Arvydo Sabonio nuomone Lietuvos rinktinę Europos čempionate galėjo sudaryti ir jaunesni krepšininkai
Arvydo Sabonio nuomone Lietuvos rinktinę Europos čempionate galėjo sudaryti ir jaunesni krepšininkai
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Geriausias visų laikų Lietuvos krepšininkas Arvydas Sabonis atidžiai stebi Senojo žemyno pirmenybių kovas. Vakar Lietuvos rinktinė po atkaklios kovos palaužė slovėnus ir užsitikrino kelialapį į kitą vasarą vyksiantį olimpinį atrankos turnyrą. 

Sabonis, kaip ir daugelis mačą stebėjusių žiūrovų Kauno „Žalgirio“ arenoje, liko iki pat vėlaus vakaro, kai paaiškėjo paskutinės dvi pusfinalio dalyvės. 

Išskirtiniame interviu tinklalapiui „BasketNews.lt“ Sabonis džiaugėsi Kauno mentalitetą pakeisiančia „Žalgirio“ arena, itin šiltais užsienio svečių atsiliepimais bei svarstė, kodėl Lietuvos rinktinei nepavyko užkopti ant prizininkų pakylos. 

– Arvydai, kaip vertinate Lietuvos rinktinės pasirodymą Europos čempionate? – „BasketNews.lt“ žurnalistas paklausė Sabonio.
– Tikslas pasiektas ir ačiū Dievui. Tos paskutinės rungtynės kainavo labai daug nervų, tačiau viskas baigėsi gerai ir dabar turime šansą kovoti dėl kelialapio į olimpiadą. 

– O medaliai?
– Medalių gaila. Labai norėjosi kokį nors tų gražių komplektą, kur daug širdies įdėta, palikti namie. 

– Ko pritrūko ketvirtfinalio rungtynėse?
– Makedonai nustebino visus, o mus slėgė įtampa. Neatlaikėme jos ir pralaimėjome. Netgi ne pralaimėjome, o atidavėme patys. Juk turėjome pergalę rankose, bet paleidome. Tokius perdavimus atidavėme... Apskritai kalbant, visos rungtynės nebuvo gražios, išskyrus mačą su serbais. Tada tikrai gerai ir rimtai sužaidėme. Džiugu, kad liaudis palaikė rinktinę. Ir šiandien (rungtynėse su Slovėnija, – Red.) beveik pilna salė buvo. O gyvenimas pralaimėjimais nesibaigia. 

– Po pralaimėjimų pasigirdo daug diskusijų dėl Lietuvos rinktinės komplektacijos, žaidėjų amžiaus. Kaip jums atrodo? Ar komanda neturėjo būti jaunesnė?
– Dėl dviejų krepšininkų ir aš pagalvočiau. Nenoriu minėti pavardžių, bet kažkada su draugais diskutavome, kad jų patirtis absoliučiai niekuo nepadėjo. Niekuo. Nežinia, kodėl juos reikėjo kviesti, bet, matyt, treneris vylėsi, kad padės. Juk kodėl nepasitikima jaunu žaidėju? Todėl, kad niekas nežino, kaip jis žais, o vyresnio galimybės visiems aiškios. Jis buvęs, matęs – padės. 

– Kaip apskritai vertinate trenerio darbą? Kai laimime trečią vietą, jis visiems būna labai geras, bet kai liekame šešti – treneris tampa neišmanėliu. 
– Juk žinai sirgalių nuomonę – ji visada tokia pati. Kai gerai – treneris Dievas, o vos nepasiseka ir treneris iš karto nieko nesupranta. Dabar daryti išvadas – anksti. Juk žinote, kad „ant karštųjų“ prikalbama nesąmonių arba nesąmonių (juokiasi, – Red.). Reikia palaukti, kol baigsis čempionatas, viskas nurims, o tada bus galima analizuoti. Be to, reikia nepamiršti, kad ir Kleizos, ir Jono (Mačiulio, – Red.) neturėjome.  

– Čempionato metu bendravote su daug draugų iš užsienio. Kokie jų atsiliepimai? Kuo galima pasidžiaugti?
– Kiek visų klausinėjau ir kiek teko bendrauti su užsienio žurnalistais, visi patenkinti organizacija. Visi nustebę, kad galima taip gerai surengti. Ir, žinoma, visi stebisi ta maža trijų milijonų šalimi – atvažiuoja nieko per daug nesitikėdami, tačiau išvyks išsižioję (juokiasi, – Red.). Ir Lietuvai šis čempionatas labai naudingas. Pasistatėme sales. Negi tai blogai? Tai investicija į ateitį, skirta Lietuvos žmonėms. Manau, ši arena pakeis ir Kauno mentalitetą. Atsiras renginių, atvyks daugiau užsieniečių, gyvenimo kokybė, bent jau vidinė, tikrai išaugs. Aš sėdžiu šioje arenoje ir kaifuoju. Žiūriu į šią salę ir jaučiuosi kaip kokiame Los Andžele – miestų mieste. Bet išeinu į balkoną, pamatau „Kauno grūdus“ ir suprantu, kad namie (juokiasi, – Red.). 

– Šiemet Europos krepšinyje atsirado naujų komandų. Ar krepšinio lygis čia dar labiau išaugo?
– Europoje visada buvo stiprios komandos, o dabar naujų atsirado todėl, kad čempionate dalyvauja ne 16, o 24 rinktinės. Suomiai, prašau, atvažiavo ir ką išdarinėja. Europos čempionatas yra stipriausias krepšinio turnyras iš visų vykstančių. Pasaulio čempionate ir olimpinėse žaidynėse tenka žaisti ir su silpnesnėmis komandomis. Į grupę vis tiek pataiko kas nors iš Afrikos ar Azijos. O čia kokia mūsų grupė buvo? Visa šita pusė (E grupė, – Red.). Nu gi žiauru. Turėjo išvažiuoti ir vokiečiai, ir turkai, ir kroatai. Ir mes jau nedalyvaujame toje „pulkoje“. Žiauru, bet nieko nepadarysi. 

– Vadinasi, kitą vasarą kovoti dėl bilieto į olimpines žaidynes bus lengviau?
– Lengviau nebus, nes atrankos turnyre dalyvaus keturios Europos komandos, o pateks tik trys. Ko gero, su tais pačiais makedonais reikės daryti vendetą (iki XX amžiaus pradžios išlikęs Korsijos ir Sardinijos salų gyventojų paprotys – kraujo kerštas už nužudytą giminaitį, – Red.) už tai, ką jie mums padarė (juokiasi, – Red.). 

– Kaip vertinate tai, kad didelė dalis Europos čempionato komandų savo gretose turi natūralizuotą amerikietį?
– Kas kaip nori, tas taip daro. Manau, kad mums dar ne laikas ir jis greičiausiai neateis (juokiasi, – Red.). Lietuvoje krepšinis baisiai populiarus ir jeigu mes rūpinsimės savo jaunimu, stiprintis juodaodžiais krepšininkais nereikėtų. O šie žaidėjai kitas komandas labai sustiprino. McCalebbas makedonams vakar labai padėjo. 

– O ar rinktinė neturėtų likti rinktine? Juk čia ne klubas, kur galima nusipirkti žaidėjų ir laimėti čempionatą. 
– Palauk, pas mus Šilutėje juk irgi kažkada buvo juodaodis. Jeigu čia gimęs, užaugęs, gerai žaidžia krepšinį, negi jo nekviesi į rinktinę vien todėl, kad juodaodis? Kviestume, o visi galvotų, kad įsivaikinome prieš čempionatą (juokiasi, – Red.). Panaši situacija Lietuvoje jau buvo, kai Lietuvos moterų rinktinei neleido įvaikinti merginos (Katie Douglas, – Red.). Galbūt ir klaidą padarė, nes ji tikrai būtų padėjusi. Lietuvoje moterų krepšinis nėra toks populiarus kaip vyrų, o norint jį populiarinti reikalingos pergalės. Vyrų krepšinyje ir taip yra kam žaisti. Galbūt po čempionato valdžia daugiau dėmesio skirs, padidins finansavimą. Norint išauginti naujų žaidėjų, reikia žiūrėti nuo mažesnių.

Rodyti komentarus
1 2 3 4 5  »
2011-09-19 16:06
lietuvis
toki zmogu kuris sako , kad reikia rupintis jaunimu ir leist jaunimui GREICIAU PADARYT FEDERACIJOS PREZIDENTU!!! nes su tais seniais Jasikeviciais ir Kaukenais mes isvis nusivaziusim, reikia duot kemzurai i skudurus reikia!
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-09-18 21:12
Fpiz-2
Svajunui

Kad vienas buvo 10 dienu nesitreniraves ,nepasiruoses ir traumuotas,o kitas tiesiog labai nelaiku susirgo
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-09-18 20:14
minde
gryna tiesa sakai babaisa ir as kai buvau jaunas buvo tas pats i sabonio krepsinio mokykla be 180cm geriau nei nebandyk nueiti nes tu esi tik neatsokes nuo zemes ju nuomone ir jiems nereikalingas
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-09-17 12:15
Svajunas
Kaip manote,ka sabas turejo omeny apie tuos 2 patyrusiu krepsininkus,kurie nedave naudos?
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-09-17 12:15
Svajunas
Kaip manote,ka sabas turejo omeny apie tuos 2 patyrusiu krepsininkus,kurie nedave naudos?
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-09-17 08:47
Visi svarsto,kodel Lietuvoje pilna geru krepsininku,bet visiskai nera įžaideju.Aš jums duosiu 100 procentini atsakyma.Todėl,kad mes įžaidėju net pabandyt žaisti neleidžiame.Kažkada 12 metu stovėjau ir aš eilėje užsirašyti į krepšinio treniruotes,bet man,kaip ir pusei stovejusiu pasakė,kad ugis permažas.Dabar pasaulyje geriausiu įžaidėju ugis yra nuo 1,75 iki 1,87 tai galiu jum pasakyti,kad Lietuvoje su tokiais ugiais net pabandyt žaist aukščiausiu lygiu niekas neleidžia.Turime tai ko ir nusipelnėme beveik dvimetrinius įžaidėjus kurie niekada neturės tokios koordinacijos kaip mažiukai.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-09-17 06:55
klp
virsta valdininkeliu sabas-kekseja biznyje 0 tai mano cia atsigriebt.......
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-09-16 22:39
joo
SABONIS YRA GERIAUSIAS. jo kalbos kas kita, sitas interviu lyg ir tiesia kelia sabuii LKF prezidento posta. as nenoriu , kad taip butu, vien del to kad Sabas juk nevodovaus. balciunas vel viska spres.
Įvertinimas:
-2
(vertina tik prisijungę)
2011-09-16 20:39
dinamo to Vardenis
Tai gal sporto mokyklose tu izaideju ir paruosia. Vaiku ir jaunimo rinktinese kazkokio itin astraus deficito turbut nera. O stai suaugusiu krepsinyje atsiranda. Per 10 metu vargais negalais ir tai tik laimingo atsitiktinumo deka, nes jau buvo beuzmirstamas ant atsarginiu suolelio - vos vienas pakenciamesnis izaidejas, M. Kalnietis. Aisku, klubams naudingiau isigyti koki Bo Makaleba, jei tik yra pinigu, o ne "kankintis" sezona kita su kokiu Alijevu, Janavicium, Vasiliausku ir pan. Izaidejus perkasi Rytas, Zalgiris, Siauliai ir t.t. Kazin ar rinktines lygio izaideju priruos NCAA (per keliolika metu irgi vos vienas), kokios Cekijos ar Ukrainos cempionatai ar koksai Perlas su Kauno Aisciais.
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2011-09-16 20:29
tik savipagal Saba katie douglas gime Lietuvoj?nu tai ko dar is jo noret.aisku jei juodaodis gime cia pas mus tai yra viena,bet nusipirkt zaideja kuris viena ar du sezonus atzaide Lt jau visai kas kita.--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt


Kiek as supratau tai stiprioms bei populiarioms rinktinems jis nepritaria stiprinimuisi juodaodziais ar kt, o vat norint isauginti populiaruma, buvo galima pasvarstyti apie Katie "ivaikinima" (kas manau ir vyko). Siaip siuo klausimu neturiu stiprios savo nuomones. Bet jau tikrai ziausiai nepritariu kai yra mokami dideli pinigai uz atsovavima rinktinems (puse rusu, McCalebas ir pan. Kiek pamenu Douglas pas mus norejo nemokamai zaisti.

PS Jei klystu, pataisykit
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2011-09-16 20:20
Ne nu jus issikalinejat ar rimtai nezinot,ka Sabas turi galvoje ? Taigi net boba seimo pirmininke Degutiene sake per vazybu pertrauka,kad Saras destruktorius ir griauna komandine dvasia ir zaidima,o antras,tai žinoma Lavrinovicius.Saras sugriove komanda,sunaikino ta žaidima kurį matėme pernai.Ir labiausiai man gaila,netgi ne saves ne sirgaliu,o gaila tu vyru Kalno,Pociaus,jankio,Delno ir t.t...kuriems jis svajone sudaužė ir ju visa varga pavertė niekais.
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2011-09-16 19:56
to green_death (+1.10)O kam jie turi matytis ? leisk paklausti tu i krepsini ateini paziureti ar i kazkokia minia juokingai issidaziusai ? nori pamatyti karnavala - tai ir eik i ji ...Viskas su apsvietimu labai gerai ... pats matomumas pagereje is visu aikstes kampu ir susikoncentravimas i aikste ziurovams ... nesneku apie televizija kuria ypac gerai filmuojasi visas vaizdas ...Triuksmas girdisi ... o kad ten kas su kokia maikute atejo - ar cia svarbu ?


nera y ka ziuret? o kaip choreografijos, milziniskos veliavos, zalgirio fanu bandymas nudazyti arena zaliai baltai, ir dar daugybe bandymu palaikyt komanda. Beto nesimato nei bangavimo nei paselusiu fanu, ir zaidejai maziau uzsiveda. Stai ka prarasim jai tokios tribunos bus kai zais zalgiris
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-09-16 19:15
to green_death (+1.10)
O kam jie turi matytis ? leisk paklausti tu i krepsini ateini paziureti ar i kazkokia minia juokingai issidaziusai ? nori pamatyti karnavala - tai ir eik i ji ...

Viskas su apsvietimu labai gerai ... pats matomumas pagereje is visu aikstes kampu ir susikoncentravimas i aikste ziurovams ... nesneku apie televizija kuria ypac gerai filmuojasi visas vaizdas ...

Triuksmas girdisi ... o kad ten kas su kokia maikute atejo - ar cia svarbu ?
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-09-16 19:09
Panaši situacija Lietuvoje jau buvo, kai Lietuvos moterų rinktinei neleido įvaikinti merginos (Katie Douglas, – Red.) ------ irgi prikolas :DDD
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2011-09-16 19:06
Bet išeinu į balkoną, pamatau „Kauno grūdus“ ir suprantu, kad namie ___ uzskaitau :D
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2011-09-16 18:36
pop
geriau buti silpnesniems,bet tik su savais zaidejais nei girtis pasiekimais kuriuos iskovojo amerikonas.zaidzia sirdis,o ne pinigai.tai svarbiausia.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2011-09-16 18:35
tik savi
pagal Saba katie douglas gime Lietuvoj?nu tai ko dar is jo noret.aisku jei juodaodis gime cia pas mus tai yra viena,bet nusipirkt zaideja kuris viena ar du sezonus atzaide Lt jau visai kas kita.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2011-09-16 18:25
to hmm
jis pats ka tik suzinojo atsivertes wikipedia ir nusprende su skaitytojais pasidalinti atradimu...
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2011-09-16 18:24
Pritariu Sabui - blogai, kad nedavė pilietybių amerikietėms: tiek krepšininkei, tiek čiuožėjai, nes tai būtų sustiprinę Lietuvą.
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2011-09-16 18:01
Hyper
Zalgirio Arena tai tikrai superine, ir ne tik arena, kad aplinkui vanduo gerai ziurisi, akropolis baznycios, vakar po kases zmoniu buvo kaip Paryziuje ar Londone. Reikia tik ta Respublikos viesbuti pagaliau pabaigti.
Įvertinimas:
+3
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2 3 4 5  »

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 100

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas