Graikai nugalėjo Bosnijos ir Hercegovinos rinktinę (komentarai, foto, statistika)

2011-08-31 19:51
Martynas Pupininkas, „BasketNews.lt“ korespondentas
Kauno „Žalgirio“ šokėjos Nuotr.: BasketNews.lt/G.Ryženinas
Nikos Zisis ieško kelių link bosnių krepšio Nuotr.: BasketNews.lt/G.Ryženinas
Susižeidė Bosnijos ir Hercegovinos krepšininkas Nuotr.: BasketNews.lt/G.Ryženinas
Graikijos rinktinės vyriausiasis treneris Ilias Zouros Nuotr.: BasketNews.lt/G.Ryženinas
Bosnijos ir Hercegovinos nacionalinės komandos sirgaliai Nuotr.: BasketNews.lt/G.Ryženinas
Po didžiosios pertraukos perėmusi iniciatyvą Graikijos rinktinė pirmose Europos čempionato C grupės rungtynėse 76:67 (15:17, 16:17, 24:15, 21:18) nugalėjo Bosnijos ir Hercegovinos nacionalinę komandą.

Pasibaigus dviems kėliniams Ilias Zouros auklėtinių deficitas siekė tris taškus (31:34). Vis dėlto trečiajame ketvirtyje graikai perėmė mačo kontrolę į savo rankas ir paskutinį kėlinį pradėjo turėdami šešių taškų pranašumą (55:49).

36 minutę Graikijos krepšininkai įgijo dvylikos taškų persvarą (68:56) ir susitikimo laimėtojai abejonių nebekėlė.

Bosnija ir Hercegovina: Elmedinas Kikanovičius 15, Nemanja Gordičius, Saša Vasiljevičius ir Kenanas Bajramovičius po 9.

Graikija: Nikolaos Zisis ir Nickas Calathesas (7 atk. kam.) po 13, Ioannis Bourousis 12, Michaelas Bramosas ir Kostas Koufos (10 atk. kam.) po 10.

Ilias Zouros
(Graikijos rinktinės vyr. treneris): „Labai džiaugiuosi sugrįžimu į Lietuvą, kuri yra mano antroji šalis. Čia laimėjau tris titulus, tačiau džiaugiuosi ne tik todėl. Lietuvoje žmonės yra pamišę dėl krepšinio ir tai yra svarbiausia. Gerbiu Bosnijos ir Hercegovinos komandą, kadangi ji žaidžia labai gerai, turi gerus žaidėjus bei puikią filosofiją. Šioje grupėje reikia gerbti visus priešininkus, kadangi laimėti gali bet kuri ekipa. Mūsų rinktinei svarbiausia gerai gintis.

Pirmoje mačo dalyje mums trūko susikaupimo. Tai buvo pirmosios turnyro rungtynės, todėl nesuderinome savo veiksmų puolime, o gynyboje mums trūko susikaupimo. Po didžiosios pertraukos žaidimas buvo geresnis. Rytoj laukia susitikimas su Suomija, į kurią privalome žiūrėti rimtai. Tai labai pavojinga ekipa.“

Sabitas Hadžičius
(Bosnijos ir Hercegovinos rinktinės vyr. treneris): „Antroje susitikimo dalyje Graikijos rinktinė labai gerai gynėsi. Mes negalėjome atlaikyti tokio žaidimo ritmo. Pirmoje pusėje demonstravome gerą krepšinį, ypatingai gerą darbą atlikome ginantis. Šiandien nebuvo mūsų metimų diena, kadangi prastai atakavome. Tikiuosi, kad kitos rungtynės bus kur kas geresnės. Mūsų tikslas yra kitoks nei Graikijos komandos. Tiesiog norime patekti į antrąjį etapą. Labai gerbiu graikus, prieš kuriuos žaidėme kontrolinį susitikimą bei pralaimėjome 25 taškų skirtumu. Ateityje Graikijos rinktinei linkiu viso ko geriausio.“

Kostas Kaimakoglou
(Graikijos rinktinės puolėjas): „Mačo pradžia nebuvo gera, kadangi buvome nervingi. Tai pirmosios rungtynės, todėl nenuostabu, kad patyrėme nedidelį stresą. Didžiosios pertraukos metu rūbinėje supratome, kas vyksta ir antroje pusėje geriau gynėmės bei puolėme. Turime pamiršti šią pergalę ir susikaupti rungtynėms su pavojingais varžovais – Suomijos krepšininkais.“