Argentinos rinktinės lyderis Emanuelis Ginobili triumfuoja antrą kartą iškovojęs Amerikos čempionato auksą Nuotr.: Reuters-Scanpix
Argentinos rinktinė triumfuoja – ji po dešimtmečio pertraukos iškovojo Amerikos čempionės titulą Nuotr.: Reuters-Scanpix
Brazilijos rinktinės aukštaūgiams Luisas Scola tapo neįmenama mįsle Nuotr.: Reuters-Scanpix
Luisas Scola bučiuoja Amerikos čempionų taurę Nuotr.: Reuters-Scanpix
Brazilijos krepšininkams teko tenkintis sidabro medaliais, tačiau jie užsitikrino tiesioginį kelialapį į Londono olimpines žaidynes Nuotr.: Reuters-Scanpix
Po dešimties metų pertraukos Argentinos rinktinė vėl tapo stipriausia Amerikos žemyne. Mar Del Platoje vykusio čempionato finale Luiso Scola vedami argentiniečiai 80:75 (21:9, 14:18, 15:21, 30:27) nugalėjo Brazilijos rinktinę ir antrą kartą istorijoje pasidabino aukščiausios prabos apdovanojimais.
Naudingiausiu čempionato žaidėju pripažintas Scola finale pelnė 32 taškus, atkovojo 3 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

„Nesitikėjau, kad šis čempionatas bus toks ypatingas. Esu labai sujaudintas, kad galėjau varžytis tokiame turnyre, jį laimėti ir iškovoti teisę dalyvauti olimpiadoje“, – po finalo rungtynių susijaudinęs kalbėjo Scola.

Argentinos rinktinės lyderis čempionate vidutiniškai rinkdavo po 21,4 taško ir atkovodavo po 6,3 kamuolio. Jis prisipažino, nesitikėjęs taip gerai sužaisti, nes dar nėra visiškai pasveikęs po sunkios kelio traumos.

Argentina: Luisas Scola 32, Carlosas Delfino 16 (9 atk. kam.), Pablo Prigioni 10, Emanuelis Ginobili 8.

Brazilija: Marcusas Vieira 17, Tiago Splitteris 12, Rafaelis Hettsheimeris 10.

Abi finalo dalyvės užsitikrino tiesioginius kelialapius į Londono olimpines žaidynes. Jose argentiniečiai sieks pakartoti fenomenalų 2004-ųjų žygį Atėnuose, kai pirmą kartą šalies istorijoje iškovojo olimpinį auksą.

Tuo tarpu bilietus į papildomą atrankos turnyrą pelnė trečią, ketvirtą ir penktą vietas iškovojusios Dominikos, Puerto Riko ir Venesuelos rinktinės.

Dominikiečiai mažajame finale 103:89 nugalėjo Puerto Riką ir pasidabino bronzos medaliais.

Šiuo metu jau yra aiškios šešios Londono olimpinių žaidynių dalyvės: 2010 metų pasaulio čempionė JAV rinktinė, Argentina, Brazilija, Afrikos čempionė Tuniso rinktinė, Okeanijos pirmenybių laimėtoja Australija bei šeimininkė Didžiosios Britanijos nacionalinė komanda.

2011-09-12 19:25
Viva Argentina! Nuestros vecinos de América. Les deseo lo mejor. Scola es sin duda el mejor jugador argentino y que será una gran amenaza en los Juegos Olímpicos de Londres. Por supuesto que España va a ganarles, pero pueden tener plata. Lol
2011-09-12 18:07
dArt
Taigi Europa ir pasims tas 6-as vietas Olimpiadoje. (jeigu to bus verta).

Dvi komandos iš EC 2011. Didžioji Britanija ir tris komandos iš atrankos, kur dalyvays 3-6 EC 2011 komandos. http://en.wikipedia.org/wiki/2012_FIBA_W...
2011-09-12 16:49
o kur leandro barbosa is brazilijos???
2011-09-12 15:19
STEPASNa bet jie tada nesiskaitys kaip Amerikos cempionai :)

Jie lenkę ir ant to Europos čempionato, ir ant pasaulio, Olimpinės jiems svarbiausia, ir daugiau nieko. :)
2011-09-12 13:55
STEPAS
Na bet jie tada nesiskaitys kaip Amerikos cempionai :)
2011-09-12 13:44
lalaland
JAV jau turi kelialapį i 2012 Olimpiadą kaip pasaulio čempionai, todėl nedalyvavo šiame turnyre.
2011-09-12 13:36