Endrijaitis: Manau, kad „Pieno žvaigždes“ palaikys ir Vilniuje

2011-09-25 13:19
Anzelmas Filimanavičius, „BasketNews.lt“ korespondentas
Rimantas Endrijaitis trenerio postą iškeitė į prezidento kėdę
Rimantas Endrijaitis trenerio postą iškeitė į prezidento kėdę
Nuotr. BasketNews.lt/J.Miklovas
Praėjusį sezoną Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) lygių neturėjusi ir į Lietuvos krepšinio lygą (LKL) žengusi Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipa neketina būti turnyrinės lentelės gale.

Vasarą komandos vyriausiojo trenerio postą į prezidento kėdę iškeitęs Rimantas Endrijaitis duodamas interviu tinklalapiui „BasketNews.lt“ teigė, jog komandai keliamas tikslas užimti 5-6 vietą.

Išsaugoję naudingiausią praėjusio sezono NKL krepšininką Darricką Leonardą ir pasipildę naudingiausiu praėjusių metų LKL žaidėju Aurimu Kieža, pasvaliečiai veikiausiai norėtų pagalvoti ir apie aukštesnes pozicijas.

Visgi labai vėlai suformuota ir smarkiai pasikeitusi komandos sudėtis sezono pradžioje to padaryti neleidžia. Iš praėjusio sezono komandos liko tik du krepšininkai – Leonardas ir Darius Griškėnas. Tiesa, iš Vilniaus „Lietuvos ryto“ pasiskolinti Eimantas Bendžius, Žydrūnas Kelys, Saulius Kulvietis ir Evaldas Kairys pernai drauge vilkėjo Vilniaus „Perlo“ ekipos aprangą.

Pasvalyje taip pat rungtyniaus ir Lukas Brazdauskis, Paulius Morkeliūnas, Trevonas Hughesas, Bilalas Bennas ir Terrence‘as Jenningsas. Visgi dar nėra aišku, ar pastarieji du amerikiečiai liks komandoje.

– Kaip įvertintumėte tarpsezoniu nuveiktus darbus?
, – „BasketNews.lt“ korespondentas pasiteiravo Endrijaičio.
– Komplektacija vyko pavėluotai. Dėl visiems žinomų priežasčių buvome priversti forsuoti įvykius. Galutinės sudėties neturime, nes su komanda treniruojasi dvylika krepšininkų, bet sutartis turi tik dešimt. Reikėjo kaip reikiant padirbėti, kad sudaryti kontraktą su Kieža. Dabar svarstome, ką daryti su į peržiūrą pakviestais Bennu ir Jenningsu. Dėl abejų krepšininkų esame labai susimąstę, bet laiko daug neturime ir privalome per kelias artimiausias dienas apsispręsti palikti juos ar ne. Bet į šias vietas krepšininkų ieškome.

– Papasakokite šiek tiek apie komandos pasiruošimą sezonui.
– Šiuo metu esame sužaidę penkerias draugiškas rungtynes. Kai neseniai dalyvavome turnyre Liepojoje, buvau išsigandęs, sakau atvirai. Dalyvavome visiškai nepasiruošę, nes neturėjome tam galimybių, tiesiog ruošiamės jau pačiame turnyre. Ir treniravomės ir dalyvavome stovykloje. Viskas vyko forsuotai, bet stengėmės padaryti tai, kas dar įmanoma. Paskutinis mūsų mačas jau buvo visai neblogas. Po jo į viską žiūriu optimistiškiau, kur kas optimistiškiau. Šiek tiek problemų yra, bet manau, kad treneriai bedirbdami susitvarkys. Komanda galėtų geriau pataikyti iš tolimų distancijų, bet po fizinio pasiruošimo tai yra natūralu. Nuo sekmadienio komanda pradės treniruotis „Lietuvos ryto“ salėje prie „Siemens“ arenos. Vilniuje komanda ir gyvens.

– Komandoje žais keturi legionieriai. Trys iš jų bus naujokai. Įvertinkite juos.
– Iš visų amerikiečių geriausią įspūdį palieka Hughesas. Juo esame labai patenkinti – greitas, gerai perduoda kamuolį, pats imasi iniciatyvos. Mus labiausiai tarpsezoniu jaudino įžaidėjo pozicija. Leonardas praėjusį sezoną žaidė įžaidėju, bet šiemet rungtyniaus atakuojančio gynėjo pozicijoje. Dėl to jam šiek tiek reikia laiko apsiprasti. Jis buvo pripratęs judėti su kamuoliu, o dabar privalės išmokti atsidengti ir judant be jo. Bennas gali žaisti atakuojančiu gynėju ir lengvojo krašto puolėju. Jo žaidime yra ir gerų žaidimo elementų ir tokių, kurie mums nepatinka. Vidurio puolėjas Jenningsas – nepaprastai šoklus, gerai kovoja dėl kamuolių, bet mūsų netenkina, kaip jis žaidžia nugara į krepšį.

– O kas jus neramina?
– Dabar Lietuvoje yra įžaidėjų problema. Vilniaus „Lietuvos ryte“, „Šiauliuose“, Kauno „Žalgiryje“ visur yra problemos su atakų organizatoriais. Nėra ką iš jaunų žaidėjų pasiimti. Mums čia ir yra didžiausias rūpestis, kur atrasti gerą įžaidėją lietuvį. Teko imti amerikietį ir, aš galvoju, kad mes pataikėme. Žinoma, yra Kelys, tačiau jis pastaruoju metu atrodo kukliau nei tada, kai Pasvalyje žaidė prieš kelerius metus. Jis buvo susilaužęs pirštą, todėl negalėjo normaliai treniruotis.

Žydrūnui norint pateisinti mūsų lūkesčius reikės labai, labai pasistengti. Iki šiol apie Kelį galvojome, kad jis stipresnis krepšininkas, bet jam trukdo traumos. Jam reikia smarkiai padirbėti ir atsiimti už praleistą laiką. Krepšinyje vos kažkiek praleidi, iškart atsilieki, ypač tokiame jauname amžiuje.

– O kokį įspūdį palieka kiti iš „Lietuvos ryto“ atvykę jaunuoliai? Ar jie bus svarbūs žaidėjai?
– Čia viskas priklausys nuo jų darbo ir viskas paaiškės tik sezonui prasidėjus. Dabar vyksta paruošiamasis periodas, todėl kažką pasakyti yra sunku. Visgi mes norėtumėme, kad žaistų tie, kurie tuo metu yra geriausi ir naudingiausi, o ne tie, kurie geri bus geri tik už 2-3 sezonų. 

– Minėjote, jog Hughesas atrodo puikiai, bet komandoje žais ir vienas naudingiausių praėjusio sezono LKL žaidėjų Kieža. Kuris iš jų turėtų tapti lyderiu?
– Kieža aš tikiu, nes su juo esu dirbęs 1982 metų gimimo rinktinėje ir užėmėme penktąją vietą Europoje. Ta vieta buvo gana kukli, kaip ir šiemet Lietuvos rinktinės. Aurimo žaidimu esu patenkintas ir manau, kad jis gali tapti lyderiu.

– Ar gavę vietą LKL pirmenybėse sulaukėte didesnio rėmėjų dėmesio?
– Patekę į LKL dar didesnio dėmesio sulaukėme iš „Pieno žvaigždžių“. Vedant derybas su rėmėjais viskas padaryta teisingai, bet apie biudžetą kalbėti nenoriu.

– Apmaudu, kad sezone pradėsite ne Pasvalyje, o Vilniuje?
– Apmaudu ar ne apmaudu, bet yra kaip yra ir pakeisti nieko negalime. Mes ryžomės daryti komandą, Pasvalyje ir šiame mieste yra užbaigiama graži sporto salė, reikia tik džiaugtis. Dar viena komanda bus Lietuvos krepšinio žemėlapyje. Ne šiaip sau, o su gera sale ir viskuo, kas priklauso normaliam krepšinio klubui. Tai yra puiku ir dėl to verta pakentėti.

– Bet tikitės, kad sostinėje gyvenantys pasvaliečiai ateis Jūsų palaikyti ir Vilniuje?
– Aš esu žmogus realistas, o ne poetas. Manau, kad bus kas ir Vilniuje mus palaikys. Kai žaidėme NKL čempionate, tai Vilniuje mus palaikyti ateidavo pilna salė. Būdavau net nustebęs. Ateidavo žmonės mūsų pažiūrėti, sirgdavo ir nerimaudavo. Šitaip buvo ne tik Vilniuje. Mūsų pažiūrėti ateidavo ir kituose miestuose. Buvome užkariavę kitų simpatijas. Turėjome autoritetą, gal dėl to, jog buvome lyderiai. Dabar yra, kaip yra, bet kai pereisime į savo salę – bus rimta, nes kai kurios kitos LKL komandos savo salių neturi.

– Kokie tikslai yra iškelti „Pieno žvaigždėms“ šiame sezone?
– Norime užimti penktą arba šeštą vietą reguliariajame sezone.

– Prisiminus sėkmingą debiutantų Utenos „Juventus“ ir Prienų „Rūdupio“ pavyzdį nėra planų patekti į ketvertą?
– Prienų „Rūdupiui“ labai smarkiai padėjo „Žalgiris“. Čia gali rėkti, kad būsi pirmas ir nugalėsi „Žalgirį“ su „Lietuvos rytu“, bet reikia vertinti galimybes atsargiai. Jeigu užimsime penktą ar šeštą vietą, būsime patenkinti.

– Tenka pastebėti, kad beveik visų komandų vadovai savo galimybes vertina atsargiai. Tai dėl vėlai suformuotų sudėčių?
– Mes suformavome naują komandą. „Perlas“ su Šikšniumi vos pateko tarp aštuonių stipriausių, todėl nefantazuojame ir sau išsikėlėme realius tikslus.

– Kaip jums patinka debiutas „Pieno žvaigždžių“ prezidento poste?
– Esu veikiantis prezidentas, o ne kabantis kaip vėliava. Žiūriu, kaip kiti dirba, kaip mūsiškiai dirba. Galima su švarku kartą rungtynėse pasirodyti, bet aš taip nenoriu. Galbūt ir treniruotėse apsilankysiu. Anksčiau viskas būdavo kitaip. Vienas žmogus būdavo treneris, prezidentas ir ūkvedys. Bet šiuolaikinis krepšinis reikalauja ir šiuolaikinio požiūrio į darbą, komplektaciją ir veiklą.

Rodyti komentarus
1 2  »
2011-09-26 13:41
apacioj pacanui
Stipresni uz Pieno Z ,kurie nesugebejo Naglio nugalet.
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-09-26 13:03
zajavui
Tai jei tu sakai, kad Perlas pernai buvo daug stipresne tai kodel jie vos 8 vieta uzeme?

Tai tuom ir pasakyta viskas apie treneri ir zaidėjus perlo. Su tavim sutinku, ir nereikia cia lyginti zaideju
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-09-26 11:59
zajavas
Bendziaus stats tokie pat lkle, kaip griskeno nkle. Priedo, Perlas buvo stipresne zymiai komanda praeita sezona. Tai kas cia ka keist turi?
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-09-26 11:26
To XX
Teisingai pastebeta. Manau Pasvaliui tikrai reikejo pasilikti daugiau zaideju is pernai komandos. Manau, kad nors ir Griskenas liko komandoje, taciau Stelmacheris tikrai leis daugiau Bendziu nei Griskena..
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-09-26 10:59
XX
Kokia buvo pernykštė komanda - tai visi supranta kad dabar lygintis net nera ko. Ta supranta ir pats Endrijaitis. Tas perlo jaunimas nerodo jokiu rezultatu (matesi jau perniai), o treneris vistiek juos leidzia zaisti (taip supratau iš Endrijaičio pasisakymo). O tie, kurie gali zaisti, sedi. Įdomu kiek taip kentės pieno zvaigzdziu vadovai?
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-09-26 10:29
as
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-09-26 09:50
ATI
pff Ryto dubleriai, linkiu jiems nesekmiu!
Atsakyti
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2011-09-26 08:07
;]]]]
Pernai Vilnieciai palaikydavo Pieno Zvaigzdes del to, kad sioje komandoje zaide vilnieciu, o ir siaip, pernykste komanda buvo zymiai mielesne akiai tiek is profesionalumo, tiek is zmogiskosios puses. Siemet sita komanda nebe ta.. Tikrai nebe ta..
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-09-25 23:03
Jeigu duos nemokamų sūrelių gal :?
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-09-25 22:42
Paneveziukas
Tai is kur sis klubas randa remeju 8000 gyventoju miestelyje? Negi sis kluba rems tiks Pieno zvaigzdes skirdamos jam 1 milijona litu?
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-09-25 19:31
sigis
2010-2011m.pagal 1o balu sistema...BENDZIUS-8 balai,KULVETIS-7 balai,KELIS-4 balus,KAIRYS-.0-..1.balas.
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-09-25 19:24
LKL lygis kyla :)
Atsakyti
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2011-09-25 17:40
As tai palaikysiu.
Atsakyti
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2011-09-25 16:18
zajavas
Ka cia spangstat, ekspertai? Kokia dar paskutine vieta? Paziurekit pirma i sudeti, cia top - 6 visiskai realu. Aisku, pradzia bus sunki, kai komanda visiskai nauja,naujas treneris, bet stelma pernai zymiai silpnesni perla sugebejo isvetst i play-offus. Toks jausmas, kad cia renkas vieni dalbajobai
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-09-25 16:09
lavonai...i 10uka be sansu jiems patekti..o pavdinimas tai visiska lempa.
Atsakyti
Įvertinimas:
-2
(vertina tik prisijungę)
2011-09-25 15:55
PaneveziukasGal kas žinote koks bus Pieno žvaigždžių biudžetas? Aš manau, kad tikrai turėtu būti nemažesnis negu 1 mln. litų.


Netoli 1,5 mln :)
Atsakyti
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2011-09-25 15:15
GTR
Kaip Kieža čia sumąstė pas juo eiti? Kažin ar ši komanda turi ateitį, greičiausiai kris atgal į nkl kitam sezone, nors ką gali žinoti, kova dėl paskutinės vietos šiemet bus įdomesnė nei dėl pirmos.
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-09-25 15:12
as
Viena Pieno zvaigzdes komandai skyre 1mln, o kiti like is kitu remeju.
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-09-25 15:04
PaneveziukasGal kas žinote koks bus Pieno žvaigždžių biudžetas? Aš manau, kad tikrai turėtu būti nemažesnis negu 1 mln. litų.


Girdėjau, kad 1,3 mln. :)
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2  »

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 36

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas