Dariaus Songailos 10 taškų pergalei nepakako
Nuotr. Fotodiena.lt
Kazanės „Uniks“ varžovus vijosi 37 rungtynių minutes. Tačiau tuomet galingai it rusiškas „Kamaz“ sunkvežimis sužaidę Rusijos krepšininkai šventė istorinę pergalę Eurolygoje.

Praėjusį sezoną Europos taurę iškovoję rusai ketvirtadienį išvykoje 68:64 (12:21, 16:14, 17:15, 23:14) parklupdė Stambulo „Galatasaray“ su Dariumi Songaila ir šventė pirmąją pergalę Eurolygoje klubo istorijoje.

Triumfo šokį po finalo sirenos „Uniks“ treneriai sušoko dėkodami ekipos snaiperiams. Per paskutines tris mačo minutes Kazanės ekipa iš toli pataikė tris kartus – tiek pat, kiek per pirmas 37 minutes – ir išplėšė pergalę Stambule.

Tiksint paskutinėms dvikovos sekundėms Stambulo ekipos deficitas siekė 1 tašką. Šeimininkai per visą varžovų ataką puikiai gynėsi aikšte, tačiau paskutinę atakos sekundę laimė nuo „Galatasaray“ nusisuko.

„Uniks“ amerikietis Henry Domercantas išmetė kamuolį aidint atakos laiką fiksuojančiai sirenai, ir taiklus desperatiškas tolimas metimas įtvirtino „Uniks“ pergalę iki mačo pabaigos likus žaisti 9 sekundėms.

Svečiai iš Rusijos vijosi varžovus nuo susitikimo pradžios, bet per dvi atakas Mike'as Wilkinsonas ir Tyrrellas Lyday pataikė du tritaškius ir pirmą kartą leido „Uniks“ atsidurti priekyje – 63:62 (38-ąją min.).

Taikliomis baudomis Domercantas netrukus padidino svečių pranašumą iki 3 taškų. Nors Jaka Lakovičiui pavyko sumažinti atsilikimą iki minimumo, taiklus Domercanto tritaškis palaidojo šeimininkus.

„Uniks“ pataikė tris paskutinius tolimus metimus, nors iki tol realizavo tik tritaškius iš 12.

Tai buvo pirmoji Rusijos klubo pergalė Eurolygoje. Elitiniame turnyre debiutuojanti Jevgenijaus Pašutino komanda per pirmą mačą nusileido Sienos „Montepaschi“, o „Galatasaray“ įveikė Gdynės „Asseco Prokom“.

Songaila pralaimėtojams per 17 minučių pelnė 10 taškų (5/8 dvitaškių), iš kurių 8 – per pirmąjį kėlinį. Lietuvis atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį bei 2 sykius suklydo.

„Galatasaray“: Lukša Andričius 14 taškų, Joshua Shippas 11, Darius Songaila 10, Jamonas-Alfredas Lucasas 6.

„Uniks“: Henry Domercantas 16, Lynnas Greeras 12, Aleksejus Savrasenka 9, Tyrrellas Lyday 7.

Rungtynių vaizdo reportažas:

Atrinkti (0) Visi (2)
jokios sensacijos nematau, uniks turi puikia komanda.
2011-10-27
panasiai kaip ir zaliam su malaga, bet idomus man turku trenerio sprendimai...songaila treciam ir beveik visa ketvirta kelini ant suolo laike, kai sis labai gerai suzaide pirmoje rungtyniu puseje...tie patys rusu komentatoriai stebejosi tokiu sprendimu...o bendrai paemus tai galatasaray nera galinga komanda, legioneriai svelniai sakant vidutiniski, o turkai seni...