Savaitgalį Vokietijos krepšinio bundeslygoje (BBL) buvo sužaistos 27 turo rungtynės, per kurias "lietuviškiems" klubams sekėsi skirtingai. Laimėti pavyko tik pirmenybių lyderei Berlyno "Alba" ekipai.

Ji išvykoje 103:73 nugalėjo Tiubingeno "Walter Tigers" ekipą. Bundeslygos lyderei didesnių problemų per šį mačą nesukėlė ir tai, kad komanda buvo priversta žaisti be vieno savo lyderių Michealio Wrighto, kuris yra suspenduotas dėl įtarimų vartojant dopingą.

Rezultatyviausiai "Alba" komandoje žaidė S.Garrisas, pelnęs 22 taškus. J.Stanojevičius įmetė 19, S.Szewczykas - 17, o Martynas Mažeika, per 17 aikštelėje praleistų minučių surinko 4 (dvitaškiai 0/3, tritaškiai 1/3, baudos 1/1) taškus, po krepšiais sugriebė 3 atšokusius kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 1 kamuolį, tačiau kartą suklydo ir 2 sykius prasižengė.

Tiubingeno klubui A.Horningas pelnė 17, o K.Burlesonas 16 taškų.

Nepasisekė Andriaus Giedraičio Liudvigsburgo "EnBW" ekipai, kuri 71:79 pralaimėjo Triero TBB komandai. Lietuvio klubo pralaimėjimą lėmė labai prastai sužaistas antrasis mačo ketvirtis, kurį Triero ekipa laimėjo 31:13 ir prieš didžiąją pertrauką įgijo 16 taškų persvarą. Jos panaikinti iki susitikimo pabaigos "EnBW" krepšininkams nepavyko.

Rezultatyviausias Liudvigsburgo klube buvo Andrius Giedraitis, kuris per 38 aikštelėje praleistas minutes pelnė 22 (dvitaškiai 2/5, tritaškiai 3/6, baudos 9/9) taškus ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus. Taip pat lietuvis atkovojo 2 kamuolius, tačiau suklydo 1, o prasižengė 2 sykius.

Varžovams D.Archboldas įmetė 27, o B.Brownas surinko 17 taškų.

Dar vieną nesėkmę patyrė Švelmo "Union Baskets" ekipa, 69:78 pralaimėjusi Bonos "Telekom Baskets" komandai. Nors abu klubus turnyrinėje lentelėje skiria daugiau nė 10 pergalių, šios rungtynės parodė visai ką kitą.

Bonos klubas kitą sezoną Bundeslygoje nerungtyniausiančią Viliaus Gabšio komandą palaužė tik paskutiniosiomis susitikimo minutėmis - iki mačo pabaigos likus vienai minutei "Telekom Baskets" turėjo tik 3 taškų persvarą (72:69). Vis dėlto, baigiantis rungtynėms, po šeimininkų klaidų Bonos ekipai pavyko padidinti pranašumą iki 9 taškų.

"Telekom Baskets" komandoje pasižymėjo B.Milisavljevičius, pelnęs 24, o A.Nadjfejis 17 taškų.

"Union Baskets" klubui 28 taškus įmetė ir 13 kamuolių po krepšiais sugriebė R.Bondas. M.Pivlovičius įmetė 18, o Vilius Gabšys surinko 13 (dvitaškiai 2/3, tritaškiai 3/10) taškų. Jis taip pat atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, bet 2 kartus suklydo ir 4 prasižengė.

Prieš kelias dienas Švelmo komandą paliko jos lyderis Kedrickas Johnsonas. Jis persikėlė į Ostendės "Telindus" ekipą, kurioje rungtyniaus iki sezono pabaigos. "Union Baskets" klube amerikietis per rungtynes pelnydavo 22,9 taško per mačą.

Nors krepšininkas ekipą paliko abipusiu susitarimu, kalbama, jog amerikietis turėjo ieškotis naujo klubo dėl nesutarimų su "Union Baskets" vadovais. K.Johnsonas nedalyvaudavo komandos pasitarimuose per didžiąją rungtynių pertrauką ir į juos ateidavo tik po specialaus kvietimo. Švelmo ekipos gerbėjai džiaugiasi, kad, anot jų, savanaudis amerikietis paliko jų mėgstamą klubą.