Anot Mindaugo Balčiūno, modernios arenos atpirko gerų viešbučių trūkumą
Anot Mindaugo Balčiūno, modernios arenos atpirko gerų viešbučių trūkumą
Nuotr. Fotodiena.lt/K.Kavolėlis
Lietuvos krepšinio federacija (LKF) džiaugiasi, kad sudėtingiausias Europos čempionato etapas jau praeityje. Į stipriausiųjų dvyliktuką iškopusios rinktinės antradienį įsikūrė krepšinio ritmu pulsuojančioje sostinėje, kur apsigyveno tame pačiame viešbutyje ir rungtyniaus toje pačioje arenoje.

LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas interviu tinklalapiui „BasketNews.lt“ džiaugėsi, kad Alytuje, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje vykusios grupės varžybos praėjo be nesklandumų, o į antrąjį čempionato etapą pateko tos komandos, paskui kurias į Lietuvą atvyko didžiausios sirgalių armijos. 

Tiesa, vienas LKF vadovų prisipažino tikėjęsis kiek didesnio užsienio sirgalių skaičiaus, tačiau dalį svečių atbaidė didelis verslininkų noras iš užsieniečių užsidirbti kaip įmanoma daugiau. 

Kone triskart didesnėmis nei įprastai viešbučių kainomis tinklalapiui „BasketNews.lt“ skundėsi Panevėžyje gyvenę sirgalius iš Portugalijos, o Slovėnijos krepšinio federacijos pažadams į Lietuvą atvežti 4 tūkst. sirgalių išsipildyti neleido kelionių agentūros ir uostamiesčio verslininkai, 6 dienų viešnagę Lietuvoje įkainoję 1,2-1,3 tūkst. eurų (4,1-4,5 tūkst. litų).  

– Ar esate patenkinti pirmuoju Europos čempionato etapu? – tinklalapio „BasketNews.lt“ žurnalistas paklausė Balčiūno.
– Apibendrinant pirmąjį etapą ir žinant jo apimtis, esame labai patenkinti. Komandoms sukūrėme tokias sąlygas, kokių jos ir tikėjosi. Galbūt viešbučiai ir nepriklauso didžiuliams tarptautiniams tinklams, tačiau visos rinktinės buvo priimtos ir aptarnautos labai šiltai, komandos matė, kad suteikiame joms geriausia, ką turime. Arenos tapo atsvara viešbučiams ir jomis labai patenkinti liko visi čempionato dalyviai. Norėčiau padėkoti miestų vadovams ir visiems, kurie mums padėjo surengti grupės varžybas. Šis etapas buvo šiek tiek komplikuotas todėl, kad pirmą kartą istorijoje Europos čempionate dalyvavo 24 komandos. Jeigu pirmenybių pradžia vyktų tokiuose miestuose kaip Vilnius ar Kaunas, neturėtume jokių problemų, tačiau grupės varžybos buvo surengtos ir Šiauliuose, ir Alytuje, kuriuose šiek tiek trūksta sirgalių ir komandų priėmimui reikiamos infrastruktūros. Vis dėlto organizacine prasme didelių problemų išvengėme ir dabar važiuojame į Vilnių, kur visos komandos gyvens viename viešbutyje, žais vienoje arenoje, todėl darbas vyks žymiai paprasčiau. Žiūrovų ir miestiečių laukia naujas labai įdomus šešių dienų krepšinio maratonas, o Vilnius yra puikiai pasirengęs priimti svečius. Mieste vyks daugybė renginių, todėl dėl šio etapo esame visiškai ramūs. 

– Ar pirmajame Europos čempionato etape apsilankė tiek sirgalių, kiek ir buvo tikėtasi?
– Skaičiuodami sirgalių kiekius mes rėmėmės ankstesnių čempionatų patirtimi. Be to, savo prognozes mums buvo pateikusi ir kiekvienos šalies krepšinio federacija. Mūsų pareiga buvo informuoti sirgalius, kaip jie gali atvykti į Lietuvą, kur apsistoti. Manau, kad tai padarėme labai sėkmingai, itin daug naudos davė ir Arvydo Sabonio vizitai į Europos šalis. Be to, pirmą kartą Europos čempionatas buvo pristatomas NBA kanaluose. Žinoma, norėjosi sulaukti daugiau sirgalių, tačiau tikimės, kad daugiau aistruolių atvyks į Vilnių ir Kauną. Džiaugiamės, kad į antrąjį čempionato etapą pateko tų šalių komandos, iš kurių galima tikėtis didžiausio sirgalių srauto – Gruzija, Slovėnija, Turkija, Makedonija bei kitos šalys. Planas kiekviename etape sulaukti po 10 tūkst. sirgalių galbūt ir nebus įgyvendintas, tačiau esame netoli jo. Dabar susirasti nakvynę sirgaliams bus kur kas paprasčiau. Panevėžyje dalis gerbėjų dėl viešbučio trūkumo nakvojo net palapinėse, o Vilniuje apgyvendinimo vietų skaičius yra pakankamas. Organizacine prasme Vilnius ir Kaunas ir idealūs miestai rengti pirmenybes. 

– Grupės varžybose kai kurie sirgaliai už viešbučius permokėjo po tris ir daugiau kartų. Ar tokios kainos galėjo atbaidyti sirgalius nuo kelionės į Lietuvą?
– Manau, kad aukštos kainos turėjo išties nemažai įtakos. D grupės varžybas su Slovėnijos rinktine nukėlėme į Klaipėdą, nes jų šalies krepšinio federacija žadėjo į Lietuvą atvežti apie 4 tūkst. sirgalių, tačiau sužinoję, kad šešios dienos Lietuvoje jiems atsieis 1,2-1,3 tūkst. eurų, daugelis jų persigalvojo. Didžioji dalis suprato, kad negali to sau leisti. Dėl to praradome išties daug sirgalių. Nenoriu ko nors kaltinti, tačiau po šio čempionato visi suprasime, kad tokie renginiai nėra vienadienis uždarbis. Tai ir valstybės, ir miestų, ir viešbučių pasirodymas siekiant pritraukti daugiau turistų ateityje. Mes svečiams parodėme daug gero – gražias arenas, nedidelius atstumus, svetingumą, tačiau sirgaliams kartėliu taps kainos, kurios kai kuriais atvejais buvo pernelyg aukštos. Gaila, kad joms negalėjome turėti įtakos. 

– Daug diskusijų kilo dėl tuščių vietų arenose per rungtynes Alytuje ir Panevėžyje.
– Arena Alytuje paskutines tris dienas buvo praktiškai pilna. Šiauliuose ir Klaipėdoje sirgalių srautai visiškai pateisino lūkesčius – arenos beveik visuomet būdavo pilnos, todėl esame patenkinti. Kitas dalykas – ne visi sirgaliai turi galimybę darbo metu stebėti rungtynes. Per antras dienos rungtynes nuo 18 val. Panevėžio arenoje sirgalių skaičius siekdavo apie 2 tūkst. Nors arenos talpina 5 tūkst. žiūrovų, nemažą dalį vietų „surydavo“ žiniasklaidos darbo vietų įrengimas ir bilietų kvotos nacionalinėms federacijoms, „FIBA Europe“ svečiams, rėmėjams bei varžybų dalyviams. Šie bilietai grupių etape sudarydavo beveik pusę visų arenos vietų. Be to, praktiškai visų užsienio komandų sirgaliai įsigiję visos dienos bilietus stebėdavo tik savo palaikomos rinktinės rungtynes ir po jų palikdavo areną, todėl jų vietos taip pat likdavo laisvos, nors bilietai būdavo parduoti. Kalbant apskritai, šis čempionatas pagal lankomumą yra vienas geriausiai lankomų istorijoje. 

– Ar naujoje Kauno arenoje renginių netruks ir po Europos čempionato?
– Neslėpsiu, dar prieš kelerius metus apie Lietuvoje galinčius vykti krepšinio renginius kalbantis su „USA Basketball“ atstovais pagrindinė mūsų problema buvo didelės arenos trūkumas. Todėl naujoje „Žalgirio arenoje“ mane labai džiugina netgi tokios smulkmenos, kaip video juosta. Tai parodo, kad ši arena atitinka net patį aukščiausią NBA lygį. Tai krepšinio federacijai ateityje leis į Lietuvą atvežti tokius projektus, kurių iki šiol dar nebuvo. Prieš kelias savaites čia viešėjusi Ispanijos rinktinė pripažino, kad „Žalgirio arena“ yra viena geriausių Europoje, todėl dabar bendradarbiavimas su didžiausiomis pasaulio krepšinio federacijomis tik didės.

Rodyti komentarus
1 2  »
2011-09-07 10:57
McGrady
Pabaigoj įdomiai pašnekėjo, gal turėsim šansų Lietuvoj išvysti nba komandas?

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-09-07 09:48
TODAS
VIEN TIK LITAI GALVOJ:))) TIKRAS UFONAUTU KRASTAS)))
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-09-07 09:28
ajaja
Oi, bitche, pasidomek geriau kelintas yra krepsinis pasaulyje, tada karksek. LIudna, bet krepsinis rodos net i top 5 nepatenka
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2011-09-07 00:19
baikit loti
baikit loti, esu buves ne vienam cempionate, organizacija puiki, kainos normalios, svarbiausia LT laimi ir nuotaika puiki. Ir uzteks lyginti su kitais sportais, krepsinis yra tvirtai antras pasaulyje zaidimas. O futbolas uzgozia viska, todel mes nematysime nei ciamionatu pas save niekados ir net prie medaliu niekados nepriartesim. As pats myliu ir futbola, bet gerai kad LT turi toki krepsini, mes ir laimime auksa, ir kitu medaliu nuolat, gauname organizuoti cemionatus, turime komandu Eurolygoj ir tt. Gyvenk ir dziaukis, tai ne reikia verkti vis. O turint tokias arenas nenustebsiu kad ir pasaulio cempionato sulauksim !
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-09-06 23:01
to taip ir maniau
kad ir kaip pigiai butu paleide sirgaliu butu daugiau nepritrauke. Kad ir kaip mes mylim si zaidima, jis Europoj nelabai kam idomus (cia lyginant su kitom sporto sakom), dar jeigu arciau namu zaidzia tai nueina pzaiureti.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-09-06 22:55
Antanukas
~1200 euru uz 6 dienas?cia iseitu dviem savaitem i Egipta,su viskuo iskaiciuota ir dar suvenyrams liktu :)
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2011-09-06 22:29
taip ir maniau
neatvyko tiek sirgaliu, manau reikejo geriau viska paleist pigiai ir pasidaryt gera reklama lietuvai, o db tai slogus ispudis liko, tikekimes vilniuj ir kaune bus daugiau fanu, nes pvz ispanams tai nera ko vaziuot i grupes varzybas geriau vykt i ketvirtfinalius
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-09-06 22:09
tiketoj
irgi bilietų pilna į Vilniaus varžybas
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2011-09-06 20:45
kurmis
ko cia lojat? gruzinu buvo 2k, latviu 1k, vokieciu ir slovenu apie 1k, kitu bendrai sudejus buvo dar 2k. o kas viesbuciai uz vienvieti kambari lupo po 150 euru federacija nekalta. ar jiems dar reikejo ir fanams kambarius nupirkt?
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2011-09-06 18:33
koks bjaurus snukis ir kaip meluoja
Įvertinimas:
-3
(vertina tik prisijungę)
2011-09-06 18:33
Kaip sakoma zmogus gime su marskiniais, tai sitas su banknotu
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-09-06 17:34
:))
Ne tik LKF, Bet ir taip Siaulieciu isgirti Siauliai. Fanu zonos kosmines kainos :)

vare ant Panevezio oi jie tokie anokie. bet patys apsisiko su tais metaliniais garazais , su nerealiom kainom . Verslininkai, pats graziausias miestas mat, pati geriausia arena, tik liaudis buka.
Įvertinimas:
+2
(vertina tik prisijungę)
2011-09-06 17:30
vasia gerulaitis
Puiki ir perspektyva geriausios Batijos salyse arenos.Numatoma Eurolyga TOP4,USA basketball turnyrai tai yra NBA komandu atvykimas i Kauna.Kas liecia EC viskas gerai suorganizuota dabar tik reikia laimeti Lietuvai EC ir bus puiku.
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2011-09-06 17:27
fgh
LKF klerkai tai tik bapkes sapnuoja
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-09-06 17:23
AS girdejau
Jis Kubiliaus anukas
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-09-06 17:07
vaciukas
nu ka fiasko minde,nors ir sunku pripazinti. 1500 is uzsienio atvaziavo max.
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2011-09-06 17:06
pinigu vergai mes visi lituviai esam ir taip dar daugiau savo sali smugdom kitu akyse. o Balciunas rodydamas pirstu i versininkus i save pirma tepaziuri!kokios kainos bilietu! retas lietuvis gali sau leist tokia sumele pakloti, o tuo labiau jei tose varzybose ietuviai net nezaidzia. taip kad reik viska skaiciuot, o ne tik galvot kaip nulupt kuo daugiau.
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2011-09-06 16:57
piniga,i piniga,i pinigai....
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2011-09-06 16:52
Lialia
Is kur Balciunas apie 30tukst fanu atvykima istrauke,cia turbut visiems misle liks....
Įvertinimas:
+3
(vertina tik prisijungę)
2011-09-06 16:42
Mantukas
Zodziu viskas gerai viskas nuostabu,pagal Balciuna.....o siaip pateko rinktines kurios turi daugiausia sirgaliu??gruzinu atvaziavo tikrai nemazai 1200 kazkur,o daugiau?? 20-50 zmoniu is kiekvienos salies....sake tikejosi daugiau turistu ir skaicius paeme is ankstesniu cempionatu??atsiprasau Balciunai,bet gal nematei cempionatu Turkijoje ir Lenkijoje,kur uzsienio fanu apart Lietuviu beveik isvis nebuvo
Įvertinimas:
+2
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2  »

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 21

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas