Kelis kartus iššvaistę turėtą pranašumą, Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai pergalės iš rankų neišleido. Trečiadienį savo aikštėje 79:67 (22:14, 16:13, 24:21, 17:19) įveikę Bambergo GHP, vilniečiai iškovojo pirmą pergalę „Top 16“ varžybose.

Sostinės krepšininkai šiose rungtynėse vos kartą atsilikinėjo nuo savo varžovų, kai pirmojo kėlinio pradžioje Spenceris Nelsonas dvitaškiu išvedė savo ekipą į priekį (4:3). Į tai Frederickas House‘as atsakė 5 taškais iš eilės ir dar pirmajame kėlinyje šeimininkai įgijo solidžią dešimties taškų persvarą (22:12).

[image=5927 left]Antrajame kėlinyje vienu metu pirmavę 14 taškų skirtumu (33:19), po didžiosios pertraukos vilniečiai šį pranašumą iššvaistė. Pasinaudoję neužtikrintu Maurice‘o Bakerio žaidimu, vokiečiai spurtavo 8:0 ir priartėjo iki 42:45.

Vietoje M.Bakerio į aikštę sugrįžęs Robertas Štelmaheris gretai atstatė turėtą pranašumą. Latvio diriguojamas „Lietuvos rytas“ be atsako pelnė 11 taškų ir vėl įgijo solidžią persvarą – 56:42.

Iki mačo pabaigos likus žaisti 3  minutes Neveno Spahijos auklėtiniai turėjo 12 taškų pranašumą, tačiau per pusę minutės du tritaškius pataikę svečiai sumažino šią persvarą pusiau – 68:62. Visgi per paskutinę minutę „Lietuvos rytas“ susigrąžino solidų pranašumą ir šventė pergalę.

„Lietuvos rytas“: Frederickas House‘as 19 taškų, Robertas Javtokas 15 (9 atk. kam.), Matthew Nielsenas 12, Robertas Štelmaheris (7 rez. perd.), Simas Jasaitis ir Andrius Šležas po 8.

GHP: Spenceris Nelsonas 16, Stefanas Hamannas 11, Dickey Simpkinsas 9.