Žaidėjų sąjungos prezidentas Derekas Fisheris tikina, kad klubų savininkai nėra linkę derėtis
Žaidėjų sąjungos prezidentas Derekas Fisheris tikina, kad klubų savininkai nėra linkę derėtis
Nuotr. AFP – Scanpix
Trys dienos derybų ir jokio postūmio iš mirties taško. Taip baigėsi ilgiausiai trukęs NBA klubų savininkų ir žaidėjų susitikimas, bandant susitarti dėl naujosios darbo sutarties.

Ketvirtadienį abi pusės išsiskyrė niekur nepajudėjusios ir pradėjo svaidytis kaltinimais vieni kitiems. Garsesni priekaištai skambėjo iš žaidėjų pusės.

„Visada jautėme, kad savininkai yra nusistatę ribą, kurios neperžengs jokiais būdais ir lokautas truks tol, kol mus prives iki tos ribos. Jie net nenorėjo derėtis dėl kai kurių punktų, – aiškino žaidėjų sąjungos prezidentas Derekas Fisheris. – Tiesiog buvo nubrėžta linija, kad nepaisant kiek kartų susitiksime, jie tos linijos neperžengs.“

Nuo antradienio prie derybų stalo sėdėjusios abi pusės lieka nesusitarusios dėl dviejų pagrindinių dalykų – pajamų dalybų ir algų kepurės struktūros.

Skelbiama, kad savininkai yra užsibrėžę tikslą pajamas dalytis pusiau ir žaidėjams nesiūlo nieko daugiau. Tuo tarpu krepšininkai nori gauti bent 52,5 proc. pajamų ir jokiais būdais nesutinka derėtis dėl mažesnės dalies.

„Mes stengėmės derėtis, tačiau savininkai pasakė, kad arba mes priimame pasiūlymą dalytis pajamas po lygiai, arba susitikimas baigtas ir daugiau nėra apie ką diskutuoti“, – pasakojo žaidėjų sąjungos teisininkas Jeffrey Kessleris.

Žaidėjų sąjungos direktorius Billy Hunteris teigė, kad Klivlendo „Cavaliers“ savininkas Danas Gilbertas pažadėjo žaidėjams, jog susitarus pajamas dalytis pusiau, nesutarimai dėl algų kepurės bus išspręsti lengviau.

„Aš negaliu pasitikėti kito žmogaus pažadais. Galiu pasitikėti tik savais“, – nukirto Hunteris.

Net neabejojama, kad deryboms taip pasibaigus, artimiausiu laiku bus atšaukta dar daugiau rungtynių. Lyga jau atšaukė 100 susitikimų per pirmąsias dvi lapkričio savaites. Žaidėjai per šį laiką praras 170 mln. JAV dolerių algų.

Lygos komisaras Davidas Sternas anksčiau buvo užsiminęs, kad šią savaitę neradus kompromiso, rungtynės gali būti atšauktos iki pat Kalėdų.

Rodyti komentarus
1 2  »
to stiffKas del vadovybes. Kodel jus apie ja nekalbat? Jie isvis realiai nieko nedaro, tik suplanuoja rungtyniu laika ir t.t. T.y vadovybe realiai kaip ir visur nlb ka veikia be pasirasinejimo ant popieriu ir pan, o kas organizuoja visus tuos reikalus nemanau, kad daug gauna. Zaidejai bent zaidzia, be ju nebutu isvis nieko, tai ir praso >50%. O vadovybe tik organizatoriai, kurie be krepsininku 0. Tik skirtumas tas, kad vadovybe gan lengva ikurt, ty jei NBA panaikintu, tikrai atsirastu kas investuotu i nauja lyga, o jei nebutu zaideju, tai kitu tokiu kaip kobe, lebronas, wade neistrauksi


Kad ir kaip ten bebūtų, vadovybė turėtų bent kiek išlošti, nes silpnesnės komandos neturi pinigų ir negali pasiūlyt nieko geresnio savo žvaigždėm, o vis dėlto norėtųsi matyti kompetetyvų krepšinį per kiekvienas rungtynes, nesvarbu ar lošia Lakers prieš Celtics ar Heat prieš Kings.
2011-10-21
-1
Atsakyti
cia niekada nesibaigs lokautas,zaidejai nori gauti daugiau o savininkai po lygiai zaidejai nenuseidzia ir savininkai,cia niekaip nebaigsim lokauto..
2011-10-21
-2
Atsakyti
Nesuprantu, Ar taip sunku pasidalint viską lygiai? taip ten šaibos belenkokios sukasi tam NBA, o jei nebus sezono ir gerai bus,praras formą daug krepšininkų, ir pamatys kad kartais reikia nusileisti.
2011-10-21
-3
Atsakyti
reperisto tday,Kad savininkams dazniausiai priklauso arenos, o be arenu tai jau vsio. O zaideju rast galima visada. Paims is Europos, Ncaa + kai iseis tokia kalba - tai ziurek, kad nepradetu is sajungos begti zaidimo istroske vyrukai ir, kad tik neliktu Fisheris su Zvaigzdem ant ledo.


Esmė, kad fanai pripratę prie šių žaidėjų. Jei susikurtų nauja lyga kur nebūtų Kobės, Lebrono, Wade'o, Nowitzkio ar dar kokių superstarų, tiesiog niekas nežiūrėtų jų.

Žaidėjai yra visiškai teisūs.
2011-10-21
-1
Atsakyti
to stiff
Kad cia ne Zergas, o tu mulkis esi. Jei tau atrodo, kad jie gauna milijonus, tai del to turi nerupet ar gaus 55 ar 45%, ar dar kazkiek, tai pradek dirbt ar bent i mokykla eit, o ne suda malt prie pc, tada gal nors kiek pagausi esme. O del didziausia pelna nesanciu zmoniu, tai kaip suprantu jis nori pasakyt, kad tie vadovai isvis nieko negautu, jei ne krepsininkai. Apskritai nesuprantu is kur cia tiek idijotu, kurie galvoja, kad turint kazkiek milijonu, tai mat galima vos ne uz dyka lost krepsini. Mazdaug komentarai, kad kasis yra malonumas, tai kam cia del keliu procentu deretis. Tai gal truputi pasukit galvas tada. Jei jum atrodo malonumas kasdien 20 metu treniruotis, tai kokio velnio jus cia dar prie pc stybsot? Dauguma arba isvis neziuri nba arba paziuri playoffus ir rasineja cia, kad tipo malonumas kasi lost. Gal ir malonumas, bet tikrai ne visad, ypac kai rekia kasdien treniruotis +nba fiziskai daug daugiau reikia turet istvermes. Galu gale krepsininkai islaiko savo seimas ir baige karjeras neis dirbt kazkokio levo darbo, taip kad ir atitinkamai pinigu reikia prisikaupt, kad ir patiem pagyvent ir vaikam dar liktu.

Kas del vadovybes. Kodel jus apie ja nekalbat? Jie isvis realiai nieko nedaro, tik suplanuoja rungtyniu laika ir t.t. T.y vadovybe realiai kaip ir visur nlb ka veikia be pasirasinejimo ant popieriu ir pan, o kas organizuoja visus tuos reikalus nemanau, kad daug gauna. Zaidejai bent zaidzia, be ju nebutu isvis nieko, tai ir praso >50%. O vadovybe tik organizatoriai, kurie be krepsininku 0. Tik skirtumas tas, kad vadovybe gan lengva ikurt, ty jei NBA panaikintu, tikrai atsirastu kas investuotu i nauja lyga, o jei nebutu zaideju, tai kitu tokiu kaip kobe, lebronas, wade neistrauksi
2011-10-21
Atsakyti
123
jobtvaimat, ar gali kas nors paasikint kaip jie cia tas pajamas dalinasi ? :D kas ieina i "NBA pajamas" ?
2011-10-21
Atsakyti
Dbr selsta su savo turais ivairiais ir pns, bet jei jiem pinigai rupi tai nafik, rengt kita normalia lyga su 50% 50% dalybom ir savininkais NBA klubu ir tas zvagzdes - palikt ant ledo nx. Kad pamatytu.
2011-10-21
Atsakyti
na as uz tai, kad atsauktu visa sezona. tada ir vieni ir kiti gal kitaip ziures i derybas, kai pajus pasekmes. ir vieni ir kiti nori uzdirbti. tai visiskai normalu, bet reikia leistis i kompromisus.
2011-10-21
-1
Atsakyti
reperis
to tday,

Kad savininkams dazniausiai priklauso arenos, o be arenu tai jau vsio. O zaideju rast galima visada. Paims is Europos, Ncaa + kai iseis tokia kalba - tai ziurek, kad nepradetu is sajungos begti zaidimo istroske vyrukai ir, kad tik neliktu Fisheris su Zvaigzdem ant ledo.
2011-10-21
Atsakyti
MontisNu tai zaidejams aiskiai buvo pasakyta, kad 50 ant 50 ir kitaip nebus, tai kam jie dar bando deretis? Savininkai is pradziu 53 sau ir 47 jiem palikt norejo, bet nusileido, tai tegu ir jie nusileidzia.Bet turbut neuzsteks proto tai padaryt, nes vis gi krepsininkai ne patys protingiausi zmones.


Kad žaidėjai labai protingai elgias, jiem septynis procentus nurašyt nori, niekas kas nors kiek gerbia save neleistų taip šaipytis iš savęs. Be Žaidėjų nebus NBA, be savininkų atsiras kiti savininkai.
2011-10-21
-1
Atsakyti
Nu tai zaidejams aiskiai buvo pasakyta, kad 50 ant 50 ir kitaip nebus, tai kam jie dar bando deretis? Savininkai is pradziu 53 sau ir 47 jiem palikt norejo, bet nusileido, tai tegu ir jie nusileidzia.Bet turbut neuzsteks proto tai padaryt, nes vis gi krepsininkai ne patys protingiausi zmones.
2011-10-21
Atsakyti
basket
nba cirkas tesiasi.:) tegul jie ten pesasi del pinigeliu,del procentu,del kepuriu kontraktiniu,ne beda - palauksime,nes tai ne mums svarbu,o jiems - tai ju reikalas,ju pinigai,ju milijonai,milijardai,pelnas ar nuostolis.taciau nba cirkas yra ne tas cirkas,kuris kazkam rupetu,apart tu kurie jame sukasi.

as mielai apsilankyciau tikrajame cirke,pamatydamas dresiruotojus su gyvunais,klounus,cirko gimnastus,pilnas tribunas zmoniu,plojimais palydejancius cirko artistu pasirodyma - tai dziaugsmas,o nba cirkas - niekam nesvarbus,isskyrus tuos,kuriems tai naudinga,ir kas jame pesasi .:)
2011-10-21
Atsakyti
V.J
Idomu Jordanas kurioje puseje ;)
2011-10-21
Atsakyti
to nesuprantu
Aha nebus jokiu kobiu,jokiu lebronu ir t.t. tu galvoji amerikieciams ir visam likusiam pasauli bus idomu ziureti i negirdetus zaidejus zaidziancius?taigi lygis kristu,populiarumas,nuvarytu lebronai,kobes iR T.T. kokia kinijos lyga ir ji iskart butu populiaresne nej nba
2011-10-21
Atsakyti
OHO21
Oho kaip Maurice Evans isitaises jaukiai NBA,atsimenu dar kai europoje zaide,tikrai geras zaidejas buvo,bet negalvojau kad tiek NBA pasieks,o cia net derybose dalyvauja tarp komandu ir zaideju
2011-10-21
Atsakyti
:D
2011-10-21
-1
Atsakyti
Gera nuotraukytė
Fisheris atrodo, kaip mafijos bosas, už jo du apsauginiai/pakalikai stovi rimtais veidais. :D
2011-10-21
Atsakyti
nube
noviztkis ir kamanas lost tik uz bayern
2011-10-21
Atsakyti
klesue
Dziugi naujiena, dabar galima ramiai Zalgiriui Kamana ir Nowitzki pirkt :)
2011-10-21
Atsakyti
nesuprantusavininkai turi klubus ir jie diktuoja,o ne samdiniai krepsininkai. Pasakyt kas nenorit tas nezaiskit,ir naujus pasimti,px kad kris lygis bet kad uzliptu ant galvos zaidejai tai nekas


Nepasakyčiau,kad žaidėjai yra samdiniai.Vien ką kobės žodis padarė kažkuriame iš susitikimų.Kažkodėl manau,kad šiame lokaute klubų savininkai turės nusileist.
2011-10-21
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2  »

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 23

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas