Italijos krepšinio taurės finale susitiks Neapolio „Carpisa" ir Romos „Lottomatica" komandos. Abi ekipos, kuriose rungtyniauja krepšininkai iš Lietuvos, pralaimėjo pusfinalio mačus ir į finalą nepateko.

Sienos „Montepaschi“ – Romos „Lottomatica" 70:83 (20:13, 15:23, 13:19, 18:11, 4:17), po pratęsimo.

Sėkmingo R.Kaukėno žaidimo pritrūkusi Sienos ekipa po itin atkaklios kovos turėjo pripažinti „Lottomatica" komandos pranašumą. Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti pusantros minutės „Montepaschi" buvo įgijusi 3 taškų pranašumą (66:63), tačiau tolimą metimą pataikęs Alexas Righettis išlygino santykį.

Per likusį laiką komandoms nesisekė pelnyti taškų ir buvo žaidžiamas pratęsimas. Per papildomą laiką daug sėkmingiau rungtyniavo Romos krepšininkai – pratęsimo pradžioje jie į Sienos komandos krepšį įskraidino 3 tritaškius iš eilės ir atitrūko (75:66). Po šio nokdauno „Montepaschi" nebeatsigavo, o „Lottomatica" šventė patekimą į Italijos taurės finalą.

Rimantas Kaukėnas pralaimėjusiems per 25 minutes pelnė 2 taškus (1/3 dvitaškių, 0/1 tritaškio), atkovojo ir rezultatyviai perdavė po 2 kamuolius.

Mindaugas Žukauskas per 12 aikštelėje praleistų minučių nepasižymėjo (0/1 tritaškio), tačiau atkovojo ir rezultatyviai perdavė po 1 kamuolį.

„Montepaschi": Johnas Thomasas 17, Roberto Chiacigas 14, Duane'as Woodwardas 11.

„Lottomatica": Alexas Righettis 25, Davidas Hawkinsas 15, Dejanas Bodiroga 11, Marko Tušekas 10.

•

Neapolio „Carpisa" – Trevizo „Benetton" 84:74 (24:29, 23:18, 22:14, 15:13).

Per devynias pirmąsias rungtynių minutes 9 taškus pelnęs Ramūnas Šiškauskas vėliau sustojo. Po jo dvitaškio „Benetton" buvo įgijusi dviženklį pranašumą (27:17), tačiau Neapolio komandos žaidėjams lietuvį ėmus dengti atidžiau, šio taiklūs metimai baigėsi.

Kartu su jais ėmė tirpti ir Trevizo komandos pranašumas, kurį Jonas Stefanssonas persvėrė jau ketvirtąją antrojo ketvirčio minutę (31:29).

Antroje trečiojo kėlinuko pusėje „Carpisa" galutinai perėmė iniciatyvą ir nebeišleidusi jos iki mačo pabaigos šventė pergalę bei patekimą į Italijos taurės finalą.

Pralaimėjusiems Ramūnas Šiškauskas pelnė 12 taškų (2/6 dvitaškių, 2/4 tritaškių, 2/3 baudų). Per 35 aikštelėje praleistas minutes lietuvis atkovojo 3 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

„Carpisa": Lynnas Greeras 18, Richardo Rocca 14, Ansu Sesay 13, Jonas Stefanssonas 12, Jammie Larranaga 10.

„Benetton": Drew Nicholasas 20, Matteo Soragna 16, Ramūnas Šiškauskas 12, Marcusas Goree 10.

finalas car pisa ir lotto mat ica... jo...