„Juventus“ prezidentas Urbonas: „Man ši komanda yra geriausia pasaulyje“

2011-09-24 10:31
Karolis Tiškevičius, „BasketNews.lt“ korespondentas
Aplink Žydrūną Urboną sukasi visas Utenos krepšinis
Aplink Žydrūną Urboną sukasi visas Utenos krepšinis
Nuotr. Fotodiena/R.Dačkus
Nė viena Lietuvos krepšinio lygos (LKL) komanda tarp savo žaidėjų neturi komandos prezidento. Ir, neskaičiuojant Arvydo Sabonio, ko gero nė vienos LKL komandos prezidentas nėra toks geras krepšininkas, kaip Žydrūnas Urbonas.

Beveik du dešimtmečius profesionaliai krepšinį žaidžiantis Urbonas yra Utenos „Juventus“ komandos veidas ir siela. Nuo pat šios komandos debiuto LKL 2009 metais Urbonas gimtajame mieste derina visus su krepšiniu susijusius reikalus.

Abu sezonus LKL „Juventus“ likdavo per žingsnį nuo apdovanojimų. 2010 metais nusileista „Šiauliams“, o praėjusį sezoną – Prienų „Rūdupio“ komandai.

Ir nors uteniškiai biudžetu negali prilygti didesnių miestų komandoms, vasarą jie sugebėjo išsaugoti komandos branduolį bei prieš naujo sezono pradžią viliasi, kad geras mikroklimatas jiems padės siekti pergalių.

– Žydūnai, kaip vertinate Utenos „Juventus“ tarpsezonį? – „BasketNews.lt“ paklausė Urbono.
– Tarpsezonis buvo labai sudėtingas ir varginantis. Visada norisi sukomplektuoti kuo geresnę komandą, bet finansinės galimybės – pernelyg ribotos. 

Mūsų prioritetas buvo išlaikyti komandos trenerį Robertą Giedraitį ir šešis pagrindinius krepšininkus: Gediminą Maceiną, Arūną Vasiliauską, Gintautą Matulį, Marių Pociukonį ir Žygimantą Šeštoką. Tikrai nesitikėjau, kad pavyks juos visus išsaugoti, bet mes tai padarėme. Naujokų pirkimą nuolat derinome su treneriu. Vasarą buvo per penkiasdešimt kandidatų papildyti „Juventus“ gretas, iš kurių išsirinkome penkis. 

Utenos sirgalių džiaugsmui, į komandą grįžo Darius Pakamanis, kuris debiutiniame LKL sezone buvo ryškus komandos lyderis. Neabejoju, kad ir šį sezoną jis bus kertinis mūsų žaidėjas. Komandą taip pat papildė Karolis Petrukonis. Nors šis aukštaūgis „Lietuvos ryto“ komandoje daugiausiai laiko praleido ant atsarginių suolo, Vilniuje jis baigė gerą krepšinio mokyklą. Tikiu, kad mūsų komandoje Karolis demonstruos solidų žaidimą.

Dar vienas naujokas – buvęs „Techaso“ lyderis Vaidotas Volkus. Tai labai universalus atletiškas krepšininkas, gebantis puikiai gintis. Vaidotas puikiai supranta krepšinį ir mūsų komandoje turės galimybių atskleisti savo milžinišką potencialą. Smagu, kad pavyko prikalbinti į „Juventus“ persikelti ir Vilniaus „Perlo“ vidurio puolėją Tautvydą Šležą. Pastarasis prie komandos prisijungė vėliausiai, todėl jam iš pradžių gali būti sunku įsilieti į žaidimą. Nepaisant to, iš jo tikimės svaraus indėlio ir puikaus jaunųjų aukštaūgių dueto su Petrukoniu. Tai bus tikrai rimti „ąžuolai“ po krepšiu.

Mantas Vilimas – vienas iš nedaugelio kraštiečių, kurie naująjį sezoną atstovaus mūsų komandai. Visada labai norėjau, kad „Juventus“ garbę gintų kiek įmanoma daugiau uteniškių, bet jų paprasčiausiai nėra. Žinoma, kartais atsiranda tokių, kaip Jonas Valančiūnas, bet mūsų metinio biudžeto užtektų tik jam vienam sumokėti už porą savaičių (juokiasi).

– Kuriems krepšininkams taip pat siūlėte sutartis?
– Daugeliui norimų krepšininkų paprasčiausiai neturime ko pasiūlyti, todėl su pačiais garsiausiais lietuvių žaidėjais nėra galimybių net pradėti derybų. Pirmiausia sužinome, kiek vienas ar kitas pageidaujamas sportininkas uždirbo kitame klube ir tada svarstome, skambinti jam ar ne.

Tarpsezoniu nuolat kontaktavome su „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ atstovais, dėl galimybės pasiskolinti žaidėjų iš jų. Vis dėlto, kauniečiai LKL šiemet turi savo dublerių komandą, kurioje rungtyniaus visi geriausi žalgiriečiai. Dėl to turėjome atsisveikinti su Vaidu Čepukaičiu. Tuo tarpu pusė talentingiausių vilniečių šiais metais išvažiavo žaisti į Pasvalį.

Kalbinome prie komandos prisijungti Aurimą Kiežą, Saulių Kuzminską, Dainių Šalengą ar Gintarą Kadžiulį, bet kitų šalies klubų finansinės galimybės leido kur kas daugiau, nei mūsų.

– Nusprendėte ir toliau verstis be legionierių?
– Man didžiausias malonumas, kai komanda – lietuviška. LKL čempionate tik mes, „Sakalai“ ir galbūt „Techasas“ išliks be legionierių. Esu paskaičiavęs, kad Lietuvoje vien iš užsieniečių būtų galima sudaryti keturias-penkias komandas. Pasakykite man, kur tobulėti lietuviams? Kaip ugdyti jaunuosius talentus tokioje sistemoje?!

Kita vertus, nežinau, ar ilgai kaip Don Kichotai kovosime su vėjo malūnais, t.y. su valstybine politika. Būtų žymiai paprasčiau prisipirkti juodaodžių, serbų ar kroatų ir mokėti gerokai mažiau mokesčių į valstybės biudžetą. Tačiau tokia yra valstybinė politika: lietuvis komandoje – prabanga ir beprotiški mokesčiai.

Utenoje dirbame kaip altruistai. Negailime nei jėgų, nei paskutinių pinigų tam, kad komanda būtų lietuviška. Žinoma, būčiau nieko prieš pasisamdyti užsienietį, jei jis būtų tikrai pajėgesnis už bet kurį mūsų krepšininką. Neketinu mokėti pinigų legionieriui tik dėl to, kad sutaupytume. Tik tautinėje dvasioje formuojasi darnus komandinis kolektyvas. Pastarųjų sezonų „Juventus“ rezultatai tai tik patvirtina. 

– Ar jūsų manymu „Juventus“ per vasarą sustiprėjo?
– Manau, kad išlaikėme panašų lygį, kaip ir praėjusiais metais. Tą dar reikės įrodyti ir aikštelėje, kur tikimės pasirodyti nesilpniau nei pernai. 

– Išsaugojus pagrindinius krepšininkus, tikriausiai, ir tikslai nesikeičia?
– Pernai tikėjomės patekti į stipriausių komandų aštuntuką ir šį tikslą įgyvendinome su kaupu. Šiemet maksimalus tikslas – būti tarp šešių pajėgiausių LKL komandų, bet viščiukus skaičiuosime pavasarį.

– Kaip sekėsi formuoti komandos biudžetą?
– Biudžetas bus toks pat, kaip praėjusį sezoną (apie 1 mln. litų – aut. past.). Pagal piniginės storį tarp LKL klubų mes vargu ar patenkame į aštuntuką. Džiaugiuosi, kad turime labai stiprų palaikymą iš miesto valdžios. Žinoma, natūralu, kad pagal miesto dydį Klaipėda, Šiauliai ar Panevėžys surenka du ar net tris kartus daugiau pinigų, bet esmė ne pinigai, o žaidimas aikštelėje.

– Žydrūnai, pats esate komandos prezidentas, treneris ir krepšininkas. Negalvojate, kad su visais komandos nariais reikėtų pasirašyti sutartis trimis etatais ir taip taupyti pinigus?
– (Juokiasi) Galbūt ir taip. Kalbant rimtai, aš nesu joks stebukladarys ir beprecedentis pavyzdys. Žinau, kad ir Prienuose yra žmonių, kurie dirba panašiu principu. Galų gale tas pats Arvydas Sabonis praeityje taip pat buvo „Žalgirio“ prezidentas, žaidėjas ir akivaizdu, jog treneris.

Manau, kad žaisiu dar vienerius metus, kol liko jėgų patempti ekipą į priekį. Mane komandos draugai jau vadina dinozauru. Kol kas dinozaurai Utenoje iš aikštelės dar neišnyko, bet greičiausiai, tai bus paskutinis mano sezonas. Sunku prognozuoti. Jei manęs labai reikės gimtajam miestui, gal dar pažaisiu.

– Būtų labai simboliška paskutinį sezoną su gimtosios Utenos komanda pasipuošti LKL medaliais.
– Tai būtų fantastika. Turime daug dirbti ir atskleisti visą savo potencialą aikštelėje. Kaip pasiseks – parodys laikas. Kokia „Juventus“ sudėtis bebūtų, man ši komanda yra geriausia pasaulyje.

Rodyti komentarus
1 2  »
2011-09-24 23:36
storas
Ir man!Urbonas juokingiausias pasaulyje!!!
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-09-24 20:08
nemokamai 50$
Gauk nemokamai 120 Lt. pradeti savo pokerio karierai..

Adresu: http://www.pokersuns.com
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-09-24 18:34
test
Įvertinimas:
-9
(vertina tik prisijungę)
2011-09-24 18:31
edxa
urbonui jau i pensija laikas ir uzleisti savo vieta jaunimui.
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2011-09-24 17:59
omg
ble nusisvaigo su pirmais sakiniais.. kazkoki urbona kisha prie sabo!
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-09-24 17:13
jur to anboAs nesakau , kad Rudupis pasirodys blogiau nei Siauliai , ir netgi tikiu , kad blogiau tikrai nepasirodys , bet juk reikia pripazinti , kad isskyrus Ryta ir Zalgiri kiti klubai turi geriausiu atveju vidutinius lietuvius .


kam šnekėti akivaizdžius dalykus? palygink komandų biudžetus ir viskas bus aišku. ar tu nori pasakyti kad kitos komandos gali įsigyti labai aukšto lygio legionierius? aišku kartais gali pasisekti, bet su nežinomais užsieniečiais yra loterija, o geras, patikrintas legionierius irgi dafiga kainuoja
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-09-24 17:01
Anonimas
lkl DRISKIU lyga
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-09-24 17:01
Anonimas
lkl DRISKIU lyga
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-09-24 16:14
Anonimas
http://mesgabalis.minitroopers.com/ - susikurkit accounta, uztruks apie 15sek. nepatingekit :) Aciu.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-09-24 15:32
"Žinoma, natūralu, kad pagal miesto dydį Klaipėda, Šiauliai ar Panevėžys surenka du ar net tris kartus daugiau pinigų"

Techaso biudzetas vienas maziausiu LKL
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2011-09-24 14:22
jur to anbo
As nesakau , kad Rudupis pasirodys blogiau nei Siauliai , ir netgi tikiu , kad blogiau tikrai nepasirodys , bet juk reikia pripazinti , kad isskyrus Ryta ir Zalgiri kiti klubai turi geriausiu atveju vidutinius lietuvius .
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-09-24 14:20
to Anbo. Kad su Matulius ilgalaikė, todėl ir nereikėjo siekti jo išsaugoti, kaip vieno pagrindinio žaidėjo. O Urbonas apie biudžetus šnekėdamas turėjo omenyje, kad kiti miestai, tarp jų ir Panevežys yra didesni miestai, todėl lengviau surinkti biudžetą. Čia pats Panevėžio klubas kaltas, kad nesurenka, dėl to, kad įmonės pavadinimą pasiemę, o įmonė neišgali remt.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-09-24 14:09
Olia
jo blia nuo kada techasas turi 1mln lito biudzeta?
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-09-24 12:20
nesuprantunesuprantu ar cia komandos vadovai ar remejai perka tuos straipsnius apie savo komanda,bet cia nenormalu jau darosi.. apie ryta,zalgiri tiek pat straipsniu kaip ir apie juventusa. zmones gal didybes manija serga...


tai kaiptik gerai, kad ne vien apie Ryta ir Zalgiri raso
Įvertinimas:
-5
(vertina tik prisijungę)
2011-09-24 12:14
Smikis
Chebra, tai kad straipsnius raso apie visas komandas. O be to, Zydrunas nera eilinis kazkoks treneris ar pan. Jis ir zaidejas, ir zaidziantysis treneris ir prezidentas. O apie jo meile krepsiniui ir Utenai tai isvis patyliu. Tokiu zmoniu mazai, todel apie ji ir raso. Maladiec!!!

Ir be to Urbonas tikrai nenusiklabejo del Klaipedos biudzeto. Jis tikrai yra didesnis - didele dalis zaideju gauna po 14 tukst lt/men, tuo tarpu Juvej tik zydrius gauna panasiai, pakamanis apie 10 k., o visi kiti maziau
Įvertinimas:
+2
(vertina tik prisijungę)
2011-09-24 12:12
..
Juk Joans žaides tan juventuse, kaip jam 14 buvo ar kiek nebemanenu RKL ligtais.. Tad geriau nenusišnekėkit..
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-09-24 12:07
kgeriausia, kad utena neeme jono pas save pries kelis metus, nuostabi prezidento izvalga:)


Pries kelis metus Jonas jau turejo kontrakta su Rytu. Nebent norejai pasakyti kodel su Jonu nepasirase suatarties kai jis 14 metu buvo bet tada juk niekas ir nezinojo kad jis toks bus. O kuomet pirma karta jis suspindejo pries savo bendraamzius tais paciais metais Rytas ir paeme ji.

Taip kad tam kad Juve butu galejusi su Jonu pasirasyti pries Ryta jiem reikejo ne izvalgos o ekstrasensiniu sugebejimu matyti ateiti.

nepamirsk kad Jonas iki pirmo savo sekmingo zaidimo jauniuose buvo laikomas kad bus gynybinio tipo centras, ir ne daugiau.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-09-24 12:01
nesuprantu
nesuprantu ar cia komandos vadovai ar remejai perka tuos straipsnius apie savo komanda,bet cia nenormalu jau darosi.. apie ryta,zalgiri tiek pat straipsniu kaip ir apie juventusa. zmones gal didybes manija serga...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-09-24 11:56
juuupi
baikit cia patys sau straipsnius pirkti,darotes kaip zvonke ar olialia pupytes...
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2011-09-24 11:43
baba diesel
kur tomas jasiulionis dingo is juventuso?
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2  »

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 27

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas