Zanolinas: „Surengėte geriausią čempionatą istorijoje“

2011-09-20 09:49
Rokas Buračas, „BasketNews.lt“ korespondentas
„FIBA Europe“ generalinis sekretorius Naras Zanolinas džiaugėsi, kad lietuvių surengtas Europos čempionatas jo vadovaujamą organizaciją pakėlė į kitą lygį
„FIBA Europe“ generalinis sekretorius Naras Zanolinas džiaugėsi, kad lietuvių surengtas Europos čempionatas jo vadovaujamą organizaciją pakėlė į kitą lygį
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Daugiau nei tris savaites Lietuvoje praleidęs „FIBA Europe“ generalinis sekretorius Naras Zanolinas liko sužavėtas mūsų šalyje surengtu Europos čempionatu. 

Angliškai, ispaniškai, itališkai, vokiškai ir prancūziškai laisvai kalbantis kanadietis jau daugiau nei dešimtmetį vadovauja Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) Europos padaliniui. 

„Šis čempionatas buvo surengtas fantastiškai ir neabejotinai padėjo mūsų organizacijai pakilti į kitą lygį“, – išskirtiniame interviu tinklalapiui „BasketNews.lt“ tvirtino Zanolinas. 

Europos krepšiniui diriguojantis kanadietis niekaip negalėjo suprasti mūsų šalies žurnalistų jam užduodamų klausimų apie neigiamus čempionato Lietuvoje aspektus. 

„Kad ir kiek žmonėms kartočiau, kad tokių nebuvo, jie vistiek man užduoda tą patį klausimą ir bando išgauti neigiamos informacijos. Suprantu, kad neigiamos antraštės spaudoje yra skaitomesnės ir labiau parduodamos nei teigiami dalykai, bet šiam čempionatui jokių priekaištų neturėjo nei NBA žmonės, nei žurnalistai iš užsienio. O lietuviai, užuot džiaugęsi švente, vistiek ieško negatyvo“, – stebėjosi Zanolinas. 

– Kaip vertinate Lietuvoje surengtą Europos čempionatą? – tinklalapio „BasketNews.lt“ žurnalistas paklausė Zanolino. 
– Nėra tiek daug gerų žodžių, kad galėčiau apibūdinti šių pirmenybių surengimo lygį. „FIBA Europe“ auga labai sparčiai, o mano svarbiausias tikslas pakelti šią organizaciją į kitą lygį. Galiu jus užtikrinti, kad lietuvių surengtas Europos čempionatas neabejotinai leido „FIBA Europe“ pasiekti kitą lygį. Man sunku rasti geresnių teigiamų žodžių, norint apibūdinti bendradarbiavimą su „Eurobasket 2011“ organizaciniu komitetu, jūsų krepšinio federacija, Mindaugu Balčiūnu bei prezidentu Vladu Garastu. Noriu dar kartą nuoširdžiai padėkoti visiems padėjusiems surengti šį čempionatą. Užtekdavo vieną kartą paskambinti ir problema būdavo išspręsta. Pasižiūrėkite, kaip šiandien (pokalbis vyko šeštadienį, – Red.) buvo surengtas U18 visų žvaigždžių mačas. Rungtynės buvo itin aukšto lygio, o jas stebėjo pilnutėlė arena žiūrovų. Tai organizatorių nuopelnas ir esu jiems labai dėkingas. Europos čempionatas Lietuvoje buvo nuostabus visomis prasmėmis. 

– Ar jis galėjo būti surengtas dar geriau?
– Manau, kad ne. Šis čempionatas užkėlė dar vieną itin aukštą kartelę po dvejų metų pirmenybes rengsiančiai Slovėnijai. Lietuvos rinktinė iškrito ketvirtfinalyje, tačiau Lietuva dar kartą įrodė esanti krepšinio šalis. Netgi per kitus ketvirtfinalio mačus „Žalgirio“ arena buvo pilna. Jūsų sirgaliai myli savo šalį, jie labai myli rinktinę, tačiau krepšinį jie myli labiau už viską. Netgi per rungtynes dėl 7-8 vietų arenoje buvo beveik 10 tūkst. žiūrovų, tačiau neabejoju, kad iki vakaro ji užsipildys. 

– Negi nebuvo nė vieno neigiamo dalyko, rengiant tokį didžiulį renginį?
– Tikrai ne, negalvokite, kad taip kalbu iš mandagumo, nes šis čempionatas tikrai buvo nuostabus. Žinoma, kai kurie žaidėjai pirmenybių pradžioje socialiniuose tinklalapiuose skundėsi neva teisėjai neleidžia žaisti kietai ir pan. Tokie pasisakymai daro žalą „FIBA Europe“ organizacijai, todėl skyrėme jiems baudas. 

– Lygiai taip pat, kaip NBA?
– Taip (šypsosi, – Red.). Sportininkas turi profesionaliai elgtis ne tik aikštėje, bet ir už jos ribų. Esame išleidę visą taisyklių sąrašą, kurio nesilaikantiems skiriame baudas. Taigi, jeigu norite parašyti apie problemas, šios, jeigu tai galima pavadinti problemomis, buvo vienintelės čempionate. Organizacinė pirmenybių dalis buvo tokia gera, kad neigiamų dalykų negalėčiau rasti net norėdamas. Esu labai pavargęs, apsirgau, tačiau esu labai laimingas – kartu su jūsų federacija surengėme geriausią visų laikų čempionatą. Pavyko pasiekti visus tikslus, kuriuos buvome išsikėlę prieš pirmenybes. Į Lietuvą buvo atvykę apie 70-80 žmonių iš NBA ir visi jie gerėjosi puikiu čempionatu nuostabioje arenoje. Ką daugiau galima pridurti?

– Dalis Lietuvos rinktinės sirgalių nebuvo patenkinti aukštomis bilietų kainomis ir ne visiškai užpildytomis arenomis grupės etape. 
– Tai buvo tik čempionato pradžioje, tačiau vėliau arenos buvo pilnutėlės. Atvirai sakant pamatęs bilietų kainų projektą organizatoriams pasakiau, kad jos yra per žemos. Kodėl? Europos čempionatas Lietuvoje daugeliui krepšinio sirgalių yra bene vienintelė galimybė savo akimis išvysti geriausias Senojo žemyno rinktines, todėl jie bet kokiu atveju norės tapti renginio dalimi ir atvykti į arenas. Elementarus pavyzdys – Eurolygos finalo ketvertai. Pastaruosiuose dvejuose turnyruose Berlyne ir Barselonoje vidutinė dienos bilieto kaina siekė 350 eurų. Ir tai vidutinė kaina! Bilietai prie pat aikštės Berlyne buvo parduoti už 5 tūkst. eurų. Tai didžiulė suma, bet ir renginys – neeilinis, o sirgaliai nori būti kuo arčiau savo dievukų. Europos čempionatuose Lenkijoje ir Ispanijoje bilietai kainavo brangiau, o kainos į finalo rungtynes Ispanijoje siekė net 1000 eurų. Taigi išvydęs kainas Lietuvoje primygtinai siūliau jas didinti, tačiau organizatoriai nesutiko ir sakė, kad Lietuvos sirgaliams jos ir taip yra pakankamai aukštos. 

– Sakote, kad Lietuva surengė geriausią visų laikų čempionatą, tačiau apetitas kyla bevalgant. Koks galėtų būti naujas iššūkis mūsų šaliai? Pasaulio pirmenybės?
– Galbūt (juokiasi, – Red.). Tačiau turite suprasti, kad norint gerai surengti tokį čempionatą reikia ruoštis ne vienerius metus. Lietuvoje kitą vasarą tikrai vyks Europos jaunių (iki 18 metų) čempionatas. Tai oficialiai dar nepatvirtinta, tačiau susitarimą su jūsų federacija jau pasiekėme. 

– Ar sprendimas padidinti Europos čempionato dalyvių skaičių iki 24 komandų pasiteisino?
– Visiškai. Tai buvo nuostabus sprendimas. Visos rungtynės buvo labai atkaklios, o jų baigtis paaiškėdavo tik paskutinėmis minutėmis. Pasižiūrėkite į Makedoniją. Tai vos du milijonus gyventojų turinti šalis, netgi mažesnė už Lietuvą. Ji neturi didelių krepšinio tradicijų, tačiau sunkiai dirbo ir pasiekė nuostabų rezultatą. 

– Vadinasi ateityje Europos čempionatuose dalyvaus 24 komandos?
– Tikrai taip. Nematau jokių priežasčių žengti atgal. Šis čempionatas buvo pirmas, kuriame kovėsi 24 komandos, o pirmenybės praėjo labai sėkmingai. Ar kas nors galėjo Suomiją pavadinti krepšinio valstybe? Tačiau ji pateko į stipriausiųjų dvyliktuką. Labai daug šalių, kurios turi dideles krepšinio tradicijas – Italija, Turkija, Kroatija, Vokietija – išvyko namo nepasiekusios net ketvirtfinalio. Nesakau, kad tai prastos komandos. Tiesiog šįkart jos nepasirodė taip, kaip šiam čempionatui pasirengė Suomija, Makedonija ar kitos šalys. Ar jums reikia kitų argumentų (juokiasi, – Red.)? Tai fantastiška. 

– Prieš kelias dienas kalbėjausi su Arvydu Saboniu. Jis tvirtino, kad Europos čempionate krepšinio lygis yra aukštesnis nei olimpinėse žaidynėse ar pasaulio pirmenybėse. Ar sutinkate?
– Turiu sutikti. Jūsų minėtų čempionatų lygį šiek tiek išbalansuoja kitų žemynų komandos. Jos dar tikrai nėra pasiekusios Europos lygio, kur kiekviena komanda gali nugalėti kiekvieną. Per kiekvienas rungtynes privalai būti maksimaliai susikaupęs, nes pralaimėsi. Turkijos rinktinė prieš metus iškovojo sidabro medalius pasaulio čempionate, o šiemet ji buvo priversta išvykti namo net nepasiekusi ketvirtfinalio. Tony Parkeris taip pat tvirtino, kad laimėti Europos čempionatą yra sunkiau nei olimpines žaidynes. 

– Olimpinėse žaidynėse dalyvauja tik 12 komandų. Ar FIBA yra siūliusi šį skaičių padidinti?
– Žinau, kad toks siūlymas buvo pateiktas, tačiau Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) jį atmetė. Tikslių priežasčių nežinau, tačiau kalbama apie išaugusį sportininkų skaičių ir pailgėjusį turnyrą. Nemanau, kad tai logiški argumentai, nes pridėjus po keturias komandas vyrų ir moterų turnyre sportininkų skaičius olimpiadoje išaugtų šimtu. Tokiems argumentams nepritariu, nes krepšinio turnyras olimpinėse žaidynėse yra antras pagal populiarumą po lengvosios atletikos varžybų, tačiau tai TOK prerogatyva. 

– Po dvejų metų Europos čempionatas bus surengtas Slovėnijoje, o 2015 metų kandidatūrai yra pateiktas jungtinis keturių šalių projektas. Kuo jis pranašesnis už vienos šalies teikiamą pasiūlymą?
– Paraišką rengti 2015 metų Europos čempionatą neseniai pateikė Ukraina. Antrąjį projektą drauge parengė keturios šalys – Prancūzija, Vokietija, Italija ir Kroatija. Grupių varžybos vyktų visose šalyse, o finalinis etapas – vietoje jų. Pastarasis pasiūlymas nėra eksperimentinis. Šią galimybę itin atidžiai analizavome ilgą laiką ir manome, kad ateityje čempionatai vis dažniau bus rengiami būtent taip. Tai yra itin naudingas sprendimas komercine prasme, nes šios keturios šalys turi apie 200 milijonų gyventojų arba potencialių vartotojų. Ukrainoje gyvena apie 50 mln. gyventojų – irgi didžiulė rinka. Abu pasiūlymai yra labai patrauklūs. Mūsų valdybos nariai turės nuspręsti, kuris projektas yra geresnis. 

Rodyti komentarus
1 2  »
2011-11-24 16:38
ceburekas
lusnynas tas kaunas kas ten gero yra jei gotai ir banglai bachurus spardo tai kas ten per tvarka ir kokie ten bachurai lyzunai o ne bachurai,mergos apsiciulpusios ir visos i sikna duoda dejau as ant tokio bomzyno "miesto"kauno
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-09-21 08:20
Tomas123LietuvaStai kas jam labiausiai patiko !Tai, kad Kaunas visai himno giedoti nemoka... Net geda buvo ziureti, kai per pirmas Lietuvos rinktines rungtynes ten giedojot... Priedaini visa arena varo: "IR SVIESA IR SVIESA" ir dar daug ten perliuku buvo... Manot issigalvoju? Paziurekit patys...Geda buvo klausyti... Ir dar vadinasi "krepsinio sostine" ar "laikinoji sostine"... Pfu ble...


dickface'as tu konkretus :D dabar viska apgalvok isnaujo o paskuj parasyk dar karta, nes savo buku protu nieko nesupranti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-09-20 23:09
Anonimas
Tu Šratinukas.....akivaizdziai matosi,kad prasaisi....
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-09-20 22:15
Tomas123LietuvaStai kas jam labiausiai patiko !Tai, kad Kaunas visai himno giedoti nemoka... Net geda buvo ziureti, kai per pirmas Lietuvos rinktines rungtynes ten giedojot... Priedaini visa arena varo: "IR SVIESA IR SVIESA" ir dar daug ten perliuku buvo... Manot issigalvoju? Paziurekit patys...Geda buvo klausyti... Ir dar vadinasi "krepsinio sostine" ar "laikinoji sostine"... Pfu ble...


Jei Kaune, tai visi ten tie 15 500 yra is Kauno? O tas 1 skacukas, kur balsas girdejos, tai ka tu zinai, gal koks vilnietis? Is balso 11-12 metu, tai gal ten koks Azoo arba Gediminas06. Isgirdo 1 ten nuvaziavo y sona, ir jau visa arena jam "ir sviesa ir sviesa" giedojo. Eik tu is vis pro langa issok, tai ir kitu nenervinsi su savo nevykusiais stumimais ant Kauno, ir del Zalgirio nuoskaudos nebejausi. ;)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-09-20 18:19
kavenskas
Kokiam cia vafliui Kaunas nepatatynka?
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-09-20 17:42
ir kur himne yra priedainis dar man pasakyk
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-09-20 17:42
Anonimas
BET TOMAI123,pripazink,ieskojai to himno gi,kad paklausyt kaip graziai wisi giedoja ir isgirst ta pabaiga,kai net siurpuliukai eina ane? tik tada uzpawydejai arenos matyt ir cia ank kauno sustumei,o ka tu zinai,gal ten zmones klydo is siauliu ar klaipedos,o gal panewezio? zmogau,zmogau ..:]
Įvertinimas:
+2
(vertina tik prisijungę)
2011-09-20 17:28
Anonimas
prie ko cia tas kaunas? i rungtynes atvyksta visos lietuvos sirgaliai. Biski pamastyk Tomas123
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2011-09-20 17:19
Tomas123LietuvaStai kas jam labiausiai patiko !Tai, kad Kaunas visai himno giedoti nemoka... Net geda buvo ziureti, kai per pirmas Lietuvos rinktines rungtynes ten giedojot... Priedaini visa arena varo: "IR SVIESA IR SVIESA" ir dar daug ten perliuku buvo... Manot issigalvoju? Paziurekit patys...Geda buvo klausyti... Ir dar vadinasi "krepsinio sostine" ar "laikinoji sostine"... Pfu ble...


Tu vapsie nebepisk proto dalbajobe nors zmones dainavo o tu cia kazka bandai primest kad blogai ir anaip geriau kaunas sostine negu lenku vilnius
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-09-20 17:09
LietuvaStai kas jam labiausiai patiko !


Tai, kad Kaunas visai himno giedoti nemoka... Net geda buvo ziureti, kai per pirmas Lietuvos rinktines rungtynes ten giedojot... Priedaini visa arena varo: "IR SVIESA IR SVIESA" ir dar daug ten perliuku buvo... Manot issigalvoju? Paziurekit patys...

http://www.youtube.com/watch?v=dAGeGvPsw...

Geda buvo klausyti... Ir dar vadinasi "krepsinio sostine" ar "laikinoji sostine"... Pfu ble...
Įvertinimas:
-2
(vertina tik prisijungę)
2011-09-20 16:52
as
super
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-09-20 16:41
Anonimas
to :to lietuva skotu geresnis
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2011-09-20 14:43
to Lietuva
Vis tiek geriausias himnas sporto pasaulyje buvo 96 pas anglus.

http://www.youtube.com/watch?v=Yr__-Kqnf...
Įvertinimas:
+2
(vertina tik prisijungę)
2011-09-20 14:12
gsdg
O iš kur tokios žinios ,kad Krepšinis nr.2 Olimpiadoje? Nejaugi tai ne Tinklinis, Rankinis ar Futbolas?
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2011-09-20 13:59
asw
Dziaugiuosi uz Lietuvos garbinima ir svarbiausia, kad tie,,zurnalistai ir specai krepsinio" netures sanso kelti bangas, na lrytas verslas neuzdirbo, bet neparase, kad buvo uzvaldes GOPSUMAS. Marciulionis ir Kurtinaitispanasiai kalbejo: tures federacija atsakyti ir Sabonis prisiimti atsakomybe. Ka dabar kalbes. Morale zemiau NULIO. Tikslai nepasiteisino. Geras spektaklis . ACIU krepsinio federacijai ir Garastui asmenikai su Balciunu.
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2011-09-20 13:39
manau, jog galima sutikti su Zanolinu :) Čempionatas tikrai buvo aukšto lygio :) Nedinginėjo bent šviesos arenose, kaip buvo Lenkijoje :)))
Įvertinimas:
+2
(vertina tik prisijungę)
2011-09-20 13:22
Na, lietuviai jau pries cempionata sake, kad stengsis surengti geriausia visoj istorijoj :)
Įvertinimas:
+2
(vertina tik prisijungę)
2011-09-20 13:10
Tai kas mums is to organizavimo geriausio,jai rinktine i finala nepateko,geriausias cempionatas lietuvai buvo svedijoj 2003:)...
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2011-09-20 12:44
nulis
nesuprantu kam isvis tada tas euro cempas reikalingas jei 2015 vyks 4 salyse ,,, tai davai tegu suzaidzia komandos pogrupiuose po 2 rungtynes namie sveciuose o final four kokioje nors salyje ir viskas ,,, bl jiem ne svente sukurt svarbu kurios lauki ,, o tik pinigai rinkos reklamos ir toliau ,, nx i peciu juos visus
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-09-20 11:53
H
" lietuviai, užuot džiaugęsi švente, vistiek ieško negatyvo“ - va kur tikroji krize.... ieskoti blogo visur, net ir kur nera to. Reikia isgyti is sitos ligos pirmiausia.
Įvertinimas:
+3
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2  »

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 31

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas