Vienas iš trijų Italijos čempionate rungtyniaujančių lietuvių sekmadienį džiaugėsi pergale. Pergalingomis nuotaikomis aikštę paliko Trevizo "Benetton" krepšininkai su Ramūnu Šiškausku. Tuo tarpu Sienos "Montepaschi" be Mindaugo Žukausko ir Kantu "Vertical Vision" patyrė nesėkmes.

Namie rungtyniavęs Trevizo klubas lengvai palaužė Romos "Lottomatica" žaidėjus 84:62 (21:13, 24:9, 14:22, 25:18).

"Benetton" dominavo nuo rungtynių pradžios, o solidų pranašumą įgijo įpusėjus mačui. Antrąjį kėlinį 15 taškų skirtumu laimėjusi R.Šiškausko ekipa susikrovė 23 taškų persvarą (45:22).

Nors per trečiąjį kėlinį Romos klubo žaidėjams pavyko sumažinti deficitą, rungtynių eigos perimti svečiams nepavyko. Trevizo krepšininkai išlaikė pranašumą iš šventė pergalę.

Rezultatyviausias nugalėtojų komandoje buvo R.Šiškauskas. Lietuvis per 27 minutes surinko 16 taškų (4/7 dvitaškių, 2/3 tritaškių, 2/2 baudos metimų), atkovojo 6 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

"Benetton": R.Šiškauskas 16 taškų, Marcusas Goree 14 (12 atkovotų kamuolių), Andrea Bargnani 12 (17 minučių, 7 atk. kam.), Denisas Marconato ir Marlonas Garnettas po 10.

"Lottomatica": Alexas Righetti 13, Tyusas Edney 10 (4/10 dvitaškių, 0/2 tritaškių, 2/2 baudos metimų, 2 rezultatyvūs perdavimai), Davidas Hawkinsas ir Vassilijus Evtimovas po 9.

Vienų lygos lyderių dvikovoje "Montepaschi" klubas svečiuose 65:80 (14:12, 15:17, 16:26, 20:25) nusileido Bolonijos "Climamio" krepšininkams.

Nors didžiosios pertraukos metu rezultatas buvo lygus (29:29), antroje mačo dalyje "Climamio" sugebėjo sėkmingiau atakuoti ir išsiveržė į priekį. Likus 10 minučių MdP deficitas siekė 10 taškų, kurio jie panaikinti nesugebėjo.

Sienos klubas vertėsi be kelių pagrindinių krepšininkų. M.Žukauskas kelias dienas nesitreniruoja dėl lengvos kojos traumos, Davidas Vanterpoolas šiek tiek susirgo, o Luigi Datome taip pat gydosi traumą.

"Climamio": Rubenas Douglasas 19 (21 min., 5/8 tritaškių), Erazemas Lorbekas 12, Stefano Mancinelli 10 (9 atk. kam.), Gianluca Basile, Matjazas Smodišas ir Marco Belinelli po 9.

"Montepaschi": Roberto Chiacigas 20, Bootsy Thorntonas 16 (9 atk. kam.), Davide'as Lamma 14, Vrbica Stefanovas 9.

Suklupo ir Rimanto Kaukėno Kantu "Vertical Vision" ekipa. Paskutinįjį kėlinį prastai sužaidę šeimininkai nusileido Emilijos Redžo "Bipop-Carire" krepšininkams 73:78 (20:18, 20:13, 19:24, 14:23).

"Vertical Vision" krepšininkai pralaimėjo itin prastai sužaidę paskutinę minutę. Prasidedant jai rezultatas buvo lygus 73:73. Du baudos metimus įmetė varžovų krepšininkas Angelo Gigli, o apmaudžiai suklydus Shawnta Rogersui du taškus pridėjo Paulas Mc Phersonas - 77:73. Per likusias 12 sekundžių šeimininkai išsigelbėti nepajėgė.

R.Kaukėnas buvo trečias komandoje pagal rezultatyvumą. 27 minutes aikštėje praleidęs lietuvis pelnė 10 taškų (3/6 dvitaškių, 4/4 baudos metimų), atkovojo 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, bet 4 kartus suklydo.

"Vertical Vision": Albertas Mirallesas 20, Shaunas Stonerookas 13 (7 atk. kam.), Rimantas Kaukėnas 10, Phillipas Jonesas 8, Brettas Blizzardas 7.

"Bipop-Carire": Kiwane Garrisas 18, Paulas Mc Phersonas ir Samuelis Hinesas po 14, Angelo Gigli 13, Marco Mordente'as 8.

Iki reguliariojo Italijos čempionato sezono pabaigos likus šešiems turams, vietas atkrintamosiose varžybose užsitikrinusios turi trys pirmaujančios ekipos. Ketvirtoje ir penktoje vietoje žengiančios Kantu ir Sienos komandos jau kitame ture gali užsitikrinti poziciją tarp 8 stipriausių čempionato ekipų.