Rusijos šalčius į Ispanijos šilumą iškeitęs Labuckas džiaugiasi šuoliu karjeroje

2011-11-06 10:58
Mantas Bertulis, „BasketNews.lt“ korespondentas
Arnas Labuckas džiaugiasi persikėlęs į Ispaniją
Arnas Labuckas džiaugiasi persikėlęs į Ispaniją
Nuotr. emporda.info
Šį sezoną legionieriaus duoną ragauja daugiau nei 70 lietuvių, o tinklalapis „BasketNews.lt“ nuolat padeda jums sekti tautiečių rezultatus bei pirmadieniais pateikia tradicinę rubriką Lietuvos krepšininkų „Top 5“.

Norėdami skaitytojus dar arčiau supažindinti su užsienyje rungtyniaujančiais lietuviais, pradedame rubriką „Po pasaulį su krepšinio kamuoliu“, kurioje kiekvieną sekmadienį pristatysime svetur žaidžiantį tautietį.

Su „BasketNews.lt“ šią savaitę bendravo keturiose šalyse per pastaruosius keturis sezonus žaidęs Arnas Labuckas

Krepšininko karjerą kaunietis pradėjo 2004 m., kuomet debiutavo buvusioje Lietuvos krepšinio A lygoje (LKAL) rungtyniavusioje Kauno „Buratinos“ komandoje. Po to Labuckas persikėlė į Vilnių ir ketverius metus gynė „Sakalų“ ekipos garbę

Legionieriaus duoną 23 metų 203 cm ūgio puolėjas pradėjo krimsti 2009 m. Jis išvažiavo į Latviją ir atstovavo Rygos VEF ekipai, o klubui nutraukus kontraktą su krepšininku jo keliai pasuko į Rusiją, kur sukirto rankomis su antrame šalies divizione žaidžiančia Riazanės „Rjazan“ komanda.

Šią vasarą lietuvis sudarė sutartį su antrosios pagal pajėgumą Ispanijos lygos ekipa – Žironos „Sant Josep“. Aukštaūgis šį sezoną vidutiniškai renka po 5,1 taško, atkovoja po 2,4 kamuolio bei atlieka po 1 rezultatyvų perdavimą.

– Kaip pradėjote savo krepšininko karjerą? – „BasketNews.lt“ korespondentas paklausė Labucko.
– Krepšinį pradėjau žaisti nuo aštuonerių – Kauno sporto mokykloje. Paskutiniais metais krepšinio mokykloje debiutavau tuometinėje Lietuvos krepšinio A lygoje (LKAL), o po metų jau persikėliau į Vilnių. Ten ketverius metus atstovavau „Sakalams“. Būtent ten galima sakyti ir padėjau tikrus pirmuosius žingsnius profesionaliame krepšinyje. Esu labai dėkingas visiems treneriams ir žaidėjams, su kuriais teko ten žaisti. „Sakalai“ visada bus mano pirmoji komanda.

– Viename interviu esate sakęs, jog nenorite pradėti klajoti po klubus nuo dvidešimties metų, tačiau legionieriaus duona pradėjote krimsti būdamas 21 metų. Kas lėmė tokį jūsų sprendimą?
– Turėjau omenyje, kad nenoriu metus žaisti „Sakaluose“, kitus – Kėdainiuose, o trečius – Panevėžyje. Taip, manau, visą karjerą ir liksi tame pačiame lygyje, niekur nepakilsi, niekur neišvažiuosi. Nors dabar per paskutinius ketverius metus žaidžiau keturiose komandose, netgi keturiose šalyse. Bet gailiuosi tik dėl Rusijos. Skirtingos lygos duoda įvairios patirties. Galiu pasakyti, kad visose keturiose šalyse, kur kol kas teko žaisti, tiek pats žaidimas, tiek krepšinio supratimas labai skiriasi. 

Kas lėmė sprendimą išvažiuoti 21 metų? „Sakaluose“ praleidau ketverius metus, tiesiog maniau, kad reikia kažką keisti, jog būtų judėjimas į priekį. Be to, tą vasarą komandoje buvo nežinia – kas žais, bus komanda ar ne. Todėl sulaukus Valdžio Valterio (VEF klubo viceprezidentas, – aut. past.) skambučio, ilgai nedvejojęs sutikau prisijungti prie jaunos ir perspektyvios komandos.

– Ar dar jaučiate nuoskaudas Rygos VEF komandai, kuomet atėjus Rimui Kurtinaičiui su jumis nebuvo pratęstas kontraktas?
– Ne, nuoskaudų nėra. Tiesiog turėjau dar dvejų metų kontraktą, galvojau, kad sezonas buvo visai sėkmingas tai ir liksiu dar bent metams ekipoje. Bet VEF vadovybė tuomet nusprendė viską pradėti beveik nuo nulio, komandoje liko vos du žaidėjai iš praėjusio sezono. O treneris Kurtinaitis atėjo į komandą, kai jau viskas buvo nuspręsta ir aš jau nebuvau VEF narys. 

– Kaip galite įvertinti praėjusį sezoną antroje pagal pajėgumą Rusijos lygoje
– Kaip jau buvau užsiminęs, sezonas Rusijoje buvo klaidelė mano karjeroje. Labai sėkmingai pradėjau sezoną, pirma sezono pusė buvo beveik ideali. Per Naujųjų metų pertrauką sulaukiau kelių klubų pasiūlymų iš stipriausios lygos, bet tuomet mano agentai, treneris ir tėtis atkalbėjo keisti klubą viduryje sezono. Antroji sezono dalis buvo žymiai prastesnė, tad ir pajėgių klubų susidomėjimas atvėso. Po sezono buvo kalbų, bet visi prašė palaukti, o aš nesu iš kantriausių ir be to, noro atgal grįžti į Rusiją nebuvo.

– Dėl didelių atstumų tarp Rusijos komandų mačai su ta pačia komanda vykdavo dvi dienas iš eilės. Ar nenustebino tokia žaidimo praktika?
– Taip, visada žaisdavome dvi dienas iš eilės su ta pačia komanda. Iš pradžių buvo labai keista, nors gal ir logiška. Bet po poros mėnesių pripranti prie visko. Apskritai Rusijoje ir krepšinio, ir gyvenimo atžvilgiu patyriau daug nematytų dalykų. Kaip dažnai pernai kartodavau, „Rusijos protu nesuprasi“ (šypsosi). Vienas labiausiai stebinusių dalykų, jog reikėjo visuomet su savimi turėti pasą, nes bet kada gali gatvėje sustabdyti ir paprašyti parodyti. Arba tiesiog, kad parduotuvėje galėtum nusipirkti telefono kortelę. Krepšinio atžvilgiu stebino tai, kad kai kurie žaidėjai, kurie vargu ar Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) pažaistų, Rusijoje uždirba po keliasdešimt tūkstančių litų per mėnesį.

– Buvęs Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) krepšininkas Willie Solomonas atsisakė žaisti Rusijoje dėl pernelyg didelių šalčių. Ar Riazanėje klimato sąlygos labai skyrėsi nuo Lietuvos? 
– Klimatas buvo panašus, tik žiema gal truputį ilgesnė ir sniego daugiau. Dėl klimato, tai mums, lietuviams, nėra tokių didelių problemų, vis tiek esame pripratę prie šalnų. Bet, be abejo, visiems turbūt norisi žaisti ten, kur šilta.

– Su Linu Lekavičiumi kartu žaidėte Vilniaus „Sakalų“ komandoje bei Rusijos antrame divizione praėjusį sezoną. Ar dar palaikote ryšius su šiuo krepšininku?
– Visada seku, kaip Linui sekasi. Gaila, kad pernai jiems nepavyko iškopti į aukščiausią lygą. Džiaugiuosi, kad šiemet jam komandoje davė daugiau atsakomybės. Jis tikrai to vertas. Linas linksmas ir geras vaikinas, būdavo smagu pernai su juo po rungtynių mieste pašnekėti apie „Sakalų“ laikus ir Rusijos ypatumus.

– Beveik visą šią vasarą laukėte ir tik rugpjūčio pabaigoje padėjote parašą ant sutarties su Žeronos „Sant Josep“ klubu, kuris žaidžia antrame Ispanijos divizione. Ar tai žingsnis į priekį Jūsų karjeroje?
– Taip, vasara išties buvo ilga. Galėjau pasirašyti su pora klubų ir anksčiau, bet agentūra vis patardavo palaukti dar. Galiausiai pasirašiau sutartį su Žeronos ekipa ir esu laimingas būdamas čia. Tikrai manau, kad tai žingsnis į priekį mano karjeroje. Nepameluosiu pasakydamas, kad tai aukščiausio lygio komanda, kurioje kol kas teko žaisti. Puiki organizacija, komandą treniruoja NBA čempionas Žanas Tabakas (1995 m. su Hiustono „Rockets“ komanda NBA finalo serijoje 4-0 sutriuškino Orlando „Magic“ ekipą, – aut. past.), kuris prieš tai dvejus metus dirbo Madrido „Real“ ekipoje, geri komandos draugai, viskas tiesiog „super“.

– Praėjusį sezoną „Rjazan“ komandoje buvote vienas lyderių, tačiau šiemet renkate tik po 5,1 taško, o Jūsų komanda turnyro lentelėje užima dešimtą vietą. Dar reikia laiko įsibėgėti?
– Vienintelė maža problemėlė, kad čia atvykau kaip paskutinis komandos pirkinys. Manimi komanda užpildė trūkstamą spragą. Jiems reikėjo lengvojo ar sunkiojo krašto puolėjo, kuris galėtų pataikyti iš toli, gerai gintųsi ir kovotų dėl kamuolių. Nesu pagrindinis žmogus komandoje, bet nesu ir suolelio šildytojas – turiu komandoje savo vaidmenį, žinau ko iš manęs nori treneris, ir bandau kuo geriau tai išpildyti. 

Sezono startas buvo labai sunkus. Pirmas šešerias rungtynes žaidėme su stipriausiomis lygos komandomis. Prieš sezoną treneris ir vadovybė bijojo, kad nesėkmingai susiklosčius startui sezoną galime pradėti šešiais pralaimėjimais iš eilės. Pradėjome savo sąskaitoje turėdami tris pergales ir tiek pat pralaimėjimų, tad visi kaip ir patenkinti. Dabar turėtų būti daugiau pergalių. O jei kalbant apie asmeninį pasirodymą, tai, be abejo, norisi geriau. Esu maksimalistas ir tikrai iš savęs tikiuosi ir noriu daugiau. Manau, sezonui įsibėgėjus turėčiau rodyti geresnius statistinius rodiklius.

– Ar Žeronos komandos ir apskritai antrosios Ispanijos lygos rungtynes stebi daug žiūrovų?
– Labai skirtingai. Viename mieste sirgaliai labai triukšmingai ir aistringai palaiko savo komandą, kitur pasyvesni. Prieš porą savaičių žaidėme Tenerifėje – per savo karjerą man dar nebuvo tekę žaisti tokioje atmosferoje. Buvo beprotiškas triukšmas ištisas 40 minučių. Pas mus namų arenoje sirgaliai ramesni, intelektualesni. Žaidžiame didelėje – apie 5000 žmonių talpinančioje arenoje, tad nedideliam miestui sunku surinkti pilnas tribūnas, bet apie puspilnė dažniausiai būna. Apskritai Žerona – labai ramus miestas. 

– 2008 metais dalyvavote Baltijos krepšinio lygos (BBL) dėjimų konkurse. Ar dažnai drebinate Ispanijos komandų krepšius dėjimais?
– Tikrai nesu skrajūnas. Galiu ir mėgstu pasitaikius progai įdėti kamuolį iš viršaus, bet jeigu reikėtų rinktis – įmestas tritaškis ar galingas dėjimas, turbūt rinkčiausi tritaškį. Lygoje yra daug amerikiečių, va jie gali parodyti klasę, o aš ką, paprastas baltaodis vaikinas iš Lietuvos (šypsosi).

– Jūsų komandoje rungtyniauja vienas rekordininkas – 45 metų Darrylas Middletonas. Kokia jo ilgaamžiškumo paslaptis?
– Darrylas – žmogus legenda! Atsimenu kažkada sakiau, kad man tikras profesionalumo pavyzdys yra Rolandas Matulis. Teks atsiprašyti Rolando, aš jį vis dar labai gerbiu, bet šis žmogus, su kuriuo žaidžiu dabar, yra kažkas ypatingo. Būdamas 45 metų jis niekuo nenusileidžia dvigubai už jį jaunesniems komandos draugams. Beveik visada į treniruotes ateina pirmas, treniruojasi tuos pačius judesius, niekada nepavargsta. Kokia jo paslaptis? Turbūt čia daug kas susideda, bet jis tikrai atlieka daug tampymo pratimų ir šaldo raumenis po treniruočių. 

– Kaip praleidžiate savo laisvalaikį Žeronoje?
– Laisvalaikis kaip ir pas visus sportininkus panašus – stengiuosi pailsėti, skaniai pavalgyti, pažiūrėti kokį filmą. Žinoma, gyvendamas Ispanijoje, mėgaujuosi klimatu, galiu dažniau išeiti pasižvalgyti po miestą, nuvažiuoti prie netoliese esančios jūros, o jei turiu daugiau laisvo laiko, galiu aplankyti už mažiau nei valandos kelio esančią Barseloną. Kaip ir sakiau, Žerona gan ramus, švarus ir jaukus miestas, o jei kam trūksta šurmulio – Barselona visai šalia.

– Kokiais trimis būdvardžiais save apibūdintumėte?
– Karšto, bet linksmo būdo, sunkaus charakterio, užsispyręs darbininkas.

– Tradicinis rubrikos klausimas: Ką žmonės kalba apie Lietuvos krepšinį? Kokie atsiliepimai?
– Priklauso nuo žmogaus – vieni didžiuojasi mūsų pasiekimais ir pergalėmis, kiti juokiasi iš mūsų nesėkmių ir pralaimėjimų. Bet visi žino, kad krepšinis Lietuvoje – antra religija ir, manau, daugelis su pavydu į tai žiūri, nors gal ir nepasako.

Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (15)
Anonimas
Saunuolis Arnas, sekmes jam kuo didziausios!!!
2011-11-07
-1
Atsakyti
ergo
maladiec
2011-11-07
Atsakyti
blynas
geras interviu.
2011-11-06
Atsakyti
Viža
Eikit sau, be interviu jau neįsivaizduoju basketnews.lt. Arnas: "Karšto, bet linksmo būdo, sunkaus charakterio, užsispyręs darbininkas", - tikras lietuvis! :))
2011-11-06
+1
Atsakyti
bet apie puspilnė dažniausiai būna, sakonio konstrukcijos klaida, turetu buti sitaip: bet arena dazniausiai buna puspilne. o siaip viskas normaliai ;)
2011-11-06
-1
Atsakyti
labai idomus interviu :)
2011-11-06
Atsakyti
Mantautas
Pagyrimai žurnalistui, labai įdomus interviu, nepabodo skaityt
2011-11-06
-1
Atsakyti
to to klausimas
siemet, kovo menesi buvo pairases 2 menesiam su valensija
2011-11-06
-1
Atsakyti
Geras interviu. Ir prisiminus kokius kvailus kl. Žurnalistai uždavinejo per ec11 tai čia aukštasis pilotazas :)
2011-11-06
Atsakyti
atsakymas
radau jau atsakyma - tai tiesa, buvo pasirases dviem menesiam
2011-11-06
Atsakyti
to klausimas
Jis pernai buvo Valensijoj :)
2011-11-06
+1
Atsakyti
klausimas
In March of 2011, he signed a contract with Valencia Basket. Cia apie middletona... negi tikrai jis budamas 45 metu pasirase siemt kontrakta su tokia ekipa kaip valensija??
2011-11-06
+1
Atsakyti
Jamex
Idomus interviu bus idomu ar arnas sugrys i kauno buratina-zalgiri
2011-11-06
+1
Atsakyti
Anonimas
smagiai susiskaite. sekmes arnui ispanuose
2011-11-06
Atsakyti
Anonimas
Geriau "Ant Ratu" nauja laida isleiskite!
2011-11-06
-1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 15

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.