Prancūzijos rinktinės sirgaliai į Lietuvą atsivežė ir būgną Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Dačkus
Po susidūrimo su varžovu Prancūzijos rinktinės puolėjas Mickaelis Gelabale kurį laiką gulėjo ant parketo Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Dačkus
„Eurobasket 2011“ talismanas Amberis – po šokėjų iš Ukrainos „Red Foxes“ kojomis Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Dačkus
Mickaeliui Gelabale pirmoje mačo dalyje pasižymėti nepavyko Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Dačkus
Nicolas Batumas strigo turkų gynyboje Nuotr.: Fotodiena.lt/R.Dačkus
Trečią įskaitinę pergalę Europos čempionato E grupėje iškovojo Prancūzijos rinktinė. Ji trečiadienį 68:64 (12:14, 19:13, 26:17, 11:20) palaužė Turkijos rinktinės pasipriešinimą ir išliko vienvalde pogrupio lydere.

Iki dvikovos pabaigos likus žaisti kiek daugiau nei 6 minutes prancūzai pirmavo 61:49, bet turkai spurtavo 12:2 ir, likus žaisti 45 sekundes, sumažino atsilikimą iki 61:63. Prancūzai tuomet suklydo išsimesdami kamuolį iš užribio ir suteikė turkams progą persverti rezultatą.

Visgi laisvas tritaškį metęs Keremas Tunčeri nepataikė, o Tony Parkeris baudų metimais skirtumą padidino iki 65:61.

Intrigą rungtynėms sugrąžino Emiras Preldzičius, pataikęs tritaškį likus žaisti 7 sekundes (64:65). Parkeris baudų metimais padidino persvarą iki 3 taškų, o turkai paskutinei atakai turėjo 5 sekundes. Tačiau po minutės pertraukėlės Orhuno Ene auklėtiniai nesugebėjo išsimesti kamuolio iš užribio ir pergalę baudos metimu įtvirtino Parkeris.

Prancūzijos rinktinė: Tony Parkeris 20 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), Nicolas Batumas 13, Charlesas Kahudi 8.

Turkijos rinktinė: Hidayetas Turkoglu 13, Emiras Preldzičius 11, Ersanas Ilyasova (10 atk. kam.), Omeras Ašikas (11 atk. kam.) po 10.

Vincentas Collet (Prancūzijos rinktinės vyr. treneris): „Esame labai patenkinti dėl pergalės, nes tai didelis žingsnis į ketvirtfinalį. Pirmavome 15 taškų skirtumu, tačiau krepšinyje viskas greitai keičiasi. Rungtynių pabaigoje truputį atsipalaidavome ir negalėjome pataikyti net laisvų metimų. Manau, kad kuo toliau rungtynėse, tuo mes labiau bijojome mesti tritaškius, nes iki tol prametėme 6 ar 7 laisvus metimus.“

Florentas Pietrusas (Prancūzijos rinktinės puolėjas): „Iki trečio kėlinio pabaigos žaidėme gerai, tačiau ketvirtame kėlinyje turkai pagerino gynybą ir mums tapo sunkiau pelnyti taškus. Šis turnyras ilgas ir kiekviena pergalė daug reiškia.“

Orhunas Ene (Turkijos rinktinės vyr. treneris): „Trečiajame kėlinyje nežaidėme gerai ir atsilikome 14 ar 15 taškų skirtumu. Darėme mažas klaidas. Liko dar dvejos rungtynės, bet nebus lengva, nes šioje grupėje yra tiek daug stiprių komandų. Likusios dvejos rungtynės mums bus svarbiausios.“

Hidayetas Turkoglu (Turkijos rinktinės puolėjas): „Tai skaudi nesėkmė. Turėjome galimybę laimėti, tačiau suklydome mačo pabaigoje neišsimesdami kamuolio iš užribio. Turime pagerinti mažus dalykus ir tikėtis, kad penktadienį žaisime geriau. Esame gera komanda, ketvirto kėlinio pabaigoje puikiai gynėmės ir turime taip žaisti visas rungtynes.“

superFANASwaka waka uzvede prancuzus. its time for afrika

cia sitas tavo rasistinis komentaras turetu but juokingas? kaip matau, kitiems jis juokingas nes pliusiuku pridejo nevisprociai... nebijai, kad bauda gausi? ka? pamirsai jau kaip LT futbolo fanai uz plakata nubausti buvo?
2011-09-08
3 rungtynės
O šiaip siūlau 2 bilietus į 9 dienos rungtynes, su kuriais galimės pamatyti 2 bene daugiausiai žadančias rungtynes iki šiol: Ispanija - Serbija bei taip pat Lietuva - Prancūzija.Taip pat dar galimės pamatyti labai didelį ažiotažą turėsiančias rungtynes Turkija - Vokietija (žinant, kaip ten vieni kitų nemėgsta, turėtų būti rungtynės su išskirtiniu prieskoniu) :) Žodžiu, visą dieną aukščiausios klasės krepšinis:) Kas domisi rašom arudilis@mail.com arba susisiekiam 862117861.
2011-09-07
Kai lemiamom akimirkom nesugeba per 5sec lygioj vietoj net kamuolio issimest, tai ner net ka sneket...
2011-09-07
kuo tie turkai lemtingais momentais klysta kaip mazi vaikai ale mums gerai kad pralose:)
2011-09-07
Ka turkai nori su tokiu treneriu nuveikti, jis vapsie Turkoglu nemoka isnaudoti, todel ir neranda savo zaidimo Turkoglu, jis gali pramesti pirmus 5-6 bet paskui imes 10 o cia tik prametes arba sedasi arba negauna kamuolio, ismusa isveziu tokie dalykai toki zaideja kaip turkoglu, jis nori kontroliuoti kamuoli situacija tada ir pats laisviau jauciasi ir zaidimas geriau einasi, pasiziurekit ka isdarinejo jis turkijoje, odabar tunceri tik meto troicus vos pasitaikius progai ir tiek, dar manau kad Kanteri galima labiau isnaudoti, na bet cia tik mano nuomone, po cempionato jas gales isvadas daryti turkijos federacija :)
2011-09-07
fransai ne stebuklas. ciut ciut istempe.
2011-09-07
-1
Espanol
Hola, Todos!

Buen juego, buena victoria! Francés mereció la victoria!
2011-09-07
turkai bus 5 vietoj man atrodo, prastokai zaidzia
2011-09-07
ju
as manau imsim visas pergales juk zaisim ten kur dar nesam niekam pralaimeje o atvirksciai 20 tasku traiske ispanus mes laimesim o viso siemeso prasau triuksmo
2011-09-07
-1
mačiau visas rungtynes , tai Prancūzaii dominavo +- 7 taškais. labai geros rungtynės, tik norėjosi, kad Prancūzai būtų ant daugiau laimėję, ir kaip visad Tony buvo patikėti svarbiausi baudos metimai.