Šiaulių „Rūtos“ (1-1) ekipa iškovojo dramatišką pergalę ir pateikė pirmąją sensaciją Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL). Birutės Dominauskaitės auklėtinės namuose 73:72 (25:17, 15:17, 16:17, 17:21) parklupdė vicečempiones – Klaipėdos „Lemminkainen“ (1-1) krepšininkes.

Iki mačo pabaigos likus žaisti dvi minutes su puse ekipas skyrė trys taškai (68:65), bet Monika Grigalauskytė pelnė penkis taškus paeiliui ir persvėrė rezultatą viešnių naudai (70:69).

Visgi Ieva Kazlauskaitė šaltakraujiškai sumetė dvi baudas (71:70), tačiau kitoje atakoje dvitaškį įsmeigusi Julita Bungaitė paliko varžovėms 13 sekundžių (72:71).

Po minutės pertraukėlės į aikštelę grįžusios šeimininės sugebėjo per dvi sekundes suregzti rezultatyvią ataką (73:72). „Lemminkainen“ turėjo visus šansus išplėšti pergalę, kuomet po netaiklaus Bungaitės metimo kamuolį puolime atsikovojo Rita Milieškienė, bet pastaroji prametė abi baudas.

Praėjusiame sezone šios komandos buvo susitikusios keturis kartus ir visas pergales, vidutiniškai 25,8 taško skirtumu, švęsdavo klaipėdietės.

Šiame mače „Lemminkainen“ dvitaškius (54,3 proc.) mėtė taikliau nei baudų metimus (10/21 baudų, 47,6 proc.).

„Rūta“: Volha Kapylova 20 (5 kld., 5 per. kam.), Ieva Kazlauskaitė 14 (9 atk. kam.), Volha Ziužkova 13 (7 rez. perd.), Sandra Baliutavičiūtė 12 (9 atk. kam., 6 kld., 2/11 dvit.).

„Lemminkainen“: Gabrielė Gutkauskaitė 16, Julita Bungaitė 15, Jevgenija Šarovka 12, Rita Milieškienė 11, Monika Grigalauskytė 10.