Švedo svajonę žaisti NBA pagimdė savanorio darbas Europos čempionate

2011-09-21 11:53
Rokas Buračas, „BasketNews.lt“ korespondentas
Europos čempionato žvaigždėmis susižavėjęs Jonas Jerebko panūdo pats žaisti NBA ir ši jo svajonė išsipildė
Europos čempionato žvaigždėmis susižavėjęs Jonas Jerebko panūdo pats žaisti NBA ir ši jo svajonė išsipildė
Nuotr. AP-Scanpix
Prieš aštuonerius metus Švedijoje vykusiame Europos čempionate savanoriu dirbęs tuomet 16-metis Jonas Jerebko taip susižavėjo ryškiausiomis Senojo žemyno žvaigždėmis, kad panoro tapti NBA žaidėju. 

Atkaklumas padarė savo

Praėjus vos šešeriems metams Jerebko jau dalyvavo NBA naujokų biržoje ir joje antrajame rate 39-uoju numeriu buvo pasirinktas Detroito „Pistons“ ekipos. 2009 metais NBA debiutavęs Jerebko tapo pirmuoju švedu, apsivilkusiu NBA komandos marškinėlius. 

Jaunojo švedo kelią į NBA iš arti matė ir 2003 metų Europos čempionato vykdomasis direktorius Larsas Nordmalmas

„Jerebko Švedijoje vykusiose Europos pirmenybėse dirbo savanoriu ir žiniasklaidos atstovams po kiekvieno kėlinio dalindavo statistikos protokolus. Jis taip susižavėjo žymiausiais Europos krepšininkais, kad pats susirado čempionate dirbusį NBA skautą ir paklausė jo, ką turėtų daryti, norėdamas patekti į NBA“, – neįtikėtiną istoriją tinklalapiui „BasketNews.lt“ papasakojo Nordmalmas. 

Pasak jo, Švedijoje skautu dirbęs Dougas Neustadtas tapo Jerebko agentu, o iki 208 cm ūgio ištįsęs ir sunkiai treniruotėse dirbęs jaunasis švedas prieš metus pravėrė NBA duris. 

Debiutinį savo sezoną NBA Jerebko vidutiniškai per rungtynes pelnydavo po 9,3 taško ir atkovodavo po 6 kamuolius. Tuo tarpu praėjusį sezoną dėl traumos švedas nesužaidė nė vieno mačo. 

Požiūris į krepšinį keičiasi

„Manau, kad krepšinio pozicijos Skandinavijos šalyse po 2003 metų Europos čempionato labai sustiprėjo. Požiūris į žaidėjų individualų rengimą tapo visiškai kitoks, o vaisius, manau, skaičiuosime dar po penkerių metų – tiek laiko trunka išauginti naują krepšininkų kartą“, – svarstė ne vieną dešimtmetį krepšiniu gyvenantis Nordmalmas. 

2003 metų Europos čempionato rengėjas pastaruoju metu įkūrė savo verslą, tačiau nuo krepšinio nenutolo. Nordmalmas įkūrė įvairias su krepšiniu susijusias paslaugas teikiančią įmonę bei organizuoja trenerių bei teisėjų seminarus, išvykas į Eurolygos varžybas, draugiškus turnyrus. 

Į Lietuvoje vykusį Europos čempionatą Nordmalmas atvežė net tris krepšinio turistų grupes. Pirmąją sudarė 280 teisėjų bei trenerių iš Švedijos. Vėliau prie jų prisijungė dar 70 įvairių klubų atstovų, o į Kaune vykusį finalinį čempionato etapą padedami Nordmalmo atvyko ir keliasdešimt norvegų. 

Skandinavus sužavėjo sirgaliai 

Skandinavijos krepšinio specialistai ne tik sėmėsi patirties stebėdami geriausių Senojo žemyno komandų rungtynes, bet ir dalyvavo Arvydo Sabonio krepšinio centre bei Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijoje jiems surengtuose seminaruose. 

„Pagrindinis šių vizitų tikslas – plėsti krepšinio suvokimą ir gilinti žinias. Jeigu nesi čia buvęs, sunku suprasti, kiek daug žinių galima pasisemti šioje nuostabioje krepšinio šalyje. Norėjome, kad žmonės pajustų krepšinio dvasią ir ją savo širdyse parsivežtų į Švediją. Po nieko nelemiančių rungtynių dėl 5 vietos kalbėjausi su treneriais ir visi jie tvirtino nieko panašaus nėra matę per visą savo gyvenimą – Lietuvos rinktinės gerbėjų palaikymas buvo neįsivaizduojamas“, – šypsojosi Nordmalmas. 

Švedijos krepšinio specialistas vylėsi, kad puikiai Lietuvoje praėjusios pirmenybės mūsų šaliai padovanos dar ne vieną talentą ir palinkėjo, kad neįtikėtina Jerebko patekimo į NBA istorija pasikartotų Lietuvoje.

Rodyti komentarus
Anonimasjustas987Davis yra PF ir jis bus pagrindinis PF,o jy keicia A.Johnson.Tai,kad Bargnani stos ant PF tikimybe yra maza,nebent aisku,traumos.Taip,Bargnani nezais 48min.bet zinant vidurky NBA zaideju 35-37min.per rungtynes,tai per tas 11-13min.Jonas geru zaideju netaps,bei viso potencialo neparodys.Paprastas pavizdys:Marcus Thorton.


uzskaitau.
2011-09-22
+1
Atsakyti
Anonimas
justas987

Davis yra PF ir jis bus pagrindinis PF,o jy keicia A.Johnson.Tai,kad Bargnani stos ant PF tikimybe yra maza,nebent aisku,traumos.Taip,Bargnani nezais 48min.bet zinant vidurky NBA zaideju 35-37min.per rungtynes,tai per tas 11-13min.Jonas geru zaideju netaps,bei viso potencialo neparodys.Paprastas pavizdys:Marcus Thorton.
2011-09-22
+1
Atsakyti
Anonimasjustas987Ed Davis tikrai nesedes ant suolo,ypac kai turejo gera debiutiny sezona.Raptors labai daug vilciu deda y sy vaikina.Arba Bargnani bus ismainomas,arba Jonas.Daugiau kazkokiu atomazgu nematau.Taip,toks variantas ,kad Jonas C,o Bargnani PF yra imanomas,bet ne siuo atveju,kai yra Ed Davis,nebutu jo,tada kitas reikalas.


Ed Davis 2.08m ir 98kg. Jisai irgi nera tikrac Centras ir siaip tai nei Ed Davis nei Jonas nezais po 48minuciu. Jie vienas kita keis ir gaus vienas ir kitas normalaus laiko. O paskui ziuresim, kas ten geresnis, ar Jonas, ar Davis.
2011-09-21
-1
Atsakyti
Anonimas
justas987

Ed Davis tikrai nesedes ant suolo,ypac kai turejo gera debiutiny sezona.Raptors labai daug vilciu deda y sy vaikina.Arba Bargnani bus ismainomas,arba Jonas.Daugiau kazkokiu atomazgu nematau.Taip,toks variantas ,kad Jonas C,o Bargnani PF yra imanomas,bet ne siuo atveju,kai yra Ed Davis,nebutu jo,tada kitas reikalas.
2011-09-21
Atsakyti
mikasbent kiek as skaiciau tai gan realu, kad bargas su V zais vienu metu, Bargas megsta mest is toli, del kamuoliu nekovoja ir ta uzpildyt turetu valanciunas budamas baudos aikstelej.


Jonas i C pozicija, Bargnani i PF. Viskas paprasta, vienas megsta kontakta, kitas vengia. Jonui tik raumenu rekia ir bus viskas OK.
2011-09-21
-1
Atsakyti
AnonimasGrynuolis15Jeigu jis ir rodys tuos tavo 12pts ir 8-9 rbd,tai toks dalykas tikrai nebus pirmajame sezone ir galbut ne atrajame sezone ir ypac nuo suolo.Kitas dalykas tas,kad beveik visi skautai pazymejo,jog norint isnaudoti visa Jono potenciala,reikia,jog jis butu komandoje,kurioje galetu iskart zaisti nuo starto,o Raptors siuo metu nera ta komanda.Ir sakyciau Raptors yra vienas is blogesniu variantu(kolkas),nes Casey(kiek teko skaityti anksciau)yra patenkintas Bargnani ir pasake,jog jis pabandys sutvarkyti jo ginyba.Zinant,kad Casey yra vienas geriausiu ginybos specialistu,tikrai nenustebciau,jog taip ir atsitiktu.Dar vienas dalykas,jog Colangelo labai nori matyti savo gretose Dalamberta,kuris velgi galetu apriboti Jono laika.Aisku,yra daug kalbu,kad Bargnani bus ismainomas,bet manyciau,kad Casey pasilaikys Bargnani,nors vienam sezonui ir pabandys padaryti jy universalesniu zaideju.


Bargnani statys i PF pozicija, jeigu Jonas zais gerai.
2011-09-21
-1
Atsakyti
2011-09-21
+2
Atsakyti
Anonimas
mikas

O kur tada Raptors des Ed Davis?Sis vaikinas yra irgi labai potencialus PF.Ir manyciau prie Casey stiliaus Davis labai pritaptu.Isvis manau jeigu Raptors sulauks kokio geresnio pasiulimo del Jono,nenustepciau jog Jona ismainytu y kita kluba.
2011-09-21
Atsakyti
mikas
bent kiek as skaiciau tai gan realu, kad bargas su V zais vienu metu, Bargas megsta mest is toli, del kamuoliu nekovoja ir ta uzpildyt turetu valanciunas budamas baudos aikstelej.
2011-09-21
+1
Atsakyti
Anonimas
Grynuolis15

Jeigu jis ir rodys tuos tavo 12pts ir 8-9 rbd,tai toks dalykas tikrai nebus pirmajame sezone ir galbut ne atrajame sezone ir ypac nuo suolo.Kitas dalykas tas,kad beveik visi skautai pazymejo,jog norint isnaudoti visa Jono potenciala,reikia,jog jis butu komandoje,kurioje galetu iskart zaisti nuo starto,o Raptors siuo metu nera ta komanda.Ir sakyciau Raptors yra vienas is blogesniu variantu(kolkas),nes Casey(kiek teko skaityti anksciau)yra patenkintas Bargnani ir pasake,jog jis pabandys sutvarkyti jo ginyba.Zinant,kad Casey yra vienas geriausiu ginybos specialistu,tikrai nenustebciau,jog taip ir atsitiktu.Dar vienas dalykas,jog Colangelo labai nori matyti savo gretose Dalamberta,kuris velgi galetu apriboti Jono laika.Aisku,yra daug kalbu,kad Bargnani bus ismainomas,bet manyciau,kad Casey pasilaikys Bargnani,nors vienam sezonui ir pabandys padaryti jy universalesniu zaideju.
2011-09-21
-4
Atsakyti
zmiejusGrynuoli, spangsti apie 12pt ir 8-9 rebs... ir dar čia - "jeigu ne starte"....


Tiesiog mąstau optimistiškai ir tikiu Jono sugebėjimais (: Be to , viskas įmanoma (:
2011-09-21
+1
Atsakyti
Grynuoli, spangsti apie 12pt ir 8-9 rebs... ir dar čia - "jeigu ne starte"....
2011-09-21
-1
Atsakyti
Na, Detroitas neprašovė pasirinkdami šį žaidėją, per pirmąjį sezoną jis pademonstravo, kad buvo vertas tikrai aukštesnio šaukimo , tiesiog turi jis tas savybes, kurios reikalingos norint žaisti NBA , veržlumas, staigumas, ir turint progą dėjimas į krepšį... Įrodė,kad nestambus kūno sudėjimas, nėra didelė kliūtis grumtis po krepšiais...(: Aišku skiriasi jų pozicijos, Jerebko yra PF-SF, Valančiūnas C,bet tokias savybes turi ir Jonas Valančiūnas, gal net agresyvesnis jis yra , taigi manau,kad Jonas per pirmąjį savo sezoną galėtų po 12 points ir 8-9 reb sugriebt , aišku, jeigu ne starte žais (:
2011-09-21
-4
Atsakyti
H
Tai jau pasikartojo. Ne pries 6, pries kokius 3 metus vienas zaidejas dar nesitikejo turbut, kad bus pasauktas i NBA ir dar aukstu saukimu :)
2011-09-21
+1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 14

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas