BLKL/TonyBet krepšinio lygoje šį savaitgalį ir toliau neklupo trys komandos. „Baltic Staff” per dvejas žaistas rungtynes iškovojo dvi pergales, vieną iš jų net 75 taškų skirtumu. „Klevas” tik po atkaklios kovos palaužė „Lituanica” klubą.

„Baltic Staff” patiesė Londono „Žalgirį”

Antrą pergalę į savo sąskaitą įsirašė „Baltic Staff” (2/0) klubas nugalėdamas Londono „Žalgirį” (2/2) rezultatu 77:66 (14:21, 18:10, 25:13, 20:22). Žalgiriečiams tai buvo antrasis pralaimėjimas per keturis susitikimus.

Rungtynes Londono „Žalgiris” pradėjo labiau susikaupę ir geros gynybos dėka jau pirmame ketvirtyje sugebėjo susikrauti sau 7 taškų pranašumą.
Antrame kėlinyje skirtumas tarp komandų buvo išaugęs iki 11 taškų, tačiau baigiantis kėliniui „Baltic Staff” jį sugebėjo ne tik panaikinti, bet ir išsiveržti į priekį vienu tašku.

Neatsigavę po blogai sužaisto kėlinio galo žalgiriečiai trečiame kėlinyje palūžo. Jų gynybą toliau draskę „Baltic Staff” žaidėjai laimėjo kėlinį 12 taškų skirtumu. Pastarieji drausmingai grįždami į gynybą „Žalgiriui” sudarydavo kuo sunkesnes sąlygas metimams. O patys atsikovodami kamuolius kaip mat organizuodavo greitas kontraatakas kurios dažniausiai pasibaigdavo taškais arba pražangomis. „Žalgiriui” nepadėjo ir tai, kad vienas iš varžovų lyderių Tadas Bagdonas baigantis antram kėliniui gavo čiurnos traumą.

Nors paskutiniame ketvirtyje „Žalgiris” dar bandė kabintis varžovams į atlapus, tačiau to buvo maža ir pergalė iškovojo „Baltic Staff”.
„Baltic Staff” šiose varžybose varžovams vieną po kito dalino „blokus”. P. Budreckis ir K. Stepanavičius atitinkamai blokavo po 6 ir 4 varžovų metimus.

„Baltic Staff”: Karolis Stepanavičius (7 atk. k., 4 per. k., 4 blok., 10 išpr. praž., 34 naud. b.) 18, Paulius Budreckis (7 atk. k., 4 per. k., 6 blok., 26 naud. b.) 17, Artūras Šidagis (4 rez. p.) 11, Henrikas Danielius 9.

„Žalgiris”: Algirdas Jaras (6/8 dvit.) 13, Tomas Samalionis (10 atk. k.) 12, Mantas Eimantas 10, Povilas Uždavinys (7 išpr. praž.) 8.

Nervingoje kovoje „Rovac” pergalė prieš „Bombą”

Nesunkią, tačiau nervingą pergalę iškovojo ir „Rovac” (3/0), kurie nugalėjo „Bomba” (1/3) klubą rezultatu 82:53 (11:8, 29:16, 22:11, 20:18).

Pirmas kėlinys aikštelėje daugiau priminė chaotišką nervų karą. Iš abiejų komandų pelnytų 19 taškų tik 5 buvo įmesti iš žaidimo, visa kita baudų metimais.

Antrame kėlinyje įsibėgėjo „Rovac” kuris susikrovė sau net 16 taškų pranašumą. Trečiame ketvirtyje skirtumas tarp komandų tik augo ir „Bomba”nepajėgė nieko prieš padaryti prieš puikų „Rovac” žaidimą. Pastarieji per 3 kėlinį „Bombai” „įsūdė” net 7 tritaškius ir taip galutinai juos palaužė.

Paskutinis ketvirtis jau tebuvo tik formalumas ir komandos žaidė kiek atsipalaidavusios. Trečia „Rovac” pergalė ir kietas žaidimas dar kartą parodė, kad ši komanda prieš sezoną pasistiprino tikrai neblogai.

Lengvas „Baltic Staff” pasivaikščiojimas

Lengvą pergalę iškovojo „Baltic Staff” (3/0) klubas, kuris kiek nepadoriu rezultatu 106:31(19:10, 26:4, 31:12, 30:5) sutriuškino savo priešininkus „Prienai AutoGas” (0/3) ekipą. Šiose varžybose „Baltic Staff” nežaidė net 4 startinio penketo žaidėjai, varžovai taip pat buvo be kelių pagrindinių krepšininkų ir tik šešiese.

Pirmieji tritaškiu metimu taškus pelnė prieniškiai, tačiau varžovai netruko viską perimti į savo rankas ir išsiveržti į priekį. Nors pirmas kėlinys ir baigėsi 9 taškų „Baltic Staff” persvara, tačiau neatrodė, kad „Prienai AutoGas” klubui tokios bėdos bus ateityje.

Prieniškiams nepavyko įsibėgėti ir antrame ketvirtyje, kuriame dėl dažnų klaidų ir padriko puolimo jie tesugebėjo pelnyti 4 taškus. Iš viso per rungtynes klydę 25 kartus jie dovanojo lengvus taškus varžovams, o skirtumas tik didėjo.

Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštėje nė kiek nesikeitė ir vieni iš šio sezono lyderių „Baltic Staff” toliau didino savo pranašumą. Dažnai netikslius metimus niekieno per daug netrukdomi jie kartodavo net po keletą kartų iš po krepšio. „Prienai AutoGas” šiame susitikime neturėjo savo aukštų žmonių, tad ir kova dėl atšokusių kamuolių buvo pralaimėta daugiau nei dvigubai 54:23. Lengvą pergalę į savo sąskaitą įsirašę „Baltic Staff” nuo pat sezono pradžios demonstruoja gerą fizinį pasirengimą ir kas kartą kovoti su greitą žaidimą žaidžiančia komanda varžovams būna iš tiesų sunku.

„Baltic Staff”: Artūras Dirsė 23, Darius Sidaravičius (10/12 dvit., 11 atk. k., 32 naud. b.) 20, Ernestas Virketis (9/12 dvit., 5 per. k.,  30 naud. b.) 20, Artūras Šidagis (5/9 trit., 9 rez. p.) 19, Laimonas Ališauskas 16.

„Prienai AutoGas”: Marius Milaševičius 10, Žilvinas Blekaitis 9, Edgaras Višinskas 4, Dainius Klimas 4.

Dar viena „Klevo” pergalė

Dviejų pajėgių varžovų dvikovoje pergalę šventė „Klevas” (4/0). Šį kartą jų pranašumą pripažino „Lituanica” (3/2). Toliau neklumpantis „Klevas”  įveikė varžovus rezultatu 73:64(20:12, 17:20, 13:14, 23:18).

Labai gerai pradėję dvikovą „Klevo” žaidėjai jau susitikimo pradžioje privertė nervintis „Lituanicos” trenerį.  „Lituanica” pirmus taškus pelnė tik 4 žaidimo minutę, o baigiantis kėliniui skirtumas buvo išaugęs iki 11 taškų.
Vis gi nepabūgę „Klevo” „Lituanicos” vyrukai ir toliau kovojo bei rankų nė neketino nuleisti. Atkaklumas ir tikėjimas savo jėgomis davė vaisių ir trečio kėlinio pabaigoje pirmą kartą šiose varžybose rezultatas tapo lygus 44:44. Tačiau po minutės pertraukėlės deramai susikaupę „Klevo” žaidėjai vėl persvėrė rezultatą savo naudai. Paskutiniame ketvirtyje „Lituanica” turėjo ne vieną progą prisivyti ir aplenkti varžovus, tačiau klaidos ir netikslūs metimai iš po krepšio to neleido padaryti, o „Klevas” šventė dar vieną pergalę.

„Klevas”: Darius Kalnutis (7/12 dvit.) 17, Paulius Striukas (8 atk. k., 7 klaid.) 13, Andrius Vdovenko (7 atk. k.) 11, Evaldas Virbalas 10, Paulius Parachomikas (11 atk. k.) 9.

„Lituanica: Benas Švalkūnas (7/13 dvit., 15 atk. k.) 20, Arūnas Jakumavičius 11, Ramūnas Klivickas 11, Vidmantas Pavilionis (4/9 dvit., 0/5 trit., 11 klaid.) 9.

Atkaklioje kovoje stipresnis buvo „Daumantu” klubas

Antrą pergalę šiame sezone į savo sąskaitą įsirašė „Daumantu” (2/3) klubas, kuris tik po permainingos kovos įveikė „Kyborgus” (1/3) rezultatu 79:69 (17:17, 17:9, 24:25, 21:18).

„Kyborgų” į šias rungtynes susirinko net 8, šiai komandai tai kol kas didžiausias žaidėjų skaičius, tačiau pergalės neatnešė. Nuo pat susitikimo pradžios užvirusi nuožmi kova vyko iki pat rungtynių galo. Pirmą kėlinį trimis iš eilės tritaškiais pradėję „Kyborgai” atrodė iš tiesų galingai. Tačiau „Daumantu” klubas nesutriko ir sugebėjo pavyti varžovus, o kėlinys pasibaigė taikiai 17:17.

Antrą kėlinį geriau sužaidė „Daumantu” klubas kuris įgijo 8 taškų persvarą . Trečiame ketvirtyje „Kyborgai” visą laiką bandė lipti varžovams ant kulnų ir buvo priartėję per du taškus, bet persverti rezultato neįstengė. Paskutiniame ketvirtyje „Daumantu” klubą į pergalę vedė A. Čyžas, kuris per 4 kėlinį surinko 16 iš 21 savo komando taško. Neįstengę sustabdyti varžovų „Kyborgai” ir vėl suklupo bei liko su vienu laimėjimu savo sąskaitoje.

„Daumantu”: Aurimas Čyžas (5/11 dvit., 5/12 trit.) 27, Nerijus Papreckis (10/14 dvit.) 21, Rūtenis Martišauskas 9, Vytenis Kunčiūnas 8, Donatas Paulauskas (19 atk. k., 25 naud. b.) 6.

„Kyborgai”: Marius Bausys (8/14 dvit., 12 atk. k., 4 per. k., 34 naud. b.) 24, Danielius Užnys 14, Vytautas Martinaitis 9, Vygantas Nomeika 8.