Motiejūnas: Norime žaisti Eurolygos finalo ketverte

2011-10-01 11:14
Rokas Buračas, „BasketNews.lt“ korespondentas
Lietuvos čempionė Kauno „Žalgirio“ ekipa šį sezoną sieks prasimušti į Eurolygos finalo ketverto turnyrą
Lietuvos čempionė Kauno „Žalgirio“ ekipa šį sezoną sieks prasimušti į Eurolygos finalo ketverto turnyrą
Nuotr. Fotodiena/D.Radlinskas
Pajėgią ekipą subūręs Kauno „Žalgirio“ klubas šį sezoną nusitaikė į Eurolygos finalo ketverto varžybas. Lietuvos čempionų klubo generalinis direktorius Paulius Motiejūnas interviu tinklalapiui „BasketNews.lt“ tvirtino, kad žalgiriečiai yra pajėgūs prasibrauti į stipriausių Senojo žemyno klubų ketvertuką. 

Motiejūnas prasitarė, kad apie aukštas vietas galvojanti „Žalgirio“ ekipa artimiausiu metu gali sulaukti pastiprinimo. Klubo vadovai kartu su „Žalgirio“ savininku Vladimiru Romanovu nuolat stebi krepšinio rinką ir dairosi papildomų žaidėjų. 

Praėjusį sezoną žalgiriečiai sužaidė net 65 oficialias rungtynes, o šiemet ekipos laukia ne ką lengvesnis tvarkaraštis. Anot Motiejūno, kiekviena trauma įpusėjus sezonui gali atsiliepti labai skaudžiai, todėl „Žalgirio“ vadovai komandos gretose nori matyti 14 žaidėjų. 

– Pauliau, ar esate patenkinti komandos komplektacija šiam sezonui? – „BasketNews.lt“ žurnalistas paklausė Motiejūno.
– Taip. Silpniausias praėjusio sezono komandos vietas pastiprinome. Labiausiai norėjosi pasistiprinti po krepšiu ir tai padaryti pavyko. Radome naujų žaidėjų ir į išvykusių krepšininkų vietas. Manome, kad jie mums padės. 

– Ar ekipoje dar gali būti permainų? Buvo pasigirdę kalbų apie derybas su Jonu Mačiuliu ir Chrisu Kamanu.
– Gali. Kartu su savininku nuolat stebime žaidėjų rinką ir papildymo tikrai galime sulaukti. Norime, kad komandoje būtų 14 žaidėjų, nes sezonas ilgas ir sunkus, gali visko nutikti. Krepšininkams tenka dideli krūviai, todėl vienam susižeidus atsivertų skylė, o tai mums gali pernelyg skaudžiai atsiliepti. Norime iš anksto apsidrausti, kaip įmanoma labiau. 

– „Žalgirio“ sudėtis jau praėjusį sezoną buvo labai pajėgi, bet šiemet dar labiau pasistiprinote. Taikotės į Eurolygos finalo ketvertą?
– Taip. Norisi pasiekti kažką daugiau negu pernai. Be to, žaisime naujoje arenoje, todėl turime pritraukti sirgalių. Norisi pakilti į aukštesnį lygį europiniu mastu ir tikrai neapsiribosime norais laimėti viską Lietuvoje. 

– Vadinasi komandai iškeltas tikslas patekti į Eurolygos finalo ketvertą?
– Tikrai nebuvome susėdę ir žaidėjams pasakę, jog turime ten būti. To nori visi: ir žaidėjai, ir treneriai, ir klubo vadovybė. Tačiau mes krepšininkų nespaudžiame. Reikia viską daryti žingsnis po žingsnio. Pirmiausiai turime pagerinti susižaidimą, gerai sužaisti pirmąsias rungtynes, užimti kuo aukštesnę vietą grupėje, pasiekti „Top 16“ etapą, o paskui žiūrėsime toliau. Ir mes, ir žaidėjai suprantame, kad ši komanda yra pajėgi ir gali tai pasiekti. Tad kodėl gi nepakalbėjus apie finalo ketvertą?

– Kokie tikslai ekipai keliami kituose frontuose?
– Vieningoje lygoje minimalus tikslas – patekti į finalo ketverto turnyrą, kurio nepavyko pasiekti praėjusį sezoną. Jeigu ten pateksime, kelsime kitus tikslus. Apie Lietuvos čempionatą ir krepšinio federacijos taurę net nėra ką kalbėti. Privalome būti pirmi. Tai aiškus tikslas ilgą laiką ir jis niekada nesikeičia. 

– Jau apsisprendėte, kad nežaisite Baltijos krepšinio lygos čempionate?
– Praktiškai taip. Baltijos lygos finalo ketverto turnyre sužaistume tik nesėkmės Eurolygoje ar Vieningoje lygoje atveju. Dabar tvarkaraštis yra tragiškas, labai daug rungtynių, o ir krepšininkai neturi motyvacijos dalyvauti dar viename turnyre. Be to, pernelyg didelė traumos rizika. Praėjusį sezoną sužaidėme 65 oficialias rungtynes – tvarkaraštis beveik kaip NBA lygoje. 

– Šiemet komandoje mažiau legionierių. Ateityje pirmenybę taip pat teiksite lietuviams?
– Visada taip darome, todėl kontraktus su „Žalgiriu“ turintys jaunieji krepšininkai žaidžia „Baltų“ komandoje, kurią treniruoja jiems puikiai pažįstamas ir „Žalgirio“ schemas suprantantis treneris Oliveris Kostičius. Mūsų tikslas visada buvo turėti kuo daugiau lietuvių, tačiau tiems krepšininkams ne visada sekasi įrodyti, kad yra pajėgūs žaisti Eurolygoje, ar atsiskleisti. Mes labai norėtume, kad komandoje būtų kuo daugiau lietuvių, nes tai labiau patinka fanams, o ir mums patiems dirbti lengviau. 

– Mindaugas Kuzminskas dėl didelės konkurencijos Eurolygoje beveik nežaidžia. Ar jo neištiks kitų perspektyvių žalgiriečių likimas, kurie vis neprasimuša į pagrindinę komandą ir jos lyderius?
– Prasimušė ir Kalnietis, ir Mačiulis, ir Jankūnas. Puikiai dabar rungtyniauja ir Tadas Klimavičius. Reikia laiko, kantrybės ir sunkaus darbo. Turime nespausti paties Mindaugo ir jis tikrai gali tapti lyderiu. Tikime, kad jis tokiu bus, todėl ir pasirašėme su juo sutartį. Net nesvarstome galimybių jo skolinti kitoms komandoms. Mindaugas tikrai liks pas mus. O „Šiaulių“ klube žaidimo lygis visiškai kitas – ten tapti lyderiu lengviau, nei „Žalgiryje“. Mindaugas Kaune turi puikius treniruočių partnerius, o mes tikime ir norime, kad jis dirbtų sukandęs dantis ir gavęs šansą įrodinėtų ką gali. 

– Koks šį sezoną klubo biudžetas?
– Kol kas dar skaičiuojame jį, tačiau jau aišku, kad biudžetas bus nemažas. Artimiausiu metu klubo valdybos posėdyje patvirtinsime skaičius ir pranešime. 

– Persikeliate į naująją areną. Joje šį sezoną žaisite ir LKL rungtynes?
– Taip, ten žaisime visas rungtynes. Tai namų arena, todėl namų rungtynės vyks būtent ten. 

– Ar užpildyti 15 tūkst. žiūrovų talpinančius rūmus nebus per didelis iššūkis?
– Tai yra iššūkis, tačiau pastaruosius kelerius metus jam ruošėmės. Žinodami, kad persikelsime į naująją areną, pastaruosius dvejus metus pigiai pardavinėjome bilietus į Lietuvos krepšinio lygos rungtynes. Pagal dabartinius statistinius rodiklius manome, kad per Eurolygos rungtynes galime užpildyti areną. Abonementų esame pardavę 5,5 tūkstančio, kai įprastai halėje jų parduodavome 1,7 tūkst. Per kelias pirmąsias dienas į Eurolygos atidarymo rungtynes pardavėme daugiau kaip 3 tūkst. bilietų, nors iki mačo su CSKA dar liko dvi savaitės. Manau, kad Eurolygoje areną užpildysime, o tikslo surinkti pilną areną žiūrovų per LKL rungtynes neturime, nes viršutinė tribūnų dalis bus uždengta užuolaidomis. Galvojame apie 7 tūkst. žiūrovų, tačiau net jeigu jų susirinks ir 5 tūkst. bus puiku. 

– Ar atsižvelgdami į arenos dydį žiūrovams pasiūlysite naujų akcijų?
– Jų yra, o naujų nelabai prigalvosi. Ta auditorija, kurią norime pritraukti į Lietuvos čempionatą ir taip gauna labai gerus pasiūlymus – studentams ir moksleiviams bilietas į LKL rungtynes kainuoja 3 litus, į Eurolygą – 20 litų. Manau, kad jie tikrai gali sau leisti vietoje bilieto į kiną pasirinkti aukšto lygio krepšinio rungtynes. Tikimės, kad taip ir bus. 

– Ar tiesa, kad klubas išplatino tik ribotą skaičių abonementų?
– Žinoma. Norime, kad galimybę ateiti į rungtynes turėtų visi žmonės. Daugelis klubų abonementų savininkams ir bilietus įsigijusiems sirgaliams skiria po pusę arenos. Mes norėjome, kad abonementų savininkams būtų skirta apie trečdalis visų vietų. Pirmajame arenos aukšte pardavėme apie 95 proc. visų prekyboje buvusių abonementų – geresnių ir brangesnių vietų paklausa buvo labai didelė. Neabejoju, kad abonementų galėjome parduoti dar daugiau, tačiau palikome galimybę žmonėms įsigyti bilietus. 

– Kiek iš prekybos bilietais planuojate papildyti klubo biudžetą?
– Žaisdami halėje iš prekybos bilietais įprastai surinkdavome apie du milijonus litų. Dabar optimistiniu variantu tikimės surinkti tris kartus daugiau – 6 milijonus. Gerbėjai pirkdami bilietus į rungtynes svariai prisideda prie klubo rėmimo ir naujų žaidėjų įsigijimo. Per vasarą labai išaugo „Žalgirio“ klubo“ narių skaičius, o šiems, ištikimiausiems gerbėjams, siūlome itin geras sąlygas. Bilietus į rungtynes jie perka net su 40 proc. nuolaida.

Rodyti komentarus
1 2 3 4 5 6 7 8 9  »
zalgirieciairytfaniai nusiraminkit, juk jusu komandele siemet sluos visus teletabiu lygoje;DD


tavo komandele irgi visus sluoja:DDDDDDD juokinga buvo pasiskaityti sita straipsni o juo labiau komentarus:D
2011-11-21
-2
Atsakyti
ATI , perskaitei ? :D
2011-11-08
+1
Atsakyti
Viskas imanoma. Idomu kuo jie domisi.
2011-10-02
Atsakyti
Zalgiriui tik siena ravetiNuo nepilnos sudieties panatinaikoso ant 20 gauna ir pries estus vos laimi , tai zalgiriui apie final 4 tik sapnuose , blt kaip prajuokino straipsnis :DDD


http://www.basketnews.lt/news-33006-vain... Cia paskaityk, isvis apsimysi is juoko...
2011-10-02
+5
Atsakyti
Zalgiriui tik siena ravetiNuo nepilnos sudieties panatinaikoso ant 20 gauna ir pries estus vos laimi , tai zalgiriui apie final 4 tik sapnuose , blt kaip prajuokino straipsnis :DDD


http://www.basketnews.lt/news-33006-vain... paskaityk, isvis apsimysi is juoko....
2011-10-02
+3
Atsakyti
j.j
Kleiza ir Maciuli paimtu tai butu svajoniu komanda
2011-10-02
Atsakyti
na jei pora zaideju pasistiprinus imanoma butu
2011-10-02
+2
Atsakyti
Zalgiriui tik siena raveti
Nuo nepilnos sudieties panatinaikoso ant 20 gauna ir pries estus vos laimi , tai zalgiriui apie final 4 tik sapnuose , blt kaip prajuokino straipsnis :DDD
2011-10-02
-2
Atsakyti
zalmarginiai oziai
Karavanas (+0.53) gnneperdaug gribeliunas nori su buratinu ir zalmarginiu komanda patekt tarp 4 stipriausiu :DDD jau nuo 2004 metu 0-6 top16 :DDDDDDD

Vaikas... Jei nematei sudėties šių metų ,tai užuojauta ...

tai maciau ta sudeti jai pries estus vos laimit tai apie eurolygos final4 nekalbu geriausiu atvejus top16 3 vieta :DDD
2011-10-02
Atsakyti
:DDDDD prajuokino straipsinis :D ot juokdaris turi humoro jausmo
2011-10-02
-9
Atsakyti
antižalgiris
Fantazijas kalbą ir tiek. Jus šiemet ir su tokia komanda dar klausimas ar pateksit į top16 gaidžiai jus
2011-10-02
-1
Atsakyti
gnneperdaug gribeliunas nori su buratinu ir zalmarginiu komanda patekt tarp 4 stipriausiu :DDD jau nuo 2004 metu 0-6 top16 :DDDDDDD


Vaikas... Jei nematei sudėties šių metų ,tai užuojauta ...
2011-10-02
Atsakyti
gn
neperdaug gribeliunas nori su buratinu ir zalmarginiu komanda patekt tarp 4 stipriausiu :DDD jau nuo 2004 metu 0-6 top16 :DDDDDDD
2011-10-02
-1
Atsakyti
nu jei dar kalba apie pastiprinima, tai visai realu ten patekt, nors ir dabar su tokia sudetim daug sansu :)
2011-10-02
Atsakyti
vasia gerulaitis
Bus 2 NBa zaidejai.Romanovui patinka ju zaidimas abieju dabartiniu.Galbut vienas bus iki pabaigos sezono.Bet reikia sutikti su tuo jog turintis sutartis su NBa klubais jie gerokai pigesni ir kokybe geresni.Cia yra rizika kuri gali pasiteisinti ,bent srgaliu tai dar padauges.Cia sumoketi algas iki nauju metu pvz nera problemu Romanovui.O kai isvyks sie zaidejai tada ieskos kitu Maciulis kaip tik gales jau zaisti .
2011-10-02
+1
Atsakyti
Vasia nesapnuok
N* tas Derozan, gal visą 12-tuką iš NBA paimt, dabar bus C/PF tik iš NBA, ir aš tikiuosi kad kontraktas ne iki lokauto pabaigos.
2011-10-02
Atsakyti
vasia gerulaitis
to karolis ekspertas

Rozanas jo alga apie 3mln,bet niekas jam tiek nemokes jisai lokauto atveju iseis.1mln kazkur jo norai uz sezona dabar ne esme tokiems zaidejams pinigai jiems svarbu palaikyti gera forma iki lokauto pabaigos.Kalba vyksta apie 2-3 menesius tai kazkur 200k doleriu gal 300k.Viena ka jisai su Weemsu susizaides ir yra draugai.Visvien bus bent vienas auksciausios klases zaidejas ir greitai nes nores uzpildyti pilna arena.Zalgiris kas yra gerai jau turi varda ir NBA zaidejai mato galu gale uzklausia Lawsono ar Weemso,o sitie tik gerai kalba apie Zalgiri cia yra svarbu.Netgi manau yra zaideju kurie patys jau siulosi zaisti Zalgiri
2011-10-02
+2
Atsakyti
vasia gerulaitisKa reiktu laukti kita savaite nauju NBA zaideju ir aisku svarbu jog NBa nesutartu nors iki nauju metu pradziai.Labai noreciau Derozano ir Kamano sulaukti Zalgiri


derozano? :D na uz tokia suma geresniu yra... koks jo kontraktas? man rods apie 5mln$ o jo zaidimo stilius tai tipinis nba...
2011-10-02
Atsakyti
vasia gerulaitis
Ka reiktu laukti kita savaite nauju NBA zaideju ir aisku svarbu jog NBa nesutartu nors iki nauju metu pradziai.Labai noreciau Derozano ir Kamano sulaukti Zalgiri
2011-10-02
+1
Atsakyti
ribakas yra tik internetinis trolis,tokia visus erzinanti internetine siuksle veikianti tiek krepsinis .net, tiek cia
2011-10-02
+3
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2 3 4 5 6 7 8 9  »

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 169

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas