Šį sezoną Europos krepšinio klubuose rungtyniauja daugiau nei 70 lietuvių. Užsienyje rungtyniauja visi 12 lietuvių, 2003 metais tapusių Europos čempionais. Norėdami Jus informuoti apie daugumos lietuvių pasirodymus Europos arenose, kas savaitę pateikiame apžvalginę naujieną apie Lietuvos krepšininkų pasirodymus užsienio šalių pirmenybėse.

Čekija

Eilinę pergalę Čekijos pirmenybėse iškovojo Nymburko ČEZ ekipa. Ji namie 104:86 įveikė Pardubico „Synthesia“ krepšininkus.

Gintaras Einikis nugalėtojams per 15 minučių pelnė 4 taškus (2/3 dvitaškių, 0/1 tritaškio), atkovojo 2 kamuolius ir blokavo 1 varžovo metimą.

ČEZ ekipa, iškovojusi dvidešimt vieną pergalę ir patyrusi vos vieną nesėkmę, toliau išlieka absoliuti lygos lyderė.

Prancūzijos trečioji lyga

Septintąjį pralaimėjimą trečioje Prancūzijos lygoje patyrė Dariaus Čiūtos Chalonso „Vandee“ klubas. Jis išvykoje 72:77 (12:18, 21:22, 19:18, 20:19) nusileido Lievino „Basket Ball“ ekipai.

Pralaimėjusiems D.Čiūta per 25 minutes pelnė 8 taškus (3/7 dvitaškių, 0/3 tritaškių, 2/2 baudų), atkovojo 3 kamuolius ir atliko vieną rezultatyvų perdavimą.

„Vandee“ ekipa, turinti 12 pergalių ir 7 pralaimėjimus, užima 3-ąją turnyrinės lentelės vietą.

Slovakija

Septintąjį pralaimėjimą Slovakijoje patyrė Nitros „Casta SPU“ ekipa. Ji išvykoje 75:79 (19:23, 18:19, 16:18, 22:19) nusileido Lučeneco E.S.O. krepšininkams.

Darius Dimavičius pralaimėjusiems per 20 minučių pelnė 3 taškus (1/6 dvitaškių, 1/2 baudų), atliko 1 rezultatyvų perdavimą, perėmė 2 kamuolius, bet surinko 5 asmenines pražangas.

Nitros ekipa, iškovojusi 11 pergalių ir patyrusi 7 pralaimėjimus, užima 3-ąją turnyrinės lentelės vietą.

Švedija

Pergalingai atkrintąsias varžybas pradėjo Stokholmo „Human Rights“ ekipa. Ji išvykoje 91:84 (13;13, 26:18, 23:26, 29:27) nugalėjo Upsalos „Sallen Basket“ krepšininkus ir aštuntfinalio serijoje iki dviejų pergalių pirmauja 1-0.

Abu Stokholmo ekipos lietuviai Vilius Šumskis ir Regimantas Ostreika aikštėje niekuo nepasižymėjo.

Vengrija

Devintąjį pralaimėjimą Vengrijos pirmenybėse patyrė Šolonko „Olaj“ ekipa. Du lietuvius savo gretose turintis klubas savo aikštelėje 53:67 nusileido Pėčo EXPO krepšininkams.

Andrius Jurkūnas pralaimėjusiems per 24 minutes pelnė vieną tašką (0/2 dvitaškių, 0/3 tritaškių, 1/2 baudų), atkovojo 5 kamuolius, blokavo 1 varžovo metimą bei 1 kartą prasižengė.

Donatas Sabaliauskas per 15 minučių surinko 3 taškus (0/1 dvitaškio, 1/2 tritaškių), atkovojo 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą bei 2 kartus prasižengė.

„Olaj“ klubas, turintis 7 pergales ir 9 pralaimėjimus, užima 10-ąją turnyrinės lentelės vietą.

•

Puikiai rungtyniavęs Mindaugas Kalvelis atvedė savo ekipą į aštuntąją pergalę. Šombatlejaus „Falco KC“ ekipa savo aikštelėje 101:94 nugalėjo Kečkemeto „Univer KSE“ krepšininkus.

Nugalėtojams M.Kalvelis per 31 minutę pelnė 17 taškų (4/5 dvitaškių, 2/2 tritaškių, 3/4 baudų), atkovojo 11 kamuolių, blokavo 2 varžovų metimus, atliko vieną rezultatyvų perdavimą, tačiau kartą suklydo ir 2 sykius prasižengė.

„Falco KC“ ekipa, turinti 8 pergales ir tiek pat pralaimėjimų, turnyrinėje lentelėje žengia 7-oje vietoje.

•

Kęstučio Marčiulionio vedama Kapošvaro „Klima-Vill“ ekipa iškovojo aštuntąją pergalę. „Klima-Vill“ savo aikštelėje 94:87 palaužė Sekešfehėvaro „Albacomp“ krepšininkus.

K.Marčiulionis nugalėtojams per 29 minutes pelnė 32 taškus (5/9 dvitaškių, 5/7 tritaškių, 7/10 baudų), atkovojo 2 ir perėmė  5 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, tačiau kartą suklydo ir 4 sykius prasižengė.

„Klima-Vill“ ekipa, savo sąskaitoje turinti 8 pergales ir tiek pat pralaimėjimų, užima 9-ąją turnyrinės lentelės vietą.

•

Dvyliktąją pergalę Vengrijos pirmenybėse iškovojo Debreceno „Vadkakasok“ ekipa. Ji savo aikštelėje 86:72 nugalėjo „Lami Ved“ krepšininkus.

Nugalėtojams Martynas Andriukaitis per 14 minučių pelnė 8 taškus (1/3 dvitaškių, 1/5 tritaškių, 3/4 baudų), atkovojo 3 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, tačiau 1 kartą suklydo ir 3 sykius prasižengė.

„Vadkakasok“ ekipa, turinti 12 pergalių ir 4 pralaimėjimus, užima 2-ąją turnyrinės lentelės vietą.

•

Ketvirtąją pergalę Vengrijoje iškovojo Valdo Kaukėno Budapešto „Uljada“ ekipa. Ji savo aikštelėje 87:81 nugalėjo Nyredhazos „Marso-Carmo“ komandą.

V.Kaukėnas nugalėtojams per 33 minutes pelnė 12 taškų (4/5 dvitaškių, 1/1 tritaškio, 1/2 baudų), atkovojo 9 ir perėmė vieną kamuolį, blokavo vieną varžovo metimą, tačiau 2 kartus suklydo ir 5 sykius prasižengė.

„Uljada“, iškovusi 4 pergales iš 16 galimų, užima 13-ąją turnyrinės lentelės vietą.

Vokietijos antroji Bundeslyga

Triuškinantį pralaimėjimą antroje Bundeslygoje patyrė Kukhaveno „BasCats“ ekipa. Ji išvykoje 64:85 (9:20, 11:15, 27:26, 17:24) nusileido Padeborno „Baskets“ krepšininkams.

Pralaimėjusiems Benas Matkevičius per 36 minutes pelnė 10 taškų (2/5 dvitaškių, 2/5 tritaškių), atkovojo 3 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, blokavo 1 varžovo metimą, tačiau 1 kartą suklydo ir 4 sykius prasižengė.

Marius Žemaitis per 38 minutes surinko 7 taškus (2/5 dvitaškių, 1/4 tritaškių), atkovojo 3 ir perėmė 5 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, tačiau 2 kartus suklydo ir 4 kartus prasižengė.

Audrius Maneikis šioms rungtynėms registruotas nebuvo.

„BasCats“ ekipa, turinti 8 pergales ir 12 pralaimėjimų, užima 11-ąją turnyrinės lentelės vietą.