„Sakalų“ tikslas – nelikti paskutiniems

2011-09-22 09:40
Martynas Pupininkas, „BasketNews.lt“ korespondentas
Greta jaunų žaidėjų „Sakaluose“ toliau rungtyniaus veteranai – Virginijus Sirvydis ir Rolandas Matulis
Greta jaunų žaidėjų „Sakaluose“ toliau rungtyniaus veteranai – Virginijus Sirvydis ir Rolandas Matulis
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Jauną komandą surinkę Vilniaus „Sakalai“ prieš artėjantį sezoną nesišvaisto skambiais tikslais. Į sostinę sugrįžę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) senbuviai viliasi, kad pavyks išsaugoti vietą elitinėje šalies krepšinio lygoje.

Pernai vilniečiai tyliai kalbėjo apie norus užimti prizinę vietą, tačiau reguliariajame sezone liko tik vienuolikti ir į atkrintamąsias varžybas nepateko.

Tarpsezonį vilniečiai susitvarkė „Ekinstos“ sporto salę ir vėl visas namų rungtynes žais Vilniuje. Pernai jie vykdavo į Šakius, esančius 160 km nuo sostinės.

Vasarą antroji Vilniaus komanda kaip reikiant atjaunėjo. Ekipai artėjantį sezoną atstovaus Augustas Pečiukevičius, Mantas Kadzevičius,
 Ovidijus VaranauskasEdvinas JezukevičiusArvydas GydraArnas ButkevičiusJokūbas GintvainisLaurynas SamėnasEvaldas BaniulisRolandas MatulisVirginius Sirvydis, Aivaras Kiaušas ir Paulius Joneliūnas.

Jaunam treneriui – jauna komanda

– Ar esate patenkintas klubo komplektacija? – tinklalapis „BasketNews.lt“ pasiteiravo „Sakalų“ prezidento Vytauto Kiaušo.
– Pinigai sprendžia, ar gali būti patenkintas komandos sudėtimi. Negalime labai plėstis. Imame tai, ką įperkame bei auginame jaunimą. 

– Nusprendėte pratęsti sutartis su vyriausiais komandos žaidėjais – 38-erių metų Sirvydžiu bei 37-erių Matuliu. Be jų „Sakalai“ neįsivaizduojami?
– Be „senių“ nebus ir jaunų. Geras pavyzdys – Vilniaus „Perlo“ klubas. Ką jis išaugino per tuos metus? Prie jaunimo turi būti veteranai. Kitaip jaunimui nesiseks. Kas gali geriau „įstatyti“ alkūnę, jei ne Matulis? Žaidėme su „Kauno“ klubu, kurio gretose – Mario Delašas, Mindaugas Kupšas, Omaras Samhanas ir Vaidas Čepukaitis. „Sakalai“ su Matuliu bei Pauliumi Joneliūnu laimėjo kovą dėl kamuolių. Tai yra geras pavyzdys. Ekipos neįsivaizduoju be veteranų. Jaunimas su veteranais privalo augti pradedant drabužine ir baigiant sale.

– Vyriausiojo LKL trenerio poste debiutuos Kazys Maksvytis. Ko tikitės iš šio jauno stratego?
– Tai žmogus, visą gyvenimą dirbęs su jaunimu ir vaikais. Antras dalykas – Kauno mokykla yra Kauno mokykla. Gerąja to žodžio prasme – specifinė. Kazys yra jaunas treneris, o komandoje daug jaunimo – 8 krepšininkai turi vos daugiau nei 17 metų. Maksvytis padės mums, o „Sakalai“ jam yra galimybė pasirodyti kaip treneriui.

– Nesvarstėte galimybės vyriausiojo trenerio poste palikti Rūtenį Paulauską?
– Aišku, kad svarstėme. Tačiau su Paulausku nebuvo gerų rezultatų, tad pamėginome prikalbinti naują trenerį. Aišku, itin aukštų rezultatų su jaunimu nepasieksi, bet kai kurie momentai buvo įdomūs. 

Pinigų bronzai nėra

– Praėjusį sezoną dėl prastų rezultatų vos neiškritote iš stipriausios Lietuvos lygos. Kokie tikslai krepšininkams keliami artėjantį sezoną?
– Skaičiau, kaip jūs kalbėjotės su Adomu Klimavičiumi („Šiaulių“ klubo direktorius). Jis sakė, kad pernai prisikalbėjo laimėsiąs bronzą, todėl šiemet tyli. Pernai kai kas irgi planavo laimėti bronzą (juokiasi). Šiemet mūsų tikslas – neužimti paskutinės vietos. Norime patekti į aštuntuką. Komandoje 17–19 metų žmonės, o jauni žaidėjai niekada nelaimės. Nors ir būtų labai geri.

– „Sakalus“ įsivaizduojate kaip ateities komandą?
– Taip. Visą gyvenimą taip buvo, viską sprendžia finansai. Kad galėtumei taikytis į bronzą, reikia 2,5 mln. litų biudžeto.

– O koks jūsų biudžetas?
– Beveik 1 mln. litų. Stiprios komandos sukomplektuoti negalime.

– Vadinasi, surasti naujų rėmėjų per vasarą nepavyko?
– Biudžetas nei padidėjo, nei sumažėjo. Naujų rėmėjų surasti nepavyko, tačiau ateityje jų nusimato.

Jauni žmonės kaskart išauga. Šiemet komandoje turime pasaulio čempioną (Arną Butkevičių). Komandoje yra įvairioms rinktinėms atstovavusių žaidėjų. Tokių ekipų nėra daug. Pažiūrėkite į Kėdainius, į Panevėžį. Ką jie turi? Turime universiados bronzos medalių laimėtojų, o tai šį bei tą pasako.

– Į kuriuos jaunuolius dedate daugiausiai vilčių?
– Butkevičių, Gintvainį, Pečiukevičių. Yra nematyti, nežinomi žaidėjai, galbūt ir vėl ką nors atrasime.

– Tačiau šį sezoną lyderiai bus ne jie?
– Bus Sirvydis. Planuojame, kad ir Samėnas, bet pastarasis turi atsigauti po kojos operacijos. Neaišku, kaip žais. Lyderiai liks tie patys. Sirvydis pataiko, Joneliūnas neblogai ginasi ir gerai žaidžia nugara. Lietuvoje aukštaūgių, kurie žaidžia nugara į krepšį, yra labai mažai. Paulius atsigaus po pernykščių klaidų ir, manau, žais visai neblogai.

Krepšinis vilniečiams neįdomus

– Namų rungtynes vėl žaisite Vilniaus „Ekinstos“ salėje. Kokie darbai buvo atlikti renovacijos metu?
– Remontavome ir remontuose. Sutvarkyta šildymo sistema, sudėtas naujas parketas, pastatyti nauji krepšiai, perdažytos sienos, tvarkomos drabužinės. Bus pakeisti langai, kad laikytųsi šiluma, dėl kurios buvo reiškiamos didžiausios pretenzijos.

– Galbūt prasiplėtė sėdimų vietų skaičius?
– Išliko panašus. Padarysime papildomus balkonus, tad turėtų tilpti apie 1 tūkst. žiūrovų. Tik, kad žiūrovai Lietuvos krepšinio rungtynėse nesilanko. Išskyrus Kauną.

Vilniuje, pavyzdžiui, žaidžia „Lietuvos rytas“ su Rygos VEF. Sovietų laikais negaudavai bilietų į sporto rūmus. Dabar salė tuščia – vis apie pusantro tūkstančio laisvų vietų. Kas gali tai paaiškinti? Kaltas ne „Lietuvos rytas“, nes ir Klaipėdoje susirenka koks tūkstantis.

Arba dėl trečios vietos su Prienų „Rūdupiu“ žaidžiantis Utenos „Juventus“ klubas savo miestelyje nesurenka pilnos salės. Tuo tarpu „Žalgiris“ tikrai dirba. Jie žaidė su „Sakalais“, o man skambina žmogus iš Kauno ir sako, kad eilėje neranda galo. Galvojau, kad žmogus filosofuoja, bet atvažiavęs į Kauną įsitikinau, jog minėto galo tikrai nematyti. „Žalgiris“ su „Sakalais“ rungtyniavo beveik užpildytoje halėje. Krepšinio atžvilgiu, Kaunas yra Kaunas, o kiti... 

– Ką, jūsų nuomone, reikėtų keisti, kad žmonės sugrįžtų į arenas?
– Tie, kurie nesilanko, ir nesilankys. Kaip matėte, Europos čempionate daug kas lankėsi tik todėl, kad pasirodytų žiniasklaidoje, o ne krepšinį žiūrėtų. Ir man teko su kai kuriais susidurti bei paaiškinti, kas čia vyksta. Kad tribūnose būtų tūkstantis, reikia papildomo milijono gyventojų, neturinčių nei sodo, nei daržo, nei sodybos.

– Bet norint parduoti bilietus reikalingas vadybinis darbas, akcijos. Ar manote, kad jos neefektyvios?
– Manau, kad ne, nes jau darėme visur. Vienais metais „Sakalai“ nemokamai atidavė 800 pakvietimų. Galvojome, jog atsiras bent 300 papildomų žiūrovų, bet ir tie neatėjo.

Rodyti komentarus
Viža
Interviu tikrai geras, bet dėl lankomumo... Visos pretenzijos menedžmentui. Patikrinta praktiškai, kai sykį buvau užsukęs į Ekinstą.
2011-09-23
Atsakyti
.. Kam tokių komandu LKL'e? jei tik išlikti ir testengias jau geriau leist kokia jauna ir motyvuota komanda nei seniu ir su tokiais tik norais...
2011-09-22
Atsakyti
The Benetton Basketball announced that it has loaned for the 2011/12 season the player Donatas Motjeiunas (under contract with the company of Treviso until 2013) of the Polish team Prokom Sopot who will play the Euroleague. In addition, the Benetton Basketball has officially put the player under contract to the U.S. (pending Italian passport) Brian Scalabrine, which since August has been training with the team now and then is placed on the roster permanently.
2011-09-22
Atsakyti
Kiausas yra kiausas tik tiek galiu pasakyt :D. Ir dauguma cia nusisneka.

Mano nuomone Lietuva tiesiog nesportiska valstybe, per mazai apskritai investuojama i sporta ir jo pletojama...

Sakot Vilnius futbolo miestas? KA? SAKOT TOKIA NESAMONE? Atejo 3000 ziurvovu? Vau atejo vienakart kai visus suleido nemokamai..As einu i dauguma sporto varzybu, Ryto rungtynes, Vilniaus Zalgirio ,dabar eisiu i Ledo Ritulio Baltica varzybas ,nes man tai idomu ir as zinau kad butent as (ir kiti) eidami pades vystytis sportui ir augti klubui.

Dabar protuoliai pagalvokti patys kiek einat i savo mylimu(klausimas ar tikrai mylimu...) klubu rungtynes? Na ir kiek is cia pastoviai eina i zalgirio , ryto,neptuno ar kito miesto komandos rungtynes? Speju koks kas penktas? Kodel? Nes tikri krepsinio fanai sedi prie tv ar kompiuteriaus ir rungtyniu metu komentuoja koks vienas ar kitas zaidejas durnas...Kodel jie ne salej? Sakot brangus bilietai? O as sakau ne...Norint galima sutaupyti ~15litu per savaite(tuo labiau zalgiris padare 3lt vienu metu) ir nueit paziuret varzybu. Nenusipirkit cigareciu pakelio ir beveik galesit stebet savo klubo rungtynes...Ai atsiprasau uzmirsau, GI CIGARECIU PAKELIS YRA SVARBESNIS UZ MYLIMA(?) kluba.

Tai vat taip ir yra, Kaunas vienintelis miestas kuriame zmones renkasi i sporto varzybas (daugiausiai krepsinio), toks Vilnius (as pats vilnietis) yra apgailetinas, futbolas 0(tik nesenai Zalgiris cia grizo ,visa sezona tusinos kituose miestuose), krepsinio rungtynese vos keli simtai ziurovu, sakot daug pramogu Vilniuj? O tai Londone,Barcelonoj,Maskvoj ner ka veikt pagal jus kad zmones eina i sporto varzybas? Nustokit juokint pasauly,pradekit nuo saves ir palaikykit savo miesto komandas.
2011-09-22
Atsakyti
as
"Žalgirio" ir CH.KAMANO derybų atomazga ----> http://www.facebook.com/pages/Svarbiausi...
2011-09-22
+1
Atsakyti
Man "Sakalai" pagarbos vertaa komanda.Buciau basketnews.lt marketingistas,tai ir Sakalai naudos turetu ir bnews reitingai pakiltu :)
2011-09-22
-6
Atsakyti
Tai tegul tas kiausas su savo dievinamu kaunu ten ir vaziuoja
2011-09-22
-1
Atsakyti
su tokiu tikslu tegu eina į nkl/rkl ten tikrai nebus paskutiniai
2011-09-22
-1
Atsakyti
to anonimas
salej turi netilpt zmones, minios nepatekt, o ne apypilne susirinkt
2011-09-22
+2
Atsakyti
Pzdc , tikslas tai geras , fanus turetu pradziugint tokios klubo ambicijos ;/..
2011-09-22
-2
Atsakyti
cia visu vilniaus komandu tikslai tokie
2011-09-22
-1
Atsakyti
Anonimas
Utena nesirinko beveik pilnos sales su Rudpiu kai zaide? :DDD prasiplauk akis, tikras kausas tas kiausas..
2011-09-22
-1
Atsakyti
11
Maladiec kiausas nors tolerantiskai bet vistiek kazka pasake apie ta GLUSA paulauska
2011-09-22
-1
Atsakyti
krabas
Dėl žiūrovų klubai silpnai dirba, Klaipėdoje tik pernai reklamos atsirado, puslapį perdarė. Dabar vėl nieko nėra, tikiuosi, kai sezonas prasidės, reklama atsiras. Manau tik psei žiūrovų užtenka tik krepšio. Daliai reikia tik parėkti, neaišku, ar išviso ką po rungtynių atsimena. Likusiai daliai reikia šou. Reikia, kad žiūrovus per pertraukas užimtų. Vilniuje ir taip daug renginių, Klaipėdoje beveik nieko nėra. Tik reklamos reikia, rezultatų nors vidutinių ir bus salė pilna.
2011-09-22
-1
Atsakyti
SJ
Kiaušas nusišneka dėl rėmėjų, taigi atsisakė Guogos rėmimo ir kažką šnekėjo, kad ateis nauji ir parama dar didesne duos... Guoga galėjo į Sakalus tikrai investuot ir padaryt rimtą komandą, bet kažkas to nenorėjo...
2011-09-22
+1
Atsakyti
Nelengva bus ivykdyti, nes ir Palangos klubas panasius tikslus puoselėja
2011-09-22
Atsakyti
Kietas tikslas ;D
2011-09-22
+2
Atsakyti
hj
siaip krepsinis vilniue visai nepopuliarus, rytas tik i eurolyga surenka ziurovu, nes ateina daug kauno zalgirio fanu kurie atvaziavo i vilniu gyventi is kitu miestu.
2011-09-22
-1
Atsakyti
TO HA HA
tai kad i ta amziaus atkarpa 17-19m patenka mineti gintvainis,butkevicius,peciukevicius
2011-09-22
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 36

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.