Trys komandos koja kojon žengia Italijos čempionato turnyrinės lentelės viršuje. Sekmadienį (02.26) pasibaigus 21-ojo turo rungtynėms pirmaujančių gretos neišretėjo – pergales pasiekė trys pirmaujantys klubai: Bolonijos „Climamio“, Trevizo „Benetton“ bei Sienos „Montepaschi“.

Sezoną Eurolygoje jau baigusi „Montepaschi“ pasiekė įspūdingiausią pergalę. Be savo lyderio namie MdP 103:60 (27:16, 30:14, 22:14, 24:16) sutriuškino Kalabrijos Redžo „Viola“ ekipą.

MdP klubui padėti negalėjo Rimantas Kaukėnas. Rezultatyviausias Sienos komandos krepšininkas prieš rungtynes pasitempė kairiosios šlaunies raumenį, tačiau lietuvio indėlio jo ekipai neprireikė.

Nors „Viola“ rungtynių pradžioje išsiveržė į priekį 6:0, netrukus šeimininkai persvėrė rezultatą 10:6 ir nė karto nebeleido svečiams išsiveržti į priekį. Sienos klubas diktavo tempą iki finalinės sirenos.

Sėkmingai rungtynės susiklostė Mindaugui Žukauskui. Per 18 minučių jis surinko 12 taškų (3/4 dvitaškių, 2/6 tritaškių), atkovojo 3 ir perėmė 2 kamuolius. Tai buvo rezultatyviausios M.Žukausko rungtynės šį sezoną skaičiuojant tiek Italijos čempionato, tiek Eurolygos rungtynes.

„Montepaschi“: Vladimeras Boisa 24 taškai (10 atk. kam.), Jamelis Thomasas 23 (5/6 tritaškių), Mindaugas Žukauskas 12, Benjaminas Eze 11, Andrea Pecile 10 (7 rez. perd.).

„Viola“: Vincentas Yarbroughas 12, A.J.Guytonas 11, Giovanni Rugolo ir Jelani Mc Coy po 10.

Kur kas sunkesnę pergalę iškovojo „Benetton“ krepšininkai, kurie namie 86:83 (26:18, 21:13, 21:24, 18:28) palaužė Teramo „Navigo.it“ krepšininkus.

Prasidedant ketvirtajam kėliniui šeimininkai pirmavo solidžiu 13 taškų skirtumu – 68:55. Tačiau likus dviem minutėms iki susitikimo pabaigos „Navigo.it“ sumažino skirtumą iki minimumo – 75:76.

Visgi į priekį svečiams išsiveržti nepavyko, o „Benetton“ pergalę įtvirtino Ramūnas Šiškauskas. Jis paskutinę minutę pataikė visus keturis baudų metimus ir neleido varžovams išlyginti rezultato.

Aikštėje 30 minučių praleidęs lietuvis prie „Benetton“ pergalės prisidėjo 12 taškų (0/4 dvitaškių, 2/7 tritaškių, 6/6 baudų). Jis atkovojo kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, bet po 4 kartus suklydo ir prasižengė.

„Benetton“: Marcusas Goree 23, Matteo Soragna 17, Andrea Bargnani 14, Ramūnas Šiškauskas 12.

„Navigo.it“: D.Hollandas 31 (13/15 dvitaškių), Joe Crispinas 25, P.Pasco 17 (12 atk. kam.).

Kelioms valandoms vienvalde čempionato lydere buvo tapusi „Climamio“, kuri sekmadienio popietę išvykoje 89:83 įveikė Livorno „Basket“ ekipą.

„Basket“: Chevonas Troutmanas 27 (10 atk. kam., 6 per. kam.), Lucasas Reckeris 18.

„Climamio“: Marco Belinelli 18, Nate'as Greenas 17, Daliboras Bagaričius 13, Stefano Mancinelli 10.