Bulgarai Europos čempionate iškovojo pergalę po 22 metų pertraukos (komentarai, foto, statistika)

2011-09-01 17:18
Karolis Dobrovolskas, „BasketNews.lt“ korespondentas
Christophe'ui Beghinui teko ginti ne vieną bulgarų aukštaūgį. Nuotr.: Scanpix Sweden
Bet bandė taškus rinkti ir pats. Nuotr.: Scanpix Sweden
Vienas brolių Ivanovų bando išprovokuoti Christophe'o Beghino pražangą. Nuotr.: Scanpix Sweden
Dramatišką pergalę Europos čempionato D grupėje iškovojo Bulgarijos rinktinė. Roseno Barchovskio auklėtiniai 68:65 (14:13, 18:20, 24:19, 12:13) palaužė Belgijos krepšininkų pasipriešinimą.
Visos rungtynės vyko taškas į tašką, o bulgarai turėjo puikią galimybę perimti iniciatyvą į savo rankas, kuomet nesportinę pražangą užsidirbo belgas Guy Muya ir Bulgarijos rinktinė persvarą padidino iki keturių taškų (63:59).

Visgi Belgijos atstovai nesutriko ir spurtavę 6:0 perėmė žaidimo kontrolę (65:63). Iki susitikimo pabaigos likus pusantros minutės Filipas Videnovas sumetė baudas, o suklydusius belgus greitu dvitaškiu nubaudė Deyanas Ivanovas (67:65).

Paskutinėje atakoje belgai dar kartą prarado kamuolį, o baudas realizavęs Ivanovas padidino Bulgarijos persvarą iki trijų taškų (68:65). Lemiamoje atakoje tritaškį laisvas metė Samas van Rossomas, tačiau jo metimas tikslo nepasiekė.

Puikias rungtynes sužaidė Bulgarijos rinktinės lyderis Earlas Rowlandas, kuris per 35 minutes pelnė 22 taškus (8/12 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 6/7 baudų), atkovojo 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius, tačiau 3 kartus suklydo.

Bulgarija: Earlas Rowlandas 22, Filipas Videnovas 17 (8 atk. kam.), Kaloyanas Ivanovas 8.

Belgija: Samas van Rossomas 17, Christophe'as Beghinas 13, Thomasas van den Spiegelis 12 (8 atk. kam.).

Eddy Casteelsas (Belgijos rinktinės vyr. treneris): „Viską nulėmė smulkios detalės, puolime atkovoti ir perimti kamuoliai. Šiandien rungtyniavome geriau nei vakar su Gruzija, tačiau to nepakako. Kitas rungtynes žaisime su Rusijos rinktine, o aš šią komandą pažįstu labai gerai. Turime gerai pasiruošti šiam mačui. Mes rusus nugalėjome prieš keletą metų, kodėl negalėtume padaryti to dabar?“

Rosenas Barchovskis (Bulgarijos rinktinės vyr. treneris): „Ši pergalė mums yra labai svarbi, nes paskutinį kartą rungtynes Europos čempionate Bulgarija laimėjo prieš 22 metus. Asmeniškai man šis mačas krepšinio prasme buvo labai negražus. Žaidėjus kaustė įtampa ir tai yra suprantama.“

Filipas Videnovas (Bulgarijos rinktinės puolėjas): „Esu laimingas, kad laimėjome. Belgijos rinktinė yra pajėgi varžovė. Džiaugiuosi, kad lemiamas minutes sužaidėme protingai ir iškovojome pergalę.“

Samas van Rossomas (Belgijos rinktinės gynėjas): „Šiandien žaidėme daug geriau nei vakar. Sėkmingiau puolėme, tačiau rungtynių baigtį nulėmė smulkūs dalykai. Mums dar liko trejos rungtynės ir jose atiduosime visas jėgas. Lygis, kuriuo žaidėme šiandien, buvo tikrai geras. Mes dabar visą dėmesį skirsime būsimiems mačams ir bandysime iškovoti pergalių.“

2011-09-01 20:43
"Vienas brolių Ivanovų bando išprovokuoti Christophe'o Beghino pražangą."

jaučiu ir Ivanovų neskiria kaip ir mūsų Kšištofo su Darjušu. :DD
2011-09-01 18:29
wendigonueini i bara ir uz tuos 300 litu prigeri alaus bei uz 50lt uzkandos nusiperki beziurint tas rungtynes :DDD