„Šiaulių“ fanai kyla lyg Feniksas iš pelenų

2011-09-23 09:21
Mantas Bertulis, „BasketNews.lt“ korespondentas
Šiauliuose plinta geltonai-juodas virusas
Šiauliuose plinta geltonai-juodas virusas
„Šiauliai“ ėmėsi didelių permainų ne tik aikštelėje, tačiau ir už jos ribų. Praėjusį sezoną merdėjęs fanų klubas šiemet žiebia naują vilties ugnį.

„Šiaulių“ fanų klubas pakeitė savo prezidentą, kuriuo tapo 21 metų studentas Dovydas. Šiaulietis, duodamas interviu tinklalapiui „BasketNews.lt“, atskleidė, jog šis sezonas H tribūnoje, nuo praėjusio skirsis, kaip juoda ir balta.

Naujų vėjų į šią tribūną įnešęs Dovydas kviečia visus šiauliečius prisijungti prie fanų būrio bei palaikyti savo mylimą komandą kiekvienose rungtynėse.

– Tapote „Šiaulių“ fanų klubo prezidentu. Ar didelė atsakomybė užimti tokias pareigas? – „BasketNews.lt“ paklausė Dovydo.
– Manau, kad atsakomybė yra labai didelė, nes jei iškyla koks klausimas ar problema, tai iš karto kreipiasi į fanų prezidentą – mane. Bet kas nerizikuoja, tas negeria šampano. Todėl kuo didesnė atsakomybė, tuo didesnis stimulas imtis kažką daryti, pavyzdžiui, padėti klubui.

– Ar dideles permainas fanų palaikyme žadate šį sezoną?
– Manau, jos jau yra ryškiai matomos nuo pirmųjų draugiškių „Šiaulių“ rungtynių. Galiu prižadėti, kad tai tik pradžia. Jei yra pesimistų, kurie į tai žiūri su ironiška šypsena, prisimindami praėjusio sezono apgailėtinus „Šiaulių“ fanus, tai siūlau nepatingėti rugsėjo 27 d. ateiti į Šiaulių areną ir patiems įsitikinti „Šiaulių“ fanų klubo permainomis.

– Kodėl praėjusį sezoną ištikimiausi „Šiaulių“ fanai rinkdavosi tik į rungtynes su Kauno „Žalgiriu“ arba Vilniaus „Lietuvos rytu“? Ar šiemet situacija gali pasikeisti?
– Daugelis norėjo pasižiūrėti į Šiaulius atvažiavusių Europos žvaigždžių. Juk ne paslaptis, kad „Šiauliai“ nėra toks finansiškai pajėgus klubas, kad įsigytų tokio aukšto lygio žaidėjus kaip įsigyja „Žalgiris“ ar „Lietuvos rytas“. Bet nors ir kokius galingus žaidėjus turėtų šios komandos, ne kartą esame įrodę, kad įdėdami labai daug pastangų galime nugalėti lygos favoritus. Todėl fanai į tokius mačus ateina pasisemti emocijų ir adrenalino. Šie dalykai traukia Šiaulių miesto žmones ir jie užpildydavo beveik visą areną. Tuomet fanai ir banguodavo ir netgi išskleisdavo savo didžiąją geltonai-juodą vėliavą, kuri uždengdavo visą fanų tribūną ir išdidžiai skelbė visiems apie mūsų meilę šiam klubui.

Labai sunku pasakyti, ar šiemet situacija bus kitokia. Žinoma, aš ir senieji „Šiaulių“ fanai stengiasi padaryti viską, kas yra įmanoma, kad į savo fanų būrį pritrauktume kuo daugiau ištikimų ir lojalių krepšinio ištroškusių šiauliečių.

– Kokiu būdu bandote prikviesti žmones prisijungti prie „Šiaulių“ fanų?
– Kartais net juokinga pasidaro, kai apie tai pagalvoji (juokiasi). Atvirai sakant – visais būdais, kurie šauna į galvą. Gyvename XXI amžiuje, o čia jau viešpatauja naujosios technologijos – kompiuteris, telefonas, „Facebook“. Taigi bandau internetu ar telekomunikacijų pagalba visus informuoti apie Šiauliuose plintantį geltonai-juodą virusą. Kitas metodas – skelbimai ant ryškiai geltono lapo. Kažkur seniai skaičiau, kad mokslininkai išsiaiškino, jog pats matomiausias skelbimas yra geltoname fone juodo šrifto užrašas. Taigi po visą Šiaulių miestą paplatinau šias skrajutes, skatinančias prisijungti prie „Šiaulių“ fanų būrio.

– Ką žmonės, norintys prisijungti prie „Šiaulių“ fanų, turėtų daryti per rungtynes?
– Girdėjau, daugelis jaunų fanų bijo prieiti ir paklausti, ar gali prisijungti prie mūsų, nes nežino, kokio atsakymo sulauks ir kaip juos čia priims senbuviai. Norėčiau dar kartą visus padrąsinti – nieko nebijokite, ateikite ir drąsiai pareikškite: „Aš noriu būti „Šiaulių“ fanų narys“. Be jokių problemų, akimirksniu jus pastatysime į pirmąsias eiles ir visi kartu palaikysime „Šiaulius“. 

Visi įstoję į mūsų gretas pirmiausiai turi puikią progą pusvelčiui įsigyti abonementą į visas rungtynes, marškinėlius, šaliką ir dar daug šaunių dalykų su „Šiaulių“ atributika. Kiekvienas fanas turės galimybę dalyvauti išvykose į kitus miestus, pasisemti neišdildomų įspūdžių, adrenalino, kibirą gerų emocijų bei susirasti gerą draugų kompaniją. Todėl visiems šiauliečiams ir ne tik siūlau prisijungti prie mūsų.

– Ar jau sulaukėte kokios nors paramos iš klubo vadybos?
– Taip, sulaukėme. Norėčiau labai padėkoti „Šiaulių“ klubo vadovybei bei direktoriui Adomui Klimavičiui. Per rungtynes bus dalijamos informacinės skrajutės su kvietimu prisijungti prie „Šiaulių“ fanų būrio ir atėjus į H tribūną pamatyti rungtynes kitomis akimis. Taip pat klubo dėka gavome abonementus, marškinėlius, šalikus su „Šiaulių“ atributika. Klimavičius mums parūpino mikroautobusą, kuris mus vežios į išvykos rungtynes. Buvo duotas žodis patalpinti mano kvietimą oficialioje klubo svetainėje internete. Manau, tai tik pradžia. Jeigu rodysime gerus rezultatus – aktyvų palaikymą ir iniciatyvą, tuomet ateityje turėtumėme sulaukti dar didesnės paramos iš klubo vadovybės. O aš čia esu tam, kad tokie ir būtumėme – nenustygstantys vietoje nutrūktgalviai (šypsosi).

– Ar krepšininkai noriai bendrauja su fanais? Ar yra planuojami kokie nors susitikimai?
– Kol kas šiuo klausimu nieko išsamiai negaliu pakomentuoti. Žinoma, tikimės, kad šį sezoną krepšininkai po rungtynių užbėgs į fanų tribūną padėkoti už palaikymą, o fanai galėtų padėkoti už juodą darbą aikštelėje. Tai būtų tik dar vienas stimulas aktyviai palaikyti komandą.

– Ar palaikysite „Šiaulius“ kiekvienose išvykos rungtynėse?
– Kadangi pats esu trečio kurso kineziterapijos studentas, tai derinsiuosi ir žiūrėsiu, kiek leis mokslai. Vis dėlto laukia diplominis darbas, bet tikiu, kad surinksiu tokius fanus, kurie stengsis susiburti ir nuvažiuoti į išvykos rungtynes. Iš klubo vadovybės taip pat gausime paramą kelionėms. Manau, kad šį sezoną kitų klubų fanai, pamatę mus savo arenoje, negalės patikėti savo akimis (juokiasi).

– Ko tikitės iš „Šiaulių“ šį sezoną?
– Mane šiek tiek papiktino Klimavičiaus žodžiai jūsų portale: „Visi norime tos trečiosios vietos, kadangi pirma ir antra pozicijos LKL yra pernelyg stipriai „užsėstos“.“ Jeigu toks nusiteikimas jau pačioje sezono pradžioje, tai nežinau, kas bus tuomet toliau. Aš ir visi „Šiaulių“ fanai tikimės tik medalių bei nelaidojame vilčių ir į kitos spalvos medalius. Bronziniai berniukai – kažkur girdėta pravardė „Šiaulių“ krepšininkams, bet norėčiau priminti, kad Šiaulių miestas garsėja „Auksiniu berniuku“ (šypsosi). Vis dėlto net ir nesėkmės atveju visada palaikysime savo mylimą klubą.

– Kas yra jūsų didžiausiai konkurentai bei draugai tribūnose Lietuvos krepšinio lygoje (LKL)?
– Ne paslaptis, kad nuo seno konfliktuojame su „Lietuvos ryto“ „ultromis“. Taip, jų daug, jie galingi, bet mes nieko nebijome ir, kai reikia, visuomet apginame savo garbę. Didžiausi draugai, manau, yra Kauno „Žalgirio“ fanai. Visa Lietuva juos myli ir visi moka šią skanduotę: „Visi Kauno „Žalgirio“ fanai“ (juokiasi). Su jais niekada nekonfliktuojame ir nuvykę į išvykos rungtynes Kaune visuomet apsikeičiame gražiais komplimentais vieni kitiems.

Rodyti komentarus
Puiki iniciatyva, sveikinimai. Gal po labaaaaai ilgo laiko galima bus pamatyti jus Vilniuje.
2011-09-24
Atsakyti
geltonas
Surink geru panu automatiskai atsiras ir daugiau fanu :D
2011-09-24
Atsakyti
Duok dieve
Butu labai puiku , kad Lietuva turetu 5 rimtus fanu klubus :) Zalgiris , Rytas , Neptunas , Sakalai , na ir Siauliai , jai pavyks ...
2011-09-23
Atsakyti
Black & Yellow, Black & Yellow.... Puikia tiks kaip himnas :D

http://www.youtube.com/watch?v=UePtoxDhJ...
2011-09-23
Atsakyti
Anonymas
Pamenu kai pernai vienu tarpu Šiauliai labai pralošinėjo ir dar priedo bilietų kainos buvo nenormaliai užkeltos. Tada iš Šiauliš fanų buvo likę tik du: vienas būgną mušo, kitas vėliava mosikavo.
2011-09-23
Atsakyti
Ko jus cia priekaistaujat, reikai dziaugtis, kad zmones imasi inicetyvos, o kitu komandu fanai nieko jies nepaskaysi, priespriesa visada buvo ir bus, tai normalu, bet siokios tokios pagarbos tektu pasimokyti kiekvienam ;)
2011-09-23
+1
Atsakyti
radau
"Dėl įstojimo i SF būrį kreiptis numeriu 868223443."

Daugiau info galit rast facebook Siauliu fan page.

http://www.facebook.com/pages/BC-%C5%A0i...
2011-09-23
Atsakyti
Visa gyvenima buvau ir busiu Žalgirio fanas, anta komanda, kurią visada palaikiau buvo Šiauliai, tad dabar kai jau ilgam įsikūriau Šiauliuose planavau pirktis abonentą ir eiti jų palaikyti, o dabar dar tokia iniciatyva, tai gal mielai prisijungčiau prie geltonai juodu:) ti Dovydai galėtum pasakyt kur konkrečiau kreiptis:) t.y. koki tel nr ar emaila man i pm:)
2011-09-23
+1
Atsakyti
Smagu vėl bus matyti juoda geltona apranga :)
2011-09-23
+7
Atsakyti
to zigmukaskelintu metu ten statistika? Ir seip ten nesamoninga statistika nes daug zmoniu per interneta ta kasi ziuri


2007.12 nes naujesnes neradau. Bet esme supratai? Tam paciam Vilniuj nemaza dalis sirgaliu palaikanciu Zalgiri, o Kaunieciu palaikanciu Ryta nepazystu...Nesigincyju, kad ryto populiarumas ugtelejo nuo 2007 metu, bet tikrai ne tiek, kad pavytu Zalgiri.

P.S. O kodel istryne mano buvusi komentara?
2011-09-23
+1
Atsakyti
to zigmukas
kelintu metu ten statistika? Ir seip ten nesamoninga statistika nes daug zmoniu per interneta ta kasi ziuri
2011-09-23
Atsakyti
Prasau
Prasau , nesurinkite 5-toku visokiu su dudom , jai jau ruosiates daryti rimta projekta , jau geriau pilnameciai , suauge zmones , negu kaip pas prienus , pirmokai susirenka... Visdelto , sekmes.
2011-09-23
Atsakyti
Tomas123
Suprantu , kad tu labai myli ir gerbi ta ryta , bet nejaugi reikia taip nuvertinti kitus klubus ir taip juos smeizti? gi nuo tu varganu siauliu praita sezona pasikrovet , taip kad manau , biski labiau pagarbos kitu klubu atzvilgiu tomuk , na subresi , suprasi , sekmes :)
2011-09-23
+1
Atsakyti
Teisingai
Siauliu fanai, ar tiesiog paprasti siauliu krepsinio gerbejai palaiko Zalgiri( zinoma po Siauliu), tai ir Siauliu fanai, galetu pasisemti is Zalgirio fanu ideju, tokio laisvumo varzybose, nebijot garsiau saukti, reiksti emocijas ir panasiai. Juk tik tuomet fanai buna tikrai geri. Siaip tikrai tikiuosi, kad Siauliu fanai atgis ir vel bus tokie kaip Tauro sporto saleje, kai budavo ir kam bugna must ir kam skanduotes sukurt, ir kam jas dainuot netgi zaidziant pries kokius LKL autsaiderius. Sekmes.
2011-09-23
Atsakyti
puiki iniciatyca Dovydai!
2011-09-23
Atsakyti
sas
Dovydai juokinga skaityt tavo nesamones :-D issirinkt pagrindine skanduote:? galvoju zalgirio ar ryto fanai visa maca ta pati skanduoja? paziurek kiek gwb,sakalai ar rytfaniai turi dainu,jie kuria plakatus veliavas o tu kolkas nieko konkretaus nepasakei(kokia veliava uzsakyta,jaip vadinsites,kiek karpot konfeti ar ka dazot). vel kazkoks suds gausis su tokiu poziuriu
2011-09-23
Atsakyti
Panevėžys nemyli nei Šiaulių nei Kauno
2011-09-23
-3
Atsakyti
...
"ir, kai reikia, visuomet apginame savo garbę" tik nereikia lia lia, prie mentų ereliai, o šiaip tai bėga kiek kojos neša...
2011-09-23
-1
Atsakyti
Dovydas
Zinoma esame sukure keleta nauju skanduociu kurias bandysime skanduoti per varzybas, beje Lietuvoje esame daugiausiai skanduociu turintys fanai :D tai cia manau bus mums sunku issirinkti kazkokia pagrindine skanduote ar kazka panasaus :D o visisems kitiems kritikams nolaiferiams, kurie labai norejo pasireiksti savo komentarais noreciau tiesiog padekoti, kad savo bullshetais dar labiau man padedate, as jauciu lyg pasisemes nauju jegu :DD geltonai -juodas virusas plinta !!!

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2011-09-23
+1
Atsakyti
Sveikinu Šiaulių fanus ir jų naują prezidentą! Tikiuosi, kad nuo šio sezono ateinate sirgti ir palaikyti savo komandos, o groti vuvuzelų orkestre. Nesakau, kad jas reikia uždrausti iš vis, bet linkiu naudoti protingai, nes per TV rungtynes žiūrėdavau išjungęs garsą...
2011-09-23
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 28

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.