Lietuva sieks teisės suorganizuoti olimpinių žaidynių atrankos turnyrą

2011-10-18 14:54
Marius Bagdonas, „kaunodiena.lt“

Šiandien Kaune įvyko Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) vykdomojo komiteto posėdis. Jo metu buvo įvertintas Lietuvos rinktinių pasirodymas 2011 metų Europos ir pasaulio čempionatuose, aptarti turnyrai, kuriuose Lietuvos rinktinės dalyvaus 2012-aisiais, LKF vykdomojo komiteto nariai informuoti apie pasirengimą 2012 metų pasaulio U17 čempionatui Lietuvoje ir galimybes mūsų šalyje rengti olimpinį atrankos turnyrą.

Taip pat kalbėta apie kandidatus į naujai kuriamas LKF Etikos, drausmės ir apeliacinę komisiją bei LKF Garbės tarybą. Patikslinta 2011 metų LKF rinkimų-ataskaitos konferencijos darbotvarkė ir aptarti kiti einamieji klausimai.

Vyrų rinktinės pasirodymas įvertintas gerai, o jaunimo rinktinių vertinimas sulaukė iš tiesų daug diskusijų. Kazio Maksvyčio vadovaujama devyniolikmečių rinktinė šiemet tapo planetos čempionate ir jos pasirodymas įvertintas labai gerai. Dariaus Dikčiaus vadovaujama aštuoniolikmečių ekipa įvertinta patenkinamai. Visos kitos vaikinų ir merginų rinktinės įvertintos nepatenkinamai.

Posėdžio metu 2011-ųjų metų Europos čempionato organizacinio komiteto vykdantysis direktorius Mindaugas Špokas pristatė ataskaitą.

Taip pat vykdomojo komiteto nariai supažindinti su 2012-ųjų metų Lietuvos rinktinių planais. Nuspręsta, kad tarptautinėje arenoje šalies garbę gins devynios rinktinės.

Lietuvos krepšinio federacija nusprendė, jog šalyje reikėtų rengti 2012-ųjų metų Londono olimpinių žaidynių atrankos turnyrą. Buvo pristatytas šio renginio verslo planas. Taip pat nuspręsta kartu su Latvija organizuoti vaikinų aštuoniolikmečių bei merginų aštuoniolikmečių pirmenybes, o finalinius šių turnyro etapus organizuoti Lietuvoje.

Patvirtinti ir kandidatai į LKF etikos drausmės apeliacinę komisiją bei garbės tarybą.  Modestas Paulauskas, Jūratė Daktaraitė, Sergejus Jovaiša, Stanislovas Stonkus ir Vladas Garastas bus siūlomi į LKF garbės tarybą.

Taip pat nuspręsta siūlyti dabartinį LKF prezidentą Vladą Garastą į garbės prezidentus.

„Imtis tokio žingsnio buvo šiokia tokia avantiūra, tačiau žinant kokią turime patirtį, infrastruktūrą bei investicijas, kurias esame jau padarę, nusprendėme, jog šią avantiūrą daryti verta“, - kalbėjo LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas.

Pasaulinė FIBA atrankos turnyro šeimininkui kelia tris finansines sąlygas. „Pirmą mokėjimą 55 tūkst. litų šalis kandidatė turi sumokėti iki šio mėnesio pabaigos. Šiandien sulaukėme vykdomojo komiteto pritarimo, kad šiuos pinigus reikėtų mokėti. Šis kandidatavimo mokestis nėra grąžinamas. Antras atskaitos taškas – 1 mln. 300 tūkst. Lt depozitas turi būti pervestas į FIBA sąskaitą iki gruodžio pradžios. Didysis renginio teisių mokestis – 10 mln Lt – turi būti sumokėtas iki gruodžio 13 dienos, kai bus patvirtintas turnyro organizatorius“, – pasakojo LKF generalinis sekretorius.

„Europos čempionatas mūsų šalyje parodė, kad net tokie dideli ir brangūs renginiai gali būt rentabilūs. Į Senojo žemyno pirmenybes buvo parduota daugiau nei 150 tūkst. bilietų, kurių vidutinė kaina yra 214 Lt. Į Lietuvos rinktinės rungtynes bilietai buvo dar brangesni. Atrankos turnyro formatas būtų toks, kad Lietuvos krepšinio rinktinė namuose sužaistų 4-5 rungtynes. Potencialiai mes galėtume pardavinėti bilietus į 5 rungtynes. Šį atrankos turnyrą Lietuvai gali padovanoti šalies sirgaliai, arba gali padovanoti verslas“, – skaičiavo Balčiūnas.

Jis prasitarė, jog vedė derybas su šalies vyriausybės vadovais ir patikino, kad Lietuvai yra per brangu per vienerius metus turėti du tokio lygio didžiulius sporto renginius.

„Dedame visas viltis į verslą ir savivaldą. Kalbamės su dviejų didžiųjų miestų savivaldybėmis. Finansiškai tokį turnyrą labiausiai apsimokėtų rengti didžiausioje arenoje, t.y Kaune. Pirmiems dviem mokėjimams LKF turi lėšų. Ieškojome didžiojo investuotojo trečiam mokesčiui ir jį suradome. Šiai dienai turime patvirtinimą iš vienos privačios kompanijos, kuri sutinka užmokėti tuos 10 mln Lt, arba kitaip tariant išpirkti iš federacijos visus būsimo turnyro atrankos bilietus. Tačiau ji nori tam tikros garantijos. Todėl kalbamės su savivaldybėmis ir valstybinėmis įmonėmis tik dėl garantijų“, – tikino Balčiūnas.

Kas yra tas didysis rėmėjas, atskleista nebuvo, tačiau generalinis sekretorius prasitarė, jog tai yra vienas iš LKF rėmėjų. Jį įvardinti LKF pažadėjo maždaug po dviejų savaičių.

Įvykdžiusi visas finansines sąlygas, Lietuva gali tikėtis sėkmės. Taip pat vienas LKF vadovų prasitarė, kad vyksta derybos su Rusija, jog ši atsisakytų konkuruoti dėl teisės surengti atrankos turnyrą.

„Blogiausias dalykas, kuris galėtų įvykti, jei FIBA tarp Europos šalių pradėtų rengti varžytuves. Sunkiai įsivaizduoju, kad šis atrankos turnyras būtų iškeltas į kitą žemyną, kadangi būtent Europoje vyks olimpiada. Lietuva galėtų būti pati patraukliausia kandidatūra, kadangi turime labai gerą infrastruktūrą bei suorganizavome vieną svarbiausių turnyrų, kuris labai pakelė pasaulinio krepšinio reitingus. Su Rusija pinigais varžytis negalėtume. O tokia sąlyga, kad federacija gali skirti ir daugiau pinigų nei 10 mln Lt., yra numatyta. Derimės su jais, kad jie nekandidatuotų. Jau esame sutarę su Makedonija ir Graikija. Rusai dar dvejoja, tačiau galime tikėtis, jog liksime vienintelė Europos šalis kandidatė“, – apie susidariusią situaciją kalbėjo Balčiūnas.

Jis pažymėjo, kad jei turnyras vis dėlto vyktų Rusijoje, jis finansiškai tikrai nebūtų toks sėkmingas kaip Lietuvoje, kadangi tiek bilietų į rungtynes tikrai nebūtų parduota. „Jie daugiausiai tikėtųsi valstybinių įmonių paramos, nes renginys neatsipirktų. Tačiau rusai tikrai neprieštarauja atvykti pas mus ir sužaisti dar vieną aukšto lygio turnyrą. Juolab, kad juos čia visi myli ir palaiko‘, – svarstė generalinis sekretorius.

Tiesa, M.Balčiūnas prisiminė 2008-ųjų metų olimpiadą Pekine, kai atrankos varžybos buvo surengtos Graikijoje. „Tačiau nemanau, jog tai galėtų pasikartoti“, – kalbėjo jis.

Federacijos vadovai yra įsitikinę, kad Lietuvos rinktinė privalo patekti į olimpines žaidynes, o jei turnyras vyks mūsų šalyje, pasiekti šį tikslą bus žymiai lengviau.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (25)
ausys nusvyra kai komentarus paskaitai: "cia spaudimas nuo sirgaliu tai geriau nerengt".

Ar jau tikrai toks apgailetinas musu rinktines lygis jusu nuomone? Ar mes tokie lievi, kad namuose net negalime losti? Tai dabar baidytis rinktine visada tures Lietuvos, kad karta nesamoningai prakiso makedonams?

Tikekit rinktine zmones. Tokius kalnus musu rinktines per paskutinius 20 metu yra nuverte, yra padare tai kas atrode neimanoma, o jus del vieno pralaimejimo nelemto iskart jau ir nurasot galimybes Lietuvoje???
2011-10-19
-1
Atsakyti
Tomka
cia net nereikia remeju. Ir taip grazaus pinigelio liks federacijai rengiant olimpine atranka, pamate kad aukso kasykla is europos cempo, tai ir dabar nori prie lovio.

Ogi paskaiciuokim protingieji kurmiai.

Atrankoje bus 4-5 rungtynes. Bilietu kainos pigiau 300 tikrai nebus. O geresnese vietose netgi brangiau. Kaip ir buvo eurocempe. Taigi, skaiciuojam :

Kauno arena 15 000 vietu, taigi taigi padauginam is 1 bilieto kuris kainuos nemaziau 300lt ir gauname = 4 milijonai 500 tukstanciu litu !!! Uz vienas Rungtynes!!!

Taigi kadangi maziausiai rungtyniu bus 4 , padauginam juos is gautu 4,5 milijono ir gauname = 18 milijonu !!! Ir visa tai tik is pigiausiu bilietu ir prasciausiai matomu vietu !!!

O kur dar kitu rinktiniu rungtynes??? Atrankoje kiek ten bus komandu 10 ar 12? AIsku pilnu arenu ten nebus, bet dar keli papildomi MILIJONAI !!!

Tai kas cia tera tie 12mln litu mokestis rengti olimpine atranka ???

O kas lieka dar? Grazaus pinigelio lieka LKF kurie sedi prie lovio. :))

O isivaizduojat kiek grazaus pinigelio jie pasidare per Europos cempionata???

Jie jau milijonieriai.......
2011-10-19
+1
Atsakyti
bijo kad pralos rinktine jei los isvykoj tai nori namuos surenkt , vopse rinktine nepatinka nuo 2009 , gerai kad dar turim zalgiry ir ryta kurie garsina Lietuvos krepsini.
2011-10-19
+2
Atsakyti
111
nu bet ir ant kiek bailiais tapote po europos ciampo :) tai ka dabar niekada nenoresit , kad musu rinktine lietuvoje lostu? :))
2011-10-18
+6
Atsakyti
111
paskaiti komentarus ir tikrai supranti kad puse cia sedinciu visiski berasciai, kurie net nesugeba suprasti ka patys perskaito, aisku jeigu perskaito :)) Svaigsta apie kazkokius lesu svaistymus, lesu , kuriu nera, kurias skirs tik remejai jeigu ivyks sis turnyras :) O tie , kurie cia aiskinat kur geriau panaudoti pinigus, geriau eikit patys pas tuos verslininkus ir pabandykit pramusti pinigus toms jusu paciu siulomoms paramoms :))
2011-10-18
+1
Atsakyti
Dėl pinigų, tai federacija pati išsispręs kas geriau, o šalis nuo to tikrai nenubiednės. Bet vėl matyti tą nenormalų žurnaliūgų spaudimą ir visokias idiotiškas publicistines laidas, kurios tik dar labiau kvailina žmones, tikrai nesinori.
2011-10-18
Atsakyti
Niekam nereikia to papildomo spaudimo, geriau jau Rusijoj zaist, kur i akis nelenda zurnaliugos, visokie "Varom uz Lietuva" ir kiti pridurkai
2011-10-18
+2
Atsakyti
Anonimas
youtube.com/watch?&gl=US&hl=lt&client=mv-google&v=w2Di1CgxG5Y

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2011-10-18
-2
Atsakyti
New Generation :)
2011-10-18
-2
Atsakyti
pinigu svaistymas
Man tokie dalykai panasusu į puota maro bado metu.

Verciau tuos 10 mln. skirtu vaiku serganciu veziu gydymui ir pan.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
2011-10-18
-3
Atsakyti
nereikia
nereikia jokiu atranku Lietuvoj nereikia !!!
2011-10-18
-5
Atsakyti
rolkis
O DIEVE !!! NEREIKIA!!!

Ar matet kokie Lietuviu rinktines zaidejai yra zaidziant prie L15 stuku lietuvos sirgaliu?

Cempas Lietuvoj - krachas, zaidejams rankos dreba bijo zaisti, vakar rungtynes su cska zalgirio lietuviai buvo apgailetini, nors priesingai turejo rimciau suzaisti
2011-10-18
-5
Atsakyti
JonasValanciunas1
Naujas filmukas JOnas VAlanciunas mixas :)

http://www.youtube.com/user/TheTurkoglue...
2011-10-18
-5
Atsakyti
Jonas Valanciunas
Naujas Jonas Valanciunas mix

http://www.youtube.com/watch?v=scPaXwR3P...
2011-10-18
-6
Atsakyti
Aš irgi nenoriu, kad atrankos turnyras LT vyktų. Didelės išlaidos, o krepšininkus vėl slėgs per didelė įtampa dėl žaidimo namuose.
2011-10-18
-1
Atsakyti
nu gal nereik,aciu..tegu rusai organizuoja
2011-10-18
-1
Atsakyti
KOMENTATORIAI
Paskaicius komentarus, atrodo, kad mazai, kas moka skaityt.. Visi piktinasi, kad cia lesu svaistymas.. KOKS LESU SVAISTYMAS, JEI UZ VISKA MOKA PRIVATUS SEKTORIUS??? Federacija, Vyriausybes paramos juk nepraso? Garastas pats sake, kad cia butu gedinga rpasyt Lietuvos tokios sumos.. JUK REMEJAI DUODA PINIGUS, tai tegul ir rengia ta turnyra.
2011-10-18
+9
Atsakyti
Leiberis
Nesiskuskytes, kad Lietuva prazus praradusius tos lt, jus patys pagalvokite kur tie lt nueis jei nesurengsim, niekam kazkam vienam i kisene, o ne visai Lietuvai. Tai cia del tu lt maziausiai jus rupinkites, kaip mokejote taip ir mokesime mokesciusa ar tas kasis bus ar ne.
2011-10-18
-1
Atsakyti
ko jūs rūpinatės dėl tų lėšų švaistymo? visitke mes,mirtingieji,nei matėm tų pinigų,nei matysim ar bus jie švaistomi ar ne :))
2011-10-18
+2
Atsakyti
Manau, kad Lietuva pakankamai pajėgi patekti i Olimpiadą kad ir kur vyktų atranka, taip kad nematau prasmės tuos 12 mln. atiduot...
2011-10-18
-1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 25

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.