
Del Gruzijos - Belgijos pasigincyciau, bet kitkas daugmaz tiksliai aprasyta. O italai, manau, tikrai yra pajegus pateikti staigmena siandien. Lauksim kitu prognoziu.
2011-08-31
+12
Atsakyti
AUTORIUS
labai įdomu skaityti jūsų komentarus. nebūtinai mūsų nuomonės turi sutapti.

pukis6--šiandien daugely varžybų yra labai aiškių favoritų ir koeficientai dėl to maži. gal geriau palaukti
2011-08-31
Atsakyti
Iš kur čia britam 15%??? Sakyčiau apskritas 0 turėtų būt.
2011-08-31
-6
Atsakyti
CesarMileslenkai laimes sako :D jiems laimejimas bus jei imes daugiau nei 50 ir nepralos daugiau nei 40


tokia mano nuomonė galvoju , kad ispanai bus pasikėle + jiems šiandien dar nekris ,o lenkams bus stebuklinga diena ir lenkai laimės , taip pat manau , kad ispanai net nepateks į Vilniu
2011-08-31
-6
Atsakyti
zalgirieciaine visos komandos apzvelgtos:)


jo truksta Kroatu ir Suomiu dvikovos bei Rusu ir Ukrainiečių :D
2011-08-31
-14
Atsakyti
ne visos komandos apzvelgtos:)
2011-08-31
+3
Atsakyti
Dekui Norvydai uz prognoze. Nelabai yra prie ko prisikabinti viska labai tiksliai parasiai, ir apgalvotai. Gal gali parasyti uz ka pasiulytum pastatyti pinigus? Nekaltinsiu jeigu kazka pralosiu, tik norisi isgirsti is nusimanancio zmogaus nuomone, ir paziureti ar jinai sutampa su mano.

Ir nekreipk demesio i mazvaikiu komentarus :)
2011-08-31
Atsakyti
lenkai laimes sako :D jiems laimejimas bus jei imes daugiau nei 50 ir nepralos daugiau nei 40
2011-08-31
+1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.