Baltijos krepšinio lygos (BBL) Elito diviziono sezoną pergale atidarė „Ventspils“ (1-0) ekipa. Latvijos vicečempionai namie 85:59 (18:21, 26:14, 25:12, 16:12) sutriuškino du lietuvius savo gretose turinčią Liepojos „Lauvas“ (0-1) komandą.

Besibaigiant antrajam kėliniui „Lauvas“ deficitas tebuvo minimalus (35:36), tačiau Ventspilio ekipa pelnė 26 taškus be atsako ir paskandino varžovus (62:35).

Rezultatyviausiai „Lauvas“ gretose žaidė Martynas Andriukaitis, kuris per 25 minutes pelnė 12 taškų (3/3 dvitaškių, 2/7 tritaškių), atkovojo 2 ir perėmė 1 kamuolį, išprovokavo 3 pražangas, tačiau 4 kartus prasižengė ir 1 sykį suklydo bei surinko 8 naudingumo balus.

Tuo tarpu Augustinas Vitas aikštelėje praleido 20 minučių, surinko 4 taškus (1/11 dvitaškių, 2/2 baudų), sugriebė 9 ir perėmė 1 kamuolį, privertė varžovus 4 kartus prasižengti, blokavo 1 metimą, 4 sykius prasižengė, užsidirbo 1 bloką ir surinko 4 naudingumo balus.

„Ventspils“: Lauris Blausas 14, Janis Strelniekas 13, Samuelis Willardas 11, Jahmaras Youngas 10, Bojanas Bakičius 9, Arturas Strelniekas 8.

„Lauvas“: Martynas Andriukaitis 12 (2/7 trit.), Janis Timma 11, Joshua Mayo 9, Arturas Bricis 8 ... Augustinas Vitas 4 (1/11 dvit., 9 atk. kam.).

Kitose rungtynėse „Ventspils“ spalio 14 d. susitiks su „Kėdainių Triobet“ ekipa, o „Lauvas“ tą pačią dieną surems ginklus su „Šiaulių“ krepšininkais.