Geriausių Lietuvos krepšinio teisėjų Kęstučio Pilipausko ir Virginijaus Dovidavičiaus mokytojas, FIBA garbės teisėjas, LKL komisaras Raimundas Barauskas 1999 metais įkūrė jaunųjų krepšinio teisėjų mokyklą. Jau pirmais metais mokytis teisėjavimo paslapčių atėjo 30 vaikinukų, o apie 10 jų teisėjauja ir dabar.

Pernai mokykla minėjo 10 metų jubiliejų, o šį rudenį pradės jau 11-ąjį gyvavimo sezoną. Nenuilstantis Raimundas Barauskas teisėjavimo paslapčių yra mokęs beveik visus Kauno teisėjus, nemažai jo buvusių mokinių sėkmingai ir dabar teisėjauja RKL, NKL ir LKL pirmenybėse. Geriausieji Barausko mokiniai kasmet sėkmingai papildo ir Kauno krepšinio mėgėjų lygos arbitrų gretas. Prieš keletą metų KKML pradėjo teisėjauti Kostas Mackevičius, Linas Radykas, Juozas Barkauskas, Kęstutis Kasauskas, vėliau Andrius Goriunovas, Audrius Kmita, Jonas Lazauskas, Justinas Balandis, pernai Lauras Vitkauskas ir Tomas Konovalovas.

Artėjančiame sezone į KKML teisėjų tarpą įsilies geriausieji praėjusių mokslo metų R.Barausko krepšinio teisėjų mokyklos mokiniai Martynas Masaitis ir Aidas Kamarauskas.

Vienuoliktuosius mokslo metus Barausko jaunųjų teisėjų kalvė vėl veiks prie Kauno krepšinio mėgėjų lygos. Šios dvi krepšinio organizacijos prieš kelis metus suvienijo jėgas, kad teisėjų ruošimą Kaune pakylėtų dar į aukštesnį lygį. Tik šioje arbitrų mokykloje savo patyrimą jau besimokantiems ir naujiems būsimiems moksleiviams tiek teoriškai, tiek praktiškai perteikia ne tik Barauskas, bet ir kiti patyrę Kauno teisėjai ir komisarai. Mokyklos globėju ir garbės nariu yra Lietuvos krepšinio teisėjų asociacijos prezidentas Kęstutis Pilipauskas, o kuratoriumi Kauno krepšinio teisėjų klubo prezidentas Rimas Navickas.

Barausko krepšinio teisėjų mokykla kartu su KKML kviečia berniukus ir mergaites nuo 15 metų ir vyresnius registruotis naujiems mokslo metams. Taip pat laukiami studentai ir studentės, kurie anksčiau yra šiek tiek ragavę teisėjavimo arba sekretoriavimo duonos bet nori patobulėti ir, galbūt, pradėti krepšinio teisėjo ar sekretorės karjerą.

Registracija vyksta el. paštu kkkml.kaunas@gmail.com, informacija teikiama tel. 8 682 32829.

Tradiciškai, pramokę teisėjavimo amato, pradedantieji arbitrai teisėjauja moksleivių varžybose, o vėliau įvairaus lygio suaugusiųjų varžybose. Geriausieji įsilieja į Kauno krepšinio mėgėjų lygos pirmenybes.


Rodyti komentarus
O
O 25-30 metų sulaukę netinkami mokytis teisėjavimo?
2011-09-16
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 1

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.