2011-08-31 17:31
Martynas Pupininkas, „BasketNews.lt“ korespondentas
Makedonijos rinktinės treneris Marekas Dokuzovskis Nuotr.: BasketNews.lt/G.Ryženinas
Nuotr.: BasketNews.lt/G.Ryženinas
Arši kova iki paskutinių sekundžių – taip Juodkalnijos ir Makedonijos rinktinės atidarė 2011 metų Senojo žemyno čempionatą Alytuje.

C grupėje vykusiose gynybinio stiliaus rungtynėse Juodkalnijos rinktinė, treniruojama Dejano Radonjičiaus po pratęsimo 70:65 (15:14, 10:16, 24:19, 12:12, 9:4) palaužė Marino Dukuzovskio treniruojamus makedonus ir Europos pirmenybes pradėjo pergalingai.
Tris kėlinius nė vienai komandai nepavyko pabėgti į priekį. Paskutinį ketvirtį abi ekipos pradėjo esant lygiam rezultatu – 49:49.

Paskutinę ketvirtojo kėlinio minutę juodkalniečiai pirmavo dviem taškais, tačiau Vojdanas Stojanovskis baudų metimais išlygino rezultatą – 61:61.

Likus 2 sek. Juodkalnijos vidurio puolėjo Nikola Pekovičiaus dvitaškis skriejo pro šalį ir rinktinės turėjo žaisti papildomas penkias minutes.

Pratęsimo pabaigoje juodkalniečiai įgijo keturių taškų persvarą (69:65) ir laimėjo rungtynes.

Šiame mače įspūdingai pasirodė Juodkalnijos puolėjas Vladimiras Dašičius. 23 metų 208 cm ūgio krepšininkas pasižymėjo dvigubu dubliu – pelnė 20 taškų ir atkovojo 16 kamuolių.

Makedonija: Bo McCalebbas 17, Pero Antičius 11 (4/11 dvitaškių, 1/8 tritaškių), Gjorgijus Čekovskis ir Vlado Ilivievski po 8.

Juodkalnija: Vladimiras Dašičius 20 (16 atk. kam.), Vladimiras Dragičevičius 12, Nikola Pekovičius 9 (9 atk. kam.).

Dejanas Radonjičius (Juodkalnijos rinktinės vyr. treneris): „Pirmoje rungtynių dalyje daug klydome – net keturiolika kartų. Manau, jog tai lėmė klampus žaidimas. Visą mačą gerai gynėmės. Ketvirtojo kėlinio pabaigoje leidome jiems atkovoti kamuolius puolime ir taip pelnyti antrojo šanso taškus. Pratęsime jie neturėjo Bo McCalebbo ir tai jiems labai atsiliepė. Tai buvo geros, tačiau ne geriausios mūsų rungtynės.“

Marino Dukuzovskis (Makedonijos rinktinės vyr. treneris):„Rungtynes pradėjome žinodami, kad pergalė prieš Juodkalniją būtų labai svarbi norint žengti toliau. Tačiau dabar turėsime laimėti prieš Graikiją arba Kroatiją. Manau, kad žaidėme su didele širdimi, labai gerai rungtyniavome gindamiesi ir buvome arti pergalės. Vis dėlto juodkalniečiai turėjo daugiau žaidėjų ant suolelio. Turėjome problemų organizuodami savo puolimą, o tai lėmė nesusikaupimas. Manau, kad rungtynių lūžis įvyko tada, kai Bo McCalebbas prasižengė penktąjį kartą, tuo tarpu patys nežinojome, kad tuo metu jis turėjo keturias pražangas.“

2011-09-15 21:16
Bet vis tiek Makedonija geresne
2011-08-31 23:01
H
Teisybe trimfavo, butu neteisinga jei pergale nulemtu amerikietis - kuris ir taip intriga palaike ilgai.

2011-08-31 17:47
JEZUSKas tiesa tai tiesa ryto naujasis prikinis tai kažkoks motiejus . pataikymas apgailėtinas pražangų daug lėtas

vat kai tas pirkinys zais uz LR ir demostruos toki bloga zaidima, tada ir lok, o kaip jis zaidzia uz rinktine, tai kaso kasyje nebent nieko neraukiancius ir komentuose apie priesininku blogus pirkinius megstancius paloti fanus...
2011-08-31 17:44
-3
2011-08-31 17:43
Na šiektiek gal norėjosi kad laimėtų makedonai, bet matėsi kad Juodkalnija yra truputį stipresnė.
-2
2011-08-31 17:40
samardzinski
nu siandien nepasiseke, rytoj gal pasiseks.

--
-1
2011-08-31 17:37
blemba sory ryto fanai bet smardzinskis nevykelis :D nu nemoka zaist medziu medis ... ir tai iki jo dar jam labai toli ......
-5
xx3
Pataisykit klaida: Arši kova iki paskutinių sekundžių – taip Makedonijos bei Serbijos rinktinės atidarė 2011 metų Senojo žemyno čempionatą Alytuje.