Pirmą savaitę ryškiausiai žibėjo Andrejaus Kirilenkos žvaigždė
Nuotr. Reuters – Scanpix
Eurolygos pirmo turo naudingiausiu žaidėju tapo Maskvos CSKA ekipos puolėjas Andrejus Kirilenka, pirmadienio vakarą Kaune pridaręs begalę nemalonumų „Žalgirio“ komandai ir padėjęs Rusijos čempionams iškovoti pergalę 87:74.

30 metų 206 cm ūgio rusas per 32 minutes pelnė 17 taškų (6/10 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 2/4 baudų), atkovojo 15 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, blokavo 4 metimus, išprovokavo 5 pražangas, 2 kartus prasižengė ir surinko 37 naudingumo balus.

Su 35 naudingumo balais antras liko Henry Domercantas. Tiesa, jo vedina Kazanės „Uniks“ komanda 71:79 pripažino Sienos „Montepaschi“ ekipos pranašumą. 30 metų 193 cm ūgio gynėjas per 35 minutes įmetė 30 taškų (4/6 dvitaškių, 4/6 tritaškių, 10/11 baudų), atkovojo 7 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 4 kartus suklydo, 2 sykius prasižengė ir išprovokavo 6 pražangas.

Trečioje vietoje liko Malikas Hairstonas, padėjęs Milano „Emporio Armani“ komandai 89:82 palaužti Tel Avivo „Maccabi“ krepšininkus. 24 metų 198 cm ūgio puolėjas žaidė 31 minutę, pelnė 25 taškus (7/11 dvitaškių, 2/4 tritaškių, 5/6 baudų), atkovojo 7 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus, 2 sykius suklydo, išprovokavo 6 pražangas, 4 kartus prasižengė bei surinko 33 naudingumo balus.

Belgrado „Partizan“ klubas 73:84 neatsilaikė prieš Stambulo „Anadolu Efes“ žaidėjus, tačiau Nikola Pekovičius per 20 minučių surinko net 29 naudingumo balus ir geriausių savaitės žaidėjų penkete liko ketvirtas. 25 metų 210 cm ūgio vidurio puolėjas įmetė 21 tašką (6/9 dvitaškių, 9/10 baudų), atkovojo 6 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, blokavo 2 metimus, išprovokavo 12 pražangų ir 5 sykius prasižengė.

Nesėkmingose rungtynėse Tel Avivo „Maccabi“ ekipą į priekį vedęs Lioras Eliyahu per 28 minutes pelnė 21 tašką (9/12 dvitaškių, 3/5 baudų), atkovojo 8 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, blokavo 1 metimą, 2 sykius prasižengė, išprovokavo 6 pražangas ir su 28 naudingumo balais geriausių savaitės žaidėjų penkete liko paskutinis.

Kirilenkos žaidimo epizodai:

n3xtŽydas tautybė?

Eina sau kokio lygio zmoniu yra... (facepalm)